muti

fanda dobrych filmov

3 body

1 4 5 6 7 8 9 10 13 19 25
    • 27.4.2015  08:58

plastelinovy mindfuck, ktory necha otvorene vsetky otazka a usta. wtf did I just see

• 27.4.2015  08:53

film sa cely cas snazil budovat akusi atmosferu, ale napokon ostal len plny podivnych uchylakov odpocuvajucich susedov a cross-dresserov s otcovskym komplexom. mozno su toto japonske hororove prvky, avsak pre nase publikum to vobec nie je. navyse som cakal, ze anatomicka figurina ozije a zacne ich tam zabijat, alebo ze si buduci lekar spravi svoju vlastnu verziu z nic netusiacej susedy. avsak, nic z toho sa nestalo, film bol napokon sklamanim a nevyuzity potencial je asi to naj co si chcem z tohto filmu odniest. od rezisera Sata som videl o mnoho lepsie kusky (Naked Blood, Rampo Noir), tento vsak k nim nepatri.

• 22.4.2015  22:07
    Smrtihlav (1998)

zaujimave ze taky super Neo Noir film som videl az teraz, pricom mam pocit ze som ho videl uz davnejsie. bud su to falosne spomienky, alebo to bude tym ze film ma podobne namety ako ine filmy, ktore vznikli v tom istom obdobi (Truman Show 1998, Matrix 1999, Třinácté patro 1999, eXistenZ 1999). vykradacky alebo kolektivne vedomie? asi by som sa mal na to vyspat, uz bude polnoc a mam pocit ze den uz nebol riadne dlho...rewatch 23.12.2016: film ma vytiahol znovu ihneď do deja a v napätí som sledoval každú scénu. Takto ma vyzerať film za plný počet

• 19.4.2015  09:41
    Poslání (2001)

namet aj umiestnenie deja boli nadejne, ale skoda - vsetky boje by vedel zahrat aj amater, takyto strih je dost pod uroven van Damma, ziaden realny boj, ziadne realne udery, jednoducho cut cut cut

• 9.4.2015  00:30

kvalitny filmik zo serie Zatoichi, kde sa slepy maser stretava s rovnocennym superom, manimpulatorom yojimbom menom Sassa. kazdy si hra svoju hru, kuje pikle, taha za nitky a sklada mozajku miestnych vztahov, ktora vedie ku skrytemu zlatu. netrva dlho a na miesto cinu prichadza okrem policajneho inspektora aj zabijak Devathlavy Drak.

• 8.4.2015  18:30

kedysi sa proti godzillam bojovalo lietadlami, dnes to uz nestaci. Nastastie ludstvo vymyslelo jegermajstrov, a kedze clovek by nemal pit sam, tak na to treba aspon dvoch (resp troch aziatov). avsak Kaiju su stale vymakanejsi az im ludstvo opat nestaci. a tak prichadza otazka - co keby konecne znicime portal, ktory ich sem pripaja? sialeny vedec, ktoremu nik neveri, heriocki americki hrdinovia a jedna nesmela japonka nam budu muset stacit aj pre tentokrat. semtam deployneme z rukava eso ako napr Mec (predsa sa nepatri hned tasit nefer zbrane) a napokon im to pekne nandame. ono taktyo scenar sme tu uz videli mnohokrat (Shin seiki Evangelion (TV seriál) (1995)) , avsak US verzia sa celkom vyrovnava. spracovanie je skvele a na suboje sa dobre pozera. uz sa tesim na Magic the Gathering: Rise of Eldrazi, ktoreho natocenie je uz len otazkou casu.

• 5.4.2015  22:00

nieco ako Hviezdna Pechota & Next (alebo Slivers v Magic the Gathering), celkom zaujimave sklbenie kde maju mimozemstania zachrannu poistku proti zabitiu alfa samca vo forme casovej slucky. paci sa mi vyvoj Cruisovej postavy kde sa kazdym vratenim v case uci a z prakticky civila sa stava neohrozeny ostrielany veteran.

• 5.4.2015  13:27
    Děsivé dějiny (TV seriál) (2009)

briti si robia zrandu zo vsetkeho, nik neunikne. dost odvazny pocin ked sa to tak vezme, vsetci velki panovnici sa dostanu na pranier. skece su vo forme reklam (vikingska plienitelska cestovka do UK), teleshoppingu (kupte si dieta kominara), zamena manzeliek (restoration family vs puritan, spartan vs athenian), kucharske relacie (varime s neandrtalcami), doktorske serialy (dnes zastupuje viktoriansky doktor alebo transfer doktor Hypokrates), vojenske taktiky (hadzanie tehal z lietadiel pocas wwi), piesni (rytierske zakony, predstavenie panovnikov), stupid deaths (kto zomrel v posteli alebo na zachode), reklamy na casopisy (execution trends) a dalsie ine. clovek sa nauci rozne historicke fakty aj drsne a nelutostne zaujimavosti a divne suvislosti.

• 2.4.2015  21:23
    Mr. Pickles (TV seriál) (2013)

fakt mam problemy stotoznit sa s tymto serialom, su tam hnusne a skarede postavy (zeby zamer?), niet na koho pozerat, okrem psika posadnuteho diablom. akoze, dobry napad, ale to prevedenie, nie dakujem. filmy alebo serialy ktore sa len chcu tvarit nechutne nemusim. ak by boli postavicky trosku krajsie tak by som si pozrel viac casti. a toto je akoze komedia? ani nahodou

• 2.4.2015  21:10

zaujimavy film s nevyuzitym potencialom. je to akoby Alica v Krajine Zazrakov ostala pit caj s Klobucnikom a nesla dalej. par zaujimavych scen (vojst sam do seba) a prostredie (poschodie 7 a pol) ale film ma nechal vlaznym a dokonca mi bol aj jedno ako to cele dopadne a kto s kym skonci. chybala gradacia a akekolvek stotoznenie sa s postavami.

• 1.4.2015  15:27
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

serial super ale jednu vec mu neodpustim - postava Skyler je tak neuveritelne nehanebne spravena, az sa mi to nechce verit. keby niet jej tak serial vyzera celkom inac. mozno je to americka klasika, ale zenska ktora drzi s muzom len ked je vsekto ok a id epodla jej predstav a v zlych casoch sa chova ako fucking bitch si nezasluzi zit. a wlakter namiesto toho aby jej nasypal trosku ricinu hned pri jej nevere si bude chrnait akoby je to cele co v zivote mal. bez Skyler by mu bolo lepsie a fakt nechapem ze ked uz dokaze hocico tak sa nedokaze zbavit tejto proradnej mrchy. tejto logike nepochopim a davam serialu za jej postavu hrube minus. inak sa to pozerat oplait, paci sa mi vyvoj postav Waltera a Pinkmana, ako sa posuvaju vyssie az napokon dosahuju vrchol (vid House of Cards). som zvedavy kolko ludi sa po tomto serialy zacalo venovat vyrobe methu...

• 16.3.2015  12:42

po dlhej dobe film, ktoremu nedokazem dat hodnotenie, pretoze soms a v nom stratil a na druhy den netusim o com vlastne bol. pamatam si flashovite uryvky a opakujuce sa motivy, akoby z roznyh perspektiv, kde sa postavy dostavaju znovu a znovu do tej istej situacie, ale zmenia len postavu az si napokon prejdu vsetkymi moznymi obsadeniami. najviac mi ale sadlo to, ze mi cely tento system nevadil a nechal som sa v nom umyselne stracat a znovu nachadzat uz objavene cesty znovu a znovu. ked sa nad tym tak zamyslim, asi si pamatam zaverecnu pointu :) ale urcite si dam rewatch, ale nabuduce uz s cistou hlavou. ked tak citam Flipnicov koment tak som film asi vlastne napokon pochopil :) 18.3. rewatch: nie som o nic velmi mudrejsi, hlavna dejova linia je jasna, avsak rozuzlenie mi uplne unika. neviem kto koho zabil, kto koho sledoval, kto bol kto a ako suvisi minulost s pritomnoustou. chcelo by to asi nejaku detailnejsiu recenziu.

• 28.2.2015  22:42
    Birdman (2014)

tento film vobec nebol dobry. mozno tak pre filmovu akademiu, alebo patrim k divakom, ktori by si pozreli radsej film Birdman 4. anyway, pokial mate depresivne nalady alebo sklony k migrene, tak tento film urcite vynechajte. nepridete o nic, az na zakulisie broadwaya. tak ako Riggan Thomson som skoro vyhorel aj ja ako divak a uz som pozeral na hodnky (asi od 20. minuty) kedy sa zacne ten pravy film. ked to porovnam s takym Artistom, tak Birman zaostava asi tak vo vsetkom (porovnavat s Chaplinovym Limelight ani nebudem, aj ked podla mna ide o cisty remake)

• 26.2.2015  11:17

dokonaly absurdistan kde vam nic nedava logiku a moze sa stat uplne cokolvek. cakajte neocakavane, spravte si dokonalu pohodu, uvolnite mysle, zapalte si jednu a nechajte sa vtiahnut do viru nikdyneutichajucej kolaze tej najoriginalnejsej a najneuveritelnejsej zabavy. Japonci sa maju co ucit.

• 19.2.2015  13:14

neviem preco, ale tento film som si pozrel 2x za sebou. mozno ze preto, ze som v polke zaspal a zobudil sa pred koncom, alebo preto, ze to malo co som z neho videl ma predvedcilo, ze chcem vidiet cely film. kazdopadne, tento film ma skvele tempo a odohravaju sa v nom asi opakujuce nekonecne klise, a ked sa pozriete zo spravneho uhla, tak zistite, ze Sex and Fury ma vsetko co treba a vy sa tesite na kazdu dalsiu scenu, ktora uz len potvrdi, ze mate pravdu.

• 17.2.2015  18:50

tak na to, aby si dal clovek toto v hlave do poriadku, si musi nieco supnut pred pozeranim. neuveritelne konverzacie sa tam udiali, dojali ma aj bez tituliek. film uchvati nie ani tak nametom ako skor spracovanim.

• 17.2.2015  16:20

hrda sedliacka sa snazi zazalovat starostu dedinky, ktory nakopol jej manzela pri akomsi spore. o peniaze jej nejde, chce ospravedlnenie a aspon naznak lutosti. kedze lokalny policajny ofis to dalej nehcce rozmazavat, rozhodne sa Qiu Ju posunut vec vyssie, co ale znamena ist az do dalekeho mesta, kde zivot plynie uplne inym tempom. film ma v tomto dost podobneho s neskorsie natocenym zhangovym Not One Less (1999).

• 17.2.2015  13:57

jedno panstvo, styri nadvoria, styri konkubiny. byt konkubinou nie je take jednoduche - sice nema nic mimoriadne na praci, cely den musi spriadat plany a vecer, aby si pan zmyslel vojst prave od jej pribytku a stravil s nou noc. splodit potomka znamena zabezpecit si buducnost a tak o tom kde prenocuje pan nastava kazdodenny boj. pikle, uklady a podvody su na kazdodennom poriadku. Na scene sa objavuje v poradi stvrta zena, konkubina, ktora postupne zistuje ako sa veci maju a az kam daleko sa da zajst... SPOILER ALERT - skoda toho zaveru, cakal som godfatherovske vyrovnanie uctov a zasadnutie na tron.

• 12.2.2015  22:53

absolutne samoucely film kde lahko retardovany chlapik v monterkach chodi po vyludnenom japonsku a stretava osamele zeny, ktore znasilni a nasledne podpasovkou zastreli (alebo to spravi naopak). ziadna hlbsia pointa, dost bezduche.

• 5.2.2015  17:41

skuseny detektivny divak si dovtipi ako sa veci maju, no keby toto pozeram tak pred 10 rokmi musel by som ist na plny pocet. kedze ma filme neprekvapil, tak pre mna ciste 4. koment: Shit.

• 5.2.2015  14:56

japonsky rezier si vybera klasicku japonsku hororovu temu - nocne metro, ktoru zasadzuje do nic netusiacej ameriky. bradley mi tam na zaciatku velmi nesedel, ale ked vyrazil na nocne fotenie tak uz som mu drzal palce. skoda tych digitalych gore, ktore film trosku zlacnili, nasincom zase chybala smrt revizora, nuz tazko vyhoviet kazdemu. celkovo mile prekvapenie, som rad, ze som si film zaradil na watchlist. Urcite sa moje cesty s Kitamurom v buducnosti znovu stretnu. koment: Shit, tombac, kitano.

• 2.2.2015  00:00

mozem sa uplne stotoznit s uzivatelom J*A*S*M - bolo to takmer onicom, strata casu

• 31.1.2015  23:11

film mi asi najviac pripomina Stay (2005) od Marca Forstera, pricom je zaujimave ze oba filmy su z rovnakeho roka. zeby nahoda? ak zistite ze sa viete akosi astralne preniest do buducnosti tak ste pravdepodobne zavreti v cvokarni a navyse v pitevnom boxe, ktory ma pomoct znizit hladinu agresivity.

• 30.1.2015  19:38
    Titus (1999)

Shakespearovsky rape&revenge v novom sate. najprv som myslel ze sa to cele deje v hlave choreho chlapca ktoreho vidime v uvodnej scenke. rimske tanky a samopaly su vsak skutocnostou, tka ako aj gotska kralovna ktora zasada po boku noveho cisara. novodobe artove ponanie klasiky mi nevadi, avsak ta roztahanost bola takmer ubijajuca. postrihat rozvlacnost a bolo by to mozno aj za plny pocet. ktovie ci Hopkinsa navrhli na tuto rolu koli jeho niekdajsej postave Hannibala. kazdopadne, uzival si to :) Zamítnuté tagy: rape and revenge

• 28.1.2015  15:23
    Nae sarang (2007)

na moj vkus sice prilis naivne a presladene ale stale celkom pozeratelne. pacila sa mi postava sofera, co je celkom neobvykle povolanie do romantickeho filmu. jeho darcek bol tiez super, aj ked ten tragicky pribeh si mohli korejci aj odpustit, mohlo to byt originalnejsie.

• 26.1.2015  00:26

Chán Rainman, ktory je moslim, si uziva krasny zivot, aj napriek nepriazni osudu. dokonca si najde hindsku krasavicu (ktora mi napadite pripomina jednu pakistanku, ktoru sompred par rokmi stretol...). rodinna idylka vsak konci po prvej hodine a my vidime ze nepriazen ludi vie byt este nicivejsia ako asperger. Indicky Forrest Gump sa pretlka zivotom, aby ukazal ludom, ze nie vsetci moslimovia su zli. o to ide asi aj celemu filmu, aby sme neskatulkovali podla rasovych stereotypov. tak ci tak, film mi prisiel super zladeny, romanticka cast aj dramaticka na vybornu, film sa snazi o slzy radosti aj slzy smutku a celkovo to klape ako hindsko-moslimske manzelstvo po jedenastom septembri.no a netreba opomenut ani hudobny doprovod, ktory neodmyslitelne patri k indickej kinematografii.

• 24.1.2015  22:14
    Oculus (2013)

mladsi brat dovrsuje 21 rokov a opusta mentalny institut, do ktoreho ho zavreli ked mal 10 rokov po tom, ako prezil krvavu dramu storocia. Pred branami ho uz caka o 3 roky starsia sestra, ktora je pripravena na pomstu. ale pomstit sa komu? no predsa prekliatemu zrkadlu, ktore uz toho napachalo tolko... nie je nahodou trosku na hlavu prave ona? prichadza s experimentom, neuveritelnymi faktami z minulosti a vsadepritomnou technikou, ktora bude zaznamenavat pripadne paranormalne aktivity pocas nicenia zrkadla. je predsa len jeden sposob ako zistit coho je zrkadlo schopne (ak ma teda smrt ich rodicov na svedomi prave zrkadlo zla). Co sa ale udeje/neudeje, necakal asi nik... premietanie mrtvych prizrakov, prezivanie potlacenych spomienok minulosti v realnom case, tazke halucinacie a sialene preludy, prelinanie pritomnosti s minulostou, to vsetko zamotava pribeh a rozohrava ozajstnu nevidanu zrkadlovu hru.. film je dost psycho plny zacyklenych flashov hlavnych postav, ktore zapasia so skutocnostou i predstavami. Ak by si toto niekto chcel pozriet pod vplyvom akychsi latok, tak by sa mohol zamotat tak, ze by dej filmu uz nikdy neopustil a ostal by v nom uvazneny na nekonecne epicky dlhych 104 minut. pre mna jednoznacne top horor.

• 24.1.2015  18:58

tento film nemoze byt nikdy viac ako lehky nadpriemer, neviem koli comu davaju ludia trebars i 4*. film sa taha tak ako zenska s deckom za hlavnym hrdinom. kedze on je drsny zabijak tak nema problem prichylit obe stratene duse k sebe. vsak co... s tematikou matadora nechapem ako sme sa dostali k anglickemu (!) soundtracku Oh Bella Ciao, ktory je to viac nez offtopic. okrem poslednych 15 min som uz cakal kedy to konecne skonci, aby som mohol dat 3* a ukoncit tuto fake dramu. suhlas s: Flipnic

• 19.1.2015  22:13

tento film som si pozrel koli reziserovi Shionovi, od ktoreho som uz videl par sialenych super filmov. Why Don't You Play in Hell patri urcite k nim - absurdnych scen a zvratov je tam dost, no nie je to jeho top film (odporucam Love Exposure). cca druha patina filmu sa tiahla a nic sa v nej nedialo, uz som rozmyslal ci sa to niekam vobec posunie. pribeh vsak do seba zapadol a postavy sa stretli v neuveritelnom krvavom filme, kde sme do poslednej chvile nevedeli ako to vlastne skonci. nuz, tak to chodi ked chcete nafilmovat skutocnu klanovu jakuza potycku. Porovnavatelnost s Kill Billom je mozna, no fanuskovia Tarantina by asi nesuhlasili (Tarantino samotny by podla mna ale suhlasil) Fumi Nikaidó ga ga ga <3

• 2.1.2015  23:25

celkom dobra Korean drama kde nik neumiera na rakovinu ani nezapasi o priazen milenecky trojuholnik. Uz bez tychto klasik sa da povedat ze ide o netradicnu temu. On je sebavedomy racionalny biznisman - sef, ona obycajna adminka s naivnou predstavou o laske. z tychto dvoch by za normalnych okolnosti par nikdy nebol, najma ked jej pristupom k laske opovrhuje a porovnava ju k 386tke z ktorej nikdy nebude pentium. to urcite neprida na sebavedomi.... SPOILER ALERT skoda, ze ten zaver nebol podla jej planu, kde by ho odkopla s tym, ze predsa aj taky macho ako je on vie z nej stratit hlavu. namiesto toho sa mu po vyznani lasky hodi okolo krku a v zaverecnej scene uz len nelogicky oznamuju rodine svoje rozhodnutie. ten koniec to pokazil, inac by som siel aj na plny pocet.

1 4 5 6 7 8 9 10 13 19 25