• Krátkometrážní

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po prvním díle jsem byl hodně zklamaný, tudíž jsem druhý nijak zvlášť nevyhledával a nevěnoval mu pozornost. Trailer jsem viděl a ani po něm jsem se o tento projekt extra nezajímal. To prolomily až první recenze a začal jsem se těšit a teď vím, že jsem neudělal chybu. Pro mě zatím nejlepší a nejdospělejší Marvelovka. Hodně povedené akce, které je dost, drží film po celou dobu ve vysokém tempu a to skončí, až po závěrečných titulkách. Je to trochu guilty pleasure a těch 5* je fousových, ale já je prostě dát musím. 9/10

Lucky Louie (2006) (seriál)

Tenhle seriál mi hodně připomínal Louisovi stand-up vystoupení, což neberu jako klad a ani zápor. Jeho styl humoru mi nijak nevadí a celkem mi i sedí, takže jsem se všech třináct dílů spokojeně bavil. A za vrchol tohoto seriálu považuji rozmluvu o bohu, ta opravdu stojí za to. 8/10

Sintel: Příběh draka (2010)

Nádherný a dojemný snímek s výborným příběhem. Animace mohla být samozřejmě lepší, autoři by to jistě zvládli, kdyby chtěli. Jenže ono jde o propagaci freewareového programu, pomocí kterého byl tento film vytvořen, takže to autorům za zlé rozhodně nemám. Ba naopak, jde krásně vidět, co lze s pílí vytvořit a nemusíte na to použít program za X tisíc. 9/10

Náš čas vypršel (2004)

Výborná záležitost! Stačí jen dodat, že všechno má svůj čas. 8/10

Králové léta (2013)

Nečekal jsem od toho žádný zázrak. Ne že by se ten zázrak konal, to ne, ale je to svěží a má to šmrnc. Hodinka a půl je super stopáž u které se nenudíte a dostatečně vtipné to taky je. 7/10

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

První řadu mám za sebou a mám z toho takové smíšené pocity. Kenny Powers je strašný hovado. I přesto jsem si myslel, že mu budu fandit. Stejně jako tomu je u How not to live your life, ale po první řadě tomu tak není. Jsem docela zvědavý, jaký dojem na mne udělá druhé řada, snad lepší, než ta první. 1. řada 6/10 Druhá řada je za mnou a mám z ní tak nějak stejný pocit, jako z té první. Český název "nahoru a dolů" je celkem výstižný, protože mi Powers přijde pořád tak blbě nerozhodný a neví co by. Ale vtipné to je, to jako ano, ale čekal jsem víc. Nechám se překvapit třetí řadou. 2. řada 6/10

Top Gear (1978) (pořad)

Nejsledovanější motoristický pořad na světe! Top Gear je neskutečně vtipná show o automobilech plus v každém díle je zajímavý host v cenově dostupném autě. Ano, zdůraznil jsem slůvko show, protože to tak je. Spousta věcí tam je nahraných a hnaných až do extrému, ale já to prostě žeru! Viděl jsem to od první řady až po současnou jednadvacátou, plus většinu speciálů a pořád mě to baví! Také oceňuji absolutně nabušený soundtrack, díky kterému jsem objevil mistra Ludovica Einaudiho a za to tomuto pořadu velmi děkuji. Za všechny řady dohromady je to za 9/10.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Suits neboli kravaťáci, což je mimochodem jeden z těch lepších názvů, které byly přeloženy z originálního názvu, jsou velmi sympatičtí, vtipní a i to napětí tam je v jisté podobě. Všechny postavy v tomto seriálu jsou výborně napsané i zahrané no a Luis je hovado! První řadu jsem dal téměř na jeden zátah a u té druhé jsem už čekal na nové díly, které byly rovněž parádní. No a díky mému bratrovi jsem si tento seriál střihl celý znova společně s první částí třetí řady za jeden víkend. Také velmi oceňuji parádní soundtrack, zvláště pak v závěrečném díle druhé řady na konci dílu mne hudba od The XX velmi umocnila zážitek z dané scény. Což způsobilo, že jsem si danou scénu pouštěl asi třicetkrát. 1. řada - 9/10, 2. řada 9/10 Třetí řada je slušně rozjetá a už se těším na březen, až to vypukne. // Třetí řadu mám úspěšně za sebou a pořád se nemůžu zbavit pocitu, že je to neskutečná pecka! Na ten špatný pocit v žaludku při závěrech každé řady si začínám pomalu zvykat, ale ten parádní soundtrack v každém díle rozdýchávám jen stěží. 3. řada - 9/10

Thor: Temný svět (2013)

První díl se mi líbil. Bylo to něco nového, nový Marvelovský, neokoukaný titul. Ale u druhého dílu to už bohužel neplatí. Ne že by mě to úplně nudilo a že bych klikal na čas kdy už bude konec, to ne, ale stejně to nemělo šťávu. Strašně předvídatelné a tuctové. Chtělo by to, aby Marvel přišel zase s něčím novým a aby to mělo koule! 6/10

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Docela ulítlý seriál, abych pravdu řekl. Ale mě ty bláznivé scény a dialogy nevadí. Ba naopak. Zvláště pak v podobě teplého děkana a seňora Changa. No a myslím si, že scénu s Piercem pokoušícím se nakreslit mlýn si budu hodně dlouho pamatovat, protože jsem měl skoro slzy v očích. První dvě řady byly TOP no a ta pátá se slušně rozjíždí, takže to nevypadá na podobný průser, jako tomu bylo u té čtvrté. 1. řada 9/10, 2. řada 9/10, 3. řada 7/10, 4. řada 4/10.