HiddenDragon

Martin Pospisil

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 13.7.2020  04:39

Vanocnich specialu jsem videl uz nekolik - Shrek, Tom a Jerry, Smoulove ad. - a tenhle je mozna nejlepsi. Ano, je to samozrejme vanocne kycovite, ale zaroven je to fakt legracni, roztomile a nakonec i dojemne. Animace a detaily jsou lepsi nez v hlavnim filmu a skladby taky pekne. A to to koukam v lete. Na Vanoce pecka.

• 13.7.2020  04:08

Anna slavi narozeniny, ale Elsa se (kupodivu) nastydne :) Roztomily a vtipny kratky pridavek k hlavnimu filmu.

• 13.7.2020  01:36
    Ad Astra (2019)

Hezky zabalene vesmirne lejno. Jako fakt. Vubec jsem nepochopil, co tim chtel basnik rici. Jakasi existencialni cesta introverta Pitta za otcem, ktery jej v detstvi opustil, a pri ktere se mozna divak dozvi, zda je ve vesmiru jiny zivot krome nas. Zezacatku se vse tvarilo jako variace na "Interstellar". Vyuziva to podobne kombinace stridmych zvukovych efektu a vhodne atmosfericke hudby - ve vesmiru se zvuk nesiri, takze proto, ale zaroven uplne ticho by pusobilo divne. To vse se solidnimi triky a omackou o prozkoumavani vesmiru - lidstvo uz ma zakladnu na Mesici i Marsu. Dal se ale jeste nedostalo. Pouze posadka projektu Lima vedeneho McBridem (Tommy Lee Jonesem), ktera letela k Neptunu, ale je povazovana za ztracenou a mrtvou. Bohuzel se zda, ze antihmotovy pohon teto v minulosti vyslane pionyrske stanice nyni ohrozuje celou Slunecni soustavu - nas. Je tedy vyslan McBrideuv syn, rovnez astronaut, aby zjistil, co presne se deje. Uz tohle je strasne divne. Lidstvo zde ma pokrocile technologie, ale Pitt musi letet na Mars osobne, aby namluvil zpravu v jakemsi nahravacim studiu??? kdo tohle do haje vymyslel? :-D Jakoby nemohl vzkaz nahrat na Zemi a odeslat pres satelit :) No neni to jediny mindfuck tohoto filmu. Snimek se tvari naoko jakztakz realne, az to nekdy pripomina "Gravitaci" se Sandrou, ale vzapeti vas dalsi scena placne svou sci-fi silenosti pres ksicht, takze si vzpomenete na "Total Recall" i "Star Trek" :) Hlavne se film celou dobu snazi budovat jakesi niterni emoce pomoci Pittovych monologu a vzpominek na nehezky opuchlou Liv Tyler, coz se mu ale strasne nedari. Scenar ma do napinavosti a emotivnosti Nolanova "Interstellaru" mile daleko a pointu vpodstate postrada take. Zachvev hezke myslenky to sice ke konci melo, ale byl tak subtilni, ze proste vetsina filmu je nicnerikajici blaf na divaka a to nemuzu hodnotit kladne.

• 12.7.2020  00:51

Uz jsem ze serie s Terminatorem trochu unaven. Nejvic mi vadi ta nekonzistentnost a neustale "restarty". Jedinou "jistotou" v tomto universu jsou Cameronovy skvele prvni dva dily. Trojka sla jinou cestou a i kdyz na ni ctverka vpodstate navazala, stylove byla uplne jinde (rozumej cela se odehravala v budoucnosti). Petka ("Genisys") bylo uplne totalne cosi, co mi pri druhem zkouknuti vlastne nedavalo vubec smysl. Zdala se jako restart a remake dohromady, ale ne. "Dark Fate" jeji udalosti znovu nijak nevyuziva a je opet restartem. Tezko rict, co bude dal. Pribehove navazuje primo na "Judgement day", ale je to vlastne predelavka jednicky, s emocemi a nostalgii druheho dilu. Vraci se Sarah (Hamiltonova) i Arnold aka T-800 (kupodivu v 72 vypada lip nez 63leta Linda :-D ), ale neni to ten samy terminator. Ten byl roztaven a Soudny den nenastal, Skynet nevznikl (svym zpusobem...hratky s casem jsou vzdycky mindfuck). Toto je dalsi T-800, ktery byl opet vyslan do minulosti (ano, to je ten mindfuck...nelogicke, kdyz Skynet nevznikl) a tentokrat hned na zacatku filmu opravdu zabije mladeho Connora. A tim je defacto provedena sterilizace story a muze se jet od nuly. "Stara garda" Hamiltonova+Arnie tu dela retro pozadi, nahrazuje je duo Reyesova+Mackenzieova. Velkou cast filmu je to opravdu pomerne hodne feminizovano, ale da se to prezit. Nebyt Arnolda, byla by to ale fakt otrava na 2*. Bohudik za jeho kamenny humor, je opravdu cool :) Zaporak Luna neni nijak zvlast zapamatovatelny, ale je to aspon zajimava kombinace prvnich dvou terminatoru. Tvrdy endoskeleton s tekutym kovem na povrchu, ale oba mohou fungovat samostatne! Akcni sceny a triky nejsou spatne, ale obcas byly hodne prepalene. Je tu treba variace na pad z letadla v jedne z bondovek s Brosnanem. Chapu, ze je to akcni sci-fi, ale neco zde bylo fakt pres caru, ze by i Chuck Norris valil oci. Presto me to s nastupem Arnolda docela bavilo. Jen mam pocit, ze z tematu vymackli v teto aktualne sestidilne serii, co se dalo. Kdybych mel odpovedet, zda chci pokracovani, reknu asi ne. Je to opravdu stale dokola to same v bledemodrem.

• 21.6.2020  23:23
    Blíženec (2019)

Naprosty prumer a s odrenyma usima. Nic vic. Starnouci zabijak Brogan (Smith) chce skoncit a jit do duchodu, ovsem zjisti, ze jeho posledni cil je soucasti vetsi hry, ve ktere potka sebe sama. Mladsiho, agilnejsiho, ale i nejistejsiho, a s pomoci par pratel se rozhodne ukoncit tajny polovladni program. Zkratka americke vojenske sluzby zase kuji pikle nad ramec toho, co jim prislusi, a Smith se stane nepohodlnym, cili tercem cislo jedna. I kdyz se CGI tym Anga Leeho snazil, ani v r. 2019 to nestaci. Mit tuto grafiku ve videohre, tak slintam a jsem spokojen, ale dat ji vedle zivych hercu je proste kamen urazu. Stale to neni ono, stale je to poznat. Tvare proste CGI umi spatne. Ukazalo to omlazovani Starka v "Iron Manovi 2", ukazalo to digitalni odstraneni kniru Cavilla v "Justice League". A kdyz se k tomu pridaji i CGI akcni sceny s totalne nerealnymi gumovymi pohyby, je na pruser zadelano. Je to proste hamburger - bez prekvapeni, bez pointy, proste sled akcnich scen. Trochu to pripominalo Van-Dammuv "Dvojity zasah" a mam z toho pocit, ze jednapadesatilety Smith smeruje do "videobecka" typu Seagala. Jit na tohle do kina, jsem otravenej. Doma se to skousnout da.

• 21.6.2020  18:09

6. dil // Stejny reziser jako u petky ("Narod grazlu"), ale o neco slabsi zapletka. Je mi jasne, ze v tomhle akcne-spionaznim zanru se nedaji vymyslet neustale nove veci, takze ocenuju aspon snahu. Pribeh primo navazuje na predchozi, kde byl zatcen vudce Syndikatu, Solomon Lane. Jeho teroristicka sit ovsem zije dal pod jmenem Apostolove a snazi se ziskat plutonium pro vyrobu atomovych bomb. Takze hlavni premisa pomerne stokrat omilana klasika. Hlavni anarchista, ktery ma bomby v realu pouzit, ma ale dosud nepoznanou identitu. Navic se do akce IMF plete samotna CIA, ktera do Huntova tymu nasadi sveho agenta - "Supermana" Cavilla. Volba celkem zajimava, proc ne, i kdyz herec to kdovijaky neni, spis jen korba. Bohuzel protoze v tomto snimku ma knir, zapricinilo to jeho ne uplne povedene digitalni odstranovani v soubezne tocenem "Justice League" :) Jinak tym zustava vpodstate beze zmeny, jen Renner chybi. Cruisovi je v tomhle filmu 56 let a musim opet uznat, ze to neni znat. Zato cernoch Luther (Rhames) je cim dal tlustsi a asi budou muset uz konecne prehodnotit budoucnost serie. Zda ji nejak ukoncit, nebo zkusit nove herce, tezko rict. Akce to ma stale pomerne dost, i kdyz velka vetsina filmu je vcelku "normalni" akcnak v evropskych lokacich - Francie a Londyn. Pro Amiky exotika, pro nas celkem bezne scenerie. Behem deje se vam vybavi mozna treti dile serie (ten s Kralici packou), bondovsky "Skyfall" nebo "Temny rytir" a jeho pokracovani. Jsou tu podobne motivy. Dokonce i hudba je zamenitelna. A i kdyz se sice porad neco deje, nemohl jsem se zbavit pocitu, ze nebyt charismatu celeho IMF tymu a takoveho toho sexy feelingu znacky Mission Impossible, ze uz to clovek v obmenach leckde videl a ze i na samotnych hercich je trochu znat jakasi unava z nekonecnosti serie. Technickych serepeticek je tu tentokrat poskrovnu a i hlavni jaderna hrozba mi na konci neprisla tak desuplna, jak by mohla byt, respektive jak ji tvurci lici. Jakoby chteli mermomoci jen konkretni lokaci na zaverecnou bitku. Vzato kolem a kolem, je to solidni dil, ale nedokazu si predstavit, ze by me tvurci jeste mohli necim prekvapit. Toho "chuck norrisovskeho" pristupu se clovek jednou preji :)

• 16.6.2020  23:49

5. dil // Je to trochu s odrenyma usima, protoze tam byly dva tri dialogy (sceny) trochu skripajici, ale jinak nemam proste co vytknout. Svizne, vtipne, s dobrou hudbou a presne "mišnimposiblovsky" sexy, jak to ma podle me byt, takze jsem prekousnul i klasicky par nerealnych situaci, protoze to proste do tohoto filmu patri. Na rozdil od ctverky ("Ghost Protocol") tu nebyla zadna do-oci-bijici CGI a celkove mi prislo, ze zaclenili, co se dalo, aniz by to pusobilo kycovite. Je tu letadlo, auta, motorky, prestrelky i melee souboje. Evropske i exoticke lokace, akce ve smokingu i pod vodou, krasna (a zradna?) zena (Rebecca je fakt kus), slizkej padouch...no a samozrejme i typicke masky a technicke vychytavky. Proste "tak trochu sci-fi bondovka", coz od teto znacky ocekavam. Kupodivu to nebylo ani trochu cinske, coz me vydesilo na zdejsim CSFD profilu i pote, co jsem videl logo cinskeho producenta na zacatku snimku. Fakt vubec. A i kdyz to asi tentokrat nebylo tocene v Cesku, necim mi to pripominalo uplne prvni film serie. Vsak posoudite sami. Cruisovi je zde uz 53 let a vubec to neni znat. Zacinam toho chlapa nesnaset :-D Casting i pribeh jinak primo navazuje na cvrty dil, takze je tu opet cernoch Luther a objevi se nove tvare, napr. Baldwin (oba na rozdil od Cruise docela pribrali :) Pribeh je pak plny ruznych zvratu a typickeho mateni divaka, ale vsechno do sebe pekne zapadne vcetne vtipnych replik. Pecka akcnarna.

• 10.6.2020  21:11

4. Mission Impossible me bavila hodne. Je to presne to, co od teto znacky ocekavam. Naprosto silene akce a technicke vychytavky hranicici se sci-fi, to vse ve spionskem duchu. Je to ale zaroven i to, co mi tak nejak brani dat pet hvezd :) Je to sice vsechno super, ale zaroven to ma stale nadech "beckovosti" puvodniho serialu...v takovem tom stylu, kdy si uzivate bombastickou scenu, ale zaroven vam v hlave cervicek pochybnosti neustale pripomina, ze to je tak strasne nemozne a na efekt, ze by to v realu proste nikdy neslo :) A to je presne to, co treba u novych bondovek s Craigem temer neni (jsou tam male vyjimky). Soucasne bondovky (zminuji je kvuli podobnemu zanru) jsou pomerne realistickou zalezitosti. Mission Impossible stale drzi (protoze to je proste styl teto franchise) takovou tu brosnanovskou "sci-fi" akci 90. let. Ctverka ale oproti tretimu dilu velmi zamakala na pribehu. Vsechno do sebe dobre zapada, ma to prekvapive momenty a to vsechno s nostalgickymi easter-eggy na uplne prvni film sagy. Takze si opet uzijete Prahu a ceske herce. To v US filmech primo miluju :) Takovy ten vtipny narodni hrdy pocit, kdy vam ukazou Kreml a vy pritom cumite na prazsky Hrad :-D Casting se povedl, opet je tu Pegg (ktery byl i ve trojce), ale Luther (Rhames) tu ma tentokrat jen male cameo. Lokace jsou bezva, hlavnim tahakem je urcite Dubaj a nejvetsi mrakodrap sveta Burj Khalifa. Hodne ocenuju stridmy, ale trefny smysl pro humor...napr. jak si autori delaji legraci z typickych propriet serialu, jako je kazeta s infem o misi nebo masky. Trochu mi vadily jen dve sceny, kde bylo hodne citit CGI, ale jinak to bylo fajn i po technicke strance. Cruise kazdopadne ukazuje, ze nestarne. V 49 vypada porad stejne.

• 8.6.2020  01:36

Rozhodne mnohem lepsi nez druhy dil, coz byly podivne zpomalovaci orgie Johna Woo s naprosto silenymi scenami na motorkach. Abrams je uplne jiny kafe, hlavne v prvni pulce, ktera me hodne bavila. Akce sice opet crazy, ale presne na te hrane, kde je jeste tak nejak skousnutelna. Takovy ten styl bondovek 90. let s Brosnanem. Vsechno pekne boucha, strili, podivame se do Nemecka i Vatikanu. Vse vymysleno v duchu serialu (serie) vcetne typickych masek. Ovsem druha "asijska" pulka je jaksi uplne neco jineho. Zajimava zapletka tocici se kolem cerneho trhu s kdovicim se zmeni na jakousi instantni pomstu hlavniho padoucha. Do toho intriky, ktere ale pokud jste zanru i hercu znali, pomerne rychle prokouknete. A k tomu nejsou nektere dulezite akce - kradeni, pruniky - vubec ukazany. Druha polovina filmu to zkratka nejak pomotala, ze kdyz si chci neco typickeho z trojky MI vybavit, vzpomenu si jen na Kralici packu a bombu v hlave. A to je malo. Melo to i na 4*, ale Abrams se tolik zabral do kamerovych fines znamych treba ze Star Treku - rychle strihy, roztresene a rozmazane zabery, ruzne odlesky - ze trochu zapomnel na to hlavni, poradne dokoncit pribeh.

• 3.6.2020  03:45
    Shazam! (2019)

Zajimavy pokus DC o komedialnejsi komiksovy blockbuster. I kdyz to ma pomerne dost vtipnych momentu, na konci jsem se proste nemohl zbavit pocitu, ze jsem videl kycovitou blbinu, takove novejsi Power Rangers :) Z velke casti je to mozna tim, ze o SHAZAMovi vim docela prd. Videl jsem jen kratas s Black Adamem (https://www.csfd.cz/film/285806-superman-shazam-navrat-cerneho-adama/komentare/?comment=10093829) a taky se mihnul v ostatnich DC animacich. Komiksy jsem ale necetl. Nejlepsi je kupodivu prvni pulka filmu, kdy Billy Batson aka SHAZAM dostane tak nejak mimochodem jakesi superschopnosti od tajemneho carodeje a protoze mu je teprve 14, musi nejprve za pomoci sveho kamose z pestounskeho domova zjistit, co jsou jeho limity. A protoze jsme v moderni dobe, vsechno jde rovnou na YT :) Jedine, ceho si je vedom hned od zacatku je, ze mu magicka supersila dava telo namakaneho dospeleho...ehm, muze. Je to skoro s uvozovkami, protoze kostym SHAZAMA je vsechno jen ne cool :) Levi celou dobu pusobi jak nasamponovany vycpany teplous, coz je samozrejme zamer. Bohuzel ani po nastupu zaporaku na scenu se muj pocit, ze koukam na opravdu nejdetstejsi komiks ever, nezmenil. Padouchu je vlastne 7in1. Sedm smrtelnych hrichu (demonu) v tele Dr. Sivany. Smysl jsem absolutne nepochopil, protoze ve filmu vpodstate temer nic neudelaji a nejsou vyuziti tak, jak by mohli byt. Pusobi jako kdyby vyletli z Dooma, ale zaroven je vse totalne kids-friendly - behem filmu uvidite max kapku krve jak tece ze SHAZAMova nosu. Jinak je vse ciste a nenasilne jak lilie. Mark Strong se sice snazi, ale nijak zlovestne nepusobi a komedialni styl snimku se mu nedari ani vychylit na stranu neceho temneho. Zaver to pak zazdi jeste vic a na ty kostymy se proste nedalo koukat. SHAZAM asi nebude muj salek kavy, ale je to komiks, na ktery muzete vzit klidne male deti. Ostatne nekolik deti je i ve filmu a jsou legracni. Konkurencni Marvel umel byt napr. v Ragnaroku dokonale vtipny, ale pritom to bylo cool a chlapacke. Tohle je jen pubertalni. Cilovka je jina. I ten hero feeling je zde jen takovy nanicovaty. Proste cukrova vata z pouti. No big deal. [po titulcich je jedna dotacka]

• 24.5.2020  00:54
    Equilibrium (2002)

Takovy slabsi Matrix, z opacne strany. Jakoby se probral agent Smith a rozhodl se svhrnout system, ve kterem se vedeni lidstva po 3. svetove valce jalo pomoci leku vymytit preventivne vsechny emoce. Asi zamerne je nazev "leku" Prozia podobny Prozacu. Lide jsou zdrogovani - otupeli, poslusni, jako loutky. Pro zjednoduseni se vse odehrava v betonove dzungli jednoho mesta Libria (ktera mimochodem vypada jako amaterske CGI, holt rok 2002), kde se poradaji razie na cleny podzemniho rebelistickeho hnuti, nici se umelecka dila, hudba i zvirata. Problem cele te myslenky je, ze je to utopie brutalniho kalibru, cemuz se - zda se - nedokazi ubranit ani sami herci a obcas jsem mel pocit, ze si mysli to same, co divak (ja), div jim z toho necuka koutek :) Napr. by me zajimalo, jak maji obcane Librie bez emoci sex, jelikoz Preston (Bale) tu ma dve deti :) Je to na rozdil od pomerne uveritelneho Matrixu (pokud se to da o sci-fi rict) opravdu kravina, ale ma nekolik vcelku cool prestrelek i melee souboju. Rovnou se tu mluvi o kata se zbranemi, coz z toho dela jakesi karatisticke zduvodneni "nesmrtelneho Johnyho" :) Ale opet, zatimco v Matrixu je kazdy souboj defacto videohrou (v pravem slova smyslu, v Neove hlave), tady je Preston realny clovek, v realnem svete, ale dela totalne nerealne veci :) Presto me to bavilo, protoze jsem to bral jako jeho trenink na Batmana :) Osmadvacetilety Bale tu ukazuje, ze na Temneho rytire fyzicky ma aneb "he got moves!" a je mi jasne, proc si ho Nolan vybral.

• 12.5.2020  21:02

Urcite nejlepsi dil CGI serie Resident Evilu a mozna i lepsi nez hrane filmy teto francizy. Nevim, jestli za to muze jiny reziser nebo technologicky pokrok - asi oboji - ale vizualni kvalita je na velmi vysoke urovni. V nekterych scenach, kdyby je clovek pauznul, jsou CGI charaktery temer k nerozeznani od realnych hercu. Az na zenske postavy. Je mi zahadou, proc zde chlapi vypadaji tak neskutecne realne - kazdy vous, vraska...fakt si s nimi brutalne vyhrali - ale holky? opet maji takovy ten fetisisticky manga styl. Neprirozene stihle boky, velka prsa, oci...proste pusobi stale docela komiksove na rozdil od jejich muzskych protejsku. Co se tyce atmosfery, top je urcite uvodni scena v opustenem sidle, zrejme zamerne pripominajicim prvni RE videohru, kde je pokrok proti "Damnation" z r. 2012 videt asi nejvic. Svetla a stiny, textury, pohyby vojaku plus skvele hororove ladeni...proste lahoda. Mozna je to az prilis kvalitativne prepalene, protoze pak uz to tak super neni. Jakmile napr. dojde na dialogy, opet to ma takovy divny japonsky patos. Mne proste prijde, ze zapadni hrdinove, at uz v knihach nebo filmech, tak divne nemluvi :) Story je sice jednoducha - padouch se msti, je nutne ho zastavit - ale do Residenta se hodi. Uplne odstranili vsechny slozitosti z "Damnation", takze tu nejsou lickeri, Ganados ani Plagas a mne to vyhovovalo. Mozna nemuseli tolik odbyt detektivni stranku pribehu, ale je jasne, ze se chteli zamerit spis na akci. Zatimco v predchozich dilech byl hl. hrdinou Leon, zde ma o neco vic prostoru Chris Redfield, ktery se v CGI filmech zatim neobjevil. Leon je takovy lezerne sportovni agent, ktereho uz prilis nebavi zabijeni zombiku a utapi svuj zal ve flasce, Chris je namakana korba, ktera proste dela svou praci a zachranuje svet, i kdyz to casto boli. Jejich akcni double-team funguje vyborne a neustale stupnuji crazy akcni sceny. Ke konci uz je to opravdu hodne prestrelene a i Chucku Norrisovi by spadla brada z toho, co predvadeji :) Ale budiz, je to videohra a kouka se na to dobre :) Zaverecna prisera se mi taky libila ze vsech tri dilu asi nejvic. Grafika dela proste hodne. // 70% // [opet jsem koukal v CZ dabingu pro jistotu, protoze na blurayi mely prechozi dily hodne zmrvene titulky]

• 18.4.2020  03:13
    Skála (1996)

Jedna z klasik devadesatek. Tenhle film je proste akcni pecka po vsech strankach, i kdyz je to, koukam, Bayuv teprve druhy celovecerak, po rovnez uspesnych Mizerech. Skala ma vsechny jeho typicke vychytavky - vyborne herce, spousty zaberu "z podhledu", honicky s auty, plno high-tech serepeticek od vystroje vojaku po letadla, cool scenerie... Je to svym zpusobem akcni kyc nejvyssiho kalibru, ale tak dokonale do sebe zapadajici, ze vas proste snimek nenecha temer vydechnout. Kazda zbesila scena je vystridana malym intermezzem, aby vas film semlel svym tempem a dynamickou hudbou ihned dal. Do toho vtipne repliky a skvela chemie mezi starnoucim agentem britske SAS (Connery) a "laboratorni krysou" Goodspeedem (Cage), ktery je poprve v akci a hned na jeho bedrech lezi osud celeho San Francisca. Videl jsem Skalu mnohokrat a pokazde me bavi. Je to pohodovy cool akcnak pro kluky vsech generaci, ktery ma hrdiny i padouchy a jeste se u nej zasmejete.

• 31.3.2020  04:42

Tohle bylo strasny becko. Dokoukal jsem ho az napotreti. Sice primo navazuje na treti dil a je tu i rekapitulace vsech predchozich, ale jinak tu neni zadna znama postava krome Jasona. Pouze chlapik, kteremu zabil Jason sestru, ale clovek vubec netusi, ktera to vlastne byla :-D Spis uz mam z toho ten divny pocit, ze kdyz se to porad odehrava u Crystal Lake, jak je to dohaje velky, ze je to jako pokazde nekde jinde? A proc tam ti lidi teda furt ziji? :) Tentokrat tvori hlavni setup dva opustene domy naproti sobe. V jednom zije triclenna rodina bez otce, druhy si pronajalo sest pubertaku. Rezie mi prisla spatna - nektere razeni scen je proste debilni. Napr. jde kluk zapnout svetla do sklepa. Napinavy svit baterky. Strih a uplne jina scena s pubertaky. V dalsi chvili uz dum sviti a borec je v druhem patre. Nebo dalsi - jedna z obeti zarve a nic vic. Do konce filmu se jeji telo neobjevi. Proste nekolik nelogicnosti a do toho trapne pubertalni problemy typu "nadrzenec si chce zasukat" a "nahodou jedou kolem dve povolne holky". Fakt jsem si rikal, jak to ma misty pitome dialogy a snazi se to zachranit jako vzdy scenami s prsama nebo v pradle. Nastesti tu par maskerskych (gore) chutovek je, ale mam co delat, nedat tomu i 1* :( prvni tri filmy byly sice na stejne brdo, ale byly lepe natocene.

• 26.3.2020  01:31

[2D verze] Tentokrat se podivame k jezeru v miste zvanem Higgins Haven. Dve tretiny tohoto dilu jsou ale pomerne otrava, spise jako technicke demo amatera, co chce hollywoodskeho producenta oslnit 3D efekty - opakovane vyjizdeni ruznych tyci, palek, gest, jo-ja do kamery...mozna ze v tom 3D (kdovi, zda se da vubec sehnat) by to bylo fajn, u placate verze to jednak pusobi toporne, jednak je film rozmazany a pusobi v horsi kvalite nez jeho predchudci. A je to skoda, zajimalo by me, jak se s tim popasovali uz u tak stareho filmu. U nekolika scen jsou dokonce videt trikarske propriety - dratky/struny, coz pusobi priserne beckove. Par situaci bylo i hodne predvidatelnych. Takovy ten pocit "tudy proleti mrtvola" a ono ze fakt jo. Nastesti toho nebylo moc. Ovsem jakmile si Jason poprve navlece svoji ikonickou hokejovou masku (ve dvojce mel pouze pytel), nabere to docela grady a misty jsem se usklibal morbidni spokojenosti jak malej jarda :) Hlavni herecku vybrali dobre :) Takze nakonec opet 3 hvezdy. Mit 3D, tak jsou zrejme uplne bez debat.

• 22.3.2020  01:05

Pokracovani se nese ve stejnem duchu jako prvni dil, ani lepsi, ani horsi. Opet se podivame ke Crystal Lake, ale na jinem miste, Packanack Lodge. Tentokrat je to vylozene nazvano jako treninkovy kemp pro vedouci letnich taboru. Vrazdit deti by bylo i na 80. leta asi prilis hardcore :-D takze je tu jako feed do masokombinatu opet nekolik cca 20-letych. Opet je to misty trochu uondane, opet je tu ten fetis se spodnim pradlem a sexem obecne (holt cilovka jsou pocitam teenageri, i kdyz to je urcite Rkovej film :), ale uz nastupuje Jason osobne, protoze mamka je, jak vime, mrtva. Zatim je synacek v takove "rozpracovane" podobe. Je z toho uz zkratka citit, ze Jason je nejen seriovy, ale spis serialovy vrah. Zaver je vygradovany dobre, ale neni to tam cele uplne dobre rezijne zvladnuto. Uplny konec je totiz nelogicky. Az pri sledovani 3. dilu jsem pochopil, ze oni zavery delaji jako u jednicky...jakoby hl. hrdinovi preskocilo a cast toho, co divak vidi, se hrdinovi vlastne zda. Jenze v tehle dvojce neni jasne, kde ten "sen" zacina. Hodne skoda takhle zkazit zaver.

• 21.3.2020  13:40

Pro me pomerne prekvapeni (cekal jsem trapne becko), ktere je defacto prequelem cele serie, ale nebudu prozrazovat proc, protoze pointa je zajimava. Obecne slashery moc nemusim, protoze proste hned na zacatku je vam jasne, ze (skoro) vsichni umrou :) a spis jde o to, jak zajimave jsou ztvarneny ty vrazdy a to, jak si vrah s obetmi "pohraje". To zde muze byt trochu zklamanim, protoze nektere akce tu nejsou primo a je videt az vysledna mrtvolka :) anebo je to takovy ten "strih" styl, protoze jeste nemeli tak dokonale triky a protetiku - cili v jednu chvili obet krici, strih, a na nasledujicim obraze uz ma v hlave sekeru :) Cili ne vzdycky si uzijete "ten prubeh", kdyz to tak morbidne reknu :) Ale napinavou atmosferu to ma slusnou. Navic z hercu jsou proste hezky citit ta 80. leta...z ucesu, obleceni...je tu 22lety Kevin Bacon (4 roky pred "Footloose"). Takze nakonec jsem byl fakt mile prekvapen. Urcite stoji aspon za jedno zhlednuti.

• 15.3.2020  12:32
    Lví král (1994)

32. Disney // Mozna nejdojemnejsi disneyovka vsech dob s nadhernou hudbou Hanse Zimmera (za kterou dostal sveho kupodivu jedineho oscara) a nemene skvelymi pisnickami, vc. opet oscarove "Can You Feel the Love Tonight" od Eltona Johna. V 90. letech se jeste neocenovaly animovane filmy jako takove, jinak by urcite vyhral i tuto sosku. Prvniho spise "technologickeho" oscara ziskalo az "Toy Story" o rok pozdeji a samostatnou kategorii maji animaky az od r. 2002, kdy ji jako prvni vyhral "Shrek". "Lvi kral" je ale legendou devadesatek. Ciste "zvireci" film bez lidskych postav, ale s emotivnim pribehem ala "Hamlet". Krasne animace pohybu zvirat - majestatni lvi (at uz Mufasa-James Earl Jones nebo Simba-Matthew Broderick), ulisne hyeny a kraluv bratr Scar-Jeremy Irons, ale i osvezujici vtipne vsuvky se zoborozcem Zazu-Rowan "Bean" Atkinson nebo dvojkou surikata a prase bradavicnate, neboli Timon a Pumba. Do toho vkusna love story, ale hlavne krasne momenty o vztahu otec-syn, o zodpovednosti, kolobehu zivota. Film ma jeste dve 2D-animovana video-pokracovani (jak u disneyovek casto byva), videohru, 3D verzi a pak kompletni CGI remake z r. 2019. [2x Oscar 1995: Hudba, Pisen "Can You Feel the Love Tonight"]

• 26.2.2020  01:19

Relikvie smrti, 7. rozdeleny dil, jsou dejove urcite fajn. Je to temne, bezutesne, Brumbal je mrtev, Snape kope za Smrtijedy, Voldemort inflitruje vic a vic pozic... Problem je ale delka "jednicky". 2h20m je proste znat. O to vic, ze se film pomerne razantne rozjede a prvni pulka je skvele akcni. Ale uprostred jakoby jim doslo, ze musi zvolnit, jinak to na dva dily nevyjde, a tak to zacne byt strasne rozvlacne, skoro jak kdyby zmenili rezisera. Pekne, ale uondane zabery krajinek a putovani trojice Harry, Ron, Hermiona... Take na to, ze to ma byt dil o hledani vitealu (horcruxu), jich vlastne moc nenajdou. Cele se to navic odehrava jiz mimo Bradavice, ktere se tu vubec neobjevi, takze divak nema ten klasicky casovy ramec skolniho roku, jako v minulych dilech. Kdyby zde nebyla zminka o Vanocich, bylo by tezke to casove vubec zaradit. Plusem jsou ale prijemna camea "starych znamych"...Dursleyovi, Posuk Moody, Lupin, Fleur, Dobby... A pokud jste nevideli Prodlouzenou edici uplne prvniho HP ("Kamen mudrcu"), kde to bylo jako pridana scena, tak se zde poprve objevuje Grindelwald, padouch z "Fantastickych zvirat".

• 23.2.2020  12:54

Sesty HP svym zpusobem (v kladnem slova smyslu) pripomina dil se Siriusem Blackem ("Vezen z Azkabanu"). Aniz by se tu objevil primo Voldemort (Fiennes), je to dost temny dil (i kdyz na prijemne forky se misto najde), tocici se hlavne kolem Draca Malfoye a Severuse Snapea. Oba jsou hned na zacatku povereni Panem zla jakymsi tajemnym ukolem. K tomu vsemu ma Brumbal sve vlastni plany, ktere souvisi s profesorem Kriklanem, sveraznym ucitelem, ktery ma v oblibe vyjimecne zaky, a tudiz i Harry Potter je v jeho hledacku. Odpovedi na otazky tykajici se Voldemorta lezi totiz v minulosti, ve vzpominkach prof. Kriklana na byvaleho bradavickeho studenta, Toma Raddlea. // To vse je zahaleno v bezove sedem tonu kamery, dodavajici pocit prichazejici temnoty, a tak ani tolik nevadi "stredoskolske" vsuvky o pokracujicich prvnich laskach.

• 16.2.2020  01:15

Podobne jako ctyrka i petka je z tech asi mene vyraznych filmovych dilu HP. Je doslova "pripravny", s tvorbou armady na obranu proti Voldemortovi - aka tajny Brumbaluv spolek, puvodne nazvany Fenixuv rad. Kazdopadne se vraci na scenu (i kdyz treba jen kratce) veci, ktere v minulem dile nebyly. Opet se tu mihnou pestouni Dursleyovi, Hagriduv domek a dokonce i Lupin. Presto je to dil jaksi odtazity a trochu mimo, jako sam Potter, ktery casto mumla a nevi, ci je :) Je to tim, ze se vic a vic prohlubuje pouto s Voldemortem, jehoz podstata je stale trochu mlhava. Bohuzel Potterovi ani Brumbalovi nikdo neveri. Naopak se Ministerstvo kouzel snazi existenci Pana zla popirat a do Bradavic vysila nejvyraznejsi postavu tohoto dilu, ruzovou furii, vysetrovatelku Dolores Umbridgeovou :) Poprve se zde objevi jmeno Lestrange (pozdeji hojne vyuzito i ve "Fantastickych zviratech") a poprve tu take uvidime Brumbala opravdu kouzlit, nejenom mentorovat :)

• 15.2.2020  00:44

Ctvrty rok, hlavnim hrdinum je 14 let a cely dil je tedy tak nejak "pubertalni" :) Neni spatny, drzi se nastolene linie a po trojce, kde se Voldemort neobjevil, se ho tu clovek docka hned na zacatku. Presto je tento dil z prevazne casti asi nejvice "stredoskolsky"...sportovni idoly, prvni lasky, tanecni. Tentokrat se neobjevi zadne vyrazne nove lokace. Naopak treba Hagridova chatrc tu neni vubec. Vsechno se toci kolem Turnaje tri kouzelniku (a jeho "sportovist"), na ktery do Bradavic prijedou Francouzky a Bulhari. Lupin-vlkodlak jako ucitel obrany proti cerne magii skoncil v minulem dile, tudiz na jeho misto nastupuje Alastor Moody, byvaly bystrozor (v angl. Auror), lovec cernoknezniku. Poprve se take seznamujeme s nejhorsimi kletbami Potterova sveta. Nejlepsi je ale zaver, ktery do deje vraci v plne sile tu temnotu, kterou si Voldemort zaslouzi.

• 14.2.2020  00:10

Treti rok ve skole je zatim nejtemnejsi, i kdyz se tu kupodivu vubec nevyskytuje Voldemort. Cely pribeh se toci kolem zradce, ktery zapricinil smrt Harryho rodicu; to vse zahaleno do pochmurneho deste i pekne zasnezene zimy. Pote, co ve dvojce Zlatoslav Lockhart neslavne skoncil (s vymytym mozkem) jako ucitel obrany proti cerne magii, nastupuje na jeho misto jisty Lupin. Bude mit hodne prace, protoze Harryho Pottera hleda uprchly vrah z Azkabanu, Sirius Black, kteremu jsou v patach nemene nebezpecni azkabansti mozkomorove (v angl. dementors). // Kdyz pomineme klasicky vtipny zacatek u mudlovskych pestounu, timto dilem se HP definitivne jako serie riti atmosferou do temnoty a strachu, coz kvituju jenom kladne, i kdyz je tu nekolik znatelnych zmen proti druhemu dilu. Jedna byla nutna - R. Harris aka Brumbal zemrel, ale Gambon se teto role chopil obstojne (i kdyz na muj vkus nepusobi tolik majestatne, nybrz trochu jak vetesnik-bezdomovec). Dalsi zmeny jsou hlavne vizualni - napr. Hagridova chatrc nebo Mlativa vrba stoji na uplne jinych mistech nez v "Tajemne komnate". Celkove ale velmi podareny dil, ktery uz pomalu pripravuje pudu pro vstup Pana zla na scenu. // Neplecha ukoncena.

• 12.2.2020  13:55

Druhy dil Pottera je urcite lepsi nez jednicka a jeden z mych oblibenych. Neni uz tolik detsky, je temnejsi, je tu hodne ruznych minizapletek a cele to ma jeste "detektivnejsi" styl nez "Kamen mudrcu". Hodne se to tentokrat toci kolem Hagrida, ale pozname blize i nektere studenty Zmijozelu. I Voldemort se vraci na scenu silnejsi a zakernejsi a i kdyz ho jeste nehraje Fiennes, stoji to za to. Poprve uz se objevi i naznak "nejzlejsiho" zaklinadla...aneb Avada... :-D Triky uz jsou taky slusne a vpodstate jen na malych pavouccich je hodne znat CG. Jedina diskutabilni vec, tezko rict zda klad ci negativum, je delka. I zakladni verze je dlouha, natoz pak [Extended], ktera je temer trihodinova. Nepridava sice vylozene "must see" sceny, ale musim rict, ze nejsou ani nijak rusive, jak to casto u director's cutu byva. Naopak celkem hezky doplnuji nektere momenty, vystrizene kvuli dynamicnosti deje z kinoverze, a po titulcich je take pridana jedna dotacka. Pokud teda vydrzite ty tri hodiny :)

• 14.1.2020  02:18

Ihned jsem si tenhle film zamiloval. Mozna je to kyc. Ale k tomuhle snimku to proste patri se vsim vsudy. P. T. Barnum jako snilek z nuznych pomeru, ktery zalozi cirkus s podivnostmi, aby nakonec nasel v zivote to nejdulezitejsi. Pratele, lasku a rodinu. // Filmove muzikaly mam obecne rad. Mam vic casu sledovat text, coz mi divadlo neumoznuje. Tam proste kdyz clovek neslysi, nebo je blba akustika, ma z predstaveni prd. Tady je navic vpodstate kazda pisnicka naprosto skvela. At uz je to "A Million Dreams", kterou nazpivala i Pink, pres naprosto uchvatnou "Never Enough" nebo na oscara nominovana "This Is Me". Vsechny jsou melodicke, energicke, a i kdyz je to pop, ktery v te dobe asi neznal nikdo, zeru to proste se vsim vsudy. K tomu vsemu super casting a velmi dojemne momenty. Je to od zacatku do konce prijemna a rekl bych hodnotna zabava s dulezitym humanitnim poselstvim.

• 10.1.2020  12:34

Absolutne nechapu nizka hodnoceni. Proste ne. Posledni dil SW nabidl necekane pokrevni linie. O tom jedinem by se asi dalo spekulovat, ale vzhledem k tomu, ze ve filmech neni nikdy vse a jsou to jakoby "vyseky" ze zivota Republiky, Imperia, Prvniho radu...tak mi ta hlavni premisa, kterou neprozradim, nijak nevadila. Naopak to cele trilogii dalo zajimave pozadi a vpodstate se vysvetlilo vse, co mi tak vadilo v "Last Jedi", kde Rey hledala svuj puvod zcela bez vysledku a kde me to pak uz docela zralo. Nova trilogie je taky defacto kopii te originalni. To uz bylo jasne ve "Force Awakens", ktera byla temer totozna s "New Hope". Pokud nekomu vadi ta podobnost pribehu, je jasne, ze bude skripat zuby behem vsech tri filmu. Ja si proste rekl, ze je to takovy remaster, ktery nabidne podobne peripetie a problemy mezi Rebely a neprateli, ale s poradnou porci dnesni naprosto TOP grafiky - a presne to jsem dostal a proto jsem i spokojen. Naopak se mi libi, jak prave timhle "pokracujicim" zpusobem muzou neustale jemne odkazovat na puvodni filmy, zde hl. na Ep. 6. Vtipna je napr. ta v kazdem dile se opakujici subtilni hlaska stromtropperu - "o novych T-17/18kach" :) A objevi se tu dalsi stary znamy! Ktereho jsem postradal uz v v predchozich dilech. I stare zname lokace, jen logicky "po boji". Nostalgie jak prase. Zkratka - vzdy se divam na filmy naraz - i ted jsem opet videl vsechny predchozi v kratkem sledu a musim rict, ze to ma presne ten samy feeling, jen v modernejsim a temnejsim havu. Proc na to tedy nekdo prska? :) Zrejme proto, ze ve sci-fi hleda prilis veci, ktere "musi davat smysl" :) Mne se vsechny ty novoty, co zde pouzili, hlavne jista dyada Sily, libily. Davaji novy rozmer moznostem Sily, Jediu. No a v neposledni rade musim ocenit, ze se pomerne slusne vyporadali s velmi problematickou smrti C. Fisher.

• 1.1.2020  15:25
    Vánoční koleda (TV seriál) (2019)

Hodne slusne 3 hvezdy, ale vic asi ne. Problem je, ze je to takova sinusoida. Nekdy byla pomerne emotivni, krasna scena na slzy, aby to vzapeti vystridala pul hodina uondane nudy s nekdy opravdu divnymi replikami. Treba ten uplny zaver byl fakt pff. Prvne nevim proc delat stopadesatou verzi neceho, co je v anglosaskem svete tak notoricky zname, ale budiz. Kazdopadne roztahnout tuto kratkou povidku na 3 hodiny je pomerne brutalni rozhodnuti. Kdyz pominu, ze Pearce mi nikdy nebyl moc sympaticky (coz se sem asi hodi), provedli par razantnich dejovych zmen, takze z takoveho toho disneyovskeho Ebenezera, ktery byl vpodstate jen lakomy morous, udelali docela drsneho hajzlika, spojujiciho nejnizsi pudy financni i telesne. Z takoveho cloveka se pak tezko lusknutim prstu stane opravdovy altruista, cili i ten konec, ktery jsem zminil, byl jak cely film. Nejdriv krasny, vzapeti jaksi "meh"...

• 1.12.2019  04:52

Mindfuck. Ten konec. Jakoze fakt. Ale nebudu to radsi prozrazovat, kazdopadne neco tak divnyho jsem necekal. Zbytek filmu...no, jak serial. Ma to sice slusny triky a scenerie, ale je to takova...no nastavovana kase a za me zbytecnej film. Prvni SW Story - Rogue One - bylo skvely, protoze vpodstate neobsahovalo zname postavy a pritom dokonale predchazelo Ep. 4. Tady je to vpodstate naopak, nenavazuje to na nic a na postavach je to pritom postaveno. A zatimco Chewieho muze hrat bez problemu kdokoliv, na toho borca s hranatou hlavou a nemeckym jmenem, ktery se Fordovi podoba asi jako Fiat Multipla Audine, jsem si se vsi snahou nedokazal celej film zvyknout. A Lando? Taky nic moc. Zkratka jak kdybyste chteli udelat mladeho Columba. Kdyz je nejaky herec tak strasne spjat s urcitym charakterem, proste ho nejde nahradit, krome animaku teda, tam je to vpohode. Jako chapu tu puvodni snahu - hlavni hranou, devitidilnou serii se Silou, rytiri Jedi a tak, chteli doplnit "sidequesty", takze po prvotnich rebelech z Rogue One zabredavame v "Solovi" mezi paseraky a psance, do sveta na okraji spolecnosti, Imperia, mezi zlodeje a "star wars mafiany" typu Jabby Hutta. Bohuzel to jedine zajimave na cele story, je setkani Hana a Chewieho, respektive ziskani Millenium Falcona. Tam je citit navaznost na puvodni filmy a tam to bohuzel i konci. Vse ostatni je strasne vycucane z prstu a vpodstate i nezajimave, navic je tu naprosto nevkusny droid, ktery mi od prvni chvile doslova lezl krkem. I kdyz se film odehrava pred Ep. 4, kde vrcholem robotiky byl prkenny, ale sladky C-3PO, narvou sem radoby robota, ktery daleko presahuje techniku dalsich epizod a pohybuje se a chova jako clovek. Strasne nerealisticky motion capture, takhle proste SW android vypadat nema. Uz ten v Rogue One je docela pres caru, ale tohle je za ni svetelne roky....Fujtajxl. No a co ten konec?? Radsi na to nemuzu znovu myslet, jinak se mi rozskoci logika. Pokud to nebude mit pokracovani, kde se vse vysvetli, klidne si odectete dalsi hvezdu.

• 18.11.2019  01:43

Prvni dil Cetniku je zarucene nejlepsi. Je to pohodova letni groteska, plna jednoduche, ale prijemne komiky. Prisny Cruchot, ktery postavi do late lezerni podrizene ze Saint Tropez a uz behem cesty na stanici rozda 9 pokut vcetne auta pana starosty, to se proste neokouka :) Zapletky jsou defacto dve, obe pomerne naivni, az detske, pramenici i ze stari filmu, ale to k tomu patri. Jednak tu mame trable s nudisty (kdyz si nektere sceny zastavite, je videt, ze nazi uplne nejsou a maji nad prirozenim "trojuhelnicky" :-D ) a jednak je tu kradeny Rembrandt, ktereho maji v aute zlodeji z pronajate lodi. K tomu se jeho dcera snazi zapadnout mezi mistni mladez, coz vyusti v nekolik lzi, do kterych zaplete i chudaka otce :) Nesmime zapomenout na uzasny dabing Filipovskeho (zatim jsem to vlastne nikdy v originale ani nevidel) a fajnovou ustredni pisnicku.

• 15.10.2019  20:59
    Joker (2019)

Tohle je hutny film. Ne na krasne nedelni odpoledne, ale na pochmurny podzimni vecer. A herecky koncert J. Phoenixe. Pokud za TUTO "depresi" nedostane oscara (jako napr. Blanchett za "Jasmininy slzy"), tak uz nevim za co. Je to zvlastnim, sugestivnim zpusobem pojaty vznik komiksoveho padoucha. Vtahuje vas to do jeho osobnosti, do sveta postav, o kterych jste si mysleli, ze uz vite vsechno, a na mnoha mistech, kdyz Arthur (Phoenix) rozjede krvavou akci, se vam to znepokojujicim zpusobem libi a fandite mu. Je to totiz az neprijemne realisticke. Nejen ze takovych psychiatrickych pacientu, jakym je Fleck, neni vubec malo, ale nejhorsi na tom je, ze to, co se mu deje, muze potkat i zdraveho cloveka a nezamava to s nim o nic mene. Phoenix ty zivotni nesnaze, ktere se jedna pres druhou na Flecka vali, pojal nejen neskutecnym mimickym, ale i celkovym fyzickym projevem. A na nekolika mistech se kamera, rezie, herec a tizivy smyccovy hudebni doprovod setkaly v tak pusobivem souzneni, ze mi naskocila husi kuze a rekl jsem si "tak to je brutalni". Vsechno, co stvoril Nolan, muzete hodit za hlavu. Ne, ze by to bylo spatne, ani nahodou, ale tohle je proste uplne nove pojeti. Jine. Ale super. Jen si rikam, kdyz se Heath (budiz mu zeme lehka) predavkoval po svem extatickem vykonu v "Temnem rytiri", dost se bojim, zda se Phoenix dozije nejakeho dalsiho dilu, protoze jeho verze jde do hloubky jeste vic. A kdyz uz zminuju Ledgera - ten dokonaly scenisticky "reminder" na jeho jizdu v policejnim voze, akorat ve Phoenixove podani...mlask. Proste...neveril jsem, ale Joaquin to dokazal. Stvoril zrudu, kterou budete litovat, milovat a opovrhovat zaroven. Snad budou v tomto smeru pokracovat a nepokazi to...pokud bude novy Batman stejne depresivni, mame se na co tesit.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27