Sex Tape (2014)

Nuda, naozaj nuda. A Cameron Diaz nebola z predu naha.

Náhradník (1975)

Jeden z tych horsich filmov P.Richarda. Nevhodny slovensky dabing namiesto rokmi overeneho Petra Olivu (ČR) ukrajuje z uz tak malej kvality riadnu porciu.

Planeta opic (1968)

Vynikajúci Schaffnerov film. Má v sebe ojedinelú myšlienku, keď ešte zoberieme rok vzniku filmu. Výborné.

Kód Enigmy (2014)

Skoda. Taka skvela a velka tema a tak nudne spracovana.

Lampasy (1981)

Nebyť dvojice hlavných protagonistov bol by to podpriemerný film od inak celkom dobrého Reitmana. Vďaka Murrayovi a Ramisovi sa na to celkom dá pozerať a aj sa zabaviť. S odstupom času možno dokonca viac a viac. 60%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Po druhom zhliadnuti zvysujem hodnotenie na 60%, vlastne to nie je az take zle. Vizual nie je pradoxne az tak na posratie, skor priemer. Je to predsa len moc "over color", aby z toho v Azii mali radost. Scenar je defacto tupy a prazdny, chyba mu elementarna logika postavenia zastaraleho stroja proti Kaiju. Avsak, strhne vas nostalgicka atmosfera apokalyptickych sci fi z 80. rokov, fajnova vypravna hudba a pocit ze vsetko sa da.

Trable v ráji (2009)

Po zhliadnutí tohoto filmu sa môžete tiež prihlásiť na terapiu.

Americký sniper (2014)

A taký dobrý film to mohol byť... Škoda. Vážne, Eastwood to natočil remeselne zručne, pomerne pútavo, bez zbytočného pátosu. Ale z takejto témy nedostať viac ? A ešte k tomu keď mal k dispozícií Bradleyho Coopera, ktorý sa role teda zhostil naozaj dobre a dokázal by utiahnuť aj vážnejšiu látku ? Naozaj škoda. Keby film začal v poslednej štvrtine a pokračoval by tým, ako sa musel vojak Kyle vysporiadať s tým, že strávil viac ako 1000 dní v Iraku a naučiť sa žiť znovu po boku svojej ženy a detí, mohlo to byť niekde úplne inde. Ale schematické skratky na začiatku filmu, motívy konania postavy podané na princípe prvej signálnej, zbytočné dovysvetlovávanie scén a konania postáv... Akoby Eastwood podceňoval diváka, alebo kalkuloval s úspechom. Osobne sa prikláňam k druhej možnosti. Bohužial. Pre mňa cekom velké sklamanie.

Beznadějný trouba (2011)

Ak by tvorcovia zacali tam kde sa to uz blizi ku koncu, bolo by to ovela lepsie. Takto len cisty, aj ked prijemny, priemer. Látka filmu by zniesla o mnoho viac.

Základ rodiny (2005)

Vo svojej podstate taky obycajny priemerny film, ktory by som skor tipoval do produkcie Hallmarku... Komedia to urcite nie je, aj ked snaha tvorcov v poslednych 10 minutach tam je, no prave tieto posledne minuty a gycovy koniec degraduju tento snimok do kategorie podpriemer. Slabych 40%.