Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Jednoznacne najlepsi diel trilogie. Jednoduchy, no fungujuci pribeh v atraktivnom prostredi hradu. Plus ovela funkcnejsie dialogy pridavaju tak potrebne body repetitivnemu scenaru - co je pri takejto komedialnej trilogii pochopitelne. Skratka, toto je najlepsi Fantomas.

Král Šumavy (1959)

Ono je to vlastne velmi pekne natočené, nielen vizualne, ale aj pribehovo. Nad jemne tajomnou krajinou Sumavy sa vsak zakrada skaredy idelogicky mrak, ktory tento film zraza na kolena.

Athena (2022)

A mohol to byt tak dobry film, dokonca par naznakov s presahom k spolocnosti sa v nom objavilo. Ale skoda, pretoze je to zly podpriemer. Prvych 15minut parada a potom uz to ide len a len dole vodou. Pri takomto filme by nam nemalo byt jedno aky bude osud ich hrdinov. Zial v Athene bola tato filmova alfa omega uplne odignorovana.

Jen na skok (2022)

No, napad zaujimavy, keby to bolo o 20 min kratsie a tempo rozpravania sviznejsie, tak to mohlo byt pekna zanrovka. Toto je taky podpriemer.

Farma na spadnutí (2019) (seriál)

Nemal som velke ocakavanie, no nakoniec je to velmi fajn. Strasne prijemny casting, ustredna dvojica sympaticka a potesi skvela vedlajsia postava Rudyho, ktoreho perfektne stvarnil Ed Begley Jr. Mnozstvo narazok na stereotypy mesto vs vidiek, podane s nadhladom a civilne. Prijemny sitcom.

K zemi hleď! (2021)

Krista, toto mohol byť tak dobrý film. Skvelý námet, ktorý má v sebe toľko vrstiev a k tomu parádne herecké obsadenie. Ale keď je výsledny scenár zlý a herci nemajú čo hrať, škoda. Vo výsledku je to iba jedna veľká a dlhá nuda, ktorá sa zmieta niekde na hranici funny drama to be movie so snahou o posolstvo, ktoré podáme s iróniou. No nič, nepodarilo sa. Možno keby to prestrihali a malo to o hodinu menej.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

Povedzme si rovno, že Netflix tieto krátke kriminálne docuseries vie. Takže ak ich máte radi, toto si isto dajte. Má to príjemné tempo, skvelú atmosféru a hlavne pôvodných aktérov tych hrozných udalostí. Štyri diely zlhtnete na posedenie.

Richard Jewell (2019)

Atlanta 1996, práve tu prebiehajú Olympijské hry. A v jednom parku pri športovisku nájde miestny ochrankár bombu. Nečakajte žiadnu veľkolepú akciu a ohromnú výpravu. Clint Eastwood má už 90 rokov, no stále to vie. Podľa skutočnej udalosti natočil skvelú komornú civilnú drámu.Pomaly, postupne buduje atmosféru, predstavuje nám charakter hlavného hrdinu a robí to veľmi umne.K tomu si prirátajte herecké obsadenie so Samom Rockwellom, Kathy Bates, Oliviou Wilde, no a predovšetkým skvelo obsadeným Paulom W. Hauserom v hlavnej úlohe.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Přátelé. Ak máte Apple TV, toto si pekne pustite. Skvelá limited series, ktorá ukazuje, že aj v US sa vedia inšpirovať severskou filmárčinou. Dobrý hutný scenár (podľa knižnej predlohy), komorné dialógy, parádna kamera a super atmosféra. A vôbec vám nebude vadiť, ako som sa aj ja najprv obával, Captain America v jednej z hlavných úloh. Fakt dobré.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Severská seriálová tvorba je mega a to aj na poli drámy, ktorá jemne koketuje s trpkou komédiou. Na ploche ôsmych dielov, každý ma jemne pod tridsať minút, tu dokázali tvorcovia perfektne vybudovať príbeh s tak plastickými postavami, že až. A ten príbeh má mnoho vrstiev, odkrývajú sa postupne a vrcholia v momente, keď čakáme na druhú sériu. Tá bude na jeseň. Našťastie.