Maniik88

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 17.4.2018  08:29
    Teorie tygra (2016)

Viete prečo sa muži dožívajú menej ako ženy? Lebo majú často doma bosorku, ktorá im skráti život, či už priamo psychickým útlakom, nepriamo chlastaním a horšou životosprávou, aby ušli svojím bosorkám po prechode. Tí najšťastnejší majú zlatú ženu celý život, tí menej šťastní majú bosorku až po prechode a tí najsmutnejší z nás majú také ako v tomto filme celý život. Výborný, vtipný film, s nesmierne sympatickou hlavnou postavou. Ozaj sme sa všetci pekne bavili o hlášky nie je núdza. Proste ideálny oddychový film, ktorý pre staršie páry môže byť hodne poučný. Muž má detskú dušu a potrebuje občas voľnosť a čas pre svoje koníčky. Som rád, že som zatiaľ v tej prvej najšťastnejšej skupine, no okolo seba hlavne u starších párov to nevidím tak ružovo. Hláška na záver: "Ja kastrace nedelám. A prečo? Zo zásady"

• 17.4.2018  08:22

Nadpis je podobne zavádzajúci ako raz, keď som si vybral za povinné čítanie "Hľadanie Draka". Samozrejme to nemalo nič s drakom. Tu musím uznať, že nejaké dva 5 minútové boje boli. Ide skôr o psychologickú drámu, kde prenikáme stále hlbšie Cézarovi do hlavy a tak trochu poučne vydíme, že slepá nenávisť nikam nevedie. Inak výborný výkon Serkisa a grafikov. Opičáci boli neskutočne uveriteľný (až na gorilu na koni). Dobrý záporák bol aj skvelý Harrelson. No bolo to miestami strašne zdĺhavé, záver ťažko uveriteľný a málo logický a tak som musel hodnorenie zhodiť na 3*. Ale celkovo trilógia neurazila a boli to dobré filmy.

• 4.4.2018  13:28

Milý oddychový film s 3 mega sympaťákmi, ktorí sa rozhodnú oprávnene vykradnúť banku. Je to vtipné, film odsýpa, lúpež je prekvapivo dobre premyslená a najmä potom aliby a vyšetrovanie. Proste taká milý, nenásilný film so sympatickým triom, po ktorom vám ostane dobrý pocit

• 4.4.2018  13:19
    Coco (2017)

Animák roka, jednoznačne. A možno jeden z najlepších za posledné roky. Táto rozprávka má hodne veký presah aj pre dospelého diváka a vaše deti nebudú jediné, ktorých to bude baviť. Je to krásne animované, občas vtipné, pekný príbeh a výborný záver. Ozaj originálne a veľkolepé, bravo Pixar.

• 4.4.2018  13:06
    Ferdinand (2017)

Slniečkársky,býk sa rozhodne, že bude radšej čuchať kvetinky a neublíži ani muche. No na jeho nešťastie ho šupnú do lágru kde má trénovať na arénového býka. Celé to znepríjemňuje maximálne otravná a hnusná koza a pár ďalších degenerátov. A záver to teda vôbec nezachránil. Podľa mňa šlo o podprahové programovanie slniečkárov.

• 4.4.2018  13:03

Cielené na najmenších. Je to pekné, hýbe sa to, občas sa zasmejete a občas sa modlíte nech už je koniec. Priemerný animák bez myšlienky.

• 26.3.2018  09:32
    Tomb Raider (2018)

Alicia je z novej generácie perspektývnych herečiek (napr. Daisy Ridley, Margot Robbie). Páči sa mi ako hrá, ako vyzerá a ako Lare jej to seklo. Niekde som sa dočítal, že si prešla hodne brutálnym tréningom a nabrala 8kg svalov. A bolo to vidieť, kocky na bruchu, svalnatý chrbát. Človej jej proste veril to visenie na cepíku na jednej ruke. Áno, o číslo väčšie prsia by Croft sedli viac, no inak bola super. Páčil sa mi úvod v GB, cyklo závod, zápas, super. Potom sme sa rýchlo dostali do Japonska so skvelou naháňačkou. Celkovo boli akčné pasáže zvládnuté hodne dobre, Lara bola uveriteľná a keďže už nič nehrám na pc, aj scény boli pre mňa nové. Nomálne by som privítal pokračovanie, kde by využila svoje nové deviny. Keby je tam iná herečka, dal by som 3*, no skvelá Vikander to vytiahla na 4*.

• 26.3.2018  09:22

Neokukaní herci, neokukaní námet, prekvapivé zvraty a scenár a zvláštny brutálny humor. Hoci je väčšina hercov menej známych, nie je to na škodu, práve naopak. Film nás skvelo previedol cez psychológiu postáv, ich motívmi a ich premenou. Trošku mi to pripomenulo Hon, tým malomeštiackým lynčovaním. Som spokojný, veľakrát som si myslel, že sa čosi stane a stal sa opak, alebo sa to vidalo nečakaným smerom. V podstate sme ani nemali čistokrvnú pozitívnu postavu. Dobrý film.

• 26.3.2018  08:59

Fajn psychologická dráma zo školského prostredia. Nie je to také brutálne a prepracované ako severské filmy s rovnakou tématikou, ale bol to dobrý film. Skvelá Pfeiffer a banda rôznonárodostných študákov. Dobre zvládnutá psychológia hlavných postáv. Za mňa slušné 4*.

• 12.2.2018  09:11
    7 životů (2017)

Skvelý námet, perfektná Noomi, slušný dej a akcia. Tento film ma veľmi milo prekvapil. Wirkola dodal severskú drsnosť a tak nešlo o žiadne milé pobehovanie hlavného hrdinu. Noomi Rapace potvrdila svoje herecké kvality - zahrala sedem rôznych charakterov. Veľmi sa mi páčila už ako Lisbeth v severskej verzii Muži čo nenávidia ženy. Vo filme bola veľa scén, kde sme mali veľa sestier pokope a spravili to perfektne. Film naviac predstavil ťažkú tému premnoženia ľudstva a nedostatku základných surovín a boj o prežitie. Nuž budúcnosť nebude ľahká. Zamrzela ma akurát jedna hodne veľká logická diera záverom filmu, ale ináč hodne dobrý film a odporúčam pozrieť.

• 5.2.2018  10:06

Prekvapivo dobrá komédia, ktorá síce s pôvodným podareným Jumanji moc nemá, no jej zmodernizovanie sa podarilo. The Rock prekvapivo hral, používal mimiku, city, normálne dobre zahral. Neznášam ujačaného Harta, no aj ten sa sem charakterovo hodil. Každý jeden z mladíkov dostal opozitný charakter a tak mal film aj výchovný rozmer. Najmä pre bárbinu, ktorá sa vtelila do Jacka Blacka - ktorý to tiež zahral perfetne - tu je hodne výchovne zobrazený mobil a jej trápne problémy s lajkami. Kulisy boli krásne, pravdepodobne Hawaj. Akcia bola hodne dobrá, až na pár divných digitálnych nepodarkov - The Rock na motorke. Takže bolo to vtipné, herci dobrí, dej slušný a ostal som dobre zabavený a s dobrou náladou.

• 5.2.2018  09:58

Film mal veľmi ťažkopádny rozbeh, vlastne sa celý čas poriadne nerozbehol. Tretinu filmu dávame dokopy bandu, tretinu chcú ujsť a poslednú sú z nich zrazu moralisti a idú dobrovoľne takmer na smrť. Zaujímavý boli Smith ako Deadshot a krásna Margot ako švihlá priateľka hnusného Jokera - Harley. Ostatní boli takí do počtu. Zase raz sme zachraňovali celý svet, no bola tam málo akcie a najmä málo zaujímavej. Ani Margot cici nevytrčila, asi chýbal R-kový rating. Deadpool bol lepší.

• 5.2.2018  09:49

Z trojice Lego filmov, je tento výrazne najslabší. Málo vtipný, slabý dej, menej invenčnosti, menej lega a veeľa otcovsko-synovských kecov

• 17.1.2018  08:48

Tento film ma uchvátil. Keď tak rozmýšľam, nevidel som asi lepší katastrofický film ako tento. V prvom rade musím vyzdvihnúť neskutočný herecký výkon svelej Naomi Watts, ktorej veľmi dobre sekundoval mladý Holland a výborný McGregor. Ďalej réžia a efekty boli neskutočné. To ako spravili vlnu tsunami, boj o prežitie a následné kulisy, tak to bolo ako natočené pri ozajstnom tsunami. Z toho som bol paf. No a potom tie herecké výkony, emócie, strach, radosť. Proste master piece medzi katastrofickými filmami a bola tam aj povestná slzička. Za mňa jasných 5*.

• 16.1.2018  09:09
    Baby Driver (2017)

Baby verzia Drivera, ktorá obsahuje mnoho invenčného, ako hodne dobre zasadená hudba do akcie. Auto naháňačky sú super. Mladík to dokáže uhrať a utiahnuť, k tomu máme desne rajcovnú Lily a tak 3-4 skvelí záporáci s ďalšou rajcovnou Ejzou. No chýba mi lepší dej, o trochu lepšie dialógy, vývoj hlavnej postavy, či nejaký šikovnejší plán na konci. No a ten koniec bol veľmi nerealistický a nelogický (hlavne čo spravil Spacey) a preto som to zrazil na 3*. Inak by to oblo jasných 4*. Škoda, lebo akcia, herci aj hudba boli super. Foxx, Spacey, Hamm, naprosto super záporáci.

• 5.1.2018  16:31
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan mal raketový štart kariéry, filmy ako Šiesty zmysel, alebo Vyvolený sú vrcholom filmotvorby. Potom ale prišli 14 ročné suchoty a renomé Shyaymalana zletelo kdesi na úroveň Cčkového režiséra Bollywoodu. No našťastie sa vrátil k svojim začiatkom a pravdepodobne mu vznikol nápad v hlave ako urobiť z Vyvoleného trilógiu. Druhý diel Rozpoltený ťahá skvelý McAvoy. Krásna rola pre herca, keď môže stvárniť v rámci jedného filmu niekoľko charakterov. Slušne mu sekundovali aj tínedžerky a stará psychologička. Zvedavosť striedalo napätie, občas možno aj nejaký strach, úžas nad výkonmi hercov a na konci nám režisér hodil kostičku a už sa teším na tretí diel, kde sa vráti Bruce a Samuel.

• 5.1.2018  16:24

Svižný film, s priamočiarou líniou, ktorý zaberá väčšie časové spektrum jedného zaujímavého trojitého agenta. Stále sa niečo deje, no nejde sa moc do hĺbky. Na to tu ale asi máme Narcos a podobné počiny. Ja som sa bavil celý čas, bolo to spravené dobre, Cruise zahral svoj štandard. Nuž tak trochu mi to pripomenulo Obchodníka so smrťou. Jeho kvality to samozrejme nemá, no aj tak ide o fajn film za jasné 4*. A palec hore za rýpnutie do CIA a ich vychovávanie rôznych revolucionárov..

• 3.1.2018  10:35

Veľmi slušné Bčko plné akcie a aj obstojnej zápletky. Pripomenulo mi to akčné 90tky. Dokázal som to dopozerať aj cez prietrž reklám na Markíze, takže to nemohlo byť až tak zlé.

• 3.1.2018  10:23

Jej to bolo slabučké ako ninja korytnačky. Ak toto chcelo DC postaviť ako konkurenta Avengerom, tak to sa im ťažko nepodarilo. Jednak sú všetky postavy nezaujímavé a nesympatické (Afekt dosral aj inak skvelého Batmana). Príbeh - dej by sa dal zhrnúť do jednej vety: Pozberať tím, oživiť Supermana a ten dá na prdel záporákovi. Toto nebolo hodné jedného dielu Batmana - ani keď tam bol Swarzík s Robinom - najhorší Batman čo som videl. A to som pridal 1* za pekné dlhé nohy Gadotky.

• 3.1.2018  10:04

Strašne ma to nebavilo, príšerne. Toto mal byť akože podarený diel pirátov. Tak po tomto výčine to boli moji poslední piráti. No aby som nebol len negatívny, tak ten úvod s lúpežov v banke bol super, perfektne natočená scénka. No noví mladí ma nezaujali. Príbeh stále na jedno brdo, Depp ma už omrzel - tu bol priam otravný a polodementný. Ešte pol hodinu pred záverom to boli jasné 3*, no ten príšerný, zdĺhavý záver ma skoro zabil.

• 3.1.2018  10:00

No. Nebolo to vyslovene zlé, ale nadšený nie som. Veľa vecí fungovalo super ako v jedničke. Nápady ako ten s fľašou, skvelá záporáčka Moore, perfektný Mark Strong či Colin Firth fungovali. Fungovala aj často prestrelená akcia. Napr. kovboj s lasom dodal bojom inováciu. Ale ten príbeh a oživovanie agentov mi liezol na nervy ako celá americká pobočka. Tatum zbytočný, Halle Berry tiež a Egerton bol ešte slizkejší ako v jedničke. Bolo to slušné ale horšie ako jednička a tak dávam o * menej.

• 3.1.2018  09:52

Po veľmi dobrej jedničke prišla pre mňa osobne menej podarená dvojka. Stále je to jedna z tých lepších rozprávok, no príbeh bol slabší ako v jedničke.

• 3.1.2018  09:50

Pekná a vtipná česká rozprávka. Za posledné roky asi to najlepšie čo tu vzniklo. Dvojka Trojan a Dvořák super, Uriáš sa mi páčil najviac. Príbeh tiež pekný. Dobre sa na to pozeralo a páčilo sa to aj malej.

• 18.12.2017  14:37

Film z dvoch častí. Ta prvá polovica ma vyslovene nudila, humor ma nebavil, ústredná dvojica nefungovala a skoro som to vypol. Potom sa ale presúvame do Amsterdamu, hlášky občas začínajú fungovať, akcia je super a proste akoby to točil iný režisér. Motherfucker Jackson je aj v skoro 70! stále vo forme a tipli by ste mu tak 50. Reynold je znesitelný a veľa scén ako tá s motorkou je hodne dobrá. Takže nebolo to také zlé ako to spočiatku vyzeralo a film nám trochu pripomenul akčné 90te roky. Vtedy nám pravda stačil aj Seagal, či Van Damme s copy paste filmami a scenármi. Toto bolo predsa len lepšie.

• 18.12.2017  14:31
    Stážista (2015)

Pekný, nenásilný, príjemný film so stále skvelým De Nirom a dobre obsadenou Hathaway. Táto vkusná komédia mi veľakrát vykúzlila úsmev na tváry a po skončení filmu je človek odpočatý a dobre naladený. Prostredie filmu a aj jeho námet je super a režisér/scenárista v jednom spolu so skvelými hercami pripravili pekný zážitok. Konečne komédia bez grgov/prdov.

• 18.12.2017  14:27

Zrovna mám duchárske obdobie a čítam si knihy ako Život po živote, Mnoho životov mnoho mistrov atď. A v kinách sa objavil remake tochto staršieho filmu. A tak som sa s chuťov pustil do tohto Schumacherovho diela. Obsadenie bolo hviezdne. V tej dobe začínajúce hviezdy spolu zohrali dobré divadlo. Námet skvelý a spracovanie tiež ušlo. Dalo by sa z námetu vyťažiť viac, možno lepší scenárista a režisér by z toho vytrieskali väčší zážitok. No aj tak to hodnotím ako podarenú ducharinu s morálnym presahom. Človek sa zamyslel, oľutoval možno svoje dávne hriechy, dobrý film.

• 18.12.2017  14:22

Baby Avenger pre nezletilých s veľmi dobrým záporákom v podaní Keatona. V istých ohľadoch lepšie ako Spider-man s Maguirom. Chalan je síce dosť užvanený, ale občas zábavný a tešil som sa vždy na scénky so Starkom, ktorý mentoruje mlaďasa. V podstate to bolo celkom dobré, bavilo ma to. Vďaka Keatonovi a Starkovi to je dokonca lepší priemer.

• 18.12.2017  14:17
    Kolja (1996)

Pekný, príjemný film, typicky Sverákovský, dnes už klasika. Píjemná zmes úsmevných aj vážnejších tém. Vkusne zakomponované problémy s min. režimom. Hlavná postava napriek oprávnenému dôvodu na hnev na vtedajší režím príjmá ruského veľmi sympatického chlapca Kolju a navzájom si zlepšia svoje životy. Veľlmi kvalitný film svetového formátu.

• 18.12.2017  13:40

Po pozretí som veľmi milo prekvapený. Sedmička bola dobrá ale s odstupom času sa tam fakt nič prekvapivé neudialo, proste to bol skoro remake 4ky s predstavovaním nových postáv. Osmička sa rozbehla taktiež v štandardných star wars notách. Na úvod sme mali fajn vesmírnu bitku a potom som očakával klasický tréning Rey, ostatní, že budú klasicky zachraňovať infiltráciou situáciu a že sa možno na konci zase pobijú nejaké väčšie postavy. No ono sa dej za každým vyvíjal hodne nečakane a pár zvratov ma hodne zaskočilo. Proste som taký vývoj vôbec neočakával a to je dobre. Vydali sme sa konečne novými nečakanými cestami, mladé postavy sa pekne posunuli ďalej, nejaké staré ubudli (ale aj tu také čo som nečakal). Za mňa super. Tentokrát som mal šťastie na lepšie kino s dolby a to umocnilo skvelý audio-vizuálny zážitok. Prostredná časť mala pár hluchým miest, ale inak som hodne spokojný a neostáva mi nič iné, než počkať dva roky na pokračovanie.

• 31.10.2017  11:29

Mne tá roztržka vo vnútri tímu neprišla moc uveriteľná na to aby sa začali spolu obtĺkať. Možno tá medzi kapitánom a Starkom ešte hej. No večne spravodlivý kapitán tentokrát otočil a podľa mňa moc logiky či spravodlivosti v jeho chovaní nebolo. A tak to bolo ťažšie uveriteľné. Páčil sa mi úvod, nové postavy Spidermana a Panthera aj chladne psychopatický Brühl. Určite bude mať film presah ďalej, žeby v Avengers 3? No to si neviem predstaviť skombinovať temnú nehumornú atmošku kapitánov do vtipných Avengers. Tentokrát mi to prišlo akési zdĺhavé a miestami nudnejšie, preto iba 3*. No semienko neistoty bolo zasadené a som teda zvedavý ako si s tým poradia ďalej.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16