Hodný dinosaurus (2015)

Pekny animak pre pohodovy rodinny oddych aj (hlavne) s tymi najmensimi. Pribeh je pre dospeleho cloveka typicke klise, bez napadu (mozno oponovat len tym, ze asteroid minie planetu, a ludia budu zit s dinosaurami...), ale presne toto je to, co vycaruje usmev na tvari nejednemu dietatu. Ziadna komplikovana zapletka, krasne vyobrazeny princip rodiny, straty a najdenia. Emotivne a urcite chyti za srdce. Nie, je to ziaden skvost. A pre narocnejsieho divaka je to 80 minut nudy. Ale tak ako som povedal predtym, narocnejsi divak, zrejme nebude cielovka. Technicka stranka je KRASNA aj v roku 2023.

Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina (2020) (seriál)

S polutovanim musim povedat, ze som hlboko sklamany. Na prvu poviem ze zaujatostou, tento film ukazal len ciernu, nikde sme nevideli bielu. Samozrejme to co Epstein spravil, a ze to bol pedofil - ze skoncil ako si zasluzil beriem. Nekritizujem to co sa stalo, moja kritika je na tento zbytocne natiahnuty serial, bez akejkolvek investigativy. Ako keby ste zobrali vsetky clanky o Epsteinovi a spravili zbytocne dlhu seriu tychto vela krat nazorov, bez argumentov. Slabe a jednostranne... sorry 2*.

Lví král (2019)

Strasne chaby remake. Nakolko Lion King patri k mojim TOP animakom, toto je sklamanie na plnej ciare.

Miliardy - Dohoda (2020) (epizoda)

Zatial najlepsia cast 5. serie... pekelne zvraty na ktore sme zvyknuti, silne momenty...

Zelená kniha (2018)

Velmi pekny prijemny film, ktory som si uzil. Nenudil ma ani na 5 minut. Vyborne stvarnenie cisteho chlapskeho kamaratstva a neskutocne dobra chemia medzi dvoma hlavnymi hrdinami. Urcite nie film filmov, ale po nedotknutelnych dalsi film, ktory ma bavil nenasilnou formou a svojou charakterovou prirodzenostou.

Pašerák (2018)

Mierne sklamanie, cakal som nieco ako Gran Torino - vyhrotene citove situacie, mrazenie na chrbte, jednotna dejoval linia. No nedockal som sa. Mono preto, ze som mal zbytocne velke ocakavania. Kazdopadne 4/5 (7/10). Zrejme jeho posledny film - mozno je to dobre.

Já, Daniel Blake (2016)

Asi je velmi tazke odhadnut, co vsetko je pravda, a co zas nie - kazdopadne tento film je neskutocnym vyjadrenim problemov nizsej strednej a spodnej vrstvy, ktora sa prave v UK, musi potykat s problemami, ktore vacsina ludi nepozna. Velmi dojemny snimok. 5/5

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Prilis vela plakania, hlavny "zly" hrdina je uplakany suchar, Skywalker dajme tomu. Dievcina je trapna, niekolko "vtipnych" scen. Kazdopadne, davam 3 z 5. Neurazilo, nenadchlo... myslim ze natahovat to ako zuvacku kym nepraskne nie je spravne.