muti

okres Bratislava
fanda dobrych filmov

3 body

• 25.7.2016  22:21

Takéto filmy bývajú prinajhoršom za 80% parádnym mixom vtipov a zrkadlových vtipov medzi zvieratami a ľuďmi. Na plný počet v tejto karagotii potrebujete určite o niečo viac. Je to azda hlboká šifra že nie všetci Arabi sú teroristi (savage Predators), cigáni zlodejmi alebo starý známy policajný príbeh so začínajúcou kadetkou Sandrou Bullock? Alebo k tomu treba až jednu kokumbijsku gazelu a pár hitov do rádia? Asi sa stanem policajtom :-) rewatch: stále plný počet

• 18.7.2016  17:29

riadne uzavretie trilogie ako sa patri - roboti, mimozemstania, virus. Proste - koniec sveta vo velkom. alebo to bolo vlastne cele inak? Kto je ten Champion of Justice a kto ten zabudnuty zapornak bez mena? sokujuce odhalenie identity Tomodaciho prichadza az na samotny zaver. Ak si myslite ze vasa hudba nic nezmeni tak sa mylite - v niekom zanecha hlboku stopu a pomoze mu najst zmysel zivota.

• 13.7.2016  20:27

Dvojka dopĺňa jednotku ako dokonalá skladačka. Tajomné miesta z jednotky, ktoré si ani nepamätate, lebo neboli podstatne, sú teraz kľúčové témy a dokresľuju príbeh. Nové nenahradzuje staré, ale vylepsuje ako zmutovany virus. V hlavnej roli Kanna Endo, neter "teroristu Kenjiho", ktorý vypustil do Tokia balón smrti. Ten osudny deň si pripomíname ako "Bloody New year", deň kedy sa naplnilo Kenjiho apokalypticke proroctvo z detstva . Aký bude Tomodaciho ďalší ťah, ked už teraz vládne ľuďom ako Vodca? Môže ešte nejak posilniť svoju pozíciu vodcu nabozenskeho kultu? Áno môže. Prichádza s Novou knihou proroctva, ktoru napisal este v detstve. Tato Nova kniha obsahuje aj jedno proroctvo, v ktorom má byť Záchranca zabitý Atentátnikom. Plánuje Tomodaci ako Záchranca, zomrieť? Alebo planuje zabiť Záchrancu, ktory by vedel ukončiť činnosť Kultu odhalením a konfrontovanim jej vodcu? A akú úlohu v tom má kultista zodpovedny za smrt Donkeho a revolucionarka odporu Kanna Endo?

• 12.7.2016  14:17

ako mali chlapci si v bunkri vymysleli plan ako sa znovu raz stretnu a zachrania svet pred zlom vrazedneho kultu, ktory bude chciet znicit svet pomocou virusu. Dnes sa toto proroctvo zacina naplnat. Avsak kruh zasvatenych je uzky - niekto z partie ide po stopach detskeho proroctva a zacina smrtiacu spust. Vsetky stopy ale zatial vedu k hlavnemu hrdinovi Kenjimu, ktory si ledva vybavuje co sa vtedy vlastne stalo... na skolskej stretavke sa uz suska o tajomnom kulte a zmiznutiach jeho clenov. paradny mysteriozny film ktory spravne davkuje pribeh a odhaluje tajomstva z minulosti, pricom s anezadrzatelne blizi ku koncu 20. storocia. film evidentne podla mangy, ale inspirovany aj nabozenskou sektou vycinajucou v Japonsku na konci minuleho storocia. trilogia je neodvratitelna.

• 15.6.2016  18:07
    Ip Man 3 (2015)

long story short - pre mna taka primerana trojka (Tyson, really?). Aj ked niektore sceny boli lacne, premrstene alebo uplne nepotrebne zdoraznene. Ked tak clovek pozera na vsetky tie triesky naokolo, tak si nie je isty ci je vsetko taky hrozny cinsky šunt alebo sa reziser nudil a potreboval sa trosku rozptylit. (vsetko je hned zlomene, rozbite, prerazene a vsetci si idu akoby nic). film je predovetkym o subojoch a tieto mi prisli miestami dost nerealne. Yip Man sa ako pravy majster drzi vzadu a tak maju suboje nerealnu dlzku. suboj vo vytahu mal skoncit riadnou ranou do spanku a bolo by vymalovane. Yip nedava ziadne specialne tahy, nesnazi sa vyhrat, ale ide ako gentleman povinnych 5 krokov chrbtom k superovi a na tri sa otoci a vystreli. Jeho sukmenovec take zabrany veru nemal a vyhraval ako na beziacom pase. chapem ze filozoficky vzate pravy majster nejde kazdeho hned rozsliapat ale ked uz ide o zivot decka alebo zeny tak myslim ze by jednal priamociarejsie a so supermi by sa nehral. alebo hej? pacil sa mi namet o pravosti Wing Chun a suboji dvoch skol. Thajsky box aj Tyson boli ozivenim a priniesli aj dostatocne napatie. Plicia bola vo filme uplne zbytocna, slo o klasicky cinsky namet o skorumpovanosti britov, a vlastne vsetkych cudzincov. jednoducho povedane - gycovy akcnak s premrhanym potencialom.

• 1.6.2016  16:24

moze to byt klasika aka chce ale podla mna je to skor klasicka nuda. po dlhom case film ktory som nedopozeral a to som videl asi 70% z neho. myslim ze by to uz nevytiahol ani na priemer. okrem moznej poctivej filmarciny film nezaujme nicim. reziserovi sa pri toceni dokumentov asi dari viac...

• 1.6.2016  16:05

no konecne normalny film kde aziati neumieraju ako na beziacom pase na nejake vrodene choroby. proste film ako vystrihnuty zo zivota. spravne ujeta parta kde vsetci letia iba na tu jednu babu z celej skoly. je to proste Dievča, ktoré sme vtedy milovali. Hlavny hrdina je sice friendzoned cely cas ("thank you for liking me" hovori za vsetko) ale na svoju stredoskolsku platonicku lasku, ktora mu dala zmysel studovat, nezabuda ani ked sa ich cesty rozidu. ako by to mohlo dopadnut v paralelnom vesmire si vieme dovtipit asi vsetci. mozno by to bolo doveryhodnejsie keby kazdy druhy neni nejakym sposobom uchylak. a mozno keby sa prida par zapamataniahodnych scen a vtipnych situacii tka by to bolo aj za plny pocet. koment: sniper18

• 31.5.2016  23:27
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

End to End process, fakty, detaily, výpovede z oboch strán zákona. Nezaujaty pohľad do sveta zakázaných látok. Všetko čo by človek od takéhoto seriálu čakal

• 22.5.2016  22:21
    Kuplíř (1987)

amet zaujimavy, ale podanie... prva polka bola fajn ale ta druha bola uz neskutocna nuda, akoby od ineho rezisera. uz som cakal kedy to skonci. btw kto sem hodil tento film ako komediu tak to fakt netusim.

• 21.5.2016  00:28

Lone Wolf and Cub (1972) sa môžu len čudovať tomu ako sú v HK schopní zhovadit tuto starú klasiku. Ženská nie je žiadna Anita Mui (Drunken Master 1994), avšak snaha o jej napodobenie je zjavná. Keď už nič iné, film je aspoň miestami vtipný, aj keď ide o lacnú zábavku. Filmu to ale neuberá pretože je sám plný lacných trikov. Jediný kto to berie vážne je snáď len Jet Li, ktorému asi nik nepovedal ze z toho mala byť úsmevny vodvaz.

• 19.5.2016  08:10
    Úžasné lidské pokolení (TV pořad) (2016)

Hodnotenie tretej časti Hunt

• 8.5.2016  18:48

klasicka zapletka o milostnom trojuholniku (resp 4-uholniku) a premene skaredeho kacatka (ako vzdy, staci odstranit dioptrie a zmenit uces), plus tradicny otrepany zadrhel kde jedna postava nieoc taji. anyway, postava gang bossa sa mi pacila a na nerdku som si nie uplne zvykol ale dalo sa to prekusnut. pacil sa mi obzvlast koniec kde sa konecne zjavil aj idol Andy Lau. koniec dobry vsetko dobre.

• 7.5.2016  17:26

Veľmi zaujímavý námet, žiaľ podľa tradičnej kórejskej šablóny pre romantické drámy. Hlavne postavy spolu nekomunikuju a po hodine už viete že sa to nejak skomplikuje. ved prečo sa spolu zamýšľať nad budúcnosťou keď môžme čakať až kým to neprerastie do problémov? Vo filme vidieť ako majú korejci radi cechov, čo našinca poteší. Ved stačí ísť do Prahy a človek vidí že im nie je za ťažko prejsť takú diaľku... Takze kde sa ľahko stratíte v dave? Tam kde si všetci myslia ze všetci azijati vyzerajú rovnako. Nuz trošku rasistické ale nápadité. Stolári tiež ocenia tento film, keďže sa točí okolo výroby a predaja nábytku. Ps - počas tituliek je ešte jedna scéna.

• 3.5.2016  15:08

film je dost roztahany a je v nom vela prazdnych scen, ktore by sa dali vystrihnut. stopaz 150min je dost nerealna. snazil som sa nezaspat aj ked som to pozeral cez obed. zda sa mi ze film je vystrahou pred milostnymi pomermi. keby vo filme nik nema pomer tak nie je pribeh. skoda, dufal som ze prvy Shoheiov film co uvidim bude hodny tych 87%, ktore tu ma. nestalo sa. co potom ostatne jeho filmy ktore su v cervenych cislach?

• 1.5.2016  01:16

Šialený film o láske a chapadlach náboženských kultov. Dej je dosť crazy, plný japonského humoru a uchýliek (boner, ninja - photos of panties ), no poctivá filmarcina a odkaz sú nepopieratelne. Žánrová rozmanitosť reflektuje vnútorné rozpoloženie hlavného hrdinu Yu. Keď Yu stretáva dievča svojho života, na scénu ihneď prichádza ďalšia žena ktorá postupne rozloží celý jeho život, ba i ľuďom na ktorým mu najviac záleží. A čo na to Church Zero? Shion Sono vo vrcholnej forme! Koment: sniper18, Flipnic. Snáď raz uvidím tu 6-hodinovu verziu.

• 24.4.2016  21:10

tu mame rezisera Adama McKay, vedla sedi Selena Gomez a ja vam poviem o aky film ide. na to ze film zachytava preco sme v prdeli koli krachu na burze z roku 2008 ma film nizke hodnotenia. zeby je cas nakupovat CDOs? anyway, film je trochu roztahany s nepodstatnymi vedlajsimi dejmi (smrt brata, psycholicka), ktore keby sa vystirhnut tak by mohol mat film lepsi drive. pacili sa mi vsuvky ako zena vo vani alebo Anthony Burdain, kde sa vysvetlovali zlozite neprehladne financnicke pojmy, mohli ich dat vsak do filmu o niečo viac. pohlady a komenty na kameru a la House of Cards boli tiez fajn. vizualizacia varlat bola zvlastna, preco sa nepouzila na grafy a vyvoj na trhu? skoda premarnej prilezitosti ako okorenit formu. Nuz, Vlk z Wall Street to nie je. Ja by som to zvalil na migrantov a pouzil statne rezervy. To mi umožní predať film s AAA ratingom. ved co, aj tak nik nepojde do basy za podvod.

• 23.4.2016  00:41

Začínajúci spisovateľ sa dostáva do friendzony mladej koketnej zlatokopky, a snaží sa z nej dostať. Vo filme sa skoro nič nedeje, až na to ze sa všetko musí točiť okolo našej attention whore (v knižnej predlohe doslova) , ktorá rozdáva pusinky na všetky strany a obtaca si okolo prsta všetkých nadržaných chlapov naokolo. Vo filme si môžete všimnúť aj vtedajší všadeprítomný cigaretový lobing. Spoiler: vo filme nik nebude raňajkovať u tiffaniho :-)

• 19.4.2016  23:53

humor ozaj nesadol ani mne, to co malo byt vtipne bolo vacsinou priblble, silly. Uz ked na zaciaktu rozoberali vtip tak som mal pocit ze sledujem nevydareny nemecky pokus kopiu filmu Pulp Fiction (1994). takze co je na filme takeho originalneho a nezabudnutelneho? ukradnute auto? hlupi poskoci? posledne dni zivota stravene slobodnym pobehovanim so zbranou s nekonecno nabojmi a unikanie spravodlivosti? neviem, prislo mi to take z kazdeho nieco, komedialne casti boli malokedy vtipne a dramaticke zase neboli vobec dramaticke. mozno to bolo dobre v NDR v '97...

• 10.4.2016  00:34
    Safe (2012)

Sniper má pravdu, film mal väčší potenciál. Zaujímavé scény boli, aj konanie postáv a akcia, ale mne osobne vadil zrýchlený začiatok a tak trochu seknuty koniec. Chýbali hlášky aj pamätné scénky. Páčil sa mi ale final fight, ktorý bol /nebol. No z filmu bolo jasné že mala začne chápať čo znamená bad for Business. Som rád že to tam bolo. Ináč jednorazovka na Dajto keď nejde nič iné a vonku prší

• 30.3.2016  21:13
    Room (2015)

Som rád že som sa nechal ukecat na tento filmik. Úvod ma iritoval správaním malého ale potom to už šlo. Síce ma film ako otrleho diváka nedojal, no chápem slzave údolie naokolo. Knihu som nečítal a asi ani nebudem.

• 9.3.2016  16:14

na filme je najlepsi asi ten dej, aj ked zapletka 3 chlapi a 1 zena je dost otrepana. ako by to asi mohlo dopadnut (v mladezi pristupnom filme) inak nez odmilovsnim sa od jedneho a zamilovnaim sa do druheho. davat taketo zapletky este aj do akcnych filmov, to uz fakt neni kam ujst. suboje su doocibijuce hrane sceny kde protivnici padaju po 1 udere a niektori este pred nim. vrcholom bola scenka z polky filmu kde 1 uder 3-clennou palicou zrazil troch nepriatelov na meter vzdialenych. over the top su uz preafektovane teatralne sceny umierajucich, ktori prekonavaju aj anime. nuz ci je to uz reziserova specialita alebo 70. roky neviem, no toto sa snad dalo spravit aj doveryhodnejsie... vsetci bojuju s dykami v bruchu akoby nic, ved take zranenia nam nic nerobia. a kde boli vsetci lukostrelci? jaj s nimi by film asi nefungoval... a tie kotulania dolu kopcom su az komicke. ale toto komedia byt nemala, mam pocit... ktovie ci si niekedy pozriem remake z roku 2007 kde hra slavna trojka Andy Lau, Jet Li a Takeshi Kaneshiro, mozno ak tak koli lepsim hereckym vykonom. . snad jedine poucenie z filmu - neberte si za manzelky zeny, ktore su nadrzane na hrdinov - staci aby priisel vacsi hrdina a ujde vam s nim. a este jej to ani nebude luto, ved ona si ide za svojim... tema mi pripominala starozakonneho krala Davida; zeby opajcovany pribeh alebo opakujuca sa historia?

• 17.2.2016  12:35
    Minna! Esupá da jo! (TV seriál) (2013)

predstavte si x-menov strihnutych s american pie a dostanete celkom ideu o com tento serial je. v podstate je to japonska blbost o nadrzanych neukojenych looseroch, ktori koli tomu cim su dostanu kazdy nejaku superschopnost vdaka kozmickej nahode. cele je to ale len dobre zrezirovane. mam pocit ze Shion Sono prehral stavku a musel sfilmovat nejaku volovinu, ktora sa bude tocit prednostne okolo nazizania pod sukne a obtieranie sa o cokolvek co pride pod ruku. ako, pozerat sa to da, lebo samotny dej je zaujimavy a aj kvalitnu filmarcinu citit, no to je tak vsetko. japonskeho divneho humoru tu je az az. ze predlohou je manga (2009-ongoing) je citit na kazdom kroku a v kazdej scene, postavay vystupuju skor komixovo nez realne. otazka na zaver: keby v sebe objavit superschopnost, sli by ste zachranit svet alebo sa najprv pozriet do dievcenskej satne? We are all ESP!

• 14.2.2016  19:11

zaciatok je taky hlupy, hlavna hrdinka je cela divna a zakomplexovana, vobec by mi nevadilo ak by sa utopila v jazere. avsak so zmenou prostredia prichadza aj vnutorna zmena a Anna sa stretava so zahadnou cudzinkou Marnie. ku koncu uz divak tusi kolko bije a kam cely pribeh smeruje, no to az tak nevadi. krasna animacia, Ghibli je Ghibli

• 14.2.2016  19:06

tak uz viem preco sa mi tato cast pacila najmenej zmena rezisera. precheatovany Ogami s infinite ammo, autoaim, autokill je samozrejme neporazitelny. no tentokrat az prilis. a ti alpini a sankari na konci, to uz bol joke

• 10.2.2016  16:41
    Válka skladů (TV pořad) (2010)

Former "Storage Wars" star Dave Hester is suing A&E and alleging that significant aspects of hit reality show are fake, Deadline reports. According to the lawsuit obtained by Deadline, Hester claims that "Storage Wars" producers plant expensive items -- such as a BMW, or a newspaper announcing Elvis' death -- in storage lockers that its stars are supposed to be blindly bidding on. "['Storage Wars'] regularly 'salts' the storage lockers that are the subject of the auctions portrayed on the Series with valuable or unusual items to add dramatic effect, even going so far as to stage entire storage units," the suit reads. UPDATE: Radar Online reports that there are a series of emails and receipts that can help prove Hester's claims, which were true especially during the first season of "Storage Wars," a source claims. "There are invoices, checks and other documentation where the production company actually compensated cast members for supplying items that were planted in the lockers and then 'discovered' on camera," the source told Radar. The source says during Season 1 of "Storage Wars," producers asked some cast members to provide interesting items that they'd plant in lockers. The production company paid them a rental fee for using their items, according to the source. Thus there are emails, receipts and reimbursement checks that were exchanged. Another insider told Radar, "There are so many people who know what was going on, so many people who were eyewitnesses to the show being rigged anditems planted that it's hard to understand how the network and production company will be able to stick to their denials about that." Hester claims that he was fired from the show for complaining about the shady practice, and is seeking $3.5 million in damages.

• 6.2.2016  19:52

mozem povedat ze tato cast je zatial najlepsia. krasna dezerterka bojujuca hore bez, nepoctivy klan snaziaci sa o vylepsenie si sovjho renome, hypnotizujuci borec s iluzornym(?) ohnivym mecom, buddha ninja, ozbrojeny baby cart, synacik s pohladom veterana a malovravny najomny vrah. pekne postavy ktorych osudy a pohnutky odhalujeme pocas celeho filmu ako aj wtf kulturne momenty z ktorych pada sanka. skusenejsi divak citi z filmu komixovu predlohu. koment: Flipnic

• 27.1.2016  11:43
    Paprika (2006)

takze tymto filmom sa inspiroval slavny Inception. do deja ma to vtiahlo ako do akehosi sna. paradne postavy, plynutie deja, zapletky... este ked mate spankovy deficit tak to nabera na dalsich rozmeroch.

• 27.1.2016  11:35
    Waterboys (2001)

lahky film pre nenarocneho divaka, ktory by som odporucil vsetkym co by chceli skusit nieco z japonskej kinematografie. zvlastny namet a dej, zvlastne postavy, zvlastny humor, zvlastne dilemy...

• 14.1.2016  21:16
    Hua pi (2008)

skvely film, skvely sountrack: Jane Zhang - Painted Heart.

• 10.11.2015  09:39
    Spectre (2015)

keby nebol film taky predvidatelny a keby Bond nebol taky terminator tak by to snad bolo aj lepsie. ale ked vyjde z tohto celeho bez skrabanca, pistolkou striela vrtulniky, od pasa striela na prvu supu zabijakov (ktori jeho nie a nie trafit) tak mam pocit ze pozeram videohru na easy level a so zapnutymi cheatmi. Bondovi vsetci skacu do rany, vzdy hadze sestky, na ruke ma esa a este ani operacie nedopadnu v jeho neprospech. otazky typu preco vsetko vybuchne a kde su rakuski dedincania uz vlastne ani nie su take dolezite. takymto trendom neviem co bude musiet byt nabuduce. snad zaujimavejsia bond-girl a lepsia pamatnejsia uvodna piesen? (po Skyfall bol toto fakt nezapamataniahodny song - klip bol ale super.) alebo bond na dochodku bojujuci proti temnemu sefovi senior hausu? ...obavam sa ze tentorocny mission impossible bol o kus lepsi. Spectre = slabsie 4*. koment: KarelR