Maniik88

informatik

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 31.10.2017  11:29

Mne tá roztržka vo vnútri tímu neprišla moc uveriteľná na to aby sa začali spolu obtĺkať. Možno tá medzi kapitánom a Starkom ešte hej. No večne spravodlivý kapitán tentokrát otočil a podľa mňa moc logiky či spravodlivosti v jeho chovaní nebolo. A tak to bolo ťažšie uveriteľné. Páčil sa mi úvod, nové postavy Spidermana a Panthera aj chladne psychopatický Brühl. Určite bude mať film presah ďalej, žeby v Avengers 3? No to si neviem predstaviť skombinovať temnú nehumornú atmošku kapitánov do vtipných Avengers. Tentokrát mi to prišlo akési zdĺhavé a miestami nudnejšie, preto iba 3*. No semienko neistoty bolo zasadené a som teda zvedavý ako si s tým poradia ďalej.

• 30.10.2017  14:28

Z prvého kapitána som mal vyrážky a tak som sa veľmi dlho odhodlával dať šancu ďalším dielom. Ale keď som zo všetkých strán počul, že jo jednotka je sračka, no tí ďalší sú super, nuž tak som to pozrel. A bolo to ozaj lepšie. Síce nemám rád Evansa a ani Scarletku, no v tomto diele bola Scarletka fajn, kapitán nebol tak oslizlý, dej bol dobrý a akcia nadupaná. Najviac sa mi páčila scéna lovu na Jackssona. Bolo to dobré, také iné a hrajúce na vážnejšiu nôtu ako Avengeri či posledný Thor.

• 30.10.2017  14:20

Všetci chalani môjho veku zakúsili alebo priam vyrástli na NFS. Čo som s bratrancom strávil hodín jazdy na Ferrari, Porsche a iných dream cars po krajine. A tak zo zvedavosti som dal šancu rovnomenému filmu. A bol asi taký ako by ste očakávali. Žiadna prevratná dejová línia, ani nič podobné nečakajme. No autíčka boli pekné, jazda bola dobrá, občas aj nejaká baba a hot pursuit s policajtami bol tiež. Takže NFS prevedené do filmu, taký priemer.

• 30.10.2017  14:15

Mám rád historické filmy a tých leteckých je málo a tých z prvej svätovej ako šafránu. A tak som si s potešením pustil tento filmík a nebol vôbec zlý. Najmä letecké súboje boli dobre urobené, občas trošku nerealisticky ale tie súboje na pár metrov vo vzduchu majú svoje čaro. Jediný problém mám s veľa hluchími miestami a tak trochu s tou ľúbostnou aférkou. Takže ubrať 30 min vaty a bol by som veľmi spokojný.

• 30.10.2017  14:09

Tak to bola pecka. Jednoznačne najvtipnejšia Marvelovka. Rezal som sa non-stop celé dve hodiny, ktoré ubehli jedna radosť. Verím, že viacerým vadí, že z Thora je vtipálek a že taká vážna téma je urobená tak odľahčene. Ale toto sa fakt podarilo. Bežne má dobrý film 5-10 hlášok, čo fakt stoja za to, no tu ich bolo desiatky a desiatky spolu s vtipnými scénkami. Herci si to užívali, spojenie Thor - Hulk výborné, do toho tradičný tragéd Loki, na odľahčenie Doctor Strange a čerešničkou bola skvelá Cate Blanchett ako Hela. Avengeri boli super, no toto bol ešte iný level. Takže ja som rád, že sa to nebralo smrteľne vážne, ale že to bola taká rozprávková komédia - a fakt lepšia ako vtipní Strážcovia galaxie. Chcem to vidieť znovu a chem to vidieť zas.

• 30.10.2017  13:51

Zvláštne vtipná komédia o tom ako bol vynájdený vibrátor. Veľmi príjemný, ľahký a nenásilný film vhodný na pozretie s citlivejšími polovičkami. Postavy, texty a ich výraze tváre sú komicky zastaralé ale do daného obdobia a štýlu filmu pekne zapadajú. Fajn oddychový film.

• 30.10.2017  13:46
    Spojenci (2016)

Príjemný romantický film z prostredia WWII okorenený špionážou a akciou. Zemeckis je dobrý rozprávač a jeho tradičný skladateľ aj kameraman tvoria skvelý tím. Občas boli hluché miesta, všetko však vyrovnal zaujímavý záver. Marion bola super no Brad mi prvýkrát prišiel akýsi umelý. Nemám rád, keď sa herci nezmieria so svojím stárnutím a napichajú sa botoxom, vyhladzujú vrásky a cvičia ako besní. Vyzeral, akoby mal vzadu štipcami ponaťahovanú a zopnutú kožu a jeho xicht tak vyzeral stále akosi divne, natiahnuto.

• 30.10.2017  12:15
    Auta 3 (2017)

Autá 2 zabudnnuté a hor sa na koniec kariéry skvelého pretekára. Túto rozprávku si užijú ako synovia tak aj ich otcovia. Možnože dospelí ocenia dej a psychologické pozadie ešte ďaleko lepšie. Každý si niečím podobným prejde. Či už v športe alebo len v klasickej kríze stredného veku. Graficky tradične paráda. Príbeh tiež pekný a záver možno aj trochu prekvapivý. Nebola to taká paráda ako jednička ale bolo to hodne lepšie ako dvojka.

• 30.10.2017  12:11
    Život (2017)

Celkom fajn film, s celkom fajn hercami, s fajn dusivou atmosférou. Pozeralo sa to dobre, no celý čas máte pocit, že ste to už niekde videli. Nahradíme chobotničkového votrelca tým od Scotta a máme celkom fajn remake. Proste poctivo zvládnutý film po všetkých stránkach, ktorý ale rýchlo vyšumí a ktorý poteší hlavne záverom.

• 17.10.2017  09:39

Seznam epizod: 1. II. Světová válka Výborná časť, zaberajúca aj obdobie pred oficiálnym začatím vojny (Franco v Španielsku, Mussolini, Japonci). Popis priebehu bojov, nesmierna obeť a statočnosť sovietov. Proste veľmi vyvážený pohľad z viacerých táborov. Sústavné zavádzanie sovietov o otvorení druhej fronty. Statočnosť Roosvelta, ktorý dokázal aspoň vyslať materiálnu pomoc rusom. 2. Roosevelt, Truman, & Wallace Popis ďalšieho priebehu vojny viac z amerického pohľadu s tým čo sa dialo v zákulisí. Aký zásadný vpliv mala udalosť nezvolenia Wallace za viceprezidenta. Ako tam dosadili úbožiaka Trumana. Ako ovplivnila smrť Roosevelta beh dejín po Jaltskej konferencii. K moci sa dostáva Truman a vojnový biznismeni - amerika sa mení z ako takej demokracie na imperiálnu veľmoc. 3. Bomba Pohľad na pokračovanie vojny mimo Európu. Na rušenie dohôd Roosevelta a Stalina z Trumanovej strany. Jeho hlúposť a naivnosť v podstate viedla k vzniku studenej vojny. Stone sa nebál spomenúť vojnové zločiny američanov a angličanov. Keď zbombardovali bezbranné mestá plné civilistov napalmom, fosforom, keď piloti zvracali zo smradu spáleného mäsa. A potom to prišlo. Stačila dohoda s Japonskom o ponechaní císara a bola by podpísaná kapitulácia. No Truman nie ani za svet. V podstate sa chvastal Stalinovi, že majú ničivú bombu a chcel ju previesť na Japonsku. A tak prišla podľa mňa jedna z najsmutnejších udalostí ľudskej rasy - zhodenie atómových bômb na civilné mestá. Len si pozrite tie snímky hrôzy s popálenými umierajúcimi ženami a deťmi, ako sa rozpadali zaživa. Stone opäť špičkovo pripravil pôdu na ďalší diel o začiatku studenej vojny. 4. Studená válka 5. Eisenhower, bomba & Třetí svět 6. J.F.K. k okraji propasti 7. Johnson, Nixon & Vietnam - zvrat štěstěny 8. Regan, Gorbatschev a Třetí svět-vzestup pravice 9. Bush & Clinton: Promarnění míru - Nový světový řád 10. Bush & Obama-Věk teroru(oficiální text distributora)

• 17.10.2017  08:59

Pekne spracovaný dokument, podfarbený Claptonovou gitarou s veľmi veľa dobových snímkov. Bol som osobne v bunkroch vzniknutých pred 2. svetovou vojnou. V tej dobe boli nezničiteľné a pokiaľ by nedošla munícia a zásoby nedobiteľné. Neskutočne dômyselná sieť bunkrov s vlastným odvetrávaním, vodou, záchodmi, protitankovými delami a guľometmi. Prepuste na granáty a dokonalá železobetónová konštrukcia zasypaná metrami pôdy. Do toho protitankové a protipechotné zábrany a priekopy. Neskutočné čo dokázali naši ľudia vybudovať za pár mesiacov (hlavne keď vidíme ako im ide stavba ciest teraz). Proste táto udalosť mala zásadný, celosvetový dopad. Keby sa postavil civilizovaný svet Hitlerovi už tu, nikde by sa nedostal. Žiaľ Briti nemajú spojencov len svoje záujmi a obdobne je to z celým pokriveným západom. Tu proste ukázali svoju pravú tvár. Mníchovská zrada je správny názov. O nás bez nás. Výborný dokument kriricky zobrazujúci najmä Chamberleina a Britskú zbabelú vládu. Celkovo si anglosasi trúfnu maximálne tak na krovákov s oštepami, indov s mušketami a potom ich zotročia - zkolonizujú. Celú druhú svetovú sa len skrývali za morom a bojovali len tam kde sa im to hodilo a najväčší frajeri boli na konci vojny, keď napalmom, fosforom, atómkami zničili bezbrané mestá a spôsobili genocídu obyvateľstva (napr. Drážďany). Keď sa človek zamyslí, ono ani nebolo lepšej strany. Výsledok II. svetovej: cca 70-85mil mŕtvych, z toho 27mil sovietov (percentuálne straty z celkového obyvateľstva: 13% rusov, 25% bielorusov, 16% ukrajincov), 6mil židov, 6mil poliakov (17% národa), 7mil nemcov, 3mil japoncov, 15-20mil číňanov..., briti + usa 850tisíc. Tu je jasne vidno, kto skutočne bojoval o život a o prežitie národa.

• 13.10.2017  15:50

Dobré pokračovanie, mne sa osobne páčilo viac ako jednotka. Úvod s titulkami výborný. Podpichovanie tchora a Pratta fungovalo, vlastne sa všetci navzájom dobre podpichovali a zasmial som sa častejšie ako prvý diel. Tchorova akcia pri ochrane rakety perfektná, valil aj Bautista a finále s Groothom fajn. Hudba, herci, príbeh, všetko fungovalo slušne a príjemne som si oddýchol.

• 1.10.2017  09:02
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Ja som rád, že čosi podobné vzniklo. Nech si myslíte čokoľvek o Rusoch a Putinovi, je to jeden z najmocnejších a najskúsenejších politikov sveta a rozhodne má čo povedať k svetovému dianiu. Majú pravdu aj tí čo vravia, že Stone bol tak trochu vlezdoritista a proste jeho obdiv k Putinovi sršal na všetky strany. Mohol si niekedy odpustiť tie jeho oslavné/obdivné dodatky, pretože iba zbytočne nahrali na smeč rusofóbom. No najmä 4. diel ril do Putina čo to dalo a nenechal sa odbiť všeobecnými frázami. Škoda, že sa nepoložili niektoré otázky ako napr. čo si myslí o zostrelenom Boingu nad Ukrajinov, obvineniach z umlčovania novinárov, či vražda toho špióna čo hral na všetky strany. Inak to ale bolo obsiahlé dielo a tí čo sa venujú globálnej politike to ocenia. Ja to nechám na každom, nech si upracú v hlave, čo bola a nebola lož, ale hlavne sa nepredpojato zamyslite o čom sa bavili, skonfrontujte to s tým čo dennodenne počúvate z našich médií a možno zistíte, že nie všetko čierne je čierne, ale že to je čiernobiele z oboch strán. Ja som si vypočul viacero prejavov ako Putina tak amerických prezidentov, či Merkelovej z rôznych fór a politická úroveň Putina je o niekoľko tried vyššie.

• 23.9.2017  14:55
    Kill Bill 2 (2004)

Nedávno bola v TV jednička. Nevidel som to 13 rokov. A teda som si pamätal už iba rezbu s Lucy Liu a jej 88 kumpánmi. Tak ma to zaujalo, že som si pozrel aj dvojku. A až teraz starší a po opätovnom pozretí musím oceniť kvality oboch filmov. Sú hodne rozdielne a oba skvelé. No dvojka je Tarantinovský dialógový majsteršpik. Uma bola božská, Carradine je výborný a do toho klasicky skvelá hudba, ktorú Quentin vyberá starostlivo. U mňa Pulp Fiction > Kill Bill > Divoký Django > Nehanební bastardi...

• 18.9.2017  13:12

Guy Ritchie si zachoval svoj rukopis aj v tom historickom veľkofilme. Najviac ma bavili skvelé dialógy Artuša s podplatenými strážcami, s černochom o ich postupe, to bolo proste Ritchieovské a skvelé. Ani toto fantasy poňatie vôbec neuškodilo a hoci máme desiatky filmov s Artušom, tento sa určite nestratí. Jude Law bol perfektný a nestratil sa ani Hunnamm. Dobre im sekundovala aj čarodejnica z I origins. Hudba bola zmesov novodobého štýlu s historickým fantasy. Bol to proste taký guľáš všetkých možných štýlov, hercov a hudby až to bolo také fajné štípoš akurát.

• 18.9.2017  13:05

Po skvelej jedničke prišla podobne skvelá dvojka. Tentokrát je hlavný hrdina drsný Batu a bavilo ma to teda kráľovsky. Zložitosť ešte stúpla a človek sa musel pekelne sústrediť, aby pochytil dej a hlboké myšlienky v dialógoch. Najmä keď som si to pozrel v originály v Japonštine s CZ titulkami. No za tie parádne Japonské hlasy a ten ich akcent to za to stálo. Výborné, proste skvelé, také svojské, aj graficky aj hudobne.

• 18.9.2017  13:02
    John Wick 2 (2017)

O čosi lepšie ako jednička. No stále mi to príde ako sa pozerať na iných hrať Counter Strike alebo nejakú inú strielačku. Takže väčšia zábava by bolo nainštalovať skvelý Half Life 2 a prejsť ho tretíkrát.

• 18.9.2017  12:55
    Wonder Woman (2017)

Také voľajaké zmiešané pocity mám po pozretí tohto filmu. Nebolo to také zlé. Hlavne prvá časť na ostrove Amazoniek sa mi páčila. Bolo sa na čo pozerať a tréning, mytológia a tak ušli. Fajn bola aj bitka Amazoniek s nemčúrmi. No neviem akosi vstrebať Chrisa Pine. Hodil by sa na nejakého SS-sáka. Strašne nesympatický xicht. Aj celá tá podivná sebranka turka, indiána a škóta nejako nazapadala do prvej svetovej. No a koniec bol hodne uletený a na hádzanie tankov a podobné nezmysli začínam byť alergický. Keď to zhrniem, bolo to pozerateľné, Gil Gadot je kočka, no ako herečka nie je ktovieaká.

• 21.8.2017  11:20

WAU. Takto si predstavujem kvalitné anime. Od kohosi som počul, že ide o predchodcu/námet pre Matrix. A skutočne sme dostali super pútavý príbeh, postavy, filozofické rozhovory, skvelú akciu, plno poloľudí, kyborgov a inej hávede. Taktiež musím spomenúť zaujímavú Japonskú hudbu. Rozprávanie príbehu ale bolo také svojské a miestami nejasné. Človek sa musel hodne sústrediť aby pochytil rozdiely medzi krajmi (districts), postavami a aby zachytil o čo go. Za mňa super.

• 6.8.2017  13:16
    Lichožrouti (2016)

Pekný námet, pekná grafika, pekné postavičky no kto písal scenár bol tragéd. Mal som pocit, že sa dívam na zhustenú dejovú linku všetkých krstných otcov dokopy. Tak sa toho strašne veľa dialo a pritom tak málo. Najväčší mínus je absencia humoru a vtipných scénok. Škoda, malo to na ďaleko viac, ale nebolo to zas také tragické.

• 6.8.2017  13:13
    Dunkerk (2017)

Najlepší vojnový film histórie? Pre mňa kdeže. Normálne ma to miestami nebavilo. Chcel som dať 4*, lenže tie som dal Interstellaru a toto sa na to nechytalo v žiadnom smere. Možno som moc prísny, no keď sa pod film podpíše Nolan, všetci čakajú niečo extra. Z dejových línií ma najviac zaujali vzdušné súboje, tie boli spravené perfektne, realisticky. To ostatné bolo skôr krovie a mne boli hodne nesympatickí ako mladík Angličan, tak aj mladík frantík a dejová linka okolo nich. Proste taká zbabelosť, chýbal tomu dej. Zaujala ešte menšia rola Rylanca ako kapitána malej lodičky. Tentokrát mi liezol na nervy aj Zimmer. Pre mňa nemastné, neslané a ďaleko ďaleko za Zachránte vojaka Rayna, alebo Nepriateľom pred bránami.

• 13.7.2017  09:04

Nie som nadšený akým smerom sa ubrala táto séria. No musím uznať, že tento diel ma príjemne prekvapil. Áno, opäť sú nepriestreľní, antigravitační a proste kopec scén bolo hodne prestrelených. Ale dostali sme prekvapivo slušný scenár, lepšiu kameru a veľa peckových akčných scén. Páčil sa mi hneď úvod na Kube, pretek ako zo starého dobrého F&F1. Potom super scéna z väzenia, kde The Rock porozhadzoval pár policajtov a väzňov po okolí, Statham zase zapárkuroval a taktiež využil svoje schopnosti. Scéna s ruským ministrom a zombie autami pecková. Hlášky a doberanie sa navzájom tentokrát celkom funguje, občas som sa aj zasmial. Charlize zahrala opäť raz výbornú záporáčku, aj keď liezla svojím afektovaným prejavom občas na nervy. Ostatní herci a neherci podali svoj štandard. No a záver s ponorkou bol hodne dobre urobený, skvelo využité mačovstvo The Rocka, Stathama a Diesela. Najmä Stathamove schopnosti tentokrát ozaj poriadne využité. Ak teda nebudete riešiť do detailov logičnosť a realitu, dobre sa zabavíte.

• 12.7.2017  08:43

Vysokoaktuálny film o tom ako strýček Sam vytvoril Al-kajdu a všetky jej odnože po svete vrátane ISIL, ktorý začína terorizovať Európu. Výbornú postavu zahral nebohý Hoffman, správne ironickú a chladne vypočítavú a Hanks opäť raz zahral výborne. Tentokrát nesmierne užvaneného, väčne podnapitého senátora, ktorý dokázal zohnať neuveriteľné peniaze na vyzbrojenie a tréning Afgáncov. A tak tu máme po 30-40 rokov už 2-3 generácie Afgáncov, čo nepoznajú nič iné ako vojnu a teror. A podobne na tom začínajú byť aj iní zdemokratizovaní nešťastníci z blízkeho východu. Okrem Hanksa a Hoffmana sa mi páčila aj Amy Adams a malá sexi rola Emily Blunt. Niektoré keci o Sovietoch boli fajne prestrelené, ale tak CIA sa postaralo o správne podanie udalostí pre držiteľov peňaženky. Super bola návšteva Hanksa u Pakistanského prezidenta. No a záver pekne udrel klinec po hlavičke. Jedna vec je prísť a roztrielať Iraq a druhá je ho nechať roztrielaný a na ulici nechať milión vojakov. Čo tak asi z toho mohlo vzniknúť? Dnes už vieme a tak film je nadčasový.

• 11.7.2017  15:54

Ďalší z filmov, kde sú ľudia len otravný komparz. Tak idiotské správanie neuverím ani zeleným gumovým mozgom z ameriky. Takže scenár kríva a hlavne v oblasti dialógov a konania postáv. Inak fajn zakomponovanie Konga do zabudnutého sveta, fajn bitky z obludami, super zabudnutý hláškujúci vojak, no inak to bolo slabučké.

• 11.7.2017  15:50

Copy - paste. V podstate iba skopírovaná kreslená verzia, dokonca s rovnakými pesničkami. Toto ma tak sklamalo, že som to ani nedopozeral. V hranej verzii podľa mňa nie je miesto na trápne spievanky. Škoda, inak to je vizuálne vypiplané s fajn hercami.

• 11.7.2017  15:47
    Inferno (2016)

Mne sa to do 2/3 páčilo. Najmä som si už nepamätal knihu do detajlov a tak ma nič neiritovalo, príbeh odsýpal, halucinácie Langdona spravené super. Čo ma ale dožralo bol zmenený záver. Postava sympatickej Felicity takto prekrútili o 180 stupňov. A nešlo o mor, ale po parádny vírus, čo mal mať za následok zneplodnenie veľkej časti populácie a tak podľa mňa pomerne humánne riešiť ústredný motív filmu a to preľudnenie. No vo filme malo ísť o mor a ešte ho aj zachytili včas. Škoda, nerozumiem tejto zmene.

• 23.6.2017  10:59
    Pasažéři (2016)

Keby film celý čas fungoval v psychologicko-romantickej rovine, bolo by to lepšie. Úvod, zoznamovanie a proste prvá polovica fajn. No potom prišlo za vlasy pritiahnuté finále. Ale bolo to pozerateľné a asi nežnejším polovičkám lepšie stráviteľné. Tak čo chlapi, koľkí z vás by zobudili Jenniferku a pre-toto s ňou celý život?

• 23.6.2017  10:54
    Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál) (2016)

V prípade Južnej Ameriky bol seriál super a o dosť lepší ako film. No v prípade Astrálie stačí veľmi dobrý film. Austrália je totiž hodne jednotvárna a podľa mňa o dosť nezaujímavejšia ako ostatné výpravy. A tak sú niektoré diely prázdnejšie. Máme tu nové postavy. Vozíčkari sú super a ich nadhľad a pohoda je výborná. No vôbec tam nesadla ufňukaná Dominika a aj duo poliakov bolo menej zaujímavé ako to z južnej ameriky. Marek opäť super a vedúci výpravy tiež. Akurát párkrát riskovali až moc a raz sa im to môže vypomsiť. Snáď sa ešte niekam vyberú.

• 25.5.2017  08:50
    Viking (2016)

Zostali vo mne rozporuplné pocity po pozretí filmu. Na jednej strane máme špičkové kulisy, kostýmy, slušných hercov a bitky a na druhej strane tu máme divný scenár, rozprávača a nesúrodé scény. No a nelogické chovanie niektorých postáv. Neviem ani prečo sa film volá Viking, sú tam len veľmi okrajovo a z pobytu Vladimíra vo Švédsku nie je nič. A to, že sa na konci podivne pokresťančili a zaviedli ten mor do slovanských zemí, to keby viem, tak to ani nepozerám.

• 16.5.2017  10:57

Moja najobľúbenejšia postava z X-menov dospela k záveru, že má hrania Wolverina už plné kecky a Jackman tak zavesil kariéru sekača na klinec. A keďže Hugha Wolverine živil úctihodných 17 rokov a mal tú postavu rád, rozlúčka to teda bola parádna. Film je temný, depresívny, Hugh je skvelý, konečne zase hral a použil viac emócií ako nasrať a roztrhať. Rovnako fajn rozlúčka s profesorom Charlsom. Efekty používané minimálne a len to filmu prospelo. Príbeh je skromný ale ujde. Proste vydarená rozlúčka a Hugh pochopil, že sa má skončiť v najlepšom. Pevne dúfam, že ho už neukecajú na akékoľvek pokračovanie alebo malú rolu a najradšej by som popravde bol, ak by to boli poslední X-men na 30 rokov.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15