IlMagnifico

okres Ústí nad Labem

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.2.2015  20:19
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Po první řadě: Vzhledem ke kolosálním marveláckým plánům musím pomalu začít k výplodům tohoto komiksového gigantu přistupovat poněkud kritičtěji. To, co nám předvedl doposud, je na každý pád skvělé, ale prostor pro zlepšování tu rozhodně stále je. A právě proto bych prosil, aby tvůrci zapracovali primárně na seriálech. Kdyby se totiž nadcházející příležitosti pro velké charaktery Jessicy Jones nebo Daredevila měly pohybovat na úrovni Agentů S.H.I.E.L.D.U. či právě Agentky Carterové, byl bych asi poněkud rozhořčen. Tím ovšem Agentku neshazuji, naopak. Sklízet vavříny si naprosto jistě nezaslouží, zklamán jsem nicméně nebyl. Má očekávání nedosahovala, pravda, kdovíjak vysoko, měla-li celý příběh na svých bedrech nést vedlejší postava, tím víc mě však potěšilo, jak dobře jsem se bavil u vydařených epizod (poslední dvě především). Ty nudnější jsem beze slova přecházel, díkybohu jich nebylo mnoho. Našel jsem si dokonce i nové charaktery (jejich častokrát pokulhávající logiku neberu v potaz), které jsem si stihl opravdu zamilovat - např. D'Arcy mě coby popcornová verze Alfreda Pennywortha zcela odzbrojil. Dojde-li na druhou řadu a podaří-li se jí odstranit aspoň ty největší přešlapy, určitě ji s radostí přivítám.

• 2.5.2015  22:15

Onen wow efekt prvního dílu spojený s nikdy předtím nerealizovaným setkáním všech hlavních Avengerů na plátně je pochopitelně pryč. I přesto ale Age of Ultron za svým předchůdcem nijak nezaostává. Naopak, drží se ve všech důležitých bodech. Hutná akce (překonávající i boje v New Yorku) se tu střídá s exkurzemi do whedonovsky rozpitvaných niter postav, funguje i neobvyklá romance Black Widow s Hulkem, pozadu nezůstává ani téměř až hmatatelné sourozenecké pouto Quicksilvera (důstojný, byť za tím Singerovým dalece zaostává) a Scarlet Witch (nečekaně dobrá Olsenová) a uvěřitelně působí i jejich náhlá změna stran. Co se hlavního antagonisty Ultrona týče, samotný Lokimu určitě nesahá ani po kotníky, v silném kontrastu s Visionem nicméně svou funkci plní (zvláštní pochvala za "Na této skále zbuduji svou církev," a "Nejtvrdší kov na planetě a oni z něj udělají frisbee."). Návštěva u Hawkeyeovy rodiny potěší/dojme a scéna s velkolepým Furyho návratem v nejtemnější chvilce každého, kdo se v druhém Captainu Americovi nerad loučil se S.H.I.E.L.D.em, vyloženě zahřeje u srdce. O našlapaných hláškách bych snad ani nemluvil, jejich přítomnost vhodné obsazení režisérského postu zaručovalo, to by ovšem některé z nich nesměly být opravdu nadstandardně skvělé. S výjimkou jednoho jediného ne zcela vybroušeného dialogu tak druhou ultimátní týmovku hodnotím na výbornou. A všichni si, prosím, pamatujme, že výtah zkrátka a dobře není hoden. Kladivový humor vpřed!

• 8.1.2016  16:40
    Soudkyně Barbara (TV seriál) (2015)

Kdyby mohl autor slavného, Dantovi mylně přisuzovanému výroku o tom, komu jsou vyhrazena nejtemnější místa v pekle, vidět, s jakým klenotem to TV Barrandov zase jednou přišla, nejspíš by své přesvědčení o nejtěžším hříchu radikálně změnil...

• 7.7.2015  01:51

Fakt, že jsem měl v průběhu celé stopáže (130 minut… Áááááá!!) tendence se filmu spíše vysmívat nežli u něj trpět a nechat se znechucovat, mě nutí neposlat jej nekompromisně do odpadu. Přesto k tomu ale Země zítřka nemá daleko. Celá nudná první polovina filmu se tváří, jakoby měl příběh o něčem být, jakoby se měla dostavit nějaká pointa… Ale v druhé části – tentokrát vyloženě nesmyslné – berou všechny naděje za své. Nedočkáme se ani obvyklého Disneyovského poučení (nebo jsem snad jediný, kdo ho v odhalení: „Lidé se snaží zničit svět, protože jim to velí vysílání nějaké antény.“ příliš nespatřuje? Kde je pak nějaká motivace chovat se lépe?). Nudný a předvídatelný (a neuvěřitelně stupidní a k tomu ještě vatou vycpávaný) je příběh, nudné a předvídatelné (a klišovité) jsou postavy… Zatraceně, já vážně nechápu, proč a pro koho někdo něco takového točil. A proč se k tak nanicovatému projektu upsal Hugh Laurie, to už vůbec ne. U pana George „Nespressa“ Clooneyho mě to nepřekvapuje, ale Laurie… Upřímně jsem myslel, že má na víc.

• 30.1.2015  01:30

Určitě nepatřím k těm, co druhé "Třístovce" vyčítají nudného hlavního hrdinu. Chápu, že žádný druhý Butler už na scénu přiveden být nemohl, jelikož více hrdinů Leonidova ražení u Artemisia ani u Salamíny Řecko zkrátka nemělo. Stapleton však rozhodně z role Themistokla něco více vytřískat měl. Kvůli němu film po herecké stránce drží jenom Lena Headey (že se přitom objevuje jen v několika málo scénách vůbec nevadí) a hlavně dokonalá Eva Green. Nebýt těchto dvou dam, asi bych orgastickou vizuální - a že vizualita je snad to jediné, v čem Vzestup říše první snímek předčí - na můj vkus tentokrát AŽ PŘÍLIŠ volně s historií nakládající podívanou s nijak zvlášť propracovaným scénářem a dialogy hodnotil o poznání hůře. Takhle poslouží alespoň jako příjemná krvavá oddychovka. Vzniku athénského kultu se ovšem tentokrát určitě bát nemusíme...

• 1.3.2015  17:50

Po dlouhé době zase jeden povedený Asterix. Místy má sice Sídliště bohů trošku slabší baterky, přesto, kdyby se všechny novější eskapády vzpurných Galů pohybovaly alespoň na téhle úrovni, byl by svět hnedle o poznání lepší místo k žití...

• 25.1.2015  01:39

Neotřelá barevná zábava s excelujícím Fiennesem (a vůbec mimořádně zdatným hereckým ansámblem), která ve mně ale i přes řadu nadšených ohlasů a devět nominací na Oscara nijak mimořádně hlubokou stopu nezanechala. Na stranu druhou, další projekci se někdy v budoucnu určitě nebráním. Naopak, dá se dokonce říct, že se na ni přece jenom docela těším...

• 12.12.2014  22:48

Nožná o něco málo lepší než dvojka. Film po celou dobu svého trvání nenudí a dokonce se tentokrát vyhneme i nadměrnému množství tzv. "WTF" momentů, kterými Šmakova dračí poušť hýřila od začátku až do poslední minuty. Přesto se jich tu ale několik objeví. Kromě hodně nevkusné narážky na Aragorna, zeměžroutů nebo Bardova náletu do trolla je to bohužel celé velké finále. Souboje s Azogem a Bolgem, při nichž všichni zúčastnění (nejvíce samozřejmě špičatouché princátko) poruší alespoň jednou každý myslitelný fyzikální zákon, jasně ukazuje na dvě hlavní vady celé trilogie - na odpornou komerčnost a povrchnost. Minimálně já jsem si na ně nicméně u předchozích částí stačil zvyknout a tak s klidným svědomím prohlašuji, že Bitva pěti armád je důstojným závěrem. Sice nic z Jacksonových hříchů nenapravujícím, stále však důstojným.

• 23.11.2014  19:40

Francisi Lawrencovi patří moje poklona. Sílu vzdoru 01 totiž dokázal z čistě řemeslného hlediska natočit takřka bezvýhradně (dosti plytké dialogy neberu v potaz, ty jsou v případě Hunger Games částí víceméně neodmyslitelnou - a to už i v literární předloze) a do značné míry tak eliminoval škody napáchané harpagonskou potřebou závěrečnou část rozdělovat. Zakrýt hlavní nedostatek, to jest absenci jakéhokoliv výraznějšího děje, místo něhož se místy sází na lehce sentimentální vatu a kratičké předělové scény o ničem, bohužel dost dobře nešlo. A tak, i když divák nemá větší nutkání nudit se a při některých scénách ho až mrazí v zádech (živelné výbuchy Jennifer Lawrence, útok na přehradu podpořen Howardovou hudbou...), zážitek, jakým mohl být pro mnohé díl druhý - jistě nejzdařilejší z celé série - se tentokrát nedostavuje. Půda pro závěrečnou akční jízdu v Síle vzdoru 02 je zde ovšem připravena dostatečně...

• 28.2.2015  23:15

Agentka promine, ale tohle je zatím nejlepší marvelovský kraťas. A to nejen díky scénáři a slušnému příběhu. ALL HAIL THE KING(SLEY)!

• 28.9.2014  13:27
    Noe (2014)

Jsem naprosto neskrývaně rád, že ti, kteří od Noema čekali katastrofický film, absolutně ostrouhali. Místo toho tu máme k zamyšlení svádějící psychologicko-fylozofický spektákl doplněný fantastickými prvky, který sice může z filmařského hlediska působit poněkud rozporuplně - už jenom z toho důvodu, že divák si tu snad k žádné z postav nemá šanci vybudovat nějaký vřelejší vztah (možná s výjimkou charakterů Jennifer Connelly a Anthony Hopkinse), byť práce s nimi je jinak vzhledem k příběhu odvedena na výbornou - co ale i přesto rozhodně stojí za zhlédnutí. A nejenom jedno...

• 7.7.2015  01:57
    Památkáři (2014)

Vcelku příjemná jednohubka, jejíž síla určitě nespočívá v nijak zvláštním scénáři nebo dobře zvládnuté režii, ale spíše v nápadu a osvětovém záměru – jednotka zachraňující během války ty nejcennější umělecké kousky z rukou nacistů si totiž svůj film nepochybně zasloužila. A jestli si dal Clooney za cíl natočit jej alespoň tak, aby diváka nutně nenadchl, ale v žádném případě neurazil, tak může být se svou prací spokojen… Stejně jako já po závěrečných titulkách.

• 25.8.2014  23:36

Obavám se, že k napsání tohohle komentáře budu potřebovat jednu věc. Umělý oko toho chlapa... Tony Stark má ode dneška rovnocenného konkurenta - v mluvicím mývalovi a jeho zdatně sekundujících parťácích. Beze všech výčitek svědomí mohu říct, že díky nim se ze Strážců galaxie vyklubal zatím asi nejvtipnější marvelácký film. A něco mi říká, že na tom nic nezmění ani blížící se druzí Avengeři nebo Ant-Man. Pravda, zápletka založená na dalším artefaktu schopném zničit svět mi prvních pár minut připadala už příliš ohraná, jako by Captain America a spol. nestačili, ale tento pocit brzy odezněl. Vystřídala ho vlna úžasu z humorné akční jízdy, do níž se vetřela řada věcí u Marvelu zatím neviděných - kromě již zmiňovaného mývala a živého stromu s poněkud omezenou slovní zásobou například vraždící náboženský fanatik nebo neotřelá tanečního choreografie hlavního hrdiny. A jakmile už se Strážci jednou rozjedou, do konce se nezastaví. Skoro se stydím, že jsem o jejich kvalitách kdy pochyboval. PS: A jen tak mimochodem, Vin Dieselovo "I am Groot!" ani zdaleka nemá na "Já jsem Groot!" pana Tomáše Bartůňka.

• 10.7.2015  01:15

Já vážně NEMÁM RÁD hloupý, vulgární a nechutný humor a coby zásadový člověk tedy nemůžu jít s hodnocením nad dvě hvězdičky. Faktem ovšem zůstává, že jsem se u filmu bavil. Několika lepším vtipům jsem se i zasmál, hlavně jsem ale s otevřenou pusou zíral na výkon Charlize Theron. Hrát tak solidně v takové frašce, to už si žádá skutečnou hereckou osobnost (u Neesona to považuji za samozřejmost). Upřímně před ní smekám.

• 31.12.2014  20:48

Promiňte, Avengeři, ale tohle je jednoduše jinde. Hooodně jinde. Když nebereme v potaz Nolana, tak se tu jedná o nejlepší superhrdinskou komiksovku EVER! (Zn. Vivat Jennifer Lawrence)

• 4.7.2014  09:50

Zimní příběh měl určitě potenciál být dobrým filmem, ale ten zůstal, bohužel, nevyužitý. Goldsman pravděpodobně neměl jasnou představu o tom, jak k látce přistupovat, což se negativně projevilo na téměř všech důležitých filmových aspektech - scénářem počínaje a hereckými výkony konče. Proces vzniku nejspíš vypadal tak, že z knihy Marka Helprina vyrval a vedle sebe naskládal všechny důležité momenty, nicméně jejich knižní pojivo už do 118-minutové stopáže tak nějak nezařadil... Tím se ovšem z filmu vytratila téměř veškerá logika a divák tak zůstane vždy minimálně u jedné scény za pět minut stát a nechápavě civět. Co se jednotlivých herců týče, všichni z nich určitě odvádějí solidní výkon, Goldsmanova nejistá ruka je však zkrátka nedokázala ukočírovat, takže slabší momenty se nevyhnou ani jinak démonickému Russellu Croweovi. Kdo si z celého filmu zaslouží asi největší pochvalu, to je Caleb Deschanel za výbornou kameru, protože ani hudba nijak zvlášť nenadchne (mistr Hans Zimmer se, jak se zdá, nechtěl pro takovou věc příliš namáhat). Podtrženo sečteno, Zimní příběh nikoho neurazí, ale tím, že oněch 118 minut se dá strávit lépe než koukáním na něj, jsem si naprosto jistý.

• 7.7.2015  02:00
    Donšajni (2013)

A tohle poslali do boje o Oscary. Opravdu, úžasná reprezentace. Film o ničem, při jehož sledování mi na mysli – ostatně jako celé řadě dalších diváků – vytanula slova „Menzelův Kameňák“. Díky Wolfgangu Amadeovi jsem se sice chtěl těsně před koncem začít utěšovat, že to není TAK tragické (většinu snah o humor jsem tady nejspíš nepochopil, na rozdíl od největších klenotů Troškova spektáklu mě nenutila volat po spáse v podobě lobotomie), pak ale přišel silně nevkusný závěr a já jsem se i s mým vřelým citem k opeře vzdal. Tohle nezachrání už ani Mozart. Odpad!

• 17.12.2014  21:07

Srovnám-li Šmakovu dračí poušť s Neočekávanou cestou, můžu říct, že druhý díl je pro konzumního diváka v mnoha ohledech o dost stravitelnější. Tzn., že především nenechává žádnou možnost se čas od času nudit nebo místy utíkat v myšlenkách někam jinam. Z hlediska filmařiny ovšem ohromný propad. Slibné charakterové konflikty, zápletky a možný dynamičtější vývoj některých postav z první části trpasličího dobrodružství, začínající samozřejmě u Bilba a prstenu, pokračující Thorinovou konfrontací s Azogem (a všeobecně všemi stíny pochmurné trpasličí minulosti) a končící u Gandalfova tušení o návratu zla do Středozemě přicházejí naprosto vniveč. Všechny nosníky příběhu se tu doslova bortí pod nánosem digitálního pozlátka, v některých částech skoro až trapného (jízda na sudech budiž jedním příkladem za všechny), a na jejich místo přichází jenom vatové výplně – tj. Bard aka Pašerák, linka starosty Jezerního města anebo milostný trojúhelník Legolas-Tauriel-Kili. Dokonce i slibně nahozená udička s Thranduilem tu díky nim vyznívá tak nějak do prázdna. Pravda je, že Jacksonova strategie povrchních lákadel jaksi funguje alespoň během scén v Jezerním městě a Ereboru, především pak, když se na scéně objeví jeho největší klenot – Šmak. Dojem ze strašlivé digitální potvory a Cumberbatchova chrapláku nicméně také vzápětí bere za své, když se přes něj opět přežene zcela přestřelené (byť vcelku zábavné) finále. Podtrženo sečteno si po zhlédnutí dvojky nejsem tak jistý, zdali byl můj postoj "Čím víc filmů ze Středozemě, tím lépe" úplně správný. Přece jenom, klesnout z fenomenálního Pána prstenů někam na úroveň popcornovky se mi nijak zvlášť nezamlouvá. Ale když už chci film hodnotit jako popcornovku, tak tedy alespoň popcornovku s nálepkou pěti hvězdiček. Na to pan velký PJ ještě pořád stačí.

• 7.2.2015  16:34
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Se zařazením pana Aleše Brichty a písně "Nechte vlajky vlát" Konášovi definitivně přeskočilo. Následující epizody v duchu vaření z vody naprosto nekoukatelné.

• 14.4.2013  15:47

Takových béček by mělo být víc. Málokdy se totiž stává, že je divák filmu ochotný prominout tolik prohřešků jako tady. Na jedné misce vah sice najdete spoustu nelogických zvratů, totálně ujetou verzi "středověku" a spoustu špatně vykreslených postav, na té druhé máte ale originální námět, svižně utíkající děj, atraktivní obsazení ústřední dvojice (cituji: "Incest! Incest! Prosím, incest!"), spoustu zvláštních efektů, šťavnatých hlášek a Jeníčka s cukrovkou. Podtrženo sečteno, Wirkola nám servíruje 83 minut krvavé akční řezničiny s parádní atmosférou, která ve vás sice nezanechá žádný hlubší zážitek, ale na chvilku docela dobře zabaví. Můžu nakonec vřele doporučit všem, především ale alergikům na Twilight ságu. Nikdo mě totiž nepřesvědčí, že každý druhý troll, co nám běhá po lese a zamilovává se do půvabných lidských dívek, se jmenuje Edward...

• 14.3.2015  01:55

Zatímco na první díl lze pohlížet pouze jako na exhibici nedostatku soudnosti a absence jakéhokoliv vkusu, je dvojka čistou parodií, beroucí si na paškál vše, co se v rámci akčního filmu dá. A to včetně sebe samotné. "Machete zabíjí" je tak odlehčená, barevná a naštěstí nijak zvlášť dlouhá podívaná s bonusem hned v prvních minutách ZASTŘELENÉ Jessicy Alby... Ve srovnání s předchozím Treyovým řáděním tedy hodnotím o něco málo lépe, na hvězdičkový rozdíl to ale nestačí.

• 28.2.2015  23:28

Sympaťačka Carterová na svých bedrech utáhla celý jinak nijak zvlášť zázračný seriál a udělala z něj relativně zábavnou záležitost. S kraťasem, který natočení seriálu předcházel, to bylo podobné.

• 21.8.2014  00:07

Moji jednu hvězdičku si film doslova vykoupil svým rozpočtem. Jenom díky němu se totiž může pochlubit alespoň slušivými efekty, když už opravdu ničím jiným. I ty jsou ale ve výsledku stejně úplně k ničemu... Akční scény totiž opravdu (ostatně stejně jako každá minuta filmu od začátku do konce) až neuvěřitelně nudí. Koho dnes ještě jen tak nadchne boření mrakodrapů? A s rádoby epickým bojem na dně Pacifiku je to obdobné. Herecké obsazení sice dělá, co může, ovšem i to je nakonec marné. Za víc než jedno zhlédnutí Pacific Rim určitě nestojí... Bohužel. Tentokrát Del Toro zklamal.

• 7.7.2015  01:58

Nechci tvůrcům upírat snahu, ale osobně jsem měl pocit, jako bych celou dobu sledoval nějaký středoškolský studentský film. Prapodivná kamera a střihy, přehrávající herci, nesmyslný příběh a hloupý scénář, natahování stopáže spoustou ubíjejících záběrů o ničem… Zkrátka a dobře amatérismus nejhrubšího zrna. Zůstávám sice u jedné hvězdičky, protože už jsem přeci jenom viděl i větší urážky dobrého vkusu, do odpadu nicméně chybělo jen málo. Velice málo.

• 30.12.2014  14:32

Méně náročný a konzumější mladší bratříček prvního Thora. Naštěstí si ale ani chvilku na nic jiného nehraje. A hlavně, na druhé Avengery a očekávaný Ragnarok navnadí spolehlivě.

• 28.10.2013  15:02
    České století (TV seriál) (2013)

----- Velké bourání (1918) - Jestli se pan režisér pokoušel natočit film, tak jednoznačně selhal. Pokud mu ale šlo o historicky věrný dokument, v takovém případě se úspěch dostavil. Všechna historická data, citace a události jsou opravdu věrné (až na nešťastnou výjimku s Masarykovým odjezdem), bohužel je tomu tak na úkor scénáře a dialogů. Rozhodně je něco v nepořádku, perou-li se tu s nimi i tací herci, jako je třeba Miroslav Donutil. Když ale vezmu v potaz krásnou výpravu, musím být k prvnímu dílu shovívavý a ohodnotit ho kladně. Nicméně doufám, že pokračování vyzvednou pomyslnou laťku o něco výš. ----- Den po Mnichovu (1938) - Na jednu stranu se dílo vydařilo. Dialogy jsou už poněkud stravitelnější, možná i o něco méně zdlouhavé než v ostatních částech, i scénář je tak nějak přitažlivější, ale přesto se tu našlo dost aspektů, co mi dokázalo pohnout žlučí. Kromě s obdobím třicátých let neslučitelných hovorových výrazů, Landova rozporuplného hereckého výkonu a přítomnosti Moravcovy milenky považuji za vrchol nevkusu scénu s nahým Benešem. Ano, symbolika je hezká věc, ale tohle už je trochu moc. I díky tomu je můj dojem z druhého dílu naprosto zničen. Předem proto avizuji, že co se týče následující Kulky pro Heydricha, budu nejspíš hodně kritický.

• 16.7.2012  18:38

Tenhle film se snaží především o jedno - být jiný než Raimiho trilogie. Daří se mu - bohužel však na úkor kvality. Z trailerů jsem měl pocit, že se Webb pokusil napodobit pohlcující atmosféru Nolanova Temného rytíře. Nedělal jsem si iluze, že by se mu to mohlo podařit. Stále pro mě zůstává nepochopitelným fakt, že si studio Marvel vybralo za režiséra právě jeho. Z jeho strany vidím všechnu problematiku točící se kolem nového Spider-Mana. První krok, jak se odlišit - nový padouch. Volba padla na Lizarda. No prosím, proč ne. Tvůrce asi zaujal fakt, jak se dá spojit jeho proměna s tou Parkerovou. Ale to je taky jediné zajímavé. Rhys Ifans se sice role chopil docela dobře, ale nemá šanci dát své postavě nějaký zvláštní rozměr, když si s ním scenáristé nevěděli rady. Za Lizardovo angažování skutečně Webba proklínám. Je vidět, že si prostě nechal nadiktovat podmínky od Marvelu. Kdyby byl trochu jako Nolan, tak by studiu řekl, aby místo něj vzali nějaký epičtější charakter, který by mohl dobře posloužit i na rozjezd. Třeba obsazení Black Cat by jistě neuškodilo, vzhledem k tomu, jak si Webb počíná s líčením milostných vzplanutí. Nenávidím toho, kdo vymyslel, že z pokorného brýlatého Parkera (ve většině komiksů je vážně jako z Raimiho verze) změnili v pubertálního spratka, který neumí metat ani pavučiny, ani hlášky. Celá Parkerova postava mi byla nesympatická, což je u Marvelovského filmu dost zásadní problém. Jediné pozitivum spjaté s Garfieldem v hlavní roli, který mi přišel, jako by utekl z Kick-Assu, je spojené s mimořádnou milostnou chemií mezi ním a Emmou Stone. Možná je to jediné, v čem Webb Raimiho předčil. Ale kvůli tomu jsme snad zatraceně do kina nešli! Šli jsme na Spider-Mana, na solidního Petera Parkera a solidního hlavního padoucha. Šli jsme na emocionální vypětí ohledně smrti strýčka, které obrátí Parkera na dráhu super hrdiny! A co z toho máme? Nic!!! Webb nám prostě natočil nějakou středoškolskou komedii, co nemá s klasickým Spider-Manem nic společného! Pavoučí kousnutí a boj za záchranu New-Yorku se tady ztrácí v bouření hormonů hlavního hrdiny! Webba bych vážně zabil! Jelikož se na to přeci jen jde dívat, dávám tři hvězdičky, ale jako komiksový fanda bych měl dát nanejvýš jednu! Hanba pane Webbe a pane Garfielde, hanba!!

• 12.3.2013  08:48

Podíval jsem se na to... a přežil jsem. Za to první hvězdička. Čekal jsem ohromnou tragédii a neskutečnou slátatinu a byl jsem docela překvapen, když se sice dostavily, ale přece jenom v o něco málo menších rozměrech. Za to druhá hvězdička. Nebých těchto dvou faktorů, hodil bych film i s panem režisérem, všemi scénáristy a výtvarníky do odpadků. A to by mě u adaptace mého milovaného komiksu opravdu mrzelo.

• 28.1.2013  20:26
    Bídníci (2012)

Opravdu silný filmový zážitek, byť se jedná o muzikál. Těžko říci, zda je to dáno genialitou předlohy, nádherou všech árií nebo perfektní výpravou, hereckými výkony (kromě dominujícího Russella Crowea, Anne Hathawayové a Hugha Jackmana vynikne hlavně Samantha Barksová a potěší i přítomnost Colma Wilkinsona alias Jeana Valjeana z výročního koncertu z roku 1995) a skvěle zvládnutou režijní prací. Opravdu, páni tvůrci, klobouk dolů.

• 20.8.2014  21:26

Thriller pro ty, kteří u filmů podobného ražení více než děs milují dějové zvraty, anebo jsou, stejně jako já, nadšenými fanoušky (jako vždy vynikající) Jennifer Lawrence. Hrůza se tu totiž opravdu nedostavuje, zápletka s pointou jsou vedle toho, řekl bych, originální a nápadité. Samotný scénář sice trpí snahou příběh co nejvíce natáhnout, takže se nám tu pohybuje spousta zbytečných postav a nedůležitých dějových linek, ale i přesto stačí jako základna pro celkem stravitelnou podívanou. A tak, když se k tomu přidá i ucházející atmosféra, vychází mi z Domu na konci ulice, bez ohledu na tvrzení milovníků žánru, poměrně solidně strávená hodinka a půl.

<< předchozí 1 2 3 4