KrestanFilms

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 17.1.2019  02:03
    Boží vůle (2015)

Takový zvláštní film o zarytém ateistovi, jemuž jednoho dne syn oznámí, že se zamiloval do Ježíše a chce se stát knězem. Otci se to ale nelíbí a tak začíná podnikat kroky... které ho ale vedou jiným směrem, než sám čeká. V několika místech podmazáno rušivou tvrdou hudbou, ale když má člověk chuť na něco se podívat, klidně může sáhnout třeba po tomto.

• 16.1.2019  20:36

Tento animák byl natočen na konci minulého století. Století, v němž by mnoho mamin tento snímek malým dětem prostě nepustily. Ale svět se posunul, zlo už se nejenže přestalo skrývat, dokonce je IN! A z toho pohledu, kdy už jsme si zvykli na všudypřítomné nestvůry, násilí, nahotu... už nevědomky respektujeme jistou hladinu špatného všude, i ve věcech pro děti. Takže shrnuto: podle mého tento film není vhodný pro věkovou hladinu, pro kterou byl natočen. "Moderní" rodiče dnešní doby ale nad tímto snímkem nejspíš zajásají.

• 21.11.2018  20:41

Marian Kufa je jeden z mála lidí, kteří svůj život plně obětovali druhým. Když na něco od něj natrefím, rád si poslechnu, shlédnu. Protože tento muž mluví z praxe. NEHODNOTÍM PANA KUFU, nýbrž tento film, který jsem si koupil s velkým očekáváním - a byl jsem zklamán. Autoři zde zachytili pouze ponurou část a osudy lidí, kteří jsou v onom centru nekonečně, a stále pesimističtí. A nevím, jestli to tak je, ale z tohoto filmu to vypadá, že je Marian zasvěcuje jen do náboženství - naučené modlitby a žádný vztah s Bohem. Problém je doufám opravdu jen ve střižně, že vystřihli lidi, kterým to duševně pomohlo, kteří už došli Božího pokoje. Ale za zpracování tento film (nebo i realitu?) nemůžu hodnotit kladně. Mohu jen doufat, že hodnotím opravdu jen tvůrce, kteří vybrali z 5ti let sběru zrovna tyto neutěšené záběry. Marianovi přeji mnoho sil, Boží lásky a moudrosti pro další práci.

• 21.11.2018  15:39

Nijak nesnižuji Filipa jako takového - neznám ho. Ale tato filmová verze je taková dost temně zvláštní... Vydržel jsem u toho asi hodinu, pak jsem to musel vypnout. A co mi tam dost vadilo byly ty vložky, kdy se mu fyzicky zjevoval ďábel. Neříkám, že se to nemohlo stát, ale tohle zpracování neee. DOPLNĚNO: po týdnu jsem filmu dal šanci a pokračoval jsem kde jsem zkončil - ale skrz okultismus jsem musel opět skončit. A protentokrát už filmu dávám s čistým svědomím ODPAD

• 12.11.2018  19:41

Náhodou jsem narazil i na dokument, který je pro změnu o svědcích jehovových - od vzniku až po dnes. Čemu vlastně věří a proč. Také zajímavé a protože se s nimi člověk chtě nechtě potkává, je dobré znát i jejich podklady.

• 10.11.2018  21:17

Ano, i tento, v pořadí už třetí díl, nese jisté poselství. Ukazuje, že pochybnosti a omyly jsou součástí našeho života. Že přes to vše ale máme jít dál, ptát se, hledat, a hlavně milovat. A o detaily se už postará Bůh. Neboť: Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí. Římanům 8:28 Pro mne byl ale tento díl rozhodně nejslabší. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 8.11.2018  17:13

Poněkud dlouhý, přesto docela zajímavý film o vzniku církve Adventistů sedmého dne, údajně podle skutečné události. (6x 28 minut) Různých církví je okolo nás hodně. A myslím, že není na škodu mít trochu přehled, kde má která své kořeny. Takže ať už jsi jejím členem nebo ne, pokud máš čas navíc, můžeš se podívat. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 25.10.2018  16:18
    Woodlawn (2015)

Dost netradiční sportovní film. A je to o to podivuhodnější, že je dle skutečné události! Ač je to film o americkém fotbalu, tak tam o něj ve skutečnosti až tak nejde. Celý tým totiž uvěřil - Bohu! A šířil toto poselství všude kam přišel. Je to o to silnější, že to bylo v době, kdy byli černoši spíše za psy. A tým vyhrával především díky věřícímu černochovi! Určitě doporučuji. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 25.9.2018  23:21

Ne moc zajímavý dokument který se v podstatě co pár minut vrací k vědci, jenž se z turínského plátna (o němž se prý věří, že v něm byl zavinut Ježíš v hrobě a vědci to nejsou schopni vyvrátit) pokouší vytvořit 3D model Ježíšovy tváře a postavy. Mezi tím se věnují pouhým 6ti zdokumentovaným setkáním s Ježíšem po Jeho smrti. Mě dokument, dá se říct, nic nedal...

• 23.9.2018  17:31
    Původ a počátek Vánoc (TV film) (2006)

Vánoce - svátek hojně oslavován napříč všemi denominacemi. A jen málokdo si uvědomuje, že s Ježíšem nemá naprosto nic společného - naopak jsem přesvědčen, že v tomto období Jeho srdce pláče... Tento dokument nás vezme ma cestu do historie kde se podíváme, z jakých hrůzostrašných a Bohu odporných rituálů se nám vyklubaly vánoce, jak je známe dnes. A některým snad dojde, co to vlastně každý rok provádějí.

• 5.9.2018  02:10
    Biblické záhady (TV seriál) (2006)

Už v prvních minutách sledování se musím opravdu hodně smát. Vědci se snaží zjistit, jestli se vše v biblickém exodu mohlo stát - ale vypustili z toho Boha! To je, jakobych zkoumal příčiny toho, že má celé město rozházené nebo úplně rozbořené domovy a záměrně při tom ignorovali fakt, že proběhlo silné zemětřesení. Takže sledujeme třeba vědce, který zkouší, co vlastně mohl vidět Mojžíš, když tvrdil, že viděl hořící keř, který neshořel atd... A co mě přesvědčilo o kvalitě a záměru dokumentu bylo závěrečné vyjádření jednoho vědce k deseti ranám na egypt: nevidím žádný důvod, pro zásah Boží, když zásah lidský vysvětluje vše, a ne-li lépe.

• 28.8.2018  16:58

Dokument, který je víceméně na houby. Proberou trochu historie, kde strkají křesťany s muslimy do jednoho pytle. Následně tvrdí, že abychom vysvětlili všechno zlo, stvořili jsme si postavu satana - a další kapitola filmu je pak o něm. A nakonec zabrousí do biblické knihy zjevení, z níž zjednodušeně vytáhnou nějaké ty katastrofy a konec.

• 1.8.2018  01:11
    Bůh před soudem (TV film) (2008)

Je pravdou, že holokaust je pokračováním historie židovského národa. Málokdo si uvědomuje, že Bible není celá. Že my jsme pokračováním biblické doby. Nicméně byť je to "jen film", myslím, že je ten nápad příliš troufalý. Zvlášť když přináší hromady otázek a odpovědí, ale nikdo nemůže zaručit, že filmem dané odpovědi jsou správné! Že by se s tímto ztotožnil i Bůh sám! A tímto faktem silně klesá výpovědní hodnota. Když sečtu všechna pro a proti, ve výsledku tento film spíše nedoporučuji.

• 3.7.2018  19:13
    All Saints (2017)

Film točen dle skutečné události, na skutečném místě té události a dokonce někteří z lidí tam hráli sami sebe. Co je ale na filmu dost zarážející je, že je tam úplná absence duchovní stránky?! O Bohu tam je pár slov na začátku, kdy údajně promluvil k "likvidátorovi" a pak až úplně na konci. Autoři filmu našli skvělý námět, ale zřejmě coby ateisti se rozhodli z filmu Boha pokud možno úplně vystříhat - a to je velká škoda. Takhle je to sice film o sebeobětavé pomoci bližním, přesto dost zarážející. Skouknutím ale určitě nic nezkazíme. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 9.6.2018  07:51

Třetí díl, více kvality na úkor kvantity. Aneb méně lidí a zázraků, ale více rozhovorů s těmi lidmi. Tento díl už je navíc střízlivější - už nás seznámí s nepovedenými záběry (chápej jako záběry s odmítnutím, nebo s modlitbami bez zázraku), což je potřebné a povzbudivé vědět. Jako předchozí dva díly DOPORUČUJI, DOPORUČUJI a ještě jednou DOPORUČUJI! A protože zde nejde o zisk, ale o vyučování, autoři dali dokument v desítkách jazyků ke shlédnutí zadarmo přímo na své stránky (přes YOUTUBE). Ovšem - zadarmo jste dostali, zadarmo dejte :-) Proto si mohu dovolit dát ho ZDE ke shlédnutí A jako obvykle - TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 7.6.2018  15:21
    Agent Abbey (2005)

Nezdá se mi, že je to dle skutečnosti. Ta Abbey mi totiž přišla až neuvěřitelně "prostoduchá". Ale ať každý posoudí sám... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 22.4.2018  16:15
    The Miracle of the Cards (TV film) (2001)

Nechci nijak kritizovat zázrak, který se stal. Obdivuhodná je i víra oné matky. Drobný problém spatřuji spíše v této filmové reprodukci. Autor sám byl nejspíše zmaten, protože jeho film přináší také spíše zmatek, než poselství. Zmatek v tom, komu/čemu vlastně ona matka věřila? Během filmu se to totiž střídalo. Nevím, jak na tom je skutečná matka. Ale ta filmová v Bohu zakotvena není a mluví spíše jakoby o Bohu vyšší mocnosti, než o Bohu otci. Ale kdo už by rád nějaký přínosný film, tento by uškodit neměl. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 14.2.2018  20:19

Torben se vydal na týden do Brazílie, aby jednak sám roznášel evangelium a pak se účastnil konference, která ma za účel nakopnout další křesťany, aby sami vyšli do ulic nejen se slovem, ale i s mocí! Žádné sezení a dlouhé nudné přednášky, ale praktická ukázka a rovnou všichni zkoušet a aplikovat! A protože je dokument natočen za účelem šíření evangelia a ne kvůli zisku, mohu si dovolit dát ho ZDE ke shlédnutí A jako obvykle - TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 19.1.2018  16:15

Film, který nenadchne, ani neurazí. Předpokládám, že za největší přešlap filmu (kazatel! synovi vykládá o dárcích od Ježíš*a) nemohou autoři, ale dabérské studio ve snaze film počeštit. Nicméně i tak je film spíše na pováženou. Anděl tak trochu nešika, "omylem" i málem přebere kazateli ženu... A ač má film nezdravě dlouhou stopáž, člověk si z něj nakonec neodnese v podstatě vůbec nic. Jeho skouknutí možná neuškodí, ale zároveň ani není moc o co stát. A Anděl nešika je sice milý, ale jen do pohádky neznabohů. Bůh stvořitel má zcela jiné.

• 5.1.2018  21:11
    Biblické příběhy: David (TV film) (1997)

Uvedu jednu scénu. Jeden chlapík jde s posláním zabít do jakéhosi skalnatého terénu, kde není ani živá duše. Pak náhle zpoza nějaké skály vyleze muž o něco málo větší než on, s trochu větším nožem v ruce a začne chlapíka urážet a házet po něm kamením. Chlapík se na chvíli ukryje, pak popadne kamínek a prakem trefí muže do čela. Muži se zatočí hlava, spadne ze skály a zabije se. Pak mu chlapík usekne hlavu a odkráčí s ní za šéfem. Za celou dobu se tam neobjeví živá duše (vyjma dvou lidí, kteří jej ze zvědavosti sledují) Připomíná někomu tato scéna onen světoznámý Biblický příběh o Davidu a Goliáši? - - - A v tomto duchu je vlastně celý film. Co dodat? O tomto zpracování by se dalo říct: Inspirovano Biblí. PS: kde v Bibli lze najít informaci, že král Saul celou dobu kraloval ve stanu uprostřed lesa?

• 28.12.2017  20:46

Film zachycuje pouze část Davidova života a to tu, ve které ho pronásleduje Saul. Toto zpracování musím pochválit za věrnost co se týče nadbytečných vymyšlených scén a událostí. Na stranu druhou ale vytknout naprostý chaos v chronologii. Oproti Bibli jsou přeházené skoro všechny události. A aby to splynulo v jeden příběh, museli tak pozměnit nějaké detaily. Když ale pominu toto, tak se mi toto zpracování docela líbilo. Jen škoda, že je to opravdu jen výsek z jeho života.

• 27.12.2017  11:53
    Little Boy (2015)

O tomto filmu jsem musel dlouho přemýšlet, než jsem ho ohodnotil. Chlapci odjede milovaný táta do války a podle všeho se už nevrátí. Chlapec díky trikům oblíbeného kouzelníka zjistí, co je to víra. V kostele ho pak v kázání zaujme hořčičné zrnko - že tolik víry stačí... A tak začne chlapcova cesta víry. Problémem je, že jeho cesta je založena na víře v to, že se jeho otec vrátí, Boha z toho nějak úplně vypustil(i)... Takže shlédnutím člověk sice nic nezkazí, ba naopak pravděpodobně nad silou víry zapřemýšlí též, nicméně jako film šířící poselství lásky ho doporučit nemohu. PS:film vypráví o těch, co zůstali doma, nikoli o válce

• 25.12.2017  23:31

Při prvním díle mé srdce zaplesalo - konečně díl, který se kromě drobností držel Bible! Jenomže pak to začalo. Počínaje soudem s mrtvým dítětem, kde se autoři pokusili přechytračit i Šalomouna... V druhém díle už se choval často bláznivě a pošetile. Prožil svádění a nešťastnou lásku s královnou ze Sáby, která si kromě zlata odvážela pod srdcem společné dítě... A hromady výmyslů, zřejmě pro větší sledovanost. Druhý díl už prostě opět odpovídá standardu tohoto seriálu - Bible jen pro motivaci. Takže 3 hvězdy za téměř celý první díl, ale hluboký odpad za díl druhý. A opět NEDOPORUČUJI těm, kdo berou Bibli vážně.

• 10.12.2017  00:44

O Samsonovi toho v Bibli zrovna moc není. A co udělali tito filmaři? Něco z toho mála ještě vynechali, a co zbylo překroutili a zpřeházeli. A protože z toho chtěli z nějakého důvodu udělat dva díly, přidali tam hromady nesmyslů navíc! V podstatě stvořili úplně nový příběh o Samsonovi. SILNĚ NEDOPORUČUJI těm, kteří berou Bibli vážně.

• 3.12.2017  02:35
    Kdo byl Ježíš? (TV seriál) (2009)

Viděn pouze jeden díl - Dětství. Skládal se z několika zajímavých informací a hromady spekulací. Tyto spekulace byly mnohdy až směšné pro ty, kdo vědí, že Ježíš je Boží syn. Otázkou tedy je - vyplatí se sledovat tento seriál, kvůli několika málo opravdu podloženým informacím z Ježíšovy doby?

• 3.12.2017  01:11
    Desatero přikázání (TV film) (2006)

Bible je nejrozšířenější knihou světa. Není proto divu, že z ní čerpají i filmaři. Nicméně je ironií, že točí film o Mojžíši a našem nejmocnějším Bohu a dovolí si zcela překroutit Jeho slovo?! Aneb - tento film se drží Bible jen velmi, velmi zhruba. Vlastně jen té úplně nejzákladnější linie. Všechno ostatní je úplně překroucené. Kdo to nikdy nečetl, možná to ani nepozná, ale ti co četli jsou nesví doslova už od prvních minut filmu. Každopádně Bible je jediná kniha, do které se nevyplatí zasahovat... (viděl jsem jen první část a i ta byla utrpením po celou dobu)

• 29.11.2017  01:03
    Broučkova rodina (TV seriál) (2000)

Je mi líto, ale tohle je už "modernější" zpracování, které je sice podle tvůrců pro děti, ale vytvářeno bez ohledu na děti. Je to tvrdší, krutější, sprostější, více zaměřeno na akci než na poselství. Opravdu je třeba nutné, aby broučci nadávali kulaté housence "břichatice, sádelnice" atd? Pokud už to bylo nutné, nemohl to alespoň také shrnout vypravěč, že ji prostě nadávali? Děti cílové skupiny nasávají chování z okolí jako houba. Tato série má některé díly naprosto nevhodné, proto NEDOPORUČUJI.

• 28.11.2017  18:15
    Broučci (TV seriál) (1995)

Kdo by neznal legendární večerníček?! No přece mnohé dnešní děti. Příjemný večerníček o jedné věřící rodince broučků, kde je brouček "kluk" se všemi klady i zápory a skrze své chyby se učí být dospělým. I když si nejsem úplně jist, jestli tam děti všechno pochopí... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 11.11.2017  11:40
    Priceless (2016)

Poněkud tvrdší snímek, kde i nějaká ta kulka vyletí... Nicméně je na motivy skutečné události a ukazuje, jak se může tvrdá životní zkušenost rozvinout v službu Bohu na nečekaných místech. Nicméně nejlépe pomůže ten, kdo zažil, kdo chápe... Škoda jen, že se režisér pokusil tu část poselství co nejvíce omezit a ponechal tam jen nezbytné minimum. Film je žánrově spíše akční, takže dosti z vás, příznivců krestanfilms, se líbit spíše nebude. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

• 7.11.2017  15:05

Uznávám, hodnotný příběh. A ano - válka, coby satanova radost je určitě naprosto nepředstavitelně šílená a hnusná. Nicméně Gibson (režisér) si dal záležet na něčem úplně jiném než na příběhu věřícího kluka ve válce. Mu šlo o akci, věrohodnost boje, detaily mrtvol apod) Což je ale ve výsledku koukatelné jen pro milovníky násilí (ale ti se k té části možná ani nedostanou, protože ty zase unudí první část filmu). A to je velká, velká, velká škoda... Jinými slovy - místo příběh věřícího kluka s kulisami války je to naopak - velkofilm o válce opírající se o skutečný příběh... Určitě pár lidí osloví i tak a třeba se zamyslí. Ale křesťanům doporučuji přečíst si obsah (pro motivaci), ale vlastnímu filmu se vyhnout.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9