Maniik88

informatik

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 14.11.2018  14:52

Klasická gangsterská krimi s dobrým Dafoem a slušným scenárom či prestrelkami. Nič výnimočné ale ani špatné. Taký priemerný film s nadpriemerným Dafoem.

• 14.11.2018  14:51

Marvelovka, ktorá neurazí a ktorá skôr poteší ako otráví. Evangeline nechali dorásť vlasy a takto jej to sekne omnoho viac. Rudd tu bol ešte lepší ako v jedničke a asi aj Douglas. Zmenšovanie / zväčšovanie a využitie v bitkách a naháňačkách bavilo. Kvantová záporáčka bola dobrá. Sem tam otravný Peňa občas zažvanil niečo vtipné - Babajaga. To pohadzovanie zmenšeného baráku, tá kvantová veľkosť a tak mali svoje muchy, ale nevadili. Dozvedeli sme sa aj, prečo Antman nestál proti Thanosovi a kde sa flákal.

• 14.11.2018  14:32

Fakt to už je 14r od prvej skvelej časti? Dvojka je tiež podarená. Príbeh možno trošku zložitejší pre detského diváka a ten hypnotizér ich môže miasť či desiť, no dospelý divák sí príde na svoje. Máme tu aj hodne akcie, aj srandy - najmä Jack Jack vs medvedík čistotný je top. Tak som sa nasmial. odhalenie kto je za tým a tak som síce vedel dopredu, no je to pre deti a zápletka tu bola lepšia ako v mnohých akčňákoch. Za mňa super, bavil som sa. A Edna je parádna.

• 21.10.2018  12:54

Veľké mená, veľká lúpež a slušný plán. Neviem povedať čo bolo zlé, no tak isto neviem povedať čo bolo úžasné. Takže išlo o dobrý zlodejský film, klon chlapskej verzie s Cloonym a Pittom. Dobrá oddychovka, dobrý scenár, fajn herečky/speváčky a aj zaujímavý koniec, no všetko to tu už nejakým spôsobom bolo, akurát chlapov nahradili pekne multikultúrne poskladané ženské.

• 21.10.2018  12:49

Možno tak 10r dozadu by som to ani nedopozeral. Taká utáraná, preplácaná politická zlátanina. No teraz som to iný ja a film sa mi páčil. Nenudil som takmer ani chvíľu, Oldman a Lily boli úžasní. Bolo zaujímavé sledovať aký hajzel to bol ten Chamberlain a ako sa lordi dokázali hádať o vláde s Hitlerom pred bránami. Churchil bol tak trochu hovado ale hovoda do ťažkých časov a určite bol jedným z tých, ktorý prispel k víťazstvu nad fašistami/nacistami. Síce chcel zachrániť impérium, no to je už na iný film. Po skončení filmu sa úplne núka pustiť si Dunkirk. A potom niečo z druhej strany fronty.

• 16.10.2018  14:51
    Ex Machina (2014)

Nenápadný film, s fajn hercami a zaujímavými myšlienkami. Opäť raz sme si mohli zafilozofať, čo je ešte stroj a čo už bytosť. Aj ITčkár vo filme zneistil na istú dobu, či je vlastne človekom. Korunu tomu dala milučká Alicia Vikander a záver bol hodne dobrý. Ten pohľad Gleesona, to stálo za to.

• 16.10.2018  14:38

Tak tento film mi prišiel na toľko príšerný, že sa divím, že vznikli aj daľšie. Azda to malo malinký rozpočet a bol to prvočin režiséra. Som strašne sklamaný, ale snáď bude dvojka ozaj dobrá, ako ju všetci ospevujú.

• 3.10.2018  14:45

Všade sršala snaha Tarantina natočiť klasiku ako bolo Vtedy na západe. Dokonca uprosíkal Moricconeho nech mu urobí hudbu. Už prvý dlhý záber ako prichádza koč dal tušiť, že tempo bude pekelne pomalé. Tarantino zobral svojich ubľúbených starých hercov ako Samueala motherfuckera Jacksona, Russela, Rotha. Možno mohol do ženskej role obsadiť svoju divu Umu Thurman. Takže herci osvedčení a super. Dialógy a scenár Tarantinovsky tradične vypitlaný a vymakaný. Záver opäť (už to prestáva byť zaujímavé) krvavý. No bolo to tentokrát až príliš dlhé a zdĺhavé a občas som sa už nudil. Už by mohol Tarantino prísť s niečim novým. Ale film bol fajn, až na jeho dĺžku.

• 1.10.2018  13:00

Namôžem povedať, že by to bol zlý film. Že by herci boli špatní, akcia, efekty alebo čokoľvek. Ale tak nejak to bol príbeh o chlapíkovi ako stretol svojho psa a vyhral svoje auto. Mne Ehrenreich nesadol ako Han Solo. Taký nejaký slizký nesympatický. Emilia bola naopak rozprávkovo krásná. Harrelson ako podvodníček tiež fajn. Najlepšia bola scéna s vlakom. Dal som pôvodne 4*, ale nejak som z toho nebol nadšený a unesený ako z iných SW. V celku dobrý film, no na značku SW nedorástol.

• 1.10.2018  12:51

Nemám rád Kapra, a tak som sa k tomu dostal až teraz. Je to fakt dobrý herec a hrá väčšinou v hodne dobrých filmoch, no z nejakého dôvodu ho nemusím. Film bol príliš dlhý. Dívať sa na orgie a šňupanie skoro 3 hodiny už ani nebola sranda. Navyše každý vie ako to s ním asi môže dopadnúť. Ale tak nejak podivuhodne ma to bavilo. Herci to hrali dobre a presvedčivo a je to až na neuverenie kam až človek klesne a čo sa môže v takej firme diať. Kapor a Hill hodne dobrý, do toho šupa Margot a hlavne pán Scorsese, ktorý proste vie. Ubrať hodinu a šlo by to.

• 10.9.2018  09:06

Najhorší film, kde som videl Willisa. Bol to pokus o akéhosi Skauta, či Johna Wicka, alebo možno Smrtonostnú zbraň? Akurát bez Shane Blacka a jeho scenára, či Guy Ritchieho a jeho réžie. Trpel som, cítil som sa trápne a už dávno som nemal taký problém dopozerať film. Dávam 1* za možno 2 dobré hlášky a trochu dobrého Goodmana. Len tak ďalej Bruce a poletíš s mojej desiatky najlepších hercov.

• 3.9.2018  09:38

Dosť dobrá hrano/kreslená rozprávka pre najmenších, pri ktorej sa zasmejú aj rodičia. Vtípky a scénky fungujú, scenár taká rodinná klasika, ako celok dobré.

• 31.8.2018  08:13

Na vyše dve hodiny som bol absolútne unesený a zase malý chlapec, ktorého fascinovali jedny z prvých počítačových hier. Predloha musí byť špičková, pretože toľko originálnych nápadov čo bolo v tomto filme som dávno nevidel. Väčšinu filmu strávime vo virtuálnej realite s krásnou grafikou, vymakaným príbehom, sympatickými avatarmi a najmä hrou o obrovský majetok a dá sa povedať aj o moc. Víťaz ale musí preukázať isté morálne a osobnostné vlastnosti. Spielperg opäť vo forme. Každý sa môže zamyslieť nad hlbšími zmyslami vo filme, alebo si len užívať akciu, či krásnu grafiku. Najmä to poukázanie, kam to až môže dospieť je velmi poučné a vlastne je to aj hlavné poučenie tvorcu hry pre hlavnú postavu. Reality matters. A ten nápad s The Shining alebo s Chuckim bol pecka. Alebo tie 80tkové filmy, hudba.. Takže každý, kto kedy hral aspoň packmana si tento film podľa mňa užije. Malo to pár mušiek, ale ako celok u mňa 90%.

• 30.8.2018  08:01

Neznášam Mádla. To tam naozaj bratia česi nemáte iného herca ako tohto žabiaka? Potenciál to nejaký malo, klasická zámena postáv, používaná už v Shakespearovských komédiách. No to by sa toho musel chopiť aspoň trochu šikovný scenárastia a režisér. Princezná miss mokré tričko pekná, králi boli tiež fajn a aj tí čerti by šli, len ten príbeh pôsobil ako zlepenizňa predošlých českých pohádek..

• 30.8.2018  07:57
    Temná věž (2017)

Tak trochu nemastné a neslané. Mladý "osvietenec" bol skôr do počtu. Logika zničenia veže podivná a jediné, čo ozaj stálo za to boli prestrelky pištolníka Elby.

• 22.8.2018  09:29
    Ant-Man (2015)

Vcelku zábavná blbina. Marvelu sa podarilo aj z tohto vyčarovať slušný, zábavný film. Zohnali sympatického Douglasa, krásnu Evangeline (aj keď ako elfka vyzerala lepšie) a blba Rudda, ktorý tu ale zapadol. A tak som si užíval úlet s mravcami a ako rozprávka pre veľkých ozaj dobré. Potenciál to má, som zvedavý na dvojku. Dalo by sa povedať, že išlo o originálnu Marvelovku s novými nápadmi.

• 21.8.2018  15:47

Boli 90te roky, začínala u nás televízia (dovtedy sme mali len STV) a na všetko americké sme hľadeli s úžasom. Každý mladý chalan si rád pozrel Baywatch s prsatou Pamelou a tuctom ďalších luxusných blondínok a brunetiek. Proste baby, pláž, záchranári, nejaká tá akcia a boli sme happy. Do nového Baywatchu nalákali tiež poriadne torpéda a pustil som si to hlavne preto. Čakal som nejakú komédiu a pevne som veril, že tam nebude len prdogrgový humor. No bolo to trápne, niekedy nechutné a zasmial som sa málokedy. Vtipy moc nefungovali a to hranie na vyšetrovanie a Kriminálku Maimami bolo proste slabé aj na Bčko. Škoda, The Rock, Efron, Daddario, Rohrbach, mohlo z toho byť niečo viac. Takže 1* za svaly Rocka a Efrona a 1* za plavčíčky. Aj Priyanka vie vyzerať.

• 17.8.2018  13:57

To som nečakal. Nepozrel som si žiadny trailer a že to bude fantasy s príšerami...oddychová B-lbina. Húfy Číňanov popoletujú po hradbách, postrielajú si s katapultami, zahrajú sa za vlastenecov a prerobia západniara a nalejú mu kus vyššej morálky. Damon strieľa lepšie ako Robin Hood a tie akcie boli proste prepálené. Je to cielené na Čínskeho diváka. Mali by sme si na to zvykať, stáva sa to čoraz častejšie. Dafoe nemožný a zbytočný, asi jeho najhoršie úloha. Zaujala pekná mladá čínska generálka Tian Jing. Mohla by zahrať Mulan heh.

• 17.8.2018  13:42

Na to, aby sa to dalo považovať za vážny špiónsky film, je to s moc slabým dejom a moc prekombinované. Miestami s divnou hudbou. Na to, aby to bol čisto akčný film, je tam zase moc málo akcie. A výsledok je taký nejaký rozporuplný. Moja obľubená Charlize je klasicky skvelá, sekunduje jej veľmi dobre McAvoy. Tých pár akčných scén je perfektných, najmä 10min rezba na schodoch s KGB agentmi, keď to bolo snáď natočené na jeden - podotýkam - maximálne prehľadný záber. Také niečo som snáď ešte v takej kvalite a dĺžke nevidel. Porovnávaný Wick proste takú scénu nemal. Za mňa takmer 4*, ten záver bol proste z rýchlika a tak trochu neprehľadne odfláknutý. Trochu viac akcie a menej kombinačnosti a bola by to akčná pecka.

• 17.8.2018  13:35

Zaujímavý príbeh z veľmi zaujímavej doby. Film je dosť dlhý a uznávam, že miestami aj nudný. Najmä prvá polovica. Potom ale prichádza to odhalovanie, to strašne ťažké rozhodovanie majiteľky Washington post a jej zamestnancov. A práve ten záver, tých posledných 30 min ma definitívne presvedčilo, že sa to oplatilo vidieť a že je to nadpriemerný počin. Štavu tomu dodali skvelý Tom Hanks a tak isto skvelá Meryl Streep. Proste doba nedávna a pri tom tak vzdialená. Novinári mali vtedy ešte nejakú česť a našli sa aj takí, u ktorých bola pravda až na prvom mieste. Budeme sa ešte čudovať čo všetko ušáci odtajnia. Konšpirácie sa budú meniť za realitu.

• 14.8.2018  12:46

Najhorší Asterix čo som videl. Strašný herci, strašne trápne, hrozný dej, postavy, skoro všetko. Občas dobrý vtip, či scénka. Ako učenie gentlemanstvu Vikinga a ich následný strach z babky. Hrozný bol aj Český dabing, keď sa snažili dávať trápny prízvuk postavám. A tak dávam veľmi slabé 2*. Francúske Babovresky.

• 14.8.2018  12:42

Uf. Pozreť si Mijazakiho je náročná úloha. Musíte byť dobre vyspatý, koncentrovaný a potom budete odmenený naozaj neokúkanou, originálnou a veľmi zložitou rozprávkou s neskutočnou grafikou a nápadmi. Ako je u Mijazakiho zvykom, postavy sú veľmi komplikované, nie sú vyslovene záporné a kladné a dej je ťažko sledovateľný. Proste majstrovský kus, ktorý ale svojou zložitosťou a mentálnou náročnosťou rozhodne nie je pre detského diváka a pre každého. Tentokrát som pochytil väčšinu deja a postáv a dávalo to celkom zmysel. Neostal som stratený ako v Zámku v oblakoch. Krásne ale druhýkrát by som to nezvládol.

• 14.8.2018  12:38
    Balerína (2016)

Príjemné prekvapenie od Frantíkov. Keď si to pustíte s vašou dcérkou, určite neprehlúpnete. Bude sa to páčiť vám, bude sa to veľmi páčiť malej copani. Paríž, Eiffel, balet..to najlepšie čo frantíci majú poskladajú do slušného príbehu s peknými postavami. Vadil mi len nezmiselný koniec s kladivom a pobehovaním po veži. Inak spokojnosť.

• 14.8.2018  12:34
    Spáči (1996)

Herecký koncert Hollywoodskej špičky podporený skvelým scenárom a réžiou, silným príbehom a príjemným tempom a rozprávaním. 220min toho filmu mi teda utieklo rýchlejšie ako Vtedy na západe a Vtedy v Amerike - podobný film s presahom niekoľkých desaťročí. Príjemne ma prekvapili detskí herci, De Niro tradične skvelý, Brad Pitt, Bacon, Hoffman či sympatický mafián Vittorio Gassman. Všetci super a aj Minnie Driver. 90te roky boli mimoriadne priaznivé pre vznik skvelých filmov.

• 14.8.2018  09:15

Takéto čosi som čakal. Chcel som len vypnúť mozog, pozrieť si megalomanské ničenie, do toho môj obľúbený The Rock a taký nejaký Pacific Rim bez robotov. No žiaľ do rúk do dotal neschopný Peyton, ktorý do***vý všetko čoho sa dotkne a San Andreas bol jeho prvý prečin. Akoto, že mu dávajú ďalšie mega rozpočty? Takže príbeh slabý, úvod slabý, vtipy väčšinou slabé. Ale ten záver v Chicagu a pár svetlých chvíľ to vytrhli z odpadu. Aj keď aj tá bitka na konci mohla byť lepšie urobená. Deťom by som to nepúšťl, moc veľa kečupu a roztrhaných tiel. Zase naopak sa to mohlo teda urobiť viac brutal, viac hororové..ako šli loviť vlka, z toho sa dalo vymačkať ďaleko viac.

• 31.7.2018  12:38

Brolin ide posledné roky hodne hore. Jeho drsný, chlapský xicht sa hodí aj do role záporákov, aj do role mafiánov a aj do charizmatickej role hasiča. V podstate bola celá parta hodne dobre povyberaná, jeden sympoš na druhom a veľmi rád si ich divák počas rozvíjania charakterov obľúbi. Bolo to hodne vkusne podané, hlavné postavy perfektne interakovali a hoci som pekelný záver očakával/tušil, bol to silný moment. Skvelý film o veľmi drsnom chlapskom remesle, o hasičoch lesných požiarov v prvej línii. A vysoko oceňujem, že sa snažili vybrať xichty podľa skutočných postáv. Takže nám tu nebehajú kadejakí nasilu dotlačení mulati a iní chudáci utláčaní. Snáď ich nezažalujú, že nesplnili kvóty na všetkých možných -istov. A dodatok, nechápem, kde sa skrýva a vytráca Jennifer Connelly, videl som ju v sakra málo filmoch.

• 21.6.2018  12:27
    Deadpool 2 (2018)

Za mňa lepšie ako jednička. O hlášky a vtipné scény nie je núdza. Nasmial som sa neúrekom. Spojenie s X-men zaujímavé. Brolin hodne dobrý a aj X-force tým haha. Najviac som sa nasmial na potitulkovej scéne, keď si robil Reynolds srandu sám zo seba. Je to proste iné, netradičné, vulgárne, brutálne a asi to má miesto vo filmovej brandži. Ale opäť, jedno pozretie stačilo, druhýkrát by ma to nudilo. Trochu ma rozhodila partia 10 ročných chalanov čo šla na tento film to kina. Rodičia, to neviete kam púštate decká? A milé kino, toto je rozhodne min. od 15++, ideál 18++.

• 21.6.2018  11:23

Už jednička bola celkom úlet. Nalákali ma ale dve mená - Tony Jaa a Donnie Yen. Možno 2 z 5 najlepších martial arts súčastných hercov. Takže som si myslel, že o kung-fu bitky nebude núdza. A o akciu a že proste človek vypne mozog a užije si akčné Bčko s Ačkovými martial arts hercami. A dal by som tomu kľudne aj o 2* viac, keby sa dá na tú akciu pozerať. Zbesilý strih. Neznášam to. Sekunda, strih, iný záber a takto dookolo. Načo dočerta vezmú Jaa do filmu. To tam rovno mohli nastrihať dreveného Disela ako robí kop z otočky. Takže všetko Bčkové a celkom by to ušlo nebiť psycho kamery a strihu, škoda.

• 15.6.2018  13:50

Van Damme 2.0 je naspäť v životnej forme. Adkins nabúšený ako nikdy opäť prebojuje minimálne polovicu filmu. Všetky tie kopy, skoky, chmaty sú proste skvelé a vidno, že to chlap vie. Tentokrát sme dostali citlivú a veriacu variantu Yuriho Boyku. A tak trochu nelogicky začne konať ( ako v Driver ), možno aj ľúbiť ženskú a pobije sa za svoje a jej spasenie. No proste dej ako by človek očakával. Nič prevratné ani nejak zaujímavé. No súboje som hltal ako kedysi Van Dammov Súboj cti na VHS. Proste old school kvalitné Bčko, ktoré je do 1,5h hotové a vy sa nestihnete nejak nudiť.

• 12.5.2018  13:09
    Město (2010)

Príjemná old-school krimi. Affleck to režisérsky zvládol dobre, dal do kopy fajn partu hercov a stihol počas filmu pekne prekresliť svoj a Rennerov charakter. Lúpeže mali drive a myšlienku, prestrelky a naháňačky dobré. Som spokojný, fajn film na večer. Zaujal ma tu Renner a Jon Hamm.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17