HiddenDragon

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 12.9.2017  13:37
    Hellraiser (1987)

Co me nejvic udivilo, ze spisovatel Clive Barker tuto adaptaci sveho vlastniho dila primo reziroval. A musim uznat, ze nektere momenty jsou i dnes pomerne desive, originalni a dobre natocene - hlavne maska "hellraisera" Franka, ktery se z pekla vraci do sve "lidske" podoby hezky "po castech", jakmile dostane novou davku krve a zivotni energie (hodne podobne to zopakovali u Imhotepa v "Mumii" z r. 99). Zombik plazici se po podlaze byla proste fajn zalezitost :) Naproti tomu ale stoji triky a masky, ktere uz holt maji 30 let za sebou a je to znat. Predevsim monstra a cenobite. Take mi prilis nesedla zakladni zapletka, kterou jsem vlastne nepochopil. Stredobodem je magicka kostka, ktera ma plnit tajne lidske touhy a prani. Jenze naproti tomu otvira branu do pekelnych muk cenobitu. Smysluplnost toho vseho mi nejak unikla a mozna by to chtelo precist nejdriv knihu. Kazdopadne ma to pomerne neotrelou atmosferu, v jejimz pozadi je chtic hlavni zenske postavy, ktera zije s nudnym manzelem a se zminenym rebelem Frankem (jeho bratrem) mela tajny vztah...a ten ocividne prekona i hruzy pekel :)

• 12.9.2017  13:25

Neco mezi 3 a 4*...70%. Hlavne kvuli nevyvazenosti. Nektere momenty jsou super, nektere rezijne zbytecne. Napr. jsou tu pevecka cisla, coz by samo o sobe nevadilo, jenze jsou skoro v delce normalniho klipu, cili ve filmu pusobi zdlouhave :( Take samotna zapletka s Poison Ivy a Jason Woodruem (vzhledove podobny Swamp Thingovi) neni az takova pecka. Vse je zalozeno na tom, ze Ivy je byvala kamoska byvale kriminalnice Harley. A i kdyz je Batman s Nightwingem silna dvojka, v tomhle pripade se bez pomoci Harley Quinn neobejdou. Scenaristicky je to misty spravne strelene a silene, vcetne fajn humoru, ktery odpovida Harleyine naturelu. Navic se tvurci neboji ani lehke erotiky, coz kvituju. Objevi se i zmineny Swamp Thing, ale opet je to slaba a vpodstate "eh" scena. Graficky zvolili autori styl podobny devadesatkovemu Batman Animated Series, coz nebyl az tak spatny napad, jak se na prvni pohled zdalo. Celkove urcite nadprumer, ale nektere sceny mohly byt rezijne lip zvladnuty...

• 15.8.2017  15:33

Dost velky pokles hlavne na poli vtipu teto serie. Kupodivu mi ale primarne vadil uz trochu jiny vzhled protagonistu, hlavne Tuckera. 6 let od druheho dilu mi neprijde moc, ale Tucker vypada min. o 15 kilo tlustsi. Hlavne v obliceji. Normalne by si clovek rekl, ze holt herec starne, ale mne se na "Rush Hour" prave libilo, jak je Chan malej ale sikovnej, a Tucker takovy dlouhy vytahly bidlo. No a tady vypada zkratka "napapane" :) Horsi je to ale se scenarem. Je tu strasne moc situaci, kdy si reknete "je to holt film". Zkratka se padouch/hrdina treba ocitne zcistajasna na miste, kde by vpodstate nemel co delat. Nebo se brzy zjisti, ze ve hre jsou Asiati-Francouzi, a stejne posilaji hlavni hrdinku "pro bezpecnost" do Parize....WTF? :) Je to moc "vyumelkovane" a nelogicke, jen pro potreby deje. Vtipy jsou taky krecovite (scena s amer. hymnou, taxikarem, jeptiskou) a ani Jackie uz tu samozrejme nepredvadi to co pred lety. Bohuzel u amer. filmu, jakmile je pokracovani v Evrope, temer vzdy to konci hur. Chybejici invenci se snazi tvurci vykompenzovat "exoticnosti" Evropy, coz pro ceskeho divaka uplne nestaci. Souboj na Eiffelovce neni spatny, ale jinak je tu jak rikam spousta divnych situaci, ktere by sly resit lepe.

• 15.8.2017  15:03

No...trochu jsem se bal, protoze prvni pulka Rogue One je jen rozjezd, ale nakonec to byla pecka. Je uzasny, jak to scenaristi dokazali napasovat doprostred cele serie. Dalo by se to oznacit jako SW 3.5, ale ja bych spis rekl 3.75, protoze je to dejove vpodstate tesne pred New Hope (Epizoda 4) - znalci SW videoher namitnou, ze se to cele udalo jinak, ale pro potreby filmove rady je to skvele. Kazdopadne jsme v situaci, kdy jsou rebelove uz organizovani na Yavinu 4, ale prichazi zprava, ze Imperium dokoncilo svou ultimatni zbran, "nicitele planet". Jeden z hl. inzenyru - Erso - se uz ale davno rozhodl, ze s Imperiem nechce mit nic spolecneho a ukryl do stavby slabinu. Takovou, ze pri spravnem utoku umozni znicit celou Hvezdu smrti. Dorucit ale zpravu Alianci neni jen tak a ziskat plany stanice jeste horsi. Je to doba plna neduvery, spionu a vrahu. Dokonce i mezi samotnymi rebely jsou takovi. A poznavame je trochu z realnejsiho hlediska a bez prikras. Nejsou tu Jediove. Efektivni je jen zaskodnictvi a utajena cinnost. V tom vsem se ocita Jyn, dcera zmineneho inzenyra, ktera se rozhodne otcuv plan dovest do uspesneho konce. // Casting je ve Star Wars podle me alfa a omega vseho. A tady se opet povedl. Dokonce i Diego Luna se na pozici tajne bezpecnosti hodi. Felicity je neokoukana a bavila me. Navic je tu i duo strazcu chramu, kteri svym zpusobem nahrazuji chybejici Jedie. A ve SW samozrejme nemuze chybet i vtipny android :) Mendelsohn hraje sveho zaporaka vytecne, ale to, co kazdy SW fanousek hlta nejvic, jsou stejne vesmirne a pozemni souboje. V tomhle smeru je bitva na Scarifu uzasna zalezitost se skvelymi prulety a prelety X-Wingu a spousty TIE fighteru. Autori si taky docela vyhrali s efektem slunce a stinu i ve vesmiru. Je to trochu nezvyk, i kdyz je to samozrejme ve snaze o vetsi realisticnost scen. Co me ale pomerne dostalo, je zaverecne vyzneni deje. Dalobyserict, ze pred usvitem je nejvetsi tma, a to tvurci zachovali. A ja to kvituju, protoze sem se ani vylozeny happyend nehodi. No a jestli prijde i Vader? Ze se ptate ;) Mlask.

• 15.8.2017  14:31

Besson uz to ma bohuzel "za sebou". Valerian je velkym zklamanim, to reknu hned ze zacatku. Je to po "Transformerech 5" (2017) dalsi priklad filmu s naprosto bombastickym vizualem, ale s tak neskutecne trapnymi dialogy, ze si budete chtit i prohnat kulku hlavou. Puv. komiks bohuzel neznam a v cestine myslim ani neni a nebyl k dostani. Nechce se mi ale verit, ze by byl tak silene napsany. Scenar k filmu psal primo Besson, takze problem vidim spis zde. Jeho vize a napady jsou sice porad zajimave, ale ustredni dvojka DeHaan+Delevingne a chemie mezi nimi proste neni Willis+Jovovich z "Pateho elementu" (1997). Pokud vam jsou hlavni dva hrdinove ukradeni, tak to nic nezachrani. Prvni problem mozna je, ze jsou jaksi moc mladi. DeHaan nepusobi jako neohrozeny agent presvedcive a obcas jsem si rikal, ze kdyby mu nekdo ve filmu utrhnul hlavu, ze by mi to bylo uplne fuk. Pritom zakladni premisa neni spatna. Mesto tisice planet (Alpha) je defacto Mezinarodni vesmirna stanice za par set let. Postupnym pridavanim modulu a nakonec i diky cizim prichozim rasam se tato puvodni orbitalni stanice rozrostla na obri megalopoli, ktera se vydala do vesmiru jako pruzkumnik a misto, kde spolu zije pohromade tisice druhu. Bohuzel kdesi v jadru teto stanice roste jaderna hrozba a navic je nutno zachranit posledni zijici exemplar zivocicha, ktery je schopen vyrabet mocne perly. Celkem brzy je taky jasne, kdo je padouch a kdo je za padoucha jen nepravem oznacovan, takze nejaka prekvapiva pointa se nekona. Vizuelne je to krasa a podivame se nejen na povrch cizich planet, ale i na vesmirny trh, do ktereho je potreba vstupovat skrze virtualni realitu, a pozname samozrejme ruzna zakouti Alphy a jeji obyvatele. Presto jsem se nemohl zbavit pocitu, ze treba Star Wars nebo Star Trek jsou vic cool. Asi to je opravdu tim, ze obe serie maji hrdiny, kteri jsou primo kultovni a divak je zere, ale samotny Valerian je tak priblble jmeno, ze jsem to jaksi nemohl brat cele vazne (vsak si to zkuste...Leia, Han, Luke, Yoda, Kirk, Spock, Khan...jen Francouz muze dat hlavnimu hrdinovi 4-slabicne jmeno:) ). Kdyz se pak Besson pokousi o romanci mezi hlavnimi protagonisty, skripe to az ouvej, ale porad lepsi, nez kdyz se zacne snazit byt vtipny. To uz je krecovite az hanba a nezachrani to ani sexy Rihanna. Vpodstate musim rict, ze i dost banalni a pubertalni humor "Strazcu galaxie" od Marvelu je stale o stupen vys, nez Bessonovy forky. Kazdopadne stale doufam, ze velka miry trapnosti sla na vrub ceskemu dabingu, coz je pro me vzdy tortura nejvyssiho kalibru. Nechavam tedy zatim 3* a doufam, ze verze s titulky udrzi me hodnoceni aspon v tom prumeru.

• 15.8.2017  14:04
    Dunkerk (2017)

Kvalitni filmarina od zacatku do konce, to bezpochyby. Bohuzel na poli valecnych filmu ma Nolan neprebernou konkurenci. Navic odvazne zvolil trochu anti-hrdinske tema. Nedockame se tedy hrdinnych vitezstvi, ale naopak sledujeme zoufalou a casove i mistne obtiznou evakuaci z oblezeneho Dunkirku. Vysledkem alespon pro me bylo, ze se mu podarilo natocit pomerne syrovy snimek, kde na sebe nestrhavaji pozornost herci, ale situace a okolnosti samy o sobe. Neni to tedy tak dojemne a "pribehove" jako napr. Spielbergovo oscarove "Zachrante vojina Ryana" (1998), ale zase clovek zazije tu oklestenou snahu vojaku prezit a vratit se domu. Ale ani na hrdiny se uplne nezapomnelo. Jsou tu tri dejove linie - jedna se venuje civilistum, kteri dobrovolne se svymi plachetnicemi jedou pres Kanal zachranit sve krajany, a druha sleduje malou squadru pilotu v cele s T. Hardym, ktera ma zabezpecit nebe - alespon na chvili. Treti storyline se pak zameruje na vojaky na plazich Dunkirku. Tohle byl pro me taky docela problem. Tri casove oddelene linie, ktere se obcas protnou, ale samy o sobe maji proti zbylym dvema casovy posun. V kine jsem to pochopil az v pulce filmu a to neni uplne dobre. Je jasne, ze pomerne chudobny dej potreboval Nolan nejak ozvlastnit, ale casove posuny jsou na pozornost divaka casto to nejobtiznejsi. Rozhodne tedy budu potrebovat videt Dunkirk znovu s tim, ze uz clovek vi, o co jde. Pokud ale Dunkirk na oscarech neco ziska (coz nepochybuji), budou to technicke kategorie. Tak brutalni zvukovou kulisu jsem uz dlouho nikde neslysel a i bez IMAXu jsou zde chvile, kde vam zvukove efekty rozbusi srdce a rozechveji cele telo. Dale je treba zminit kameru - tocit neco tak monumentalniho na obri IMAX kamery si zaslouzi respekt samo o sobe. I vizualni efekty jsou podle me bezchybne - vpodstate nikde jsem nemel pocit rusiciho CGI. Vsechno pusobi velmi realisticky a syrove, i kdyz jsem presvedcen, ze ani zde se Nolan neobesel bez pomoci pocitacu. Zaverem tedy shrnu, ze se jedna o technicky precizni zalezitost z pocatku 2. svetove valky. Pokud ale chcete vice osobnich pribehu a slz, asi spise sahnete po zminenem Ryanovi a podobnych filmech.

• 31.7.2017  02:29

V zanru buddy cop filmu je tezke uspet, protoze na "Lethal Weapon" (LW) serii proste nic nema. Ale Ratner vsadil na multikulti duo a kupodivu se to podarilo. Chemie ustredni dvojky policajtu je vzdy alfou a omegou tohoto zanru. Pribeh muze byt sebelepsi, ale pokud vas nebavi hrdinove, je to o nicem. Tady se podarilo zajimave skloubit cerneho, malery privolavajiciho showmana, solistu a pistolnika Cartera (Tucker) s usluznym, poctivym a kungfu umenim nadanym asijskym detektivem Leem (Chan). V Hong Kongu prebira vladu Cina a mistni konzul je prevelen do USA, kde mu zahy nekdo unese dceru. Povolava tedy sveho pritele Leeho, aby vypomahal FBI. Ti ale o zadnou pomoc nestoji a nasadi ho na krk policistovi Carterovi, ktery zase neni zrovna obliben u mistniho policejniho sboru. Nesouroda dvojice cernoch-Asiat si zpocatku samozrejme leze na nervy, ale postupne se mezi nimi vytvari hezke pouto, to vsechno v akcne-komedialnim havu. Tucker dodava ustni kulomet, hlasky a tanecni kousky, Chan zase ty sve akrobaticke eskapady a kungfu sceny. Je to lehke, nenarocne, zabavne...takze ok :) Ale LW je stale nejlepsi :)

• 31.7.2017  01:53
    Saw 3 (2006)

Slusne pokracovani od stejneho rezisera jako "Saw 2" (coz ma bohuzel sva negativa). Scenaristou je opet Whannell (Adam z jednicky) - to je urcite dobre, protoze je sikovny, vse je kupodivu solidne provazano na minule dily a opet o trochu vic poznavame pozadi vseho, co stoji za pripravou uchylnych zkousek "Skladackoveho vraha". Zase ma film dobrou pointu i atmosferu (krasne ujete pasti a mucidla :). Bohuzel uz ve dvojce mi reziser Bousman dokazal, ze mi jeho misty hodne strihany a zrychlovany (temer "videoklipovy") styl nesedi. Take si libuje v plynulych prechodech kamer z normalni sceny napr. na scenu s testovanou obeti nebo flashback vysvetlujici neco z minulosti. Nekomu to urcite sedne, ja se obcas trochu ztracel, protoze nemam uplne rad, kdyz si musim v mysli chronologicky rovnat udalosti nebo premyslet, na co prave koukam. Jako jo, zabere to treba jen dve sekundy, jenze kdyz je podobnymi strihy a prechody prospikovan cely film, zacne to podvedome byt neprijemne a formalne mi to pak nesedi. Take Amanda (S. Smith) mi uz zacinala lezt misty na nervy a furt jsem si rikal, kdy ji konecne nekdo pretahne traverzou :-D Jo, a taky to mohlo byt kratsi :)

• 31.7.2017  01:32
    Legie (2010)

Z meho pohledu velmi zbytecny film, ktery se tvari jako komiks, ale zrejme zadnou slavnou predlohu nema a vysledek tomu odpovida. Vsechno se odehrava na vpodstate velmi malem place - v zapadlem motorestu kdesi v pousti - kde svetedivse probehne nejdulezitejsi bitva o osud lidstva. Proc? Protoze prave zde se nachazi ustredni bytost, kterou je treba chranit. Jakysi novodoby Jezisek, jehoz matkou je servirka fakeMarie, kterou miluje bezvyhradnou laskou fakeJosef (jenz neni otcem ditete samozrejme). Proc ma ustredni dvojka tak debilni jmena jako Charlie (ano, to je ta slecna) a Jeep, jsem moc nepobral. Kazdopadne padly archandel Michael (Bettany) se rozhodne vzeprit rozkazu Nejvyssiho toto nenarozene dite zabit a tim vse zacina. Kridla ztraci, misto nich nabere kvery a jede do motorestu klatit demony hlavanehlava. Oni to teda demoni nejsou, maji to byt prevteleni andele, jenze ve vysledku je to prastjakuhod :) Zkratka jsou to takovi hnusni zombici, ktere je treba kosit. V motorestu je pochopitelne par lidi, kteri se stavili na kafe nebo se jim porouchalo auto, a zrovna se ocitli uprostred teto komorni "apokalypsy". // Casting neni spatny a Bettany se snazi, ale je to cele takove nemastne neslane a hodne ujete. Jakoby toto tema scenaristu napadlo po velmi bujarem flamu a nejaky producent rovnez pod vlivem mu na to nevedomky priklepl trochu penez. Jeste jednou to zopakuju - Buh se rozhodne, ze uz ho lidstvo stve a vysle sve podrizene, aby jej vyhladili a predevsim zabili jakesi dite, ktere pusobi jako On sam kdysi (Spasitel)...FUCK LOGIC :) Mozna ze kdyby do toho zakomponovali nejake dalsi intriky nebo opravdove demony (viz muj oblibeny "Dabluv advokat")...ale takto je to stravitelne opravdu jenom kdyz hodite mozek do kouta :)

• 31.7.2017  01:06
    Taxi (1998)

Pohodova franc. komedie o neuspesnem detektivovi, ktery i ridicak (neu)dela 8x, a naopak byvalem poslickovi pizzy, ktery je duchem zavodnik, a svou vasen rad ukazuje coby ridic taxiku. Marseillske policii ale pije krev nemecky gang, ktery v rychlych mercedesech vykrada mistni banky a dela si z chlupatych jen srandu. A tak se ustredni nesouroda dvojka dava dohromady, aby je dopadla. Story je jednoducha, komedialni a docela i pritazena za vlasy co se tyce detektivni prace. Napr. policie z neznameho duvodu nikdy nezasahne primo pri loupezi v bance, i kdyz dopredu vi, o kterou pujde :) Zavodni sceny by dnes mozna taky udelali dynamicteji - (je to spis neco na zpusob Kobry 11 nez velkorozpoctove Fast and Furious) a i humor je misty slabsi - napr. kdyz zustaneme ve Francii, takovy Louis de Funes rozesmeje vic. Ale plusem je, ze to ma specifickou franc. pohodu (vcetne soundtracku) a nenarocnost, takze jako komedie na oddech to ujde. Bohuzel v soucasne dobe uz je spousta lepsich filmu, jak po strance akce, tak vtipu.

• 25.7.2017  22:41
    Saw 2 (2005)

Dvojka se "skladackovym" vrahem se tentokrat zameruje na osud policisty, ktery ke sve praci pouziva neprilis fair praktik. Kdyz k tomu pricteme rozharany rodinny zivot, neni divu, ze se ho uchylny "Jigsaw" rozhodne "privest k rozumu". A to by nebyla SAW serie, aby nepouzil svou zvracenou chytrost k vystaveni dalsi "hry". Tentokrat tedy pujde o pestrou smesku nekolika kriminalniku, zavrenych ve starem dome a dychajicich smrtici plyn, na ktery musi v danem limitu najit protilatku. No a mezi nimi je i policistuv syn. Zmena rezisera je ale bohuzel znat hlavne na strihu. Proti jednicce je to misty zbytecne zrychlovane a nevule zucastnenych jakkoli spolupracovat je trochu pritazena za vlasy, kdyz vememe v potaz jejich situaci. Ale opet to ma slusnou pointu, takze fajn thriller na vecer ;)

• 25.7.2017  22:31

Prvni dil nekonecne serie s vychytralym "skladackovym" vrahem, ktery se pomoci bizarnich pasti a ukolu snazi vstipit "zlobivym" lidem, jak si vazit zivota a nuti je "prezit" v casovem presu a na hranici fyzickych i emocnich schopnosti. Film si nehraje na zadne mysticno a bubaky, ale stavi na dobre vystavene zapletce, uzivani castych flashbacku, stisnene atmosfere jedne mistnosti a uchylnem padouchovi ala "Sedm" od Finchera. Akorat je to ten typ filmu, kde jakmile znate pointu, muzete si napriste minimalne jednu * odecist :)

• 25.7.2017  21:58

Ja jsem tu stopaz citil. Dlouhe filmy mi nijak nevadi z principu, ale zde to byl ten pripad, kde by se dalo hodne veci udelat svizneji, protoze po skvelem druhem dilu neni treba fetisisticky stale zabirat dokonale CGI tvare a Serkisovy grimasy. Takhle jsem misty dokonce zival a je to skoda. Mozna jsem cekal prilis. Neustale jsem si rikal, co se z toho vyvrbi, co si to vlastne ti scenariste chystaji za finale. A ono to bylo trochu pritazene za vlasy. Uz jen ten Harrelson... [SPOILERY] Vyklube se z nej jakasi obdoba Kurtze z Coppolovy Apokalypsy, ktery vede svou vlastni obrozeneckou milici takrikajic "proti vsem". A misty jsem prilis nevedel, jestli ho mam litovat a chapat, nebo brat jako padoucha no. 1. Mozna to mohl zahrat o neco lip, nevim. Taky mi nejak uniklo, jak mohli zajmout zbyvajici opici smecku. Probehlo to tak rychle v dialogu, ze jsem si jeste chvili rovnal, jestli bylo vubec mozne, aby to tak v posloupnosti deje slo. Jako celek to ale na me nakonec opet pusobilo jako prijemne spojeni moderny a nostalgie, coz byl ocividne zamer. Opet jsou tu easter-eggy v podobe jmen a hlasek z puv. serie....a zvlast, kdyz prijde na radu ta nema holcicka, reknete si, ze tohle je mnohem hezci pouziti teto postavy. Take pridali jednoho vtipneho senilniho simpanze, ktery bohudik zpestruje misty unyly dej. Jsou tu opet dojemne sceny, vizual je bombasticky a fakt nechapu, jestli je to vsechno CGI, protoze to vypada tak "hmatatelne", ale co se tyce osobnich dramat a vystaveni zapletky, tak druhy dil byl dle meho vkusu silnejsi. Toto je slusna prace, ale misty vas bohuzel asi bude lehce nudit. Kazdopadne vkusne a dospele zakonceni trilogie.

• 1.6.2017  22:55

4. dil, ale pro me je to spis uzavreni trilogie, protoze Pirati jsou defacto 1+3+dalsi nove dily, co pribudou. Problemem teto casti je, ze nijak zvlast nevynika. Davy Jones i Beckett jsou mrtvi, Orlando zustal kdesi na Bludnem Holandanovi a tudiz tady jeho ani Keiru neuvidime. Misto toho tvurci vsadili na nekdejsi Jackovu milenku, kterou si zahrala Penelope Cruz, jejiz otec Cernovous ma brzy umrit, a proto se rozhodl vypravit za Pramenem zivota, ke kteremu ma svetedivse mapu Jack Sparrow :) Po vecnem zivote ale touzi take Jackuv stary znamy Barbossa, plujici nyni pod britskou vlajkou, a take Spanele. Napit se z pramene ovsem neni jen tak - k ritualu budou jeste potrebovat morskou pannu (nenechte se zmast, jsou to pekny mrchy :) a dva kalichy. Dobrodruzstvi to tedy bude zda se jaksepatri. Bohuzel si nemuzu pomoct, ale i kdyz jsou triky fajn, cele uz je to takove "vycpele" vareni z vody. Pribeh neni zadna bomba a i nektere sceny jsou opravdu "na hlavu" (napr. to zazracne Jackovo vysplhani se na vrcholek palmy....to si rozumne smyslejici divak musi rikat wtf?!?) - holt Disney. Zaporaka ale zahral McShane zdarile, a tak i kdyz se nejedna o dil, ktery utkvi v pameti, jako zabavna letni oddechovka to stale funguje obstojne.

• 1.6.2017  22:21

5. dil "nesmrtelne" Disneyho serie a kupodivu navrat povedeny a ve velkem stylu. Hodne jsem se bal, ale dopadlo to fajn, i kdyz tvurci nic prevratneho nevymysleli a vsadili na jistotu. Pribeh je tedy pomerne porad ten samy, jen s mensimi obmenami. Opet je tu pomsta vuci Jackovi. Tenotkrat ho ale nehoni pirat, kdezto nemrtvy kapitan spanelske galery, nekdejsi postrach a lovec piratu, na ktereho Jack vyzral. K tomu je tu syn Willa Turnera, ktery prisel na to, jak zbavit otce prokleti na Bludnem Holandanovi. Obe linky se tedy stretavaji v honbe za bajnym Poseidonovym trojzubcem. // Cele to sice navazuje na konec 4. dilu, protoze tu ma Jack Cernou perlu stale zakletou v lahvi, ale zaroven (a to je na tom nejlepsi) se navazalo na trojku, a tudiz se tu objevuje zase Orlando. Sice je skoda, ze ho nevyuzili vic - to vypada spis na pristi dil(y) - ale i tak tohle nostalgicke oramovani snimku jen prospelo a pridava dojemny nadech, zvlaste na konci. Z novacku je tu Thwaites (zadny zazrak, ale ujde), znamy napr. z "Maleficent" a K. Scodelario, jejiz role (charakter) se zhruba v pulce stavala uz pomerne otravnou. Ovsem jeji ucast je esencialni a uzavira jednu dulezitou dejovou linku. Co se tyce feelingu z filmu jako celku, je to fakt prima. Autori opet vsadili na sice nerealne akcni sceny, ale nadherne zabavne. Uz ta uvodni s vyloupenim banky byla megalomanska, ale nejvtipnejsi byla asi gilotina s Jackem :) Jinak humor opet osciluje od prijemne legrace ke krecovitym a hloupym narazkam a scenam, ale to uz je holt Disney. Trikove se taky vytahli. Opet je to neco trochu noveho a krasne to vyuziva 3D. Bardem jako Salazar i cela posadka pripominaji uplne prvni Piraty....az na to, ze se tentokrat do kostlivcu nemeni za mesicniho svitu, ale jsou permanentne jakoby ohoreli. Salazar navic pusobi, jakoby byl neustale pod vodou - demonicky mu vlaji vlasy apod. - coz mi prislo efektni a originalni. Pokracovani Piratu tedy asi splnilo ocekavani letniho oddechoveho trhaku. Sice to neni kdovijake drama a hloubavy film, ale to taky od teto serie ani nikdo nechce... [tentokrat tu ma cameo Paul McCartney a po titulcich je jedna dotacka]

• 21.5.2017  22:00

Prilis prekomplikovane. To asi nejlepe vystihuje tento dil. "Pirati" jsou typickem prototypem serie, kdy s kazdym dalsim dilem je to horsi a horsi, protoze zkratka "vic" neni vzdycky "lip". Toto je vlastne prostredni dil navazujici trilogie, protoze Pirati jsou defacto 1+3+ty nove dily, co teprve budou. Vsechno se toci kolem zachrany Jacka ze sveta mrtvych, tedy rise Davyho Jonese. Autori ale pridavaji stale nova a nova prostredi, resp. rasy, takze hned v uvodu se dostavame do Singapuru a zjistujeme, ze Pirati maji Bratrstvo s deviti vudci. K tomu vyprava na onen svet, ruzna dalsi a dalsi piratska pravidla (zakonik a cameo Keith Richardse) a do toho vseho jeste morska bohyne Calypso, ctizadostivy Beckett, jenz vlastni Jonesovo srdce, nekolik lodi (Perla, Holandan, asijska barka, Beckettova vlajkova lod), snaha o romantiku, a za chvili se budete neskutecne ztracet, o co presne jde nebo kde se co odehrava. Dokonce jsem pri sledovani doma film v pulce vypnul a dokoukal dalsi den (vsak mrknete na stopaz), coz se mi moc nestava. V kine to ma takovy ten wow efekt, zvlast kdyz je to plne triku. Ale i tam mi vadilo to zvysujici se "silenstvi" celeho pribehu, a nemyslim tim jen ty sceny s Jackem na "onom svete". Cele je to uz tak strasne vycucane z prstu a odtrzene od reality, ze je to spise takova fantasy nez pirati kdesi v Karibiku (uvedomme si, ze nebyl panamsky pruplav....cili ty piratske srazy se "sousedy" z druheho konce sveta pusobi fakt vtipne). Zkratka neco se vymyslet muselo, pokracovani pochopitelne nemohou byt konzervativni jako prvni dil. Ale bohuzel autori s napady trochu prestrelili.

• 21.5.2017  21:28

Guardians jsou pro me strasne rozporuplnou serii od Marvelu. Na jednu stranu jsou vzdy vizuelne excelentni (to je ta objektivni cast), na druhou maji neskutecne trapny humor (to uz je ciste subjektivni). Jednicka byla toho primo prototypem, az jsem mel kvuli te pateticke snaze o srandu chut jit na 2*...navic se k tomu pridal neskutecne debilni dej ala Star Wars, resp. 2. dil Riddicka, s hloupym a nezajimavym zaporakem a stejnetak podivnou sebrankou Xandaru. Minimalne toto ale ve dvojce opravdu zlepsili. Cely pribeh se toci okolo otce Star-Lorda a i kdyz je to hooodne komiksove (mysleno nerealne), sem se to opravdu hodi. Navic cely svet Guardians primo nabizi vyuzit vselijake rasy, ale barvy vesmiru. Je to jak kdyby Star Trek dostal pod ruku Andy Warhol. Specialne, kdyz tomu autori davaji ten osmdesatkovy feeling. Vsude je plno nadhernych barev (cernotu vesmiru zde opravdu najdete minimalne) a svety i dopravni prostredky lahodi oku... Po teto strance to Strazci opravdu umi. Akcni sceny jsou taky fajn - napr. hned uvodni titulkova scena je dost neotrela. Opet se dockame pusobivych vesmirnych bitev, letajiciho Yonduova sipu a take maleho Groota, ktery roste doslova od vetvicky :) Soundtrack nezustava pozadu a stejne jako v jednicce je pohodovy, cool a poslouchatelny zcela jiste i samostatne. Co ovsem zustava, je ten obcasny debilni humor. Nastesti a bohudik je ho o neco mene nez v prvnim dile. Presto tu je a neumoznuje mi jit na plny pocet. Gunn je zkratka na jine vlne nez ja. Je to takovy ten prvoplanovy krecovity slovni humor jak u Deadpoola (nastesti ne tak stupidne pubertalni). Opet jsem se tedy nezbavil toho pocitu sinusoidy...kdy je divak temer v orgasmu z nadherne vyuziteho 3D a vsemoznych triku, aby to shodila nejaka nebetycne pitoma a radobycool hlaska. Kazdopadne par vtipku uslo, cameo Hasselhoffa i jeho rap v titulcich pobavily, ale hlavne to melo tak hezky a dojemny konec, ze i kdyz jsem v prubehu filmu scenaristu v duchu proklinal, jak dokaze bombastickou scenu zkazit temi slovnimi replikami, tak ten leitmotiv i cele vyzneni pribehu byly nakonec velmi prijemne. Plusem taky je, ze to nijak nenavazuje na ostatni marvelovky, takze nemusite koukat celou Phase 2, abyste si Guardians uzili...bohate staci prvni dil. [v titulcich jsou ale 4! dotacky, takze bacha :)]

• 2.5.2017  15:58
    Taboo (TV seriál) (2017)

1. serie // "I have a use for you." Serial s vytecnou atmosferou a demonickym Tomem Hardym v hl. roli. James Keziah Delaney se jako jediny prezivsi z potopene otrokarske lodi vraci do Londyna a od te doby zatapi vsem od mocne Vychodoindicke spolecnosti az po krale. Je zajimave sledovat, jak v teto beuztesne dobe plne intrik a mocenskych zameru je Delaney i se svymi brutalnimi praktikami vlastne ten nejferovejsi muz v Londyne. Lvi podil ma na tom Hardy a za chvili mu budete fandit, protoze se nenecha nicim zviklat a na kazdou spinavost ma svoji naplanovanou a chytrou "odpoved". Je to zvlastni doba, plna zablacenych ulic, bordelu i padouchu u moci, kdy jeste funguji vdpostate inkvizicni praktiky. Nebyly napr. zadne skutecne dukazy a k odsouzeni stacilo svedectvi dvou lidi. Naucite se take vyrabet strelny prach nebo neco malo z historie, protoze tu USA s Anglii maji nevyresene spory hlavne co se tyce hranic. Ostatne to je hl. hybatelem deje - Delaneyho dedictvi maleho indianskeho uzemi na pomezi Kanady a USA. Je sice zvlastni, ze by takovy prdinec zeme byl tak dulezity pro obchod s Cinou, ale kupodivu to v deji funguje dobre. Tesil jsem se, jak se to vyvrbi a 8. epizoda vsechno hezky uzavrela. Ted je otazka, cim hodlaji pokracovat.

• 2.5.2017  15:34
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Velmi spatne natoceno. Uz rozdeleni na dva dily pokladam za zbytecne a prilis prodluzujici stopaz, ale obecne mi prijde, ze britske detektivni TV filmy do pocatku 90. let stoji za starou belu. Videl jsem napr. ruzna zpracovani Agathy Christie a dokud se toho neujal Suchet jako Poirot, stalo to opravdu zaprd. A tohle je stejny pripad. Prilis konzervativni a televizni - malo mysteriozni a hororove - vpodstate nula gore zaberu. Herci pouze pouli ocima a delaji, ze videli neco hrozneho. Cely detektivni postup mi prisel strasne halabala. Chvili nekoho vyslychaji, aby pozdeji (hlavne v druhe casti) se k temto podezrelym opet prapodivne (tedy bez logiky) vraceli. Neni v tom citit zadna systematika scenare (mozna je na vine spatny strih) natoz detektivni prace. Naopak to (ovsem zrejme neumyslne) evokuje tu bezradnost policie a neschopnost se neceho chytnout. Kdyz pak nahodou na neco prijdou, pusobi to az smesne, ze jim takova blbost tak dlouho trvala. Holt Abberline (Caine) ocividne neni Sherlock nebo Poirot. Asi jsem temito dvema slavnymi detektivy moc zhyckan, ale zkratka kdyz uz to neumi zpracovat poradne detektivne, maji to udelat zahadne, jak se to podarilo komiksovemu zpracovani "Z pekla" (2001) s Deppem v hl. roli. Plusem je jenom to, ze vraha az do konce opravdu neodhadnete, jelikoz tvurci zde michaji spoustu podezrelych od divadelnich hercu, vestcu, lekaru az po anglicke marxisty. Nejhorsi na teto verzi s Cainem jsou ale dialogy a bohuzel ma na tom asi lvi podil priserny cesky preklad nebo idiotsti daberi. Snad nekdy uvidim verzi v originale, ale ta z Ceske televize je neco udesneho. Je to ten typ dabingu, kdy (hl. v prvni casti) jsou repliky, ktere absolutne nedavaji smysl. Tezko rict, kdo za to muze, ale postavy pronaseji obcas vety zcela nesouvisejici s kontextem a danou situaci. Nekdy uz ale ocividne v originale byly tyto dialogy takto spatne napsany a herci se snazi o nepochopitelne emoce nehodici se k dane scene (napr. uplny konec po odhaleni vraha). Vrcholem je pak par radoby vtipu, ktere smrdi suchym humorem na kilometry. Caine se sice snazi (i kdyz ho nemam moc rad a na detektiva se nehodi) a "Bodie" taky, ale spatne napsany scenar nezachrani.

• 26.4.2017  22:19

Podle me nejbarevnejsi, nejefektnejsi a koneckoncu vlastne nejlepsi Smoulove doposud. Co me trochu zmatlo, ze je to prvni samostatny cistokrevny 3D animak (kdyz nepocitam kratke filmecky jako "Smoulokoleda" [2011]) a nijak nenavazuje na polo-animovane filmy s lidskymi herci. Tohle je zkratka obdoba "Asterix: Sidliste bohu" (2014) s tim rozdilem, ze 3D podobu Smoulu uz jsme si meli moznost okouknout ve zminenych hranych snimcich. Svym zpusobem je to mozna ulehceni prace, protoze se nemusi autori starat o klicovani realnych hercu s animovanymi postavickami. Na druhou stranu to, co predvadi vizual, je opravdu nadhera. Film je pestrobarevny od zacatku do konce - spousta kvetin, novych zviratek apod. Je to vpodstate prehlidka 3D efektu a ve 2D clovek prijde o hodne. Neustale prulety, prelety, vsemozne particle efekty (jiskry, kouzla...), netradicni voda...dokonce i Gargamel s Azraelem vypadaji ve 3D hezky. K tomu perfektni soundtrack s dobre vybranymi songy, ktere stoji i za samostatny poslech - napr. pisnicku od M. Trainor pred zaverecnymi titulky si budete podupavat stejne jako kdysi davno vypalovacku s Oslikem na konci prvniho Shreka :) Opravdu nevim, co bych vytknul. Dej sice neni kdovijak slozity, je to vlastne takova "cesta tam a zase zpatky" na motivy "Avatara", ale opet je to dojemne a s ponaucenim jako predchozi hrane snimky. Pokud se to libilo mne, pro nejmensi to musi byt pecka uz tuplem. Takhle ma vypadat pohodovy film pro deti.

• 13.4.2017  00:47

S odrenyma usima 4*. Tenhle film ma smulu, ze nevysel deset patnact let nazpet. Ale to by zas nemel takove triky. Je to totiz vizualne opravdu krasna podivana, kde je kazdy zaber napechovan ruznymi detaily nebo prima efekty. Jenze mam trochu pocit, ze ted cyberpunk uplne "nefrci". Tenhle zanr mel svuj boom v 80. a 90. letech (podobne jako puv. komiks) - Blade Runner, Tron, Matrix....tohle byly legendy, ktere se staly primo kultem. A prvky vpodstate ze vsech najde divak i zde. A to je mozna ten duvod, ze jsem k filmu a postavam pri sledovani tak "neprilnul". Nebylo zde vylozene nic noveho, z ceho by mi spadla brada. A i kdyz je Scarlet krasna zenska, nema takoveto charisma jako Neo aka K. Reeves. Vsechno, co rekne, jak se pohybuje, vsechno pusobi zamerne trochu roboticky a mozna prave proto to neni kdovijake drama, ale pomerne plytke sledovani vypiplanych zaberu na technologie, hologramy, stealth maskovani a jine serepeticky. Navic mi prislo trochu trapne, jak behem filmu neustale opakuji slova ghost a shell, asi aby clovek pochopil ten radoby cool nazev. Kazdopadne jako neznalec se pokusim zhlednout urcite vsechny dily puv. manga serie, coz je docela challenge - je jich opravdu hodne.

• 12.4.2017  00:16

Cekal jsem asi vic. Slavne cool jmeno nedela automaticky skvelou podivanou. Kazdopadne si pockam na aktualne vychazejici knizni DC komplet, kde ma "Jidasova smlouva" vyjit. Jsou tam nejake rozdily, hlavne proto, aby film navazoval na serii s Damianem a inovovanou Justice League, kde uz je Cyborg clenem. Podstata by mela byt ale stejna - cili nastrceny trojsky kun primo mezi Titany. Spehovani, ktere ma za cil zjistit jejich slabiny a ziskat je pro ucel tajemne sekty, jejiz vudce Blood se hodla stat bohem. Kdyz se to takto napise, nezni to spatne, ale Sam Liu proste neni Oliva. Ten by to podle me trosku dohnal do krajnosti, do vetsiho dramatu, vetsi krve. Misto fajnoveho pribehu o zrade jsem 3/4 stopaze vpodstate sledoval zase nactilete trapne "problemy" pubertaku, kvuli kterym Teen Titans nepatri mezi mou oblibenou odnoz DC comics. Navic kdyz uz si clovek rika, ze ten spratek Damian snad trochu dostal rozum, je zde Terra, ktera ho s prstem v nose nahradi. V tom smyslu, ze byste ji nejradsi umlatili hlavu mezi dverma, jak je to neprijemna baba, ktera vetsinu filmu jen prska a cynicky se posklebuje. Chapu, ze to je schvalne. Je to divka, ktera se hleda, je zmatena, zneuzitelna... Ale dalo se to pojmout mozna dospeleji a temneji. Ne timhle frackovitym zpusobem ala Damian (a zvlastni, pedofilne ladeny vztah s Deathstrokem to bohuzel nezachrani). Navic zde proti predchozimu filmu z r. 2016 chybi jakykoliv clen Justice League. Jsou to opravdu jen Titani + Nightwing. Take to Deathstrokovo "vstani z mrtvych" (ktery tak pekne umrel v "Son of Batman") je trochu trapne, byt logicke, protoze je to hl. padouch "Jidasovy smlouvy". V tomhle smyslu me zpocatku mile prekvapil konec....vzdy jsem totiz rad za ultimatni reseni, kdyz nekdo dulezity umre apod. Jenze oni si to proste nemohou odpustit a zas tam narvali scenu, z ktere clovek nechape, jak to presne dopadlo a jestli teda nekdo umrel nebo ne. Liu je proste mekota. Aspon ze tam je par hezkych myslenek ohledne hrdinstvi a pratelstvi + je to posledni film zesnuleho M. Ferrera. [po titulcich je jedna mala dotacka]

• 9.4.2017  01:50

Nerad si delam o filmu predsudky, i kdyz ma treba spatne ohlasy. A i kdyz tohle dostalo Zlatou malinu, presto jsem si rikal, ze jsem fanousek komiksu, tak snad to nebude tak hrozne. No je to fakt spatny. Je to mozna jeden z nejhorsich komiksovych filmu vubec. A tim nejvetsim minusem je, ze je to proste nuda o nicem. Vedle nabusenych blockbusteru s Avengers tohle vypada jak nejaky neschvaleny prototyp z dob jeste pred prvnimi X-Meny. Stopaz je sice rozumne kratka, ale pokud je zde vseho vsudy tak deset minut trikovych zaberu, je to fail jak prase. Cele je to pojato jako restart, opet s pribehem typu "origin", coz samo o sobe mi prijde strasne zbytecne, ale ve srovnani s verzi 2005 to nejen neni trikove lepsi, ale vubec to neni tak zabavne. Vsechno predevsim pada na castingu. Herci se k sobe vubec nehodi, ani na sve komiksove predlohy, hlavne proto, ze vypadaji jak pubertaci. Nejsem ani predpojaty k cernochum, ale pokud je nekde 50 let zobrazovan bilej Johnny Storm a najednou tam nasilim vrznou multikulti afroamericana, je to proste blbe. Ale to je jeste to nejmensi. Vetsina dialogu je velmi amaterskych a nejlepe pusobi prvni "detska" tretina, kde hrdinove teprv dospivaji. Kdyz pak po nehode na cizi planete vsichni ziskaji sve schopnosti, scenaristicky "strih" po roce mi prisel jak spatny vtip. Reed utece ze zakladny absolutne bez prostredku, nahaty, ale presto odnekud ziska penize na cestovani, vyhybani se uradum i satelitum, a jeste sestavuje svuj dalsi teleport. Prisel jsem si jak v divnem snu. Kdyz pak ke konci zacina konecne nejaka akce, je to opet vyreseno jakymsi transferem na onu neznamou planetu, kde Doom cosi dela - vubec clovek nechape co - ctyrka udela bum bum a leti zpatky na Zemi, kde probehne dalsich par debilnich dialogu, aby to vse skoncilo coolovym "jsme fantastic...". // Doufam, ze tohle nebude mit pokracovani, protoze zde bylo fakt spatne vsechno uz od zacatku. Herci, story, malo triku, zcela nesedici hudba (napr. pri automobilovem zavode)....a jeste kdyz vam do titulku zazni skladba trhajici nejen usi ale primo sedou kuru mozkovou, kterou bych nepustil ani v ramci muceni ten nejhorsim zlocincum, mate chut strcit reziserovi destnik do zadku a rozevrit ho (jak by 100%ne udelal Posledni skaut Willis). Jeez. A to jsem na to chtel jit do kina.

• 23.3.2017  14:47

Batman vpodstate "bez Batmana"? Proc ne :) Treti dil rady s Damianem, tedy skutecnym Batmanovym synem, je sice bat-postavami hodne "preplacany", ale ma opravdu solidni pribeh, ktery vraci Damianovu matku Taliu a Ligu stinu zpatky do hry. Autori se zrejme inspirovali jinde, protoze je tu par znamych motivu. Napr. hl zaporak Heretic podobny Baneovi a vykradeni Batmanovy zbrojnice ala "Dark Knight Rises" (2012), Luciux Fox opet znamy z Nolanovy trilogie, nebo ovladani mysli jako v "Kingsmanech" (2014). Dejovych prekvapeni je tu nekolik a dokonce je tu i lesbicka orientace - aneb LGBT hnuti vitezi :)) Zkratka Oliva vi, jak udelat dospely animak, jen to lehce prehnal s postavami, protoze tu narval asi vsechny gothamske superhrdiny. Hned na zacatku "uvolni plac" a necha Batmana umrit, takze na jeho misto musi nastoupit Nightwing. Z Himalaji se vraci spratek Damian, k tomu pribude tajemna Batwoman (ta uz je v DC vesmiru pomerne dlouho) a nakonec i Batwing (nova postava, od r. 2011). Batgirl uz nastesti ponechali v zaloze jen pro male cameo :) Je to zkratka takova netopyri seslost, protoze kdyz neni Batman na ulici, zlocinci maji pre a nekdo je musi srovnat. Zvlast, kdyz se na scene objevuje hromotluk Heretic a zaludny plan Ligy stinu... Slusne uzavreni (aspon myslim) Damianovy serie.

• 23.3.2017  12:38

Pro me docela prekvapeni. "Klasicky" Kong, s romantickou linkou a transportem Konga do New Yorku, tedy Jacksonuv trioscarovy remake (2005), jde jinou cestou nez tento akcni spektakl, ale obe verze nabizeji skvelou podivanou na obri prisery, a o to tu jde. Obdobi je zde taky jine. Uz nejsme ve 30. letech 20. stol., nybrz na konci valky ve Vietnamu. Americane se stahuji a zklamany velitel S. L. Jackson vdecne prijima nabidku na posledni velkou akci. Prozkoumat dosud neobjeveny ostrov. Radoby vedecka vyprava se ovsem brzy zvrtne tim nejhorsim moznym zpusobem a pak uz je to "jen" acknak ve stylu "Predatora", tedy dostat se z bodu A (tady je bodu A nekolik, nebudu prozrazovat :) do bodu B, kde ceka odvoz. Logika pribehu, kdy jsou na expedici jen 3 dny, jinak tam vsichni zustanou, mi sice trochu unikala, ale o to tu nejde. Na ostrove ziji prisery, o kterych se cloveku ani nesnilo... // Aniz bych chtel cokoliv spoilerovat, uzijete si blockbuster se vsim vsudy, ktery vynikne predevsim na velkem platne. Libil se mi ten pro Konga netradicni styl mixu Coppolovy "Apokalypsy" (1979) - s perfektnim soundtrackem, feelingem 70. let, typickymi helikopterami, napalmem apod. - a ceske "Cesty do praveku" (1955), kdy vsichni zucastneni jsou defacto na nebezpecnem "safari" a objevuji tvory, kteri tu zili davno pred nami. Na romantiku se tu dostane jenom zlehounka, jinak je to cistokrevna trikova podivana s casto opravdu cool zabery. Hiddlestone me prekvapil, protoze zde opravdu nepusobi jako ulisny Loki, ale pomerne atleticky "bouchac". Stejne tak SL Jackson, ktery si strihl opet zaporaka. Takze skvela oddechovka se rvouci opickou, palec nahoru :)

• 18.3.2017  10:58

Tady je opet videt, jak se DC a Marvel pretahuji o divaky :) Po velmi povedenem "Doctoru Strangeovi" (2016) se DC rozhodlo pripomenout, ze ma take postavy, ktere umi kouzlit, a ne jednu :) Nastesti se toho chopil Oliva, jehoz styl je dospely, a tak tu mame snimek s neprilis znamymi postavami, ktere se doted objevovaly hl. ve videohrach, s dobrym dejovym zvratem i solidni akci. Aby se zachovalo "pouto" na klasickou Justice League, ktera se tu jen mihne, zustal tu Batman, ktery vsechno cynicky glosuje a shromazdi nekolik magickych superhrdinu, aby se spolu postavili silenym nocnim muram, diky kterym se lide zabijeji navzajem. Asi nejdul. postavou je tu lovec demonu Constantine (v hrane verzi ztvarneny napr. K. Reevesem v r. 2005), dale kouzelnice Zatanna (konecne tuhle postavu vidim v poradne akci), nemrtvy Deadman (kteremu ale neustale rikaji jen pravym jmenem Boston), demon Etrigan uvezneny v lidskem tele a trochu i Swamp Thing, bazinata obluda. Vsichni tihle hrdinove existuji v DC svete desitky let, ale priznam se, ze je znam jen minimalne. O zaporakovi Felixi Faustovi jsem slysel vylozene poprve. Autori se sice snazili jejich osud trochu nastinit, ale na tak malem prostoru to neni mozne. Chtelo by to nejaky short film ke kazde postave zvlast, treba jako bonus na DVD. Skoda no :/ Kazdopadne dej (i kdyz je podavan zkratkovite) se pochopit da. Nejvice se to asi podoba serii "Devil May Cry", protoze tu je take spousta kouzleni a priser, na jejichz animaci je znat asijska ruka. Jako celek proste fajn animak s netradicnimi "hrdiny". Akorat by uz Batmanovi mohli prestat delat ta zahnuta ouska O:)

• 16.3.2017  18:33

Tohle je mnohem lepsi nez predchozi "Svaty Gral" (1975), kde je ten suchy anglicky humor az moc suchy. "Brian" ma ocividne nakladnejsi vypravu - vpodstate je to "historicky" film s dobrymi exteriery, kulisami i kostymy. Akorat trochu ujetejsi :) V ankete divaku z r. 2000 byl pry dokonce zvolen nejlepsi britskou komedii vsech dob. Az takova pecka to dle meho nazoru neni, ale i kdyz jsem katolik, je tu opravdu hodne vtipnych narazek na vsechno kolem fanatismu, politickych uskupeni a chovani lidi obecne :) Jak rika reziser - "zamerili jsme se na to, co je legrace, a ta neni v tom, co rika Jezis, ale jak si to lide spatne vykladaji." Koneckoncu Jezis se tu jen mihne, jinak je to hlavne satira o davovem silenstvi, slovickareni a paradoxech stesti, smuly a zivota obecne :) Tresnickou je sislajici Pilat a jeho pritel Biggus Dickus, coz by bozsky vyniklo s dabingem a strasne me mrzelo, ze ma DVD jen titulky. Kazdopadne i kdyz cely film alternuji stale ti sami herci z Pythonu, da se na to zvyknout. Biblicka tematika by mela byt sice vaznou veci, ale kdyz toho neni moc, je fajn videt i komedialni vyjimku. Znama pisnicka "Look on the Bright Side of Life" to pak vsechno optimisticky zavrsuje :)

• 11.3.2017  21:52

[pozor spoilery!] Nechapu nazev CSFD profilu, protoze v TV je to uvadeno jako "Pochybna zena". Jedna se o romanticko-spionazni snimek z obdobi tesne po valce, kdy je v USA odsouzen kolaborant s Nemci. Jeho dcera Alicie (Bergmanova) ho za jeho ilegalni cinnost nenavidi a utapi se v zalu. V tomhle stavu je na ni nasazen agent Devlin (Grant), aby ji ziskal pro tajnou akci v Brazilii, kvuli jejim kontaktum na otcovy spolupracovniky, byvale nacisty. I kdyz nerada, nakonec svoli a vydava se na cestu, podobne jako proslula valecna spionka "Mata Hari". S Devlinem se ale do sebe brzo zamiluji, coz neni pro jeji ukol vubec dobre. Ukaze se totiz, ze jeji praci je ziskat si prizen jednoho z nacistu. // Remeslne i vizuelne dobre natocena cernobila lovestory okorenena napetim. Z dnesniho pohledu uz film ale pusobi trochu tezkopadne a misty neprilis verohodne (napr. setkavani se s agentem vsem na ocich). Neni v nem ani trochu akce, je zalozen na dramaticky vystupnovanych scenach, ktere zvlada dobre. Ale napr. jeden z ukolu Alicie - odcizeni klice - je na tehdejsi dobu zvlastne vyresen. Myslim, ze i tehdy by stacilo jen obtisknout do plasteliny a nechat vyrobit kopii, jak to zname z modernich bijaku....tady se ukradne original, na coz se logicky brzo prijde, a kolem toho se pak toci cela druha pulka filmu. Mozna filmu krivdim - prece jen prvni Bond vznikl az r. 62. Kazdopadne ustredni dvojice B+G hraje skvele.

• 9.3.2017  17:57

Jestli tohle ma byt britska satira, tak to jde uplne mimo me. Pythoni proste nejsou muj salek kavy. Zlatej Mr. Bean. Tahleta parodie na stredovek a legendy o Artusovi a jeho rytirich je tak zalostne trapne udelana, ze mi jde hlava kolem, proc to ma tak vysoke hodnoceni. Uz od uvodni sceny s kokosovym cvalem, pres vlastovky a dal...vpodstate kazda scena neskutecne pitoma. Sice u neceho clovek chape, jake veci z literatury o stredoveku se snazi tvurci zesmesnit, a u toho zbytku divak tusi, ze to ma co do cineni s brit. politickym systemem, ale vsechno je tak neskutecne dementne podano - od uvodnich titulku, vpodstate vsech dialogu, pres kostymy az po ty animovane sekvence.... Tenhle styl proste bud clovek chape nebo ne. Ja jsem ta druha cast publika a minimalne tenhle film od Pythonu pokladam za torturu, ktera i hodinu a pul staci. Jestli jsem se pousmal na trech mistech, tak prehanim. Vubec me tenhle radoby humor nezasahl a zvlast ne-Aglican podle me nektere veci ani nepochopi, protoze jak rikam, se tykaji jejich historie a polit. systemu. Des bes a bida.

• 9.3.2017  11:29

"Iron Man je srab!" :) I kdyz to je sice silenost, ktera vas nenecha moc vydechnout, a misty je scena preplacana, ze sotva stihate pobrat, co vsechno se deje, je to zaroven opravdu narvane slovnimi a vizuelnimi gagy, takze jsem se naramne bavil. Rozhodne z LEGO filmu minimalne na urovni "Lego Movie" (2014) a zcela jiste prevysujici veskerou LEGO/DC videoprodukci (v soucasnosti je tech filmu tusim 5). Graficky je to velmi vymakane, plne figurek i velkych scen (napr. Batcave). Na tom LEGO feelingu si dali zvlast zalezet, i kdyz mi trochu vadilo, ze na par mistech (asi schvalne) ponechali takovou tu stop-motion animaci, jaka je napr. u amaterskych Lego filmecku. Cili trhana, po jednotlivych zaberech, jako u loutek. U kompletne CGI filmu je to vylozene asi zamer, aby mel divak pocit, ze stale kouka jen na plastove hracky, ale klidne bych se bez toho obesel. Lego stylem je ale animovano opravdu vse, i efekty vody nebo ohne. Hudba je taky vtipna, ale hlavne se mi libil ten leitmotiv. Vse je zalozeno na samotarskosti Batmana, ktery je prece tak drsny, ze nikoho nepotrebuje :) Uziva si vpodstate svou slavu "rockove hvezdy", ale i Jokerovi odmita priznat, ze ho potrebuje, ze pro nej neni padouch c. 1. A tim si zadela na problemy, protoze jak nekoho ve "vztahu" takhle urazite, skoncite spatne :) Dulezite je ale uvest, ze je film natriskan vpodstate "easter-eggy" na vsechny dosavadni Batman filmy, takze je dobre je videt. Jsou tu nejen narazky na sceny z Nolanovy trilogie (napr. lode z "Dark Knighta"), ale objevi se ikonicke zabery ze vsech, vcetne te hrozne verze z r. 1966 a jeji "repelent na zraloky" :) Warneri navic vlastni licenci vic, a Lego filmy si o to rikaji, takze sem "vrzli", co se dalo :) Je tu Voldemort, Sauronovo oko i King Kong. Dokonce i nejaci raptori - mozna z Jurskeho parku. Zkratka je tu toho hodne a je dobre mit trochu "nakoukano", abyste si vsechny ty vtipky uzili. I kdyz se sem tam objevi nejaky ten infantilni forek jako ve videoverzich - napr. rap/beatbox sceny - jako celek je to opravdu prdel a dokonce misty i dojemne :) To kdyz dojde na Batmanovo "zjihnuti" a priznani si, ze rodinu i sveho odvekeho nepritele opravdu potrebuje :)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25