est

• 19.2.2019  21:38

Ruce pryč od Louisiany!

• 26.1.2019  14:51
    Vice (2018)

Snad první film u kterého jsem věděl jaký napíšu komentář než jsem ho viděl a moje očekávání se 100 % naplnila. Republikáni jsou rasisté, hlupáci, mocichtiví šílenci a vůbec špatní lidé (i když v případě RINO je to možná i pravda ;-) ). Je to snad něco co nám Hollywood ještě nesdělil? Úplně zbytečný film. Hollywood je jako žumpa, kterou někdo zapomněl vyčerpat a teď přetéká. Až bude vytékat životopis Baracka Husseina tak se vsadím, že bude mít svatozář a z hořícího domku bude vynášet v jedné ruce novorozence a na druhé straně bude mít přes rameno raněného kolouška. Stejně jako když si berou do úst Antonina Scaliu, jednoho z největších právních teoretiků naší doby, jako oportunistu a RBG vykreslují v On the Basis of Sex jako ztělesnění dokonalosti. Úplně zbytečné hodnotit i když do toho odpadu to nakonec doteklo. A není to jen odpad, ale je to i nebezpečný odpad.

• 19.1.2019  11:17
    Brexit (TV film) (2019)

Takže ve společnosti žádné problémy nejsou a lidé se rozhodují podle reklam na FB. Hmm... Mám obavu, že lidi budou vnímat tuto propagandu jako umění. V siluetě Steva Bannona mi chyběly už jen rohy. Čekám další pokračování. Díl druhý Luzerne County: What happened? Díl třetí CNN&BBC: Proč lidé nedělají přesně to co jim říkáme? Copak si socialisté všech barev neuvědomují, že už stejně vyhráli a musí se zlobit jen nad malým zdržením? Vykrystalizovaný hnus. Nikdy jsem si ale nemyslel, že to dotáhnou k takové dokonalosti.

• 15.12.2018  18:16

Nejsem znalec skupiny Queen a ani jsem ji nikdy moc neposlouchal. Stejně tak jsem ani neplánoval film zhlédnout, ale když jsem zjistil, že se na ČSFD umístil na 3 místě mezi nejlepšími filmy, tak jsem šel už z povinnosti/zvědavosti. Musím říct, že Ramiho Maleka a Josepha Mazzella obdivuji za jejich role v mini-sérii The Pacific, kde si zahráli příslušníky námořní pěchoty. Hlavně Malekovo podání Merriella "Snafu" Sheltona bylo bravurní a taky jedním z důvodů proč jsem na Bohemian Rhapsody nakonec šel. No musím říct, že mě film nejen nezklamal, ale hlavně kvůli hereckému výkonu Ramiho Maleka velmi pozitivně překvapil. Nedovedu si představit, že by ho někdo zahrál lépe. Chápu, že některým skalním fanouškům Queen mohou vadit nepřesnosti v ději v kontrastu s realitou, jelikož já ale o skupině mnoho nevěděl tak mi tempo, příběh i umělecké podání přišli ve filmu tohoto typu jako maximálně vydařené. Hudba samotná je dokonalá a když člověk trochu zapátrá jak unikátní je samotná píseň Bohemian Rhapsody a jak jsou další skladby ikonické, dodnes se hrají na sportovních utkáních, tak nemůže dát méně než tři hvězdy. I když někomu by mohlo stačit zhlédnout originál. Myslím si, že příští udílení Oskarů by mělo být v režii Bohemian Rhapsody. I když poslední smysluplně oceněný film byl dle mého v roce 2005 Eastwoodovo Million Dollar Baby. Když ne nejlepší film tak minimálně zlatá soška pro hlavního herce nese jméno Rami Malek. Bojím se, ale toho, že to film nedostane za herecký výkon anebo režii kvůli jejich kvalitě, ale protože je dle dnešní doby Cast a postavy správně Diverse.

• 14.10.2018  15:24
    Toman (2018)

Asi nejlepší český film od revoluce. Ukazuje ten hnus a špínu komunistické strany a procesu budování socialismu. Rozklad společnosti, ideologickou zaslepenost, požírání dětí revoluce (doslova) a násilí na slabších. Je mi z toho smutno. ;-(

• 21.9.2018  07:10
    Predátor: Evoluce (2018)

Absolutně bez atmosféry s nesmyslným dějem.

• 9.9.2018  15:30
    Blok 99 (2017)

Sry, ale tohle mi připomělo Prison Prison Break.

• 30.6.2018  23:40

Another Brick In The WALL. Stačilo by vystřihnout poslední scénu a Catherine Keener z celého filmu a dal bych 5*.

• 24.5.2018  20:58

Alden Ehrenreich zahrál Hana Sola lépe než Harrison Ford v Star Wars: The Force Awakens. Dalším kladem byla Emilia Clarke jejíž postava byla dobře napsaná i perfektně zahraná. Takový FEMALE charakter jsem již neviděl mnoho let, oproti těm karikaturám co filmová studia produkují dnes. Skvěle zvládnutý byl risk-taking, který perfektně definuje postavu Hana Sola, ale i určitý spirit, který už ve filmech také není vidět. Na to, že jsem očekával velký průšvih, film u mě průběžně atakoval pětihvězdičkové hodnocení a myslím, že si ho taky zasloužil. Jak jsem poslední dobou zanevřel na TV a filmovou produkci USA tak tento film u mě zapálil plamínek naděje.

• 16.12.2017  16:35

I< Previous Snad jsem toto slovo v komentářích ještě nepoužil, ale musím říct, že film je plný emocí. Trošku mě zklamalo když z plátna čišel čistý Disney Franchise zaměřený na děti, ale chápu že chtěj prostě Cashovat jak to jde a i na tom humoru bych trochu ubral. Resistance cast byl tak divese, že jsem si přál aby General Hux byl LGBT xeno-indian green unicorn aby to bylo trošku vybalancovaný. Některé pasáže by to chtělo trochu sestříhat, protože myslím, že 2,5 hodiny je na SW film moc. Lauru Dern a Benicia Del Toro mám rád, ale né ve SW filmu. Jo a Help me, Obi Wan Kenobi. You're my only hope. je z*sr*ně ikonický. Next >I

• 8.10.2017  16:04

It make Milos sad that he have to answer to you.

• 4.8.2017  05:47

Střípky politické korektnosti v akčně nabytém filmu s hereckými hvězdami. Už ani nerozumím tomu na co se to dívám.

• 29.7.2017  16:40
    Baby Driver (2017)

Jedna hvězda. Jen abych doplnil tu co není vidět v souhvězdí plejád.

• 23.7.2017  19:18

Prakticky to samé co Avatar. Perfektní vizuál i tempo, ale hlavní příběh je absolutně nemožný.

• 20.5.2017  16:03

Film je pro mě po všech stránkách někde mezi Alien 3 a Prometheem. Ridleyho (a asi i 20th Century Fox) představa je, aby z Alien série byla Cash Cow, takže se pravděpodobně dočkáme tolik pokračování jako SW Franchise. Alien je pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec (a v rámci žánru jednička) a dodnes není ničím překonán. Pro mě byla jediným kvalitním pokračováním a částečně i zadostiučiněním hra Alien Isolation, která perfektně replikovala a využila atmosféru prvního dílu. Na závěr snad jen takové moudro. Když se lidé potápí tak si vezmou dýchací přístroje, když skládají uhlí tak si vezmou respirátor, já když je venku zima tak si vezmu kulicha a šálu. Co to doprd3le znamená, že když "astronauti" vystoupí na neznámé planetě tak se tam procházejí bez jakékoli ochrany jako kdyby přijeli na hory nadýchat se čerstvého vzduchu. Kermode said it.

• 7.5.2017  11:54

Bill už se konečně zbláznil. Tohle šlo dělat před rokem 1990. Respekt.

• 2.8.2016  05:58

Moc jsem nechápal původní hate vůči prvnímu traileru. V současné době oslavování rebootů, restartů a násobných pokračování všemožných sérií mi trailer přišel odpovídající. Sám jsem byl fanouškem původních dvou dílů, ale nikdy jsem je nepokládal za nějakou kultovní klasiku, ale za vydařené sci-fi komedie. Po shlédnutí filmu musím říct, že nechápu hodnocení zde ani na IMDb. Melissu McCarthy moc nemusím a ani zde mě speciálně ze začátku vůbec nebavila. Na druhou stranu mě jako vždy bavila Kirsten Wig, ale především Kate McKinnon i když ji Feig místy nechal až moc přehrávat. Proč někoho ve světe Harry Potterů a podobných hovadin dokáže naštvat Ghostbusters reboot s female castem pak tedy fakt nechápu.

• 18.12.2015  13:35

I< Previous Film by se mi paradoxně možná více líbil, kdyby nebyl sequel k původní triologii. Kasdanův scénář až moc kopíruje původní triologii prakticky ve všech ohledech, bohudíky se téměř distancoval od prequelů, ničím velkým, ale nepřekvapil. Daisy Ridley steals the show a je dle mého největším kladem celého filmu. Ostatní nové postavy (Poe, Kylo, Finn) mě ničím nezaujali. Překvapivě mi dost chyběl údernější soundtrack a to se jedná snad o první film s hudbou Johna Williamse o kterém to mohu říci. Film ve mě zanechal takové zvláštní prázdno. Jedná se o velmi povedený film, ale doufám, že se dočkám mnohem objektivnějších recenzí než jsem viděl dosud. Snad mě Harry S. nezklame (pro neznalé, S je pro Susan). Next >I

• 11.10.2015  19:59

I Hate You Mike Stoklasa. I Guess?

• 23.8.2015  08:28
    Dárek (2015)

Než zazněla Wagnerova Valkyrie měl u mě film 4-5 hvězdiček. Perfektní tempo, kamera, herecké výkony. Perfektní "The Thing moment" se psem. Když jsem poprvé viděl Batemana v Juno, myslel jsem si, že se jedná o random kvalitní výkon, poslední dobou mě ale přesvědčuje jak jsem se mýlil. Klobouk dolů před Joelem Edgertonem. Kde u mě film ztratil náboj bylo překombinování závěru a nesmyslná zápletka s otcovstvím. Přišlo mi jako kdyby při testovacím promítání rozhodli posledních 15 minut přetočit.

• 11.8.2015  06:07
    Suterén (TV seriál) (2013)

Brody udělal pozitivní referenci na Hugh Jackmana. Jsem teď tak rozlobenej na Billa Lawrence, že nemůžu dát víc než tři hvězdy. On sledoval FRENDS maraton nebo je snad z Connecticutu či co.

• 26.7.2015  14:03
    Bojovník (2015)

Znám dva druhy filmů o boxerech. Jeden klasický typu Rocky a druhý propracovanější typu Million Dollar Baby. Oba se dají natočit dobře i špatně. Southpaw je jak po technické stránce (když pominu shaky cam záběry z ringu) tak v rovině castingu na prvotřídní úrovni. Problém mám s příběhem respektive s jeho šablonovitostí. Je to jen další variace prvního typu boxerských filmů se všemi klišé co k tomu patří k čemuž ještě přidávám, že jsem nepochopil opakovaný trénink, respektive montáž, již profesionálního boxera. Nejde nevyzvednout herecký výkon Jaka Gyllenhaala, stejně tak nelze nezmínit absenci někoho s charizmatem Carla Weatherse. Pro mě se prostě jedná jen o další variaci na Rockyho typu Warrior a já se ptám kolik takových filmů ještě potřebujeme?

• 23.5.2015  16:44

Film jsem viděl pouze v 2D a s dabingem. Proč není v kinech 3D verze s titulky? Rok 2015, film od Walt Disney Pictures a není ve 3D?! Je vidět, že asi producenti u WDP jsou na drogách když dají scénář k filmu pro děti do rukou Lindelofovi. Film měl potenciál být klasikou typu Neverending Story. Při sledování je zřejmé kdy do děje vstupuje Lindelofština a z filmu pro děti se stává rádoby cool zamotaná slátanina spojená s filozofováním o optimálním uspořádání světa a vnášením morálních soudů. Dle mého by pomohlo vystříhat všechny scény s Hughem Laurie. Nic proti němu, je to skvělý herec, ale jeho postava narušovala můj celkový dojem z filmu. Tomorrowland je jinak po všech stránkách dobrý (casting, efekty, tempo), ale příště než na něco začnu koukat tak se přesvědčím, že do toho neměl Damon nějaký Creative Input. Navrhuji aby z každé prodané vstupenky bylo odvedeno 1 % na fond z kterého se bude platit honorář Lindelofovi aby neničil očekávané a bez jeho zásahu jinak kvalitní filmy.

• 16.5.2015  21:41

Role Imperator Furiosa sedla Charlize Theron mnohem lépe než Meredith Vickers v Prometheovi. Trochu mě nadchla podobnost s Dune a akční scény. Co mě naopak vadilo bylo zmatené tempo (po zapojení důchodkyň či co to bylo) a drobné odskakování z žánru. Podruhé už film pravděpodobně sledovat nebudu a v TV bych od něho odešel, ale v 3D je to docela hezký zážitek. Za mě slabý nadprůměr a doporučuji návštěvu kina.

• 22.2.2015  09:15

Snímek se dá zařadit do kategorie mezi Dune, Star Wars a Avatar. Také více než očividný odkaz na Brazil a podobnost s Flash Gordon jsem celou dobu obdivoval více než jasnou inspiraci a poctu Jodorowskyho Duně. Opravdu jsem byl mile překvapen odvahou natočit takovýto film v kontextu výše zmíněného. Je to film pro milovníky subžánru sci-fi pro který neexistuje název. Osobně jsem na tak kvalitním filmu nebyl již několik let. Dost dobře nechápu špatné hodnocení a to třeba i na IMDb. Kdejaký ksindl prefabrikovaný harry potter, komixový-úpíro šmejd má hodnocení +70 %.

• 10.1.2015  14:34
    Birdman (2014)

Emma Stone by mi prodala i roční předplatné magazínu pro zahrádkáře. I Was Stoned!

• 7.1.2015  20:29
    Kód Enigmy (2014)

Jedinou a hlavní výtku, kterou k filmu mám je jeho stopáž. Odvyprávění tak komplexního příběhu by si zasluhovalo klidně přes 3 hodiny. Na ani né dvouhodinovém prostoru se scénář až moc často uchyloval ke zkratkovému a moc názornému vyprávění. Jinak je vše na nadprůměrné úrovni (i když mi připadá, že jsem stejný film nedávno viděl).

• 30.11.2014  17:36

Je to prequele k Beast Within: The Making of 'Alien' anebo dokument k Dune? Dle mého je to oboje a i když by se mnou Nicolas Winding Refn asi nesouhlasil, tak si myslím, že výsledek by byl na stejné úrovni jako Flash Gordon (ať už to někdo považuje za kompliment či nikoli).

• 26.11.2014  19:13

Zach Braff nás učí s 10 miliónovým rozpočtem (skromných 200 miliónů korun), že hlavní problém v životě je nedostatek peněz. Jo a pak ještě to umírání.

• 11.10.2014  21:03
    Zmizelá (2014)

"Mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." Proč používám tuto referenci právě tady? Protože v tomto případě jsem si vytáhl bonbón s hezkým obalem a nádhernou čokoládou navrchu, uvnitř je ale takové to "nesladké/hořké" co nemám rád. Příběh se při přepisování do formy scénáře zamotal do své vlastní hyperboly. Na tomto filmu je vidět, že režiséři nejsou dobří scénáristé a je rozdíl mezi Filmmakerem a režisérem. Vizuálně geniální režiséři typu Fincher, Scott když dostanou do ruky nekvalitní scénář tak si s ním nevědí rady i když do něho mají creative input. Zatímco Filmmakeři typu Anderson, Baumbach, Cohen a Lynch mají celý kreativní proces v rukou. Opravdu filmu nic jiného vytknout nemůžu. Když, ale v kině koukám 2,5 hodiny na něco co se mi vizuálně líbí, ale obsahově to považuji za pitomost nemohu dát více než 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13