Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární
  • Akční

Oblíbené seriály (10)

Městečko Twin Peaks (1990)

Bezpochyby nejlepší hraný seriál všech dob (záměrná definice kvůli vyhnutí se srovnávání se Simpsonovými, což by mohlo dopadnout všelijak:)). Kyle MacLachlan i všichni další odvádějí naprosto dechberoucí práci. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet... Zamrzí tak jen zásah televize ABC do děje. Když museli tvůrci proti své vůli odhalit Lauřina vraha, ještě mi to ani nevadlo, protože následující leitmotiv poskytl hodně prostoru k ještě většímu zaměření na postavy. Konec seriálu po druhé sérii, druhý to zásah produkce, byl už bolestivější a konec je tak opravdu velmi otevřený skoro ve všech liniích. A v té hlavní... raději nemluvit, ať nezkazím nikomu překvapení, ze kterého jsem v šoku ještě teď, 4 dny po dokončení:). Přesto musím uznat, že Lynch a Frost z mála vytěžili maximum. A všechny ty drobnůstky kolem, Douglasovy jedle, koláče, Log Lady, postavy Hanka Wordena, Carela Struyckena a M: J. Andersona, černá káva, sovy... tak by šlo pokračovat donekonečna. Scénář, režie, hudba, střih, kamera... vše bezchybné. K čemu to ale psát, kdo má zájem vstoupit do nejúchvatnějšího městečka na světě a je alespoň trochu blázen, nemůže si tohle nechat ujít. 100%. Ne, blbost. 140%!!!

Black Books (2000)

Bernard je bez debat jedna z nejúžasnějších postav televizní historie! 100% - must see.

Monty Pythonův létající cirkus (1969)

"Líbí se paní fotečky? Klik, víte co myslím, co, co, co, drc, drc, co, víte, jak to myslím, drc, drc" Co pět, klidně i deset hvězdiček, hergot!:-)

Ajťáci (2006)

Další skvělý britský sitcom a opět z dílny Grahama Linehama. Jen jsem skončil s Black Books, už se vynořil další. A neméně skvělý. Geniálního Dylana Morana zde nahradil neméně geniální a na bránici tvrdě útočící Richard Ayoade v roli Mosse. Trochu upatlaný Roy a přespříliš hysterická šéfka Jen drobátko kazí celkový dojem, ale báječně ujetý ředitel firmy vše zachranuje. Každopádně, špičkový seriál, který obstojí i v konkurenci těch nejlepších sitcomů. Pokud si tedy dokáže i v dalších, právě (v Anglii) vysílaných dílech udržet stejnou kvalitu. Musím vyrazit na Father Ted!:)

Reklama

Reklama