Maniik88

informatik

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 17.1.2018  08:48

Tento film ma uchvátil. Keď tak rozmýšľam, nevidel som asi lepší katastrofický film ako tento. V prvom rade musím vyzdvihnúť neskutočný herecký výkon svelej Naomi Watts, ktorej veľmi dobre sekundoval mladý Holland a výborný McGregor. Ďalej réžia a efekty boli neskutočné. To ako spravili vlnu tsunami, boj o prežitie a následné kulisy, tak to bolo ako natočené pri ozajstnom tsunami. Z toho som bol paf. No a potom tie herecké výkony, emócie, strach, radosť. Proste master piece medzi katastrofickými filmami a bola tam aj povestná slzička. Za mňa jasných 5*.

• 16.1.2018  09:09
    Baby Driver (2017)

Baby verzia Drivera, ktorá obsahuje mnoho invenčného, ako hodne dobre zasadená hudba do akcie. Auto naháňačky sú super. Mladík to dokáže uhrať a utiahnuť, k tomu máme desne rajcovnú Lily a tak 3-4 skvelí záporáci s ďalšou rajcovnou Ejzou. No chýba mi lepší dej, o trochu lepšie dialógy, vývoj hlavnej postavy, či nejaký šikovnejší plán na konci. No a ten koniec bol veľmi nerealistický a nelogický (hlavne čo spravil Spacey) a preto som to zrazil na 3*. Inak by to oblo jasných 4*. Škoda, lebo akcia, herci aj hudba boli super. Foxx, Spacey, Hamm, naprosto super záporáci.

• 5.1.2018  16:31
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan mal raketový štart kariéry, filmy ako Šiesty zmysel, alebo Vyvolený sú vrcholom filmotvorby. Potom ale prišli 14 ročné suchoty a renomé Shyaymalana zletelo kdesi na úroveň Cčkového režiséra Bollywoodu. No našťastie sa vrátil k svojim začiatkom a pravdepodobne mu vznikol nápad v hlave ako urobiť z Vyvoleného trilógiu. Druhý diel Rozpoltený ťahá skvelý McAvoy. Krásna rola pre herca, keď môže stvárniť v rámci jedného filmu niekoľko charakterov. Slušne mu sekundovali aj tínedžerky a stará psychologička. Zvedavosť striedalo napätie, občas možno aj nejaký strach, úžas nad výkonmi hercov a na konci nám režisér hodil kostičku a už sa teším na tretí diel, kde sa vráti Bruce a Samuel.

• 5.1.2018  16:24

Svižný film, s priamočiarou líniou, ktorý zaberá väčšie časové spektrum jedného zaujímavého trojitého agenta. Stále sa niečo deje, no nejde sa moc do hĺbky. Na to tu ale asi máme Narcos a podobné počiny. Ja som sa bavil celý čas, bolo to spravené dobre, Cruise zahral svoj štandard. Nuž tak trochu mi to pripomenulo Obchodníka so smrťou. Jeho kvality to samozrejme nemá, no aj tak ide o fajn film za jasné 4*. A palec hore za rýpnutie do CIA a ich vychovávanie rôznych revolucionárov..

• 3.1.2018  10:35

Veľmi slušné Bčko plné akcie a aj obstojnej zápletky. Pripomenulo mi to akčné 90tky. Dokázal som to dopozerať aj cez prietrž reklám na Markíze, takže to nemohlo byť až tak zlé.

• 3.1.2018  10:23

Jej to bolo slabučké ako ninja korytnačky. Ak toto chcelo DC postaviť ako konkurenta Avengerom, tak to sa im ťažko nepodarilo. Jednak sú všetky postavy nezaujímavé a nesympatické (Afekt dosral aj inak skvelého Batmana). Príbeh - dej by sa dal zhrnúť do jednej vety: Pozberať tím, oživiť Supermana a ten dá na prdel záporákovi. Toto nebolo hodné jedného dielu Batmana - ani keď tam bol Swarzík s Robinom - najhorší Batman čo som videl. A to som pridal 1* za pekné dlhé nohy Gadotky.

• 3.1.2018  10:04

Strašne ma to nebavilo, príšerne. Toto mal byť akože podarený diel pirátov. Tak po tomto výčine to boli moji poslední piráti. No aby som nebol len negatívny, tak ten úvod s lúpežov v banke bol super, perfektne natočená scénka. No noví mladí ma nezaujali. Príbeh stále na jedno brdo, Depp ma už omrzel - tu bol priam otravný a polodementný. Ešte pol hodinu pred záverom to boli jasné 3*, no ten príšerný, zdĺhavý záver ma skoro zabil.

• 3.1.2018  10:00

No. Nebolo to vyslovene zlé, ale nadšený nie som. Veľa vecí fungovalo super ako v jedničke. Nápady ako ten s fľašou, skvelá záporáčka Moore, perfektný Mark Strong či Colin Firth fungovali. Fungovala aj často prestrelená akcia. Napr. kovboj s lasom dodal bojom inováciu. Ale ten príbeh a oživovanie agentov mi liezol na nervy ako celá americká pobočka. Tatum zbytočný, Halle Berry tiež a Egerton bol ešte slizkejší ako v jedničke. Bolo to slušné ale horšie ako jednička a tak dávam o * menej.

• 3.1.2018  09:52

Po veľmi dobrej jedničke prišla pre mňa osobne menej podarená dvojka. Stále je to jedna z tých lepších rozprávok, no príbeh bol slabší ako v jedničke.

• 3.1.2018  09:50

Pekná a vtipná česká rozprávka. Za posledné roky asi to najlepšie čo tu vzniklo. Dvojka Trojan a Dvořák super, Uriáš sa mi páčil najviac. Príbeh tiež pekný. Dobre sa na to pozeralo a páčilo sa to aj malej.

• 18.12.2017  14:37

Film z dvoch častí. Ta prvá polovica ma vyslovene nudila, humor ma nebavil, ústredná dvojica nefungovala a skoro som to vypol. Potom sa ale presúvame do Amsterdamu, hlášky občas začínajú fungovať, akcia je super a proste akoby to točil iný režisér. Motherfucker Jackson je aj v skoro 70! stále vo forme a tipli by ste mu tak 50. Reynold je znesitelný a veľa scén ako tá s motorkou je hodne dobrá. Takže nebolo to také zlé ako to spočiatku vyzeralo a film nám trochu pripomenul akčné 90te roky. Vtedy nám pravda stačil aj Seagal, či Van Damme s copy paste filmami a scenármi. Toto bolo predsa len lepšie.

• 18.12.2017  14:31
    Stážista (2015)

Pekný, nenásilný, príjemný film so stále skvelým De Nirom a dobre obsadenou Hathaway. Táto vkusná komédia mi veľakrát vykúzlila úsmev na tváry a po skončení filmu je človek odpočatý a dobre naladený. Prostredie filmu a aj jeho námet je super a režisér/scenárista v jednom spolu so skvelými hercami pripravili pekný zážitok. Konečne komédia bez grgov/prdov.

• 18.12.2017  14:27

Zrovna mám duchárske obdobie a čítam si knihy ako Život po živote, Mnoho životov mnoho mistrov atď. A v kinách sa objavil remake tochto staršieho filmu. A tak som sa s chuťov pustil do tohto Schumacherovho diela. Obsadenie bolo hviezdne. V tej dobe začínajúce hviezdy spolu zohrali dobré divadlo. Námet skvelý a spracovanie tiež ušlo. Dalo by sa z námetu vyťažiť viac, možno lepší scenárista a režisér by z toho vytrieskali väčší zážitok. No aj tak to hodnotím ako podarenú ducharinu s morálnym presahom. Človek sa zamyslel, oľutoval možno svoje dávne hriechy, dobrý film.

• 18.12.2017  14:22

Baby Avenger pre nezletilých s veľmi dobrým záporákom v podaní Keatona. V istých ohľadoch lepšie ako Spider-man s Maguirom. Chalan je síce dosť užvanený, ale občas zábavný a tešil som sa vždy na scénky so Starkom, ktorý mentoruje mlaďasa. V podstate to bolo celkom dobré, bavilo ma to. Vďaka Keatonovi a Starkovi to je dokonca lepší priemer.

• 18.12.2017  14:17
    Kolja (1996)

Pekný, príjemný film, typicky Sverákovský, dnes už klasika. Píjemná zmes úsmevných aj vážnejších tém. Vkusne zakomponované problémy s min. režimom. Hlavná postava napriek oprávnenému dôvodu na hnev na vtedajší režím príjmá ruského veľmi sympatického chlapca Kolju a navzájom si zlepšia svoje životy. Veľlmi kvalitný film svetového formátu.

• 18.12.2017  13:40

Po pozretí som veľmi milo prekvapený. Sedmička bola dobrá ale s odstupom času sa tam fakt nič prekvapivé neudialo, proste to bol skoro remake 4ky s predstavovaním nových postáv. Osmička sa rozbehla taktiež v štandardných star wars notách. Na úvod sme mali fajn vesmírnu bitku a potom som očakával klasický tréning Rey, ostatní, že budú klasicky zachraňovať infiltráciou situáciu a že sa možno na konci zase pobijú nejaké väčšie postavy. No ono sa dej za každým vyvíjal hodne nečakane a pár zvratov ma hodne zaskočilo. Proste som taký vývoj vôbec neočakával a to je dobre. Vydali sme sa konečne novými nečakanými cestami, mladé postavy sa pekne posunuli ďalej, nejaké staré ubudli (ale aj tu také čo som nečakal). Za mňa super. Tentokrát som mal šťastie na lepšie kino s dolby a to umocnilo skvelý audio-vizuálny zážitok. Prostredná časť mala pár hluchým miest, ale inak som hodne spokojný a neostáva mi nič iné, než počkať dva roky na pokračovanie.

• 31.10.2017  11:29

Mne tá roztržka vo vnútri tímu neprišla moc uveriteľná na to aby sa začali spolu obtĺkať. Možno tá medzi kapitánom a Starkom ešte hej. No večne spravodlivý kapitán tentokrát otočil a podľa mňa moc logiky či spravodlivosti v jeho chovaní nebolo. A tak to bolo ťažšie uveriteľné. Páčil sa mi úvod, nové postavy Spidermana a Panthera aj chladne psychopatický Brühl. Určite bude mať film presah ďalej, žeby v Avengers 3? No to si neviem predstaviť skombinovať temnú nehumornú atmošku kapitánov do vtipných Avengers. Tentokrát mi to prišlo akési zdĺhavé a miestami nudnejšie, preto iba 3*. No semienko neistoty bolo zasadené a som teda zvedavý ako si s tým poradia ďalej.

• 30.10.2017  14:28

Z prvého kapitána som mal vyrážky a tak som sa veľmi dlho odhodlával dať šancu ďalším dielom. Ale keď som zo všetkých strán počul, že jo jednotka je sračka, no tí ďalší sú super, nuž tak som to pozrel. A bolo to ozaj lepšie. Síce nemám rád Evansa a ani Scarletku, no v tomto diele bola Scarletka fajn, kapitán nebol tak oslizlý, dej bol dobrý a akcia nadupaná. Najviac sa mi páčila scéna lovu na Jackssona. Bolo to dobré, také iné a hrajúce na vážnejšiu nôtu ako Avengeri či posledný Thor.

• 30.10.2017  14:20

Všetci chalani môjho veku zakúsili alebo priam vyrástli na NFS. Čo som s bratrancom strávil hodín jazdy na Ferrari, Porsche a iných dream cars po krajine. A tak zo zvedavosti som dal šancu rovnomenému filmu. A bol asi taký ako by ste očakávali. Žiadna prevratná dejová línia, ani nič podobné nečakajme. No autíčka boli pekné, jazda bola dobrá, občas aj nejaká baba a hot pursuit s policajtami bol tiež. Takže NFS prevedené do filmu, taký priemer.

• 30.10.2017  14:15

Mám rád historické filmy a tých leteckých je málo a tých z prvej svätovej ako šafránu. A tak som si s potešením pustil tento filmík a nebol vôbec zlý. Najmä letecké súboje boli dobre urobené, občas trošku nerealisticky ale tie súboje na pár metrov vo vzduchu majú svoje čaro. Jediný problém mám s veľa hluchími miestami a tak trochu s tou ľúbostnou aférkou. Takže ubrať 30 min vaty a bol by som veľmi spokojný.

• 30.10.2017  14:09

Tak to bola pecka. Jednoznačne najvtipnejšia Marvelovka. Rezal som sa non-stop celé dve hodiny, ktoré ubehli jedna radosť. Verím, že viacerým vadí, že z Thora je vtipálek a že taká vážna téma je urobená tak odľahčene. Ale toto sa fakt podarilo. Bežne má dobrý film 5-10 hlášok, čo fakt stoja za to, no tu ich bolo desiatky a desiatky spolu s vtipnými scénkami. Herci si to užívali, spojenie Thor - Hulk výborné, do toho tradičný tragéd Loki, na odľahčenie Doctor Strange a čerešničkou bola skvelá Cate Blanchett ako Hela. Avengeri boli super, no toto bol ešte iný level. Takže ja som rád, že sa to nebralo smrteľne vážne, ale že to bola taká rozprávková komédia - a fakt lepšia ako vtipní Strážcovia galaxie. Chcem to vidieť znovu a chem to vidieť zas.

• 30.10.2017  13:51

Zvláštne vtipná komédia o tom ako bol vynájdený vibrátor. Veľmi príjemný, ľahký a nenásilný film vhodný na pozretie s citlivejšími polovičkami. Postavy, texty a ich výraze tváre sú komicky zastaralé ale do daného obdobia a štýlu filmu pekne zapadajú. Fajn oddychový film.

• 30.10.2017  13:46
    Spojenci (2016)

Príjemný romantický film z prostredia WWII okorenený špionážou a akciou. Zemeckis je dobrý rozprávač a jeho tradičný skladateľ aj kameraman tvoria skvelý tím. Občas boli hluché miesta, všetko však vyrovnal zaujímavý záver. Marion bola super no Brad mi prvýkrát prišiel akýsi umelý. Nemám rád, keď sa herci nezmieria so svojím stárnutím a napichajú sa botoxom, vyhladzujú vrásky a cvičia ako besní. Vyzeral, akoby mal vzadu štipcami ponaťahovanú a zopnutú kožu a jeho xicht tak vyzeral stále akosi divne, natiahnuto.

• 30.10.2017  12:15
    Auta 3 (2017)

Autá 2 zabudnnuté a hor sa na koniec kariéry skvelého pretekára. Túto rozprávku si užijú ako synovia tak aj ich otcovia. Možnože dospelí ocenia dej a psychologické pozadie ešte ďaleko lepšie. Každý si niečím podobným prejde. Či už v športe alebo len v klasickej kríze stredného veku. Graficky tradične paráda. Príbeh tiež pekný a záver možno aj trochu prekvapivý. Nebola to taká paráda ako jednička ale bolo to hodne lepšie ako dvojka.

• 30.10.2017  12:11
    Život (2017)

Celkom fajn film, s celkom fajn hercami, s fajn dusivou atmosférou. Pozeralo sa to dobre, no celý čas máte pocit, že ste to už niekde videli. Nahradíme chobotničkového votrelca tým od Scotta a máme celkom fajn remake. Proste poctivo zvládnutý film po všetkých stránkach, ktorý ale rýchlo vyšumí a ktorý poteší hlavne záverom.

• 17.10.2017  09:39

Seznam epizod: 1. II. Světová válka Výborná časť, zaberajúca aj obdobie pred oficiálnym začatím vojny (Franco v Španielsku, Mussolini, Japonci). Popis priebehu bojov, nesmierna obeť a statočnosť sovietov. Proste veľmi vyvážený pohľad z viacerých táborov. Sústavné zavádzanie sovietov o otvorení druhej fronty. Statočnosť Roosvelta, ktorý dokázal aspoň vyslať materiálnu pomoc rusom. 2. Roosevelt, Truman, & Wallace Popis ďalšieho priebehu vojny viac z amerického pohľadu s tým čo sa dialo v zákulisí. Aký zásadný vpliv mala udalosť nezvolenia Wallace za viceprezidenta. Ako tam dosadili úbožiaka Trumana. Ako ovplivnila smrť Roosevelta beh dejín po Jaltskej konferencii. K moci sa dostáva Truman a vojnový biznismeni - amerika sa mení z ako takej demokracie na imperiálnu veľmoc. 3. Bomba Pohľad na pokračovanie vojny mimo Európu. Na rušenie dohôd Roosevelta a Stalina z Trumanovej strany. Jeho hlúposť a naivnosť v podstate viedla k vzniku studenej vojny. Stone sa nebál spomenúť vojnové zločiny američanov a angličanov. Keď zbombardovali bezbranné mestá plné civilistov napalmom, fosforom, keď piloti zvracali zo smradu spáleného mäsa. A potom to prišlo. Stačila dohoda s Japonskom o ponechaní císara a bola by podpísaná kapitulácia. No Truman nie ani za svet. V podstate sa chvastal Stalinovi, že majú ničivú bombu a chcel ju previesť na Japonsku. A tak prišla podľa mňa jedna z najsmutnejších udalostí ľudskej rasy - zhodenie atómových bômb na civilné mestá. Len si pozrite tie snímky hrôzy s popálenými umierajúcimi ženami a deťmi, ako sa rozpadali zaživa. Stone opäť špičkovo pripravil pôdu na ďalší diel o začiatku studenej vojny. 4. Studená válka 5. Eisenhower, bomba & Třetí svět 6. J.F.K. k okraji propasti 7. Johnson, Nixon & Vietnam - zvrat štěstěny 8. Regan, Gorbatschev a Třetí svět-vzestup pravice 9. Bush & Clinton: Promarnění míru - Nový světový řád 10. Bush & Obama-Věk teroru(oficiální text distributora)

• 17.10.2017  08:59

Pekne spracovaný dokument, podfarbený Claptonovou gitarou s veľmi veľa dobových snímkov. Bol som osobne v bunkroch vzniknutých pred 2. svetovou vojnou. V tej dobe boli nezničiteľné a pokiaľ by nedošla munícia a zásoby nedobiteľné. Neskutočne dômyselná sieť bunkrov s vlastným odvetrávaním, vodou, záchodmi, protitankovými delami a guľometmi. Prepuste na granáty a dokonalá železobetónová konštrukcia zasypaná metrami pôdy. Do toho protitankové a protipechotné zábrany a priekopy. Neskutočné čo dokázali naši ľudia vybudovať za pár mesiacov (hlavne keď vidíme ako im ide stavba ciest teraz). Proste táto udalosť mala zásadný, celosvetový dopad. Keby sa postavil civilizovaný svet Hitlerovi už tu, nikde by sa nedostal. Žiaľ Briti nemajú spojencov len svoje záujmi a obdobne je to z celým pokriveným západom. Tu proste ukázali svoju pravú tvár. Mníchovská zrada je správny názov. O nás bez nás. Výborný dokument kriricky zobrazujúci najmä Chamberleina a Britskú zbabelú vládu. Celkovo si anglosasi trúfnu maximálne tak na krovákov s oštepami, indov s mušketami a potom ich zotročia - zkolonizujú. Celú druhú svetovú sa len skrývali za morom a bojovali len tam kde sa im to hodilo a najväčší frajeri boli na konci vojny, keď napalmom, fosforom, atómkami zničili bezbrané mestá a spôsobili genocídu obyvateľstva (napr. Drážďany). Keď sa človek zamyslí, ono ani nebolo lepšej strany. Výsledok II. svetovej: cca 70-85mil mŕtvych, z toho 27mil sovietov (percentuálne straty z celkového obyvateľstva: 13% rusov, 25% bielorusov, 16% ukrajincov), 6mil židov, 6mil poliakov (17% národa), 7mil nemcov, 3mil japoncov, 15-20mil číňanov..., briti + usa 850tisíc. Tu je jasne vidno, kto skutočne bojoval o život a o prežitie národa.

• 13.10.2017  15:50

Dobré pokračovanie, mne sa osobne páčilo viac ako jednotka. Úvod s titulkami výborný. Podpichovanie tchora a Pratta fungovalo, vlastne sa všetci navzájom dobre podpichovali a zasmial som sa častejšie ako prvý diel. Tchorova akcia pri ochrane rakety perfektná, valil aj Bautista a finále s Groothom fajn. Hudba, herci, príbeh, všetko fungovalo slušne a príjemne som si oddýchol.

• 1.10.2017  09:02
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Ja som rád, že čosi podobné vzniklo. Nech si myslíte čokoľvek o Rusoch a Putinovi, je to jeden z najmocnejších a najskúsenejších politikov sveta a rozhodne má čo povedať k svetovému dianiu. Majú pravdu aj tí čo vravia, že Stone bol tak trochu vlezdoritista a proste jeho obdiv k Putinovi sršal na všetky strany. Mohol si niekedy odpustiť tie jeho oslavné/obdivné dodatky, pretože iba zbytočne nahrali na smeč rusofóbom. No najmä 4. diel ril do Putina čo to dalo a nenechal sa odbiť všeobecnými frázami. Škoda, že sa nepoložili niektoré otázky ako napr. čo si myslí o zostrelenom Boingu nad Ukrajinov, obvineniach z umlčovania novinárov, či vražda toho špióna čo hral na všetky strany. Inak to ale bolo obsiahlé dielo a tí čo sa venujú globálnej politike to ocenia. Ja to nechám na každom, nech si upracú v hlave, čo bola a nebola lož, ale hlavne sa nepredpojato zamyslite o čom sa bavili, skonfrontujte to s tým čo dennodenne počúvate z našich médií a možno zistíte, že nie všetko čierne je čierne, ale že to je čiernobiele z oboch strán. Ja som si vypočul viacero prejavov ako Putina tak amerických prezidentov, či Merkelovej z rôznych fór a politická úroveň Putina je o niekoľko tried vyššie.

• 23.9.2017  14:55
    Kill Bill 2 (2004)

Nedávno bola v TV jednička. Nevidel som to 13 rokov. A teda som si pamätal už iba rezbu s Lucy Liu a jej 88 kumpánmi. Tak ma to zaujalo, že som si pozrel aj dvojku. A až teraz starší a po opätovnom pozretí musím oceniť kvality oboch filmov. Sú hodne rozdielne a oba skvelé. No dvojka je Tarantinovský dialógový majsteršpik. Uma bola božská, Carradine je výborný a do toho klasicky skvelá hudba, ktorú Quentin vyberá starostlivo. U mňa Pulp Fiction > Kill Bill > Divoký Django > Nehanební bastardi...

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15