adriane9

adriane9

Andrea P.

okres Šumperk
Duše z vesmíru :)

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  21 gramů (2003)

  "Země se otočila aby nás přiblížila, otočila se kolem sebe a taky v nás, abych tě ve snu potkával znova a zas.." 21 gramů je jeden z nejsilnějších snímků co jsem mohla kdy vidět, strhující výkon Seana Penna, kvalitní zpracování, děj do kterého se vžijete a zanechá na vaši 21gramové duši nesmazatelnou rýhu.. Není co vytknout.. //dodatek: datum sledovaní filmu je náhoda!

 • poster

  Můj král (2015)

  Pro mě absolutně nejlepší filmový počin tohoto roku a věřím, že to nic nezmění. Vincent je bůh gest, mimiky i hrané lásky. Role Emmanuelle byla taky neskutečná, líbí se mi obsazení obyčejné ženy, která umí zahrát to duševní zničení a dno, zároveň však i smích který ji v bolesti neopustil. Syrovost emocí ženy, která je zlomená zvnějšku i vnitřně. Krása a složitost Georgiovi povahy, křehkost i síla Tony, jejich rozhovory i hudba to vše zapříčinilo tomu že je film právě v mých deseti nej. Navždy. Za závěrečnou scénu a detaily na Georgia nemám slov. Díky Maiwenn a Vincente.

 • poster

  Šrámy (2004)

  "Záviděl jsem kamarádům jejich viditelné rány, to ty mé vidět nešly, ale stále tam uvnitř jsou..." Další skvělý polský snímek, který se zahlodal do mojí duše. Díky hereckým výkonům, smysluplným rozhovorům a logické touze nebýt takový jako je "on"..

 • poster

  The Ledge (2011)

  Neuvěřitelně krásné smutné drama, které dalo přímý zásah do mojí duše.. Nevěřící Gavin, věřící v sebe a taky v lásku. Takovou, pro kterou jsi schopný zemřít.. Spoustu vět jsem si musela opsat proto jak krásně znějí a jak moc jsou skutečné, stejně tak jako celý příběh, protože někdy na té římse (i když pomyslné) krom cyniků, stojíme všichni.. /30.3 dodatek.. Tohle je jeden z těch snímků kdy jsem neštastná, že už jsem ho viděla a nemám tu možnost se na něj zase "poprvé" kouknout a znovu to zažít.

 • poster

  Zabil jsem svou matku (2009)

  Já vlastně ani nevím, co se mi tak moc líbilo.. ta Hubertova rozervanost, to jak jedná, jak řeší problémy to jak tíhne k umění..to jak jsem mu v mnoha věcech podobná. Ačkoli já svou matku miluji, jeho svět děsně chápu. Asi víc než bych chtěla..jsem stejná Huberte.. Za mě jedinečných 5*..

 • poster

  Ten kluk (2007)

  Film o tom, jaké to je když minulost děsí a je strašná. O tom jak zahodit celé své dosavadní já a žít jinak a jinde...a především o tom, že stíny minulosti nikdy nezmizí... Film, co se mi neskutečně zaryl pod kůži.

 • poster

  Proti zdi (2004)

  "Láska je jako kolotoč,vrazíš tam prachy a ono se to točí pořád dokola a tvůj kůň je jen ze dřeva.." Dle ohlasu jsem čekala sexuální jízdu a nic víc, což je hluboký omyl. Pro mě je to film který se řadí na vysokou příčku lepších dramat, ten, který si absolutně na nic nehraje a prostě je... Výborní herci, hudba, atmosféra a reálné ztvárnění o citech, které jdou tíž chápat a jsou jedny z nejsilnějších.

 • poster

  Jana Eyrová (2011)

  "Věděl jsem, že pro mne uděláte dobrý skutek Jano.." Tak hlavní dvojice Mia Wasikowska a Michael Fassbender mi neskutečně sedla a jelikož jsem nečetla knihu ani neviděla verzi z roku 96, hltala jsem každý kousíček filmu a byla to nádhera. Miluji tu scénu kdy Jana pohladí jeho ruku a on myslí, že je to sen, vracím si neustále scény kdy spolu promlouvají u krbu a vůbec...Nádhera nádhera nádhera..Krásný příběh,který řadím mezi svých deset nej a ještě dlouho budu mít husí kůži :)

 • poster

  Tak jako v nebi (2004)

  "Věříš na anděly?"... "Když přivírám víčka vidím máchání jejich křídel.." Už dávno vím že švédi točit prostě umí, ale pokaždé mě to tak sejme, že při titulcích sedím a nemůžu uvěřit, že něco tak silnýho jde stvořit. Několi krásných duší, několik povah a příběhů vás provede dvouhodinovým filmem, který vás chytne za to nejcitlivější místo v srdci, co máte..

 • poster

  Na dřeň (2012)

  Věděla jsem to.. Věděla jsem že tohle bude skvost a dokonce je to možná i víc. Úžasná kamera, hudba a především příběh s jedinečným hereckým obsazením.. Scéna otce se synem na ledu mě donutila propotit celé jedno tričko, zírat a čekat ..Joo francouzi prostě umí..

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace