muti

fanda dobrych filmov

3 body

1 3 4 5 6 7 8 9 13 18 24
    • 7.6.2015  23:23

ako, bolo to v pohode, na tu dobu urcite prevratne a sokujuce. to ze ide skutocny pribeh dava na autenticite, no bolo tam par neuveritelnych veci ako postava matky, ktorej bolo fuk co jej 14 rocna dcera robi, ale na konci jej nejak zazracne pomaha. tomu hovorim plot twist. kde sa nabrala? tak trochu neuveritelne... herecka to tiez velmi dobre nehrala, prakticky som jej to neveril. na to ze je to ustredna postava, tak sa mohla trochu aj snazit. snad je kniha predvedcivejsia... skoda ze film nema aj nejaku R verziu, celkom by sa to do toho spinaveho prostredia hodilo.

• 5.6.2015  10:03

zaujimavy dokument podavany z prvej ruky badaveho cloveka plneho otazok. ku koncu sa to sice zvrhlo do veganskeho lobby, no aj tak pre mna vyssi nadpriemer. uplny suhlas s uzivatelom Whack

• 18.5.2015  22:36

neuveritelne kam az dokaze zajst vzajomna nevrazivost dvoch superiacich skupin. nie aby sa tesili ze sa dostali z ghetta a zarobili miliony, no oni sa idu pozabijat. a navyse v tak mladom veku... ak by tusili kam to az zajde asi by sa skor pomerili a dali si nejake spolocne priatelske vystupenie. no a opatrnost im bola tiez cudzia, po zastreleni Tupaca v aute by som do Kalifornie bez nepriestrelneho auta nesiel ani za nic. ktovie kolko ludi sa este potom postrielalo koli rozlicnemu rapovemu stylu ... paradny film o Velkom vzosupe a Velkom pade jednej hudobnej legendy. sice mimo moj hudobny styl, ale o to viac som rad, ze mi film priblizil tento vzdialeny svet aj s jeho podsvetim. aj ked clovek rap nemusi, tak Biggiemu patri jednoznacne respekt za to odkial zacinal a kam to dotiahol vo veku 24 (!) rokov. na zaver uz len ostava zanotit si I'll Be Missing You. suhlas s: larelay

• 14.5.2015  09:29

je to tak, ani v kulturistike v '75 sa vyhravalo vsemoznymi sposobmi a Arnie sa za to vobec nehanbil. ved stacilo dat len zlu radu :) a ten pocit ze ste najlepsi a vsetci to vedia musi byt proste super. paradny dokument aj pre nezasvatenych beznych divakov ktory ukazuje ze vitaz nemoze byt ten najvacsi, ale predovsetkym musi byt psychicky vyrovnany jedinec, ktoreho nic nerozhadze a ma neoblomne sebavedomie a vie co je to sebaprezentacia svojich prednosti. v pozovani bol Arnie daleko pred vsetkymi a v sulani jointov by sa tiez urcite umiestnil :)

• 12.5.2015  23:17

neuveritelne k comu vsetkemu sa clovek dostane ked zacne pozerat "podobne filmy". ako mohlo vzniknut tolko filmov v rovnakom obodbi na rovnaku temu? (Truman Show 1998, Matrix 1999, Dark City 1998, eXistenZ 1999) dokonca nachadzam suvislosti so smrtou matrixoveho Agenta Smitha a jeho prichod do reality v Matrix Reovlution. zeby paralelne svety riadene z buducnosti alebo nehanebna cross-vykradacka? anyway, toto origininal nebude, alebo hej? tento film je zaujimavou sci-fi detektivkou s par plot twistami ktory sa vam urcite bude zdat povedomy

• 6.5.2015  21:36

podobna parodia ako australsky serial Danger 5, nuz len s tym rozdielom ze tuna ruska verzia este ma co dohanat. za pozretie to ale stoji, hlavne pre pro-ruske obecenstvo. hm, fakt sa ta herecka vola Anna Semenovič? chudera :P

• 5.5.2015  18:59

uvodna zapletka slubuje skvely film, no ked past po prvykrat bez ujmy prerazi betonovy stlp tak viete, ze cinsky Neo bude hrat na urovni "invincible" nie preto ze je dokonaly bojovnik, ale ze z neho takeho spravil reziser. skoda ze film hned od zaciatku nevystupuje realisticky a vybera si radsej cestu beckovej mlaticky. nuz, nie kazdy film je celovecernym trhakom. k svetlym momentom patrila napr pasca na Stareho Hada.

• 5.5.2015  15:08

tak toto bol dobry nuts na zaver, s necakanym vyvrcholenim O.o asi ostanem truamatizovany

• 5.5.2015  14:59

tak toto je echt japonsky maindo faku, kto nemal este docinenia s jpn weird stuff tak nech sa paci.

• 3.5.2015  23:52
    Trans (2013)

ked uz mate co to napozerane tak rozsah deja odhadnete v prvej polke filmu. je to ale silna stvorka kde sa dej zauzluje ked sa dostavame do hlbin ludskej mysle a rozmotanie pribehu chvilku potrva, ako uzdravenie zranenej duse. povedal by som, ze je tu aj akasi podobnost s filmom Stay, kde sla zapletka hlbasie nez sa na uvod zdalo a neskor uz ani neviete co je pravda a co nie.

• 29.4.2015  23:35

prva pol hodina zachytavajuca pritomny vychodzi bol bola za plny pocet, druha cast, hodina, odhalujuca minulost pekne doplnala pribeh, no zaverecna tretinka uz zaostavala ako doznievajuce vypary.

• 29.4.2015  20:24
    Dealer (2004)

film, ktoremu davaju vysoke hodnotneie len byvali fetaci, vobec nie je nicim zaujimavy, snad len extremne dlhou stopazou a este extremnejsie pomalemu tempu. ak by film nebol naschval takto natoceny asi by nezaujal vobec nicim. rychlejsie tempo a zostrihane, mali by sme pribeh tak na 30 minut, no stale by nebol zaujimavy. skoda, dost velke sklamanie a strata casu (asi ako latky predstavene v tomto filme)

• 29.4.2015  18:31
    Haze (2005)

super, japonska Saw (asi) bez rozuzlenia, ktora nikam nevedie a nikto netusi o com to cele je. no je tam vraj fajn atmosfera. zial, s tymto sa nemozem uspokojit... snad je to len horor pre klaustrifobikov, ktori davaju plny pocet, no toto slo uplne mimo mna. "uzasny Tsukamoto" ais natocil film podla nejakeho hrozneho bad tripu... aspon som sa pri tom dobre najedol :)

• 29.4.2015  15:30

uplny suhlas s uzivatelom GigaPudding. film samotny je o nicom, jedina vypovedna hodnota je obraz chudoby oproti ktorej je taky Lunik 9 cista Kalifornia.

• 27.4.2015  08:58

plastelinovy mindfuck, ktory necha otvorene vsetky otazka a usta. wtf did I just see

• 27.4.2015  08:53

film sa cely cas snazil budovat akusi atmosferu, ale napokon ostal len plny podivnych uchylakov odpocuvajucich susedov a cross-dresserov s otcovskym komplexom. mozno su toto japonske hororove prvky, avsak pre nase publikum to vobec nie je. navyse som cakal, ze anatomicka figurina ozije a zacne ich tam zabijat, alebo ze si buduci lekar spravi svoju vlastnu verziu z nic netusiacej susedy. avsak, nic z toho sa nestalo, film bol napokon sklamanim a nevyuzity potencial je asi to naj co si chcem z tohto filmu odniest. od rezisera Sata som videl o mnoho lepsie kusky (Naked Blood, Rampo Noir), tento vsak k nim nepatri.

• 22.4.2015  22:07
    Smrtihlav (1998)

zaujimave ze taky super Neo Noir film som videl az teraz, pricom mam pocit ze som ho videl uz davnejsie. bud su to falosne spomienky, alebo to bude tym ze film ma podobne namety ako ine filmy, ktore vznikli v tom istom obdobi (Truman Show 1998, Matrix 1999, Třinácté patro 1999, eXistenZ 1999). vykradacky alebo kolektivne vedomie? asi by som sa mal na to vyspat, uz bude polnoc a mam pocit ze den uz nebol riadne dlho...rewatch 23.12.2016: film ma vytiahol znovu ihneď do deja a v napätí som sledoval každú scénu. Takto ma vyzerať film za plný počet

• 19.4.2015  09:41
    Poslání (2001)

namet aj umiestnenie deja boli nadejne, ale skoda - vsetky boje by vedel zahrat aj amater, takyto strih je dost pod uroven van Damma, ziaden realny boj, ziadne realne udery, jednoducho cut cut cut

• 9.4.2015  00:30

kvalitny filmik zo serie Zatoichi, kde sa slepy maser stretava s rovnocennym superom, manimpulatorom yojimbom menom Sassa. kazdy si hra svoju hru, kuje pikle, taha za nitky a sklada mozajku miestnych vztahov, ktora vedie ku skrytemu zlatu. netrva dlho a na miesto cinu prichadza okrem policajneho inspektora aj zabijak Devathlavy Drak.

• 8.4.2015  18:30

kedysi sa proti godzillam bojovalo lietadlami, dnes to uz nestaci. Nastastie ludstvo vymyslelo jegermajstrov, a kedze clovek by nemal pit sam, tak na to treba aspon dvoch (resp troch aziatov). avsak Kaiju su stale vymakanejsi az im ludstvo opat nestaci. a tak prichadza otazka - co keby konecne znicime portal, ktory ich sem pripaja? sialeny vedec, ktoremu nik neveri, heriocki americki hrdinovia a jedna nesmela japonka nam budu muset stacit aj pre tentokrat. semtam deployneme z rukava eso ako napr Mec (predsa sa nepatri hned tasit nefer zbrane) a napokon im to pekne nandame. ono taktyo scenar sme tu uz videli mnohokrat (Shin seiki Evangelion (TV seriál) (1995)) , avsak US verzia sa celkom vyrovnava. spracovanie je skvele a na suboje sa dobre pozera. uz sa tesim na Magic the Gathering: Rise of Eldrazi, ktoreho natocenie je uz len otazkou casu.

• 5.4.2015  22:00

nieco ako Hviezdna Pechota & Next (alebo Slivers v Magic the Gathering), celkom zaujimave sklbenie kde maju mimozemstania zachrannu poistku proti zabitiu alfa samca vo forme casovej slucky. paci sa mi vyvoj Cruisovej postavy kde sa kazdym vratenim v case uci a z prakticky civila sa stava neohrozeny ostrielany veteran.

• 5.4.2015  13:27
    Děsivé dějiny (TV seriál) (2009)

briti si robia zrandu zo vsetkeho, nik neunikne. dost odvazny pocin ked sa to tak vezme, vsetci velki panovnici sa dostanu na pranier. skece su vo forme reklam (vikingska plienitelska cestovka do UK), teleshoppingu (kupte si dieta kominara), zamena manzeliek (restoration family vs puritan, spartan vs athenian), kucharske relacie (varime s neandrtalcami), doktorske serialy (dnes zastupuje viktoriansky doktor alebo transfer doktor Hypokrates), vojenske taktiky (hadzanie tehal z lietadiel pocas wwi), piesni (rytierske zakony, predstavenie panovnikov), stupid deaths (kto zomrel v posteli alebo na zachode), reklamy na casopisy (execution trends) a dalsie ine. clovek sa nauci rozne historicke fakty aj drsne a nelutostne zaujimavosti a divne suvislosti.

• 2.4.2015  21:23
    Mr. Pickles (TV seriál) (2013)

fakt mam problemy stotoznit sa s tymto serialom, su tam hnusne a skarede postavy (zeby zamer?), niet na koho pozerat, okrem psika posadnuteho diablom. akoze, dobry napad, ale to prevedenie, nie dakujem. filmy alebo serialy ktore sa len chcu tvarit nechutne nemusim. ak by boli postavicky trosku krajsie tak by som si pozrel viac casti. a toto je akoze komedia? ani nahodou

• 2.4.2015  21:10

zaujimavy film s nevyuzitym potencialom. je to akoby Alica v Krajine Zazrakov ostala pit caj s Klobucnikom a nesla dalej. par zaujimavych scen (vojst sam do seba) a prostredie (poschodie 7 a pol) ale film ma nechal vlaznym a dokonca mi bol aj jedno ako to cele dopadne a kto s kym skonci. chybala gradacia a akekolvek stotoznenie sa s postavami.

• 1.4.2015  15:27
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

serial super ale jednu vec mu neodpustim - postava Skyler je tak neuveritelne nehanebne spravena, az sa mi to nechce verit. keby niet jej tak serial vyzera celkom inac. mozno je to americka klasika, ale zenska ktora drzi s muzom len ked je vsekto ok a id epodla jej predstav a v zlych casoch sa chova ako fucking bitch si nezasluzi zit. a wlakter namiesto toho aby jej nasypal trosku ricinu hned pri jej nevere si bude chrnait akoby je to cele co v zivote mal. bez Skyler by mu bolo lepsie a fakt nechapem ze ked uz dokaze hocico tak sa nedokaze zbavit tejto proradnej mrchy. tejto logike nepochopim a davam serialu za jej postavu hrube minus. inak sa to pozerat oplait, paci sa mi vyvoj postav Waltera a Pinkmana, ako sa posuvaju vyssie az napokon dosahuju vrchol (vid House of Cards). som zvedavy kolko ludi sa po tomto serialy zacalo venovat vyrobe methu...

• 16.3.2015  12:42

po dlhej dobe film, ktoremu nedokazem dat hodnotenie, pretoze soms a v nom stratil a na druhy den netusim o com vlastne bol. pamatam si flashovite uryvky a opakujuce sa motivy, akoby z roznyh perspektiv, kde sa postavy dostavaju znovu a znovu do tej istej situacie, ale zmenia len postavu az si napokon prejdu vsetkymi moznymi obsadeniami. najviac mi ale sadlo to, ze mi cely tento system nevadil a nechal som sa v nom umyselne stracat a znovu nachadzat uz objavene cesty znovu a znovu. ked sa nad tym tak zamyslim, asi si pamatam zaverecnu pointu :) ale urcite si dam rewatch, ale nabuduce uz s cistou hlavou. ked tak citam Flipnicov koment tak som film asi vlastne napokon pochopil :) 18.3. rewatch: nie som o nic velmi mudrejsi, hlavna dejova linia je jasna, avsak rozuzlenie mi uplne unika. neviem kto koho zabil, kto koho sledoval, kto bol kto a ako suvisi minulost s pritomnoustou. chcelo by to asi nejaku detailnejsiu recenziu.

• 28.2.2015  22:42
    Birdman (2014)

tento film vobec nebol dobry. mozno tak pre filmovu akademiu, alebo patrim k divakom, ktori by si pozreli radsej film Birdman 4. anyway, pokial mate depresivne nalady alebo sklony k migrene, tak tento film urcite vynechajte. nepridete o nic, az na zakulisie broadwaya. tak ako Riggan Thomson som skoro vyhorel aj ja ako divak a uz som pozeral na hodnky (asi od 20. minuty) kedy sa zacne ten pravy film. ked to porovnam s takym Artistom, tak Birman zaostava asi tak vo vsetkom (porovnavat s Chaplinovym Limelight ani nebudem, aj ked podla mna ide o cisty remake)

• 26.2.2015  11:17

dokonaly absurdistan kde vam nic nedava logiku a moze sa stat uplne cokolvek. cakajte neocakavane, spravte si dokonalu pohodu, uvolnite mysle, zapalte si jednu a nechajte sa vtiahnut do viru nikdyneutichajucej kolaze tej najoriginalnejsej a najneuveritelnejsej zabavy. Japonci sa maju co ucit.

• 19.2.2015  13:14

neviem preco, ale tento film som si pozrel 2x za sebou. mozno ze preto, ze som v polke zaspal a zobudil sa pred koncom, alebo preto, ze to malo co som z neho videl ma predvedcilo, ze chcem vidiet cely film. kazdopadne, tento film ma skvele tempo a odohravaju sa v nom asi opakujuce nekonecne klise, a ked sa pozriete zo spravneho uhla, tak zistite, ze Sex and Fury ma vsetko co treba a vy sa tesite na kazdu dalsiu scenu, ktora uz len potvrdi, ze mate pravdu.

• 17.2.2015  18:50

tak na to, aby si dal clovek toto v hlave do poriadku, si musi nieco supnut pred pozeranim. neuveritelne konverzacie sa tam udiali, dojali ma aj bez tituliek. film uchvati nie ani tak nametom ako skor spracovanim.

1 3 4 5 6 7 8 9 13 18 24