muti

fanda dobrych filmov

3 body

1 3 4 5 6 7 8 9 12 18 23
    • 26.2.2015  11:17

dokonaly absurdistan kde vam nic nedava logiku a moze sa stat uplne cokolvek. cakajte neocakavane, spravte si dokonalu pohodu, uvolnite mysle, zapalte si jednu a nechajte sa vtiahnut do viru nikdyneutichajucej kolaze tej najoriginalnejsej a najneuveritelnejsej zabavy. Japonci sa maju co ucit.

• 19.2.2015  13:14

neviem preco, ale tento film som si pozrel 2x za sebou. mozno ze preto, ze som v polke zaspal a zobudil sa pred koncom, alebo preto, ze to malo co som z neho videl ma predvedcilo, ze chcem vidiet cely film. kazdopadne, tento film ma skvele tempo a odohravaju sa v nom asi opakujuce nekonecne klise, a ked sa pozriete zo spravneho uhla, tak zistite, ze Sex and Fury ma vsetko co treba a vy sa tesite na kazdu dalsiu scenu, ktora uz len potvrdi, ze mate pravdu.

• 17.2.2015  18:50

tak na to, aby si dal clovek toto v hlave do poriadku, si musi nieco supnut pred pozeranim. neuveritelne konverzacie sa tam udiali, dojali ma aj bez tituliek. film uchvati nie ani tak nametom ako skor spracovanim.

• 17.2.2015  16:20

hrda sedliacka sa snazi zazalovat starostu dedinky, ktory nakopol jej manzela pri akomsi spore. o peniaze jej nejde, chce ospravedlnenie a aspon naznak lutosti. kedze lokalny policajny ofis to dalej nehcce rozmazavat, rozhodne sa Qiu Ju posunut vec vyssie, co ale znamena ist az do dalekeho mesta, kde zivot plynie uplne inym tempom. film ma v tomto dost podobneho s neskorsie natocenym zhangovym Not One Less (1999).

• 17.2.2015  13:57

jedno panstvo, styri nadvoria, styri konkubiny. byt konkubinou nie je take jednoduche - sice nema nic mimoriadne na praci, cely den musi spriadat plany a vecer, aby si pan zmyslel vojst prave od jej pribytku a stravil s nou noc. splodit potomka znamena zabezpecit si buducnost a tak o tom kde prenocuje pan nastava kazdodenny boj. pikle, uklady a podvody su na kazdodennom poriadku. Na scene sa objavuje v poradi stvrta zena, konkubina, ktora postupne zistuje ako sa veci maju a az kam daleko sa da zajst... SPOILER ALERT - skoda toho zaveru, cakal som godfatherovske vyrovnanie uctov a zasadnutie na tron.

• 12.2.2015  22:53

absolutne samoucely film kde lahko retardovany chlapik v monterkach chodi po vyludnenom japonsku a stretava osamele zeny, ktore znasilni a nasledne podpasovkou zastreli (alebo to spravi naopak). ziadna hlbsia pointa, dost bezduche.

• 5.2.2015  17:41

skuseny detektivny divak si dovtipi ako sa veci maju, no keby toto pozeram tak pred 10 rokmi musel by som ist na plny pocet. kedze ma filme neprekvapil, tak pre mna ciste 4. koment: Shit.

• 5.2.2015  14:56

japonsky rezier si vybera klasicku japonsku hororovu temu - nocne metro, ktoru zasadzuje do nic netusiacej ameriky. bradley mi tam na zaciatku velmi nesedel, ale ked vyrazil na nocne fotenie tak uz som mu drzal palce. skoda tych digitalych gore, ktore film trosku zlacnili, nasincom zase chybala smrt revizora, nuz tazko vyhoviet kazdemu. celkovo mile prekvapenie, som rad, ze som si film zaradil na watchlist. Urcite sa moje cesty s Kitamurom v buducnosti znovu stretnu. koment: Shit, tombac, kitano.

• 2.2.2015  00:00

mozem sa uplne stotoznit s uzivatelom J*A*S*M - bolo to takmer onicom, strata casu

• 31.1.2015  23:11

film mi asi najviac pripomina Stay (2005) od Marca Forstera, pricom je zaujimave ze oba filmy su z rovnakeho roka. zeby nahoda? ak zistite ze sa viete akosi astralne preniest do buducnosti tak ste pravdepodobne zavreti v cvokarni a navyse v pitevnom boxe, ktory ma pomoct znizit hladinu agresivity.

• 30.1.2015  19:38
    Titus (1999)

Shakespearovsky rape&revenge v novom sate. najprv som myslel ze sa to cele deje v hlave choreho chlapca ktoreho vidime v uvodnej scenke. rimske tanky a samopaly su vsak skutocnostou, tka ako aj gotska kralovna ktora zasada po boku noveho cisara. novodobe artove ponanie klasiky mi nevadi, avsak ta roztahanost bola takmer ubijajuca. postrihat rozvlacnost a bolo by to mozno aj za plny pocet. ktovie ci Hopkinsa navrhli na tuto rolu koli jeho niekdajsej postave Hannibala. kazdopadne, uzival si to :) Zamítnuté tagy: rape and revenge

• 28.1.2015  15:23
    Nae sarang (2007)

na moj vkus sice prilis naivne a presladene ale stale celkom pozeratelne. pacila sa mi postava sofera, co je celkom neobvykle povolanie do romantickeho filmu. jeho darcek bol tiez super, aj ked ten tragicky pribeh si mohli korejci aj odpustit, mohlo to byt originalnejsie.

• 26.1.2015  00:26

Chán Rainman, ktory je moslim, si uziva krasny zivot, aj napriek nepriazni osudu. dokonca si najde hindsku krasavicu (ktora mi napadite pripomina jednu pakistanku, ktoru sompred par rokmi stretol...). rodinna idylka vsak konci po prvej hodine a my vidime ze nepriazen ludi vie byt este nicivejsia ako asperger. Indicky Forrest Gump sa pretlka zivotom, aby ukazal ludom, ze nie vsetci moslimovia su zli. o to ide asi aj celemu filmu, aby sme neskatulkovali podla rasovych stereotypov. tak ci tak, film mi prisiel super zladeny, romanticka cast aj dramaticka na vybornu, film sa snazi o slzy radosti aj slzy smutku a celkovo to klape ako hindsko-moslimske manzelstvo po jedenastom septembri.no a netreba opomenut ani hudobny doprovod, ktory neodmyslitelne patri k indickej kinematografii.

• 24.1.2015  22:14
    Oculus (2013)

mladsi brat dovrsuje 21 rokov a opusta mentalny institut, do ktoreho ho zavreli ked mal 10 rokov po tom, ako prezil krvavu dramu storocia. Pred branami ho uz caka o 3 roky starsia sestra, ktora je pripravena na pomstu. ale pomstit sa komu? no predsa prekliatemu zrkadlu, ktore uz toho napachalo tolko... nie je nahodou trosku na hlavu prave ona? prichadza s experimentom, neuveritelnymi faktami z minulosti a vsadepritomnou technikou, ktora bude zaznamenavat pripadne paranormalne aktivity pocas nicenia zrkadla. je predsa len jeden sposob ako zistit coho je zrkadlo schopne (ak ma teda smrt ich rodicov na svedomi prave zrkadlo zla). Co sa ale udeje/neudeje, necakal asi nik... premietanie mrtvych prizrakov, prezivanie potlacenych spomienok minulosti v realnom case, tazke halucinacie a sialene preludy, prelinanie pritomnosti s minulostou, to vsetko zamotava pribeh a rozohrava ozajstnu nevidanu zrkadlovu hru.. film je dost psycho plny zacyklenych flashov hlavnych postav, ktore zapasia so skutocnostou i predstavami. Ak by si toto niekto chcel pozriet pod vplyvom akychsi latok, tak by sa mohol zamotat tak, ze by dej filmu uz nikdy neopustil a ostal by v nom uvazneny na nekonecne epicky dlhych 104 minut. pre mna jednoznacne top horor.

• 24.1.2015  18:58

tento film nemoze byt nikdy viac ako lehky nadpriemer, neviem koli comu davaju ludia trebars i 4*. film sa taha tak ako zenska s deckom za hlavnym hrdinom. kedze on je drsny zabijak tak nema problem prichylit obe stratene duse k sebe. vsak co... s tematikou matadora nechapem ako sme sa dostali k anglickemu (!) soundtracku Oh Bella Ciao, ktory je to viac nez offtopic. okrem poslednych 15 min som uz cakal kedy to konecne skonci, aby som mohol dat 3* a ukoncit tuto fake dramu. suhlas s: Flipnic

• 19.1.2015  22:13

tento film som si pozrel koli reziserovi Shionovi, od ktoreho som uz videl par sialenych super filmov. Why Don't You Play in Hell patri urcite k nim - absurdnych scen a zvratov je tam dost, no nie je to jeho top film (odporucam Love Exposure). cca druha patina filmu sa tiahla a nic sa v nej nedialo, uz som rozmyslal ci sa to niekam vobec posunie. pribeh vsak do seba zapadol a postavy sa stretli v neuveritelnom krvavom filme, kde sme do poslednej chvile nevedeli ako to vlastne skonci. nuz, tak to chodi ked chcete nafilmovat skutocnu klanovu jakuza potycku. Porovnavatelnost s Kill Billom je mozna, no fanuskovia Tarantina by asi nesuhlasili (Tarantino samotny by podla mna ale suhlasil) Fumi Nikaidó ga ga ga <3

• 2.1.2015  23:25

celkom dobra Korean drama kde nik neumiera na rakovinu ani nezapasi o priazen milenecky trojuholnik. Uz bez tychto klasik sa da povedat ze ide o netradicnu temu. On je sebavedomy racionalny biznisman - sef, ona obycajna adminka s naivnou predstavou o laske. z tychto dvoch by za normalnych okolnosti par nikdy nebol, najma ked jej pristupom k laske opovrhuje a porovnava ju k 386tke z ktorej nikdy nebude pentium. to urcite neprida na sebavedomi.... SPOILER ALERT skoda, ze ten zaver nebol podla jej planu, kde by ho odkopla s tym, ze predsa aj taky macho ako je on vie z nej stratit hlavu. namiesto toho sa mu po vyznani lasky hodi okolo krku a v zaverecnej scene uz len nelogicky oznamuju rodine svoje rozhodnutie. ten koniec to pokazil, inac by som siel aj na plny pocet.

• 2.1.2015  11:49

ked clovek pozera film so 6 rocnymi detmi tak mu pride lepsi nez mozno v skutocnosti je. nieco ako vo filme Peter Pan kde na premieru vzali do divadla deti, ktore ukazali cisty a nevinny uzas, od ktorych si dospeli mohli vziat priklad a odlozit svoje snobske vyumelkovane hodnotenia.

• 31.12.2014  15:58
    Godzilla (2014)

pri takychto filmoch sa presviedcam ze spracovat namet Magic the Gathering: Rise of Eldrazi je uz len otazka casu. len tak dalej.

• 23.12.2014  20:24
    Kredenc (TV pořad) (2014)

po dlhom case nieco pozeratelne v style Telecvoking/Tele Tele. uvidime ako si udrzia uroven.

• 18.12.2014  11:44
    Oira sukeban (2006)

toto nie je zabava pre europu a asi ani pre zvysok sveta. only for Japan. neuveritelne zle herecke vykony, grimasy a odrecotovane repliky ako na zakladke, proste cele zle. situaciu vobec nezachranuje ani to, ze su tam vsetci polonahi :) hviezdicka za napad ale to je tak vse. cudujem sa, ze som to dopozeral do konca, asi preto ze to trvalo len hodinu. a ano, je tu aj plot twist, no bezny divak by mal taketo veci vynechat (hlavne ked pride na scenu uchylny daddy)

• 18.12.2014  11:37
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

celkom v pohode kratsi serial, z ulic stareho Londyna kde sa deje kazdeco. postavy a ich postupne odhalovanie bolo fajn, najvacsie prekvapenia sme mali ked niekoho konecne predstavili celym menom. skoda, ze sme sa nedockal pohladu na Dorianov obraz, zeby v dalsej serii? Tretia záverečna séria bola super, prepletenie postáv a finálnym doomsday

• 11.12.2014  21:41
    Zvětšenina (1966)

uplny suhlas s uzivatelom Fr - tento nudny stary film ide mimo mna. ak toto bol vrchol roku 1966 tak som rad, ze uz je to davno za nami ako odpratana mrtvola z parku.

• 5.12.2014  13:59
    Noksaek uija (2005)

vydareny realisticky snimok. nas par ma smolu ze 19 rokov je v Korei este vek, kde patri clovek pod zakon. u nas by s tym nejaky problem nebol. a 32 rocnu by som oznacil prinajhorsom za v strednych rokoch nez za staru (oproti nemu samozrejme ze stara je). pacili sa mi vsuvky kde prebiehali sceny, ktore sa nestali, len v mysliach postav. takisto super bola aj vecera kde sa akotak vyjadrili vsetky postavy k problematike. fandil som chlapikovi, ktory sa nemienil vzdat zeny svojho zivota aj napriek rozdielom, ktore mali aj jej zvlastnej povahe kde nedavala najavo co ju trapi. stal pri nej vzdy a vsade, mala nanho stastie. on si zase urcite uzil natacanie :3 pri niektorych scenach som sa bal, ze sa film zvrhne do klasickeho milostneho trojuholnika, bude tlacit na city alebo niekto umrie na rakovinu. nastastie tento film ostal vynimocnym.

• 2.12.2014  13:35
    Jeni, Juno (2005)

trochu naivne, detinske, bezproblemove, takmer idealne. mladi sa tvaria ze sa nedokazu za ruky chytit, pricom je vsetkym jasne, ze toho v 15.ich vyskusali uz pomerne dost. pacila sa mi Starkraftovska vsuvka, takisto unik z domu v noci a prekvapko v skole aj tajne plany rodicov o buducnosti.mila a prijemna oddychovka. Elen Page tam sice nebola,ale aj tak za 4.

• 29.11.2014  20:27
    Uzumaki (2000)

zaujimavy hororovy pribeh, ktory vychadza asi z akejsi spiralofobie rzisera. zaujme hned hlavna postava Kirie (Eriko Hatsune!) a spiralovity des, do ktoreho postupne upada cele mestecko. zial, po polke uz film stagnuje a nenastava ani ziadne finale. na film sa ale dobre pozera az do konca, dokonca sa da priucit aj trochu tej japonciny :)

• 27.11.2014  21:33

film, ktory uz na zaciatku kladie otazku ci je mozne aby 4 kamosi co byvaju v jednom byte boli vsetci zabikaci pracujuci spolu na zakazku. nerealne zoskupenie, nerealne konanie postav, absencia humoru, clovek len caka nejaky rozbeh, ale ten neprichadza a dokonca ani ziadne grand finale sa nekona. takze z Hamleta sa napokon stalo Cakanie na Godota. ak je podla vas ok ze sa fesni zabijaci zacnu zamilovavat do obeti, tak je film presne pre vas a vasu drahu. nebojte, tito zabijaci su v podstate ti dobri.

• 27.11.2014  17:54

film som si chcel pozriet koli Gong Li a tak som nevahal skocit rovno na trojku, s cim napokon velky problem nebol. co bolo bolo a po uvodnom chaotickom zaciaktu sa dostavame do minulosti kde sa dostavame do zlateho veku - predvojnoveho Sanghaja 1937. takze co bolo napokon nebolo a ideme nielen trosku ovplyvnit minulost, ale si aj riadne zagamblit, hlavne kde uz mame tie nadprirodzene schopnosti vdaka panovi reziserovi. Stephenovi Chowovi fandim, v minulosti mu to ide ozaj bravurne. som rad ze mozem dat desiate hodnotenie filmu a tak mu dodat %ualne hodnotenie, pretoze si ho zasluzi. ps: film je na nase pomery dost drsny, tvrdym ranam neujdu ani zeny. "I'm not a man if I don't hit you. bitch! dead?" Koment: Kordus

• 24.11.2014  13:25
    Temný případ (TV seriál) (2014)

pacilo sa mi realisticke zobrazenie pripadu kde sa na zaver nedostavame pomaly az do Bieleho domu, ale chytame len "tych nasich", rozpravanie pribehu, ktore sa na zaver zacne menit a vidime ako si postavy zaicnaju upravovat verziu a zistime aj preco je to tak. cakal som asi prilis vela, ale aj tak je to vyssi nadpriemer. “Once, there was only dark. Ask me, the light’s winning.”

• 21.11.2014  00:44

pozerat sa to da - pohodovy akcnak na Dajto. zaujme urcite prestrelkami kde ma kazdy inifnite ammo, takze striela ako sa mu zachce. o to vacsi je trolling ked Wesleymu dojde strelivo pri zaverecnom suboji na streche. bod za lamanie vazov, zo supermi ktori vas chcu zabit nesmiete mat zlutovanie (ako v inych filmoch kde na to samozrejme vzdy doplati nejaky dobrak hrdina)

1 3 4 5 6 7 8 9 12 18 23