• Krátkometrážní

Na konci světa (2005)

Boží plány jsou nad naše plány. A pokud člověk nezakolísá ve víře, když se dějí věci kterým nerozumí, dostaví se výsledek. Nemusíme všemu rozumět, máme věřit a jít dál. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Time Changer (2002)

Tento film nám připomíná fakt, kde se tu vzaly základy morálky a celkově rozeznání dobrého a zlého. A také poukazuje na to, proč se to ze světa zase postupně vytrácí... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Dýka a kříž (1970)

Film na základě skutečných událostí Davida Wilkersona. Vyšlo i knižně v češtině. Dokonce vyšla i kniha jednoho bývaného vůdce gangu Nickyho Cruze. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Setrvačník (2003) (TV film)

Tento film má přinést poselství. Zprvu se mi zdál trochu moc přehnaný - pohádkový. Do jednoho, byť dvouhodinového filmu je toho napráskáno až příliš... Teprve až když si člověk uvědomí, že na začátku filmu madam neměla bříško, takže v podstatě jsou to zachyceny jen podstatné okamžiky z cca půl roku... začne to hned znít reálně... Prostě - skoukni to taky a vytvoř si vlastní názor. Mě to svým způsobem i nakoplo... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Standing Firm (2010)

Původní pointa filmu jakoby tak trochu vyšuměla... Nicméně autor se zde snažil zachytit jak se určitý (v dnešní době stále hojnější) typ člověka dostal k Bohu. Nejprve tvrdohlavé odmítání a obviňování Boha, přes sebezpytování, rezignaci a přijetí Ježíše do svého života. Křesťané si určitě povšimnou principů ve filmu zachycených jako třeba: O nic nemějte starost, ale za všechno se modlete. (Filipským 4:6), Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas (Kazatel 3:1), "Věř v Pána Ježíše, a budeš spasen ty i tvůj dům!" (Skutky 16:31) TIPseznam dalších křesťanských filmů.