Cuzan

Cuzan

Česko

<< předchozí 1 2
    • 30.9.2018  17:16

Za mně po dlouhé době film na pět hvězdiček. Drama jak má být! Události 60. let z pohledu konkrétní rodiny a všech problémů, traumat a bolestí, které to mohlo přinést. Je na tom dost cítit a vidět, že to Ewana McGregora bavilo. A ostatní asi taky.

• 30.9.2018  17:10

Super dynamické prolínání scén mě dost bavilo, ale jako pardón, od začátku to smrdělo Fight clubem. Akorát to bylo celé nekoherentni jak blazen. Ve chvíli, kdy přijde k psychiatrovi pacient a říká, že se zabije, tak už z tý ordinace neodejde. To, ze Ryana nechal odejít mě tak znechutilo, že mi dost trvalo, než jsem se nechala do filmu vtahnout. A pokud to tedy s tím závěrem mělo být celé nějaké nevědomé vyrovnávání se s traumatizujícím zážitkem, i za toho predpokladu tam věci nesedí. Trochu mě nebaví, když si filmaři nedostatečně nastudují látku a nějak to slepí dohromady.

• 24.9.2018  22:55
    King Skate (2018)

Svoboda v nesvobodě, bláznovství a super soundtrack. Osobní příběhy ve vyprávění o vzniku skatovani v ČSSR. Okopaný boty,doma dělaný prkna a vymakaný stehna. Pět hvězdiček.

• 24.9.2018  22:46

Dvě hvězdičky za sexy Filipa Blažka a krásný lokace řeky. Jinak samé jednorozměrné vulgarizovane postavy, typu směšný učitel, primitivní a zlí domorodci, hezká blbá Slovenka, hezká nadržená Rumunka, a tak dál. A příběh jaksi bez šťávy...

• 16.9.2018  22:30
    Rodinný krb (1970)

Přišlo mi zajímavé, že v rozchodu manželů tam jsou stejné pasáže jako v Hebké kůži. A nejlepší bylo, jak se s tchánem potkaliiv bordelu.

• 9.9.2018  21:19

Takové rodinné americké psycho. Řekneme si nějaké hnusné věci, ale hlavně, že se milujeme.

• 9.9.2018  18:22

Téma vyprázdněnosti života a neschopnosti nalézt to pravé a podstatné není určitě pro všechny. A taky na takový film plný obrazů dnešního světa, vztahů a šeptajícího voiceoveru musí být nálada. Mně celkem bavilo vypadat se s hlavní postavou snažit rovzpomenout na jeskyni ideí, akorát ta stopáž byla trochu úmorná. Od půlky jsem se začala nudit a těšila se na konec.

• 4.9.2018  19:55
    Narušení (1999)

Mně ten film strašně nudil a ty dvě hodiny se strašně táhly. Knižní předlohu jsem nečetla, a věřím, že bude víc držet pohromadě. Přišla mi zajímavá ta linie popírání svého stavu a následného získání náhledu na celkového zlepšení stavu, ale té tam byl věnovaný jen malý prostor. Nějak mě ty filmy, kde "blázni" bojují s personálem úplně nebaví, přijde mi to jako vulgarizování celé psychiatrie. A pak, není to nakonec celé konstrukt? Viz scéna v restauraci, kde se holky začnou chovat "šíleně", aby zapudili profesorovu ženu. Není nakonec bláznivý přijít k němu v kavárně a začít mu nadávat? Kde je ta hranice?

• 1.9.2018  20:44

Šla jsem na Ewana McGregora a odešla s skvělou lekcí úvodu do filosofie nejmoudřejšího medvěda. Krása!

• 23.8.2018  16:53

Chvíli jsem si na začátku promítání myslela, že před filmem pouští i jeho trailer. Ale ok, nakonec proč ne, proč to trochu neprostříhat, s daným tématem to může korespondovat jakožto s alkoholovými okénky. Hodně lidí tady v komentářích volá po "nosnějším" příběhu. Inu, ony ty tři měsíce v léčebně mohou být příběh sám o sobě, se střípky příběhů ostatních spolupacientů a těžkým leitmotivem - co sám se sebou. Docela mě bavily různé vedlejší postavy, herecky dobře zvládnuté. A ta velká řada naturalistických scén... no jo, drogy jsou nebezpečné, někdy to končí v sanitce, někdy delírkem, někdy ještě hůř...

• 22.8.2018  17:39
    La La Land (2016)

Mně se na tom asi nejvíc líbilo to, že byť je to slaďák, tak to nekončí úplně prvoplánovým happpy endem "a žili spolu spolu šťastně až na věky".

• 4.5.2018  18:52

Zpočátku mě to příliš nechytlo, ale od chvíle, kdy se dívky ztratily jsem byla naprosto pohlcená. Tajemno a společenská kritika. Krása a nádhera.

• 4.5.2018  18:41

Uslyší tě. Uloví tě. Film o tom, jak klasická rodina snaží protlouct životem. Asi nejsem rodinný typ, ten film mě neskutečně nudil a vlastně mi bylo i jedno, že tam umírají děti. I když to mimino ve zvukotěsné bedničce, která vypadala jako rakvička mnou celkem hnulo.

• 4.5.2018  18:35
    Deep End (1970)

S prvníma láskou a první prací přichází spousta frustrací. Milej film o milým klukovi, který se zakouká do pro mě strašně nesympatický holky. Bavila jsem, ale ten konec to...ehm...zabil.

• 28.4.2018  22:09
    Maléna (2000)

Horký film o nenaplněné lásce - osobně nemám tu zkušenost, ale vlastně pochybuju, že někdo zažívá větší muka, než 13 letí kluci, kteří vroucně milují, ale nikdo si jich nevšímá. Vedle toho ten film byl velmi civilním vyprávěním o 2. světové válce. Maléna byla nádherná, tatínkovy záchvaty vzteku grandiózní a dost mě bavil jakýsi punc starého filmu - i když je to film z roku 2000, měla jsem pocit, že se dívám na film z 60. let.

• 28.4.2018  15:37

Přijde mi smutný, když mě baví se koukat na seriál nikoliv díky hlavním hrdinkám, ale díky vedlejším postavám. Asi chápu, že Melissa McCarthy věnuje svůj čas zajímavějším projektům, a její Sookie tak měla jen jednu scénu, nicméně stejně jako Lane tam třeskutě chyběla. Bavili Michel, Paris, Jess a Kirk, a celkem příjemná mi přišla dějová linka Emily, která se někam posunula. Ale celkově tam na mě bylo málo vtipu, a přespříliš často podivně vykonstruovaného drama. Umanutá a sobecká Lorelai a ztracená a neúspěšná Rory byly pro mě dost nesympatické, nelogické, pitvořivé a neuvěřitelné. Těch šest hodin za to fakt nestálo.

• 18.3.2018  16:21

Obludnost ruské propagandy, to jak je vytvářena a jak působí na lidi by bylo možný pochopit v 30 minutách. 77 minut je trápení.

• 15.2.2018  01:51

Tibet mám ráda, legendy mám ráda, cestopisy mám ráda a Ondru Vetchýho mám taky ráda. Ale nemohla jsem si pomoci, tohle nějak nezafungovalo. Komentář mě spíš rozesmíval, než cokoliv jiného, najednou bylo v té přírodě i všude jinde moc dramíčka, a i když ty záběry byly krásný, nudila jsem se. Formát, který mi vyloženě nesedl, i když to vypadalo slibně.

• 13.2.2018  00:55

Radši bych viděla zfilmovanou povídku E. A. Poea, to by mohla být docela zábavná a roztomilá podívaná. Když se z toho vezme základní zápletka desetkrát se přetočí a pretwistuje a dodají se elektrošoky je z toho v pravdě podivný experiment. Budiž útěchou, že ten casting stál za to.

• 15.10.2017  12:33
    To (2017)

Za mně dobrý, já se bála. Akorát lidi mi pak říkali, že ve filmu oproti knížce chybí scéna, kdy ta holka přefikne vsechny ty kluky, po tom, co se vymaní z tenat zlého klauna. To je trochu smutek, takže bez ztráty kytičky, ztráta hvězdičky.

• 26.8.2017  11:35

Dětství může být individuální dobrodružství na jehož zadním plánu se odehrávají složité a nejasné příběhy dospělých. Čas je něco neuchopeného, něco co se převaluje od zážitku k zážitku. A žádný klasický příběh tam ani není. To jo. Ale na plátně je to nuda k uzoufání. Mnohem víc by mě bavila linka toho rodinného dramatu, nebo linka venkovského odboje než Eda a jeho fantazie. A pak, nemám ráda ten pocit, když mi je v kině trapně a to se dělo na víc místech - nepovedené vtipy, nedotažené výkony dětských herců, Vetchého autistická pozice tatínka kutila podivína (a s tou Voříškovou jim to nějak nešlo dohromady, jako kdyby se tam ani nepotkali, s vědomím, jak je na tom jejich spojení něco nepatřičného), a celková pitvořivost všech postav. Povzdech nad dobou bez internetů visel ve vzduchu. Inu, nevím. Rozhodně bych nerada glorifikovala existenci a přístupnost porna, ale tak nějak doufám, že dnešní kluci díky tomu nemusí honit nad představou obnažený vlastní matky. Na konci mi bylo líto, že Svěrák senior se poněkud scenáristicky vyčerpal, a tak pro mě největší úlevou bylo zjištění, že scénář nepsal on, ale Jan.

• 16.6.2017  23:50

Byl to frajer a nebál se být drzý a šel si za tím, co chtěl (tak by se dal hodinový dokument). A mluvící hlavy, které si honí nad jeho géniem. Za mně děsná nuda, radši se kouknu na film, ve kterém Steve McQueen hraje.

• 13.6.2017  03:28
    Věž (TV film) (2012)

Příběhy členů rodiny jsem sledovala s napětím a vzrůstajícím odporem k "systému". Jen je škoda, že druhý díl pokrývá řadu let, a to poměrně klipovitě. Klidně bych zvládla tři díly a trochu zvolnit tempo.

• 19.2.2017  18:03

Svět se změnil a dvacet let uběhlo. A tak když se starý kámoši sejdou a srovnají účty drobnější nakládačkou, může to zavánět lehkou nostalgií. Ruku na srdce, když budou vzpomínat dnešní čtyřicátníci, co dělali za mlada, bude z nich sentiment taky kanout, a nebude to mít ani zdaleka takový koule jako tenhle film. A Rentonův "Choose life 2.0." byla řeč jak víno, při který jsme všichni v kině byli přibitý k sedačkám, jistá podobnost by se tam asi našla. Závislost na heroinu se přetavila ve všemožný jiný závislosti a sviňárny. Život jde dál a každej dělá, co se dá... A soundtrack opět jako víno. Nebo heroin.

• 18.2.2017  17:03

Kriminální případy u kterých je zápletka i rozuzlení jasný od chvíle, kdy najdou u "brigádnice" zapalovač mě prostě nebaví. A i ty lehce komediální fórky kapitána a Květoslava jsou už přežvýkaný z předchozích dílů. A Zachovi toho tvrďáka od tajný policie prostě nevěřím, i kdyby měl vousy ještě delší. Za mně nejslabší a nejnudnější díl.

• 10.1.2017  00:53

Z vlastní biografie herečky jsem se nedozvěděla o moc víc, než z Renčova filmu, což mi přijde vzhledem k dokumentárnímu formátu ostuda. Dobové záběry byly zajímavé, ale časté propojování hereččina vypravování s obrazy z jejích filmů jsem shledala trapným. Z morálního hlediska bych se spíš podivila nad tím, že filmaři mají ten žaludek zpovídat osmdesátiletou ženu, která si prožila dost hrůz, a ještě se k nim musí vracet, což je viditelně nad její schopnosti. Nehledě na to, že voiceover čtoucí vzpomínkovou knihu má větší vypovídající hodnotu, než to, co říká ztrápená stará ženská.

• 9.1.2017  13:27
    23 (2007)

Bavil mě Jim Carrey, ale jinak pozor, ta knížka, kterou čte je děsný škvár. Nijak nezpochybňuju, že číslo 23 je všude kolem nás, ale pořád nechápu, a nebylo to patrné ani z filmu - co je na tom tak děsivého. Záleží na obsahu, který v tom chceme vidět, a prosím, někdo chtěl natočit napínavý film, ale mohla to být i komedie.

• 9.1.2017  13:21

Bavilo mě poznávat v lokacích pražské ulice, bavila mě Zdenka Procházková. V ostatních ohledech mě film spíš odpuzoval, zejména když vkládal hercům do úst informace o politických reáliích nebo "skryté" sdělení, co si tak může divák myslet o celém příběhu. Taky jsem se nemohla ubránit smíchu, kdykoliv se na scéně objevil Pavel Kříž. A proti své vůli jsem viděla tu nejnechutnější milostnou scénu v dějinách filmu (myslím, že člověk by si během něčeho takového neměl vzpomenout na Voldemorta).

• 8.1.2017  03:18
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Dala jsem ty 3 hodiny na jeden zátah. A nenudila jsem se ani minutu. Postavy byly maximálně plastické (to poznám tak, že floutkům a bigotním starým pannám mám chuť jednu vrazit, a zamiluju se do podmanivých egoistú), stejně jako byl temný vrah nehmatatelný a zanechávající přeživší ve vzrůstající nejistotě. Která vzrůstala i ve mně. Flashbacky jednotlivých postav k jejich příběhům, které je dovedly až na odříznutý ostrov, taky skvělý, do toho setting vrcholně estetického domu nasnímaný tak působivě, že po shlédnutí jsem se bála projít vlastním domem.

• 8.1.2017  03:02

Neuvěřitelná nuda od začátku do konce. Příběh zavražděného pytláka mě vůbec nedokázal zaujmout, příběh dvou mladých uch, který to asi budou mít s vrchním velitelem, který je patrně vůl, těžký, taky ne. A když Vica Kerekes počtvrté četníkům utekla, nebylo to vtipný. Nebylo to vlastně vtipný ani poprvé. Hvězdičku za Gellnera a kostýmy.

<< předchozí 1 2