KrestanFilms

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 30.5.2020  12:05
    Evangelium podle Matouše (TV film) (1993)

Dole v obraze běží verš po verši podle Bible.

• 28.5.2020  18:46

Tento film jsem dlouho toleroval i přesto že jsem vnímal, že je spíše za hranou... Ale ono to není podařené ani obsahově, ani filmařsky. A film nakonec nikomu nic nedá, maximálně zanechá hořkou pachuť zbytečného času.

• 1.5.2020  19:29

Ano, jsem si vědom, že je film podle skutečné události. A vlastní událost neznám. Téhle verzi ale zazlívám silnou zaujatost, s níž se vůbec netají. Do role ateistů obsadili jen sympatické postavy, věřícím nikoli. Scénky s ateisty byly empatické a vtlačili jim tam i lásku (kterou ti věřící chtějí jak jinak - rozbít) a do úst jim vložili "moudrá" slova. Zatímco z věřících od začátku dělali... Jak to říct slušně... Naprosto tupé, nenávistivé blby. Dívat se tedy na tento film, který je od začátku na jedné straně sporu, je pro věřícího spíše bolestné. Ač nepopírám, že tam padlo pár zajímavých myšlenek, tento film NEDOPORUČUJI.

• 22.4.2020  14:55

K tomuto filmu nezveřejním komentář. Rád bych jen dodal, že hodnocení nehodnotí odvahu a zásluhy skutečného Damiána. Hodnocení se vztahuje k filmovému zpracování.

• 19.4.2020  20:58

K tomuto filmu se raději nebudu vyjadřovat, protože v tomto případě nedokážu komentář očistit od zcela subjektivních dojmů, které zde přidávat nechci. Můžu jen říct, že je to další z řady filmu o lásce a smrtelné nemoci, který na křesťanské filmy končí trochu netradičně. A hodnocení je o filmu, nikoli o skutečném Jeremym, kterého neznám.

• 19.4.2020  02:07
    Preferisco il paradiso (TV film) (2010)

NEHODNOTÍM OSOBU FILIPA, protože ho neznám. HODNOTÍM POUZE FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ. Musím říct, že se mi (první polovina) poměrně líbilo. Člověk, který se vice než na organizaci a regule zaměřil na Boha a své bližní - na ty nejpotřebnější. A přestože - jak už to tak bývá - mu mnozí házeli klacky pod nohy, on ve své práci setrval. K filmu musím podotknout, že první díl byl silný, druhý už o dost slabší a takový už trochu beze smyslu.

• 17.4.2020  11:38
    P.K. (2014)

Aby se mimozemšťan - ve stejném těle jako člověk - mohl vrátit na svou planetu, potřebuje pomoc boha. Ale - kterého? Když je těch náboženství tolik... Zkouší bohy všech náboženství které potká, ale jeho prosby jsou bez odezvy... Tak které je to pravé? Je naprosto zklamán. BohuŽel i křesťané se k němu zachovali tak, že byl jen zmaten... Zajímavý a vtipný film o hledání - k zamyšlení. A shlédnutím snad nic nezkazíš. Ale jako křesťanský ho doporučit nemohu, protože je okolo i spousta věcí, které jsou nedoporučitelné. A jakési poselství film sice nese a on dojde vlastně ke správnému závěru, ale hlavní poselství filmu je spíše - všechny náboženství jsou na prd...

• 23.3.2020  11:24
    He Is Risen (1988)

Docela pěkně zpracovaný díl pro děti, ale spíše pro ty větší.

• 22.3.2020  18:14
    Maria Goretti (TV film) (2003)

Podle tohoto filmu (skutečnost neznám) věřila Maria Bohu celým srdcem a byla Jeho dokonalým světlem tady na zemi a před svou smrtí dokázala něco, co si mnozí nedokáží ani představit. Navzdory tomuto hlavnímu vláknu film dále nedoporučuji, protože může více vzít, nežli dát.

• 15.3.2020  15:59
    Padre Pio (TV film) (2000)

Pátera Pia neznám, znám o něm jen "legendy", takže nemohu soudit jeho život. A protože nechci vyvolávat rozbroje, důvod hodnocení si nechám pro sebe. Samozřejmě kdokoli má právo s ním nesouhlasit - ale to je tak asi vše :)

• 30.1.2020  16:28
    Otec Naděje (TV film) (2005)

Uvědomuji si, že už přítomnost Spencera napovídala, že tento film nebude mít nic společného s křesťanstvím. No a taky neměl...

• 25.1.2020  12:32

Tento film byl pro mne ohromným zklamáním. Jde o dobový smyšlený příběh, do nějž zasadili postavu apoštola Pavla. V podstatě je to celé výtvor autora s téměř nulovou věrností a několika slovy Pavla. Nějaké "poselství" sice nesl, ale raději pro to měli zvolit jakoukoli smyšlenou postavu a nikoli překrucovat Bibli. Za mě - nedoporučuji.

• 2.12.2019  00:15
    Přemožitel (2019)

Další film Alexe Kendricka, v němž chce poukázat na Boží principy - tentokrát na odpuštění. Za sebe ale mohu říct, že tentokrát se poselství dost utápí ve zbytečné dvouhodinové stopáži a hloubka vlastního tématu je tak trochu odfláknutá, na úkor vlastního dramatu - závodu což je trochu škoda. Ale za skouknutí určitě stojí!

• 10.10.2019  23:30

HODNOTÍM FILM, NIKOLI SKUTEČNOU UDÁLOST. Nejsem si jist, pro koho že je film vlastně natočen? Hádám totiž, že hned úvodní scéna mnoho lidí odradí. Kdyby byla zařazena později, už by byla v rámci kontextu stravitelnější (ale nemusela tam být vůbec... ) Ve filmu mi chyběly klíčové věci jako jeho obrácení a hloubka vztahu s Bohem. Přijde mi, že celou dobu s Bohem nějak moc nepočítal. Věděl o Něm, ale žil po svém - vzal to prostě celé do svých rukou. Ale proč, když měl sám dříve zážitek nadpřirozené Boží ochrany? Opravdu je možné, že i v Nové smlouvě skrze Ježíšovu oběť by ho Bůh povolal, aby ve jménu Boha šel vystřílet "satanovy lidi"? No a pak se z toho logicky psychicky hroutil, protože to na něj (bez Boha) bylo příliš velké sousto. Na mě film působil, jako že měl spíše povrchní vztah s Bohem a svůj život sice přesměroval na službu, ale tak nějak bez Boha. Takže film bych doporučil těm, kteří mají toto na srdci ať už modlitbami, nebo dobrovolnictvím. Pro ostatní tento film po křesťanské stránce nejspíš žádný přínos mít nebude... ZNOVU: nehodnotím co dělá reálný Sam, ale tento film!!

• 24.8.2019  22:58
    Zlom (2019)

Další film založený na zázraku dle skutečné události. Ale proč ne? Snad to alespoň některé nakopne, že "víra hory přenáší" a začnou žít také ve víře v toho, jemuž odevzdali svůj život a v moci, kterou nám dává.

• 1.8.2019  00:35

Nemůžu říct, jak moc přesný je tento dokument. Nicméně docela solidně přibližuje dílo dvou božích mužů, díky němuž i my můžeme poznávat našeho Stvořitele.

• 1.8.2019  00:32

Ano, je to tak, že se střídají časy svobody a časy pronásledování podle aktuálně vládnoucích vůdců - i Vible je plná těchto příběhů. Pravdou však také je, že často až pronásledování protřídí zrno od plev...

• 24.7.2019  11:57

Neznám historii natolik, abych mohl posoudit hodnověrnost. Z tohoto dílu jsem ale dost mimo. Autoři zde ztvárnili pár úžasných událostí, zároveň ale zbytečně zdůraznili pár událostí nedobrých. A minimálně za jednu z nich (ať už se opravdu stala nebo ne) musí jít hodnocení dolů...

• 12.7.2019  08:29

Druhý díl mi přišel možná atrochu nadbytečný. Utekl hodně rychle a přinesl jen něco málo nových informací.

• 25.6.2019  00:58

Vlastní obsazení mi moc nesedlo... Ale co se příběhu týče, soustředí se jen na klíčové momenty a posouvá se netradiční formou. Co se věrnosti týče, to nemohu až tak dobře posoudit.

• 20.6.2019  22:33
    Zamilovaný kněz (2003)

Film nemá s křesťanstvím ani náboženstvím nic společného. Prostě mladý, hledající člověk s "dobrými úmysly", ale nezná život ani Boha.. Takže akorát poukázali na to, proč by mladí neměli dělat kněze. A navíc - tento by jej vlastně neměl dělat vůbec, když se za sedm let nenaučil ani základní desatero - nesesmilníš. Náš kněz si místo služby sexuje hned se dvěma ženami. Opravdu smutné...

• 20.6.2019  22:07

Zcela zkreslené a otočené naruby. Z příběhu o moudrém muži Božím fraška, pohádka... Za zneuctění Boha samého dávám ODPAD

• 19.6.2019  03:08

Příjemný film s hromadou zpěvu. Plyne pomalu a jakoby se ani neposouvá... Z křesťanského hlediska ale nenese téměř nic. Takže jako film - ano! Jako křesťanský film - ne.

• 9.6.2019  00:02
    Lovci biblických textů (TV film) (2014)

Zajímavý dokument o hledání co nejstarších Biblických textů. Nic víc, nic méně. Nižší hodnocení dávám proto, že každou chvíli se snaží dokument zatraktivnit slovy, že ten a ten nález mohl rozvrátit křesťanství... Ale až na pár drobností neřekli nic, co by bylo proti. Takže - zajímavý dokument, kde musí člověk vnímat fakta a neřešit jejich osobní komentáře o "rozvratu křesťanství".

• 24.5.2019  19:05

Dokument o Izraeli. Nebo spíše proti Izraeli. Autoři zde rozebírají, jak dnešní Izrael vznikl a jak násilím utlačuje původní obyvatelstvo. A to nejhorší - jak celému světu lže, že právě Izrael je obětí Hamásu atd... S tím, jak jsou autoři silně protiIzraelsky založeni nevím, jak dalece se dá všemu věřit. (a jak čtu komentáře, sami vypustili důležitá fakta) Nicméně je tady jeden zajímavý fakt, který jen tak okrajově zmínili ale mě příjde úžasný - ze začátku dokumentu zmínili dvě bitvy, ve kterých vznikající Izrael vyhrál i přesto, že byl v naprosté menšině. A tím pro mne zbytek dokumentu ztrácí cenu, neboť Izrael byl, je a bude Bohem vyvolený národ a stejně jako tehdy i dnes vidíme, že Bůh stojí při něm. Jak jinak se dá vysvětlit, že stejně jako v dobách dávných, i teď Izrael vyhrává nad naprostou přesilou?? To území nevzal Izrael Palestině, nýbrž Palestina ho obsadila v době, kdy byl Izrael na čas roztroušen mezi ostatní pronárody, jak říká Bible.

• 20.5.2019  13:18

Dávám to tady jen z důvodu, že si v mnoha státech vynutili být "církví". Takže když na to člověk narazí, je dobré vědět, co je to vlastně zač...

• 19.5.2019  23:15
    Otec Brown (TV seriál) (2013)

Shlédnul jsem pár dílů, ale lituji toho. Nejenže to s křesťanstvím nemá společného vůbec nic, některé díly jsou dokonce antikřesťanské! Takže těm, co berou Boha vážně, vyloženě nedoporučuji se dívat! Sám jsem to ani nedokoukal...

• 23.3.2019  02:57

U tohoto filmu jsem musel mnoho přemýšlet. Nenese totiž jedno poselství, ale film se skládá z několika na sobě moc nezávislých nití. A každá má jiný charakter a je jinak zpracovaná. Takže prozatím to shrnu asi tak. Evidentně hlavní větev - Patricie - toho moc nenese a je dost diletantsky zpracovaná. Vedlejší, kde se sestry modlí aby jim snob daroval novou luxusní budovu, má poselství hluboké dost (o víře, jenž hory přenáší) - dokud se do toho nezačal míchat kněz. Takže ano - kdo má chuť shlédnout příjemný film, ať se klidně podívá. Ale protože tam je toho namixováno až moc, nemohu ho doporučit s čistým svědomím oficiálně. Ještě budu nějaký čas nad úpravou hodnocení přemýšlet...

• 22.3.2019  01:04

Zajímavý snímek... Obsahuje i scény nevhodné pro děti a mládež. Nemohu ho zatratit ani doporučit. S touto stopáží ale nikomu příliš času neukradne, takže - proč ne?

• 16.3.2019  16:00

Zajímavý dokument o Bibli. O jejím vzniku, členění a obsahu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11