Maniik88

informatik

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 17.8.2018  13:57

To som nečakal. Nepozrel som si žiadny trailer a že to bude fantasy s príšerami...oddychová B-lbina. Húfy Číňanov popoletujú po hradbách, postrielajú si s katapultami, zahrajú sa za vlastenecov a prerobia západniara a nalejú mu kus vyššej morálky. Damon strieľa lepšie ako Robin Hood a tie akcie boli proste prepálené. Je to cielené na Čínskeho diváka. Mali by sme si na to zvykať, stáva sa to čoraz častejšie. Dafoe nemožný a zbytočný, asi jeho najhoršie úloha. Zaujala pekná mladá čínska generálka Tian Jing. Mohla by zahrať Mulan heh.

• 17.8.2018  13:42

Na to, aby sa to dalo považovať za vážny špiónsky film, je to s moc slabým dejom a moc prekombinované. Miestami s divnou hudbou. Na to, aby to bol čisto akčný film, je tam zase moc málo akcie. A výsledok je taký nejaký rozporuplný. Moja obľubená Charlize je klasicky skvelá, sekunduje jej veľmi dobre McAvoy. Tých pár akčných scén je perfektných, najmä 10min rezba na schodoch s KGB agentmi, keď to bolo snáď natočené na jeden - podotýkam - maximálne prehľadný záber. Také niečo som snáď ešte v takej kvalite a dĺžke nevidel. Porovnávaný Wick proste takú scénu nemal. Za mňa takmer 4*, ten záver bol proste z rýchlika a tak trochu neprehľadne odfláknutý. Trochu viac akcie a menej kombinačnosti a bola by to akčná pecka.

• 17.8.2018  13:35

Zaujímavý príbeh z veľmi zaujímavej doby. Film je dosť dlhý a uznávam, že miestami aj nudný. Najmä prvá polovica. Potom ale prichádza to odhalovanie, to strašne ťažké rozhodovanie majiteľky Washington post a jej zamestnancov. A práve ten záver, tých posledných 30 min ma definitívne presvedčilo, že sa to oplatilo vidieť a že je to nadpriemerný počin. Štavu tomu dodali skvelý Tom Hanks a tak isto skvelá Meryl Streep. Proste doba nedávna a pri tom tak vzdialená. Novinári mali vtedy ešte nejakú česť a našli sa aj takí, u ktorých bola pravda až na prvom mieste. Budeme sa ešte čudovať čo všetko ušáci odtajnia. Konšpirácie sa budú meniť za realitu.

• 14.8.2018  12:46

Najhorší Asterix čo som videl. Strašný herci, strašne trápne, hrozný dej, postavy, skoro všetko. Občas dobrý vtip, či scénka. Ako učenie gentlemanstvu Vikinga a ich následný strach z babky. Hrozný bol aj Český dabing, keď sa snažili dávať trápny prízvuk postavám. A tak dávam veľmi slabé 2*. Francúske Babovresky.

• 14.8.2018  12:42

Uf. Pozreť si Mijazakiho je náročná úloha. Musíte byť dobre vyspatý, koncentrovaný a potom budete odmenený naozaj neokúkanou, originálnou a veľmi zložitou rozprávkou s neskutočnou grafikou a nápadmi. Ako je u Mijazakiho zvykom, postavy sú veľmi komplikované, nie sú vyslovene záporné a kladné a dej je ťažko sledovateľný. Proste majstrovský kus, ktorý ale svojou zložitosťou a mentálnou náročnosťou rozhodne nie je pre detského diváka a pre každého. Tentokrát som pochytil väčšinu deja a postáv a dávalo to celkom zmysel. Neostal som stratený ako v Zámku v oblakoch. Krásne ale druhýkrát by som to nezvládol.

• 14.8.2018  12:38
    Balerína (2016)

Príjemné prekvapenie od Frantíkov. Keď si to pustíte s vašou dcérkou, určite neprehlúpnete. Bude sa to páčiť vám, bude sa to veľmi páčiť malej copani. Paríž, Eiffel, balet..to najlepšie čo frantíci majú poskladajú do slušného príbehu s peknými postavami. Vadil mi len nezmiselný koniec s kladivom a pobehovaním po veži. Inak spokojnosť.

• 14.8.2018  12:34
    Spáči (1996)

Herecký koncert Hollywoodskej špičky podporený skvelým scenárom a réžiou, silným príbehom a príjemným tempom a rozprávaním. 220min toho filmu mi teda utieklo rýchlejšie ako Vtedy na západe a Vtedy v Amerike - podobný film s presahom niekoľkých desaťročí. Príjemne ma prekvapili detskí herci, De Niro tradične skvelý, Brad Pitt, Bacon, Hoffman či sympatický mafián Vittorio Gassman. Všetci super a aj Minnie Driver. 90te roky boli mimoriadne priaznivé pre vznik skvelých filmov.

• 14.8.2018  09:15

Takéto čosi som čakal. Chcel som len vypnúť mozog, pozrieť si megalomanské ničenie, do toho môj obľúbený The Rock a taký nejaký Pacific Rim bez robotov. No žiaľ do rúk do dotal neschopný Peyton, ktorý do***vý všetko čoho sa dotkne a San Andreas bol jeho prvý prečin. Akoto, že mu dávajú ďalšie mega rozpočty? Takže príbeh slabý, úvod slabý, vtipy väčšinou slabé. Ale ten záver v Chicagu a pár svetlých chvíľ to vytrhli z odpadu. Aj keď aj tá bitka na konci mohla byť lepšie urobená. Deťom by som to nepúšťl, moc veľa kečupu a roztrhaných tiel. Zase naopak sa to mohlo teda urobiť viac brutal, viac hororové..ako šli loviť vlka, z toho sa dalo vymačkať ďaleko viac.

• 31.7.2018  12:38

Brolin ide posledné roky hodne hore. Jeho drsný, chlapský xicht sa hodí aj do role záporákov, aj do role mafiánov a aj do charizmatickej role hasiča. V podstate bola celá parta hodne dobre povyberaná, jeden sympoš na druhom a veľmi rád si ich divák počas rozvíjania charakterov obľúbi. Bolo to hodne vkusne podané, hlavné postavy perfektne interakovali a hoci som pekelný záver očakával/tušil, bol to silný moment. Skvelý film o veľmi drsnom chlapskom remesle, o hasičoch lesných požiarov v prvej línii. A vysoko oceňujem, že sa snažili vybrať xichty podľa skutočných postáv. Takže nám tu nebehajú kadejakí nasilu dotlačení mulati a iní chudáci utláčaní. Snáď ich nezažalujú, že nesplnili kvóty na všetkých možných -istov. A dodatok, nechápem, kde sa skrýva a vytráca Jennifer Connelly, videl som ju v sakra málo filmoch.

• 21.6.2018  12:27
    Deadpool 2 (2018)

Za mňa lepšie ako jednička. O hlášky a vtipné scény nie je núdza. Nasmial som sa neúrekom. Spojenie s X-men zaujímavé. Brolin hodne dobrý a aj X-force tým haha. Najviac som sa nasmial na potitulkovej scéne, keď si robil Reynolds srandu sám zo seba. Je to proste iné, netradičné, vulgárne, brutálne a asi to má miesto vo filmovej brandži. Ale opäť, jedno pozretie stačilo, druhýkrát by ma to nudilo. Trochu ma rozhodila partia 10 ročných chalanov čo šla na tento film to kina. Rodičia, to neviete kam púštate decká? A milé kino, toto je rozhodne min. od 15++, ideál 18++.

• 21.6.2018  11:23

Už jednička bola celkom úlet. Nalákali ma ale dve mená - Tony Jaa a Donnie Yen. Možno 2 z 5 najlepších martial arts súčastných hercov. Takže som si myslel, že o kung-fu bitky nebude núdza. A o akciu a že proste človek vypne mozog a užije si akčné Bčko s Ačkovými martial arts hercami. A dal by som tomu kľudne aj o 2* viac, keby sa dá na tú akciu pozerať. Zbesilý strih. Neznášam to. Sekunda, strih, iný záber a takto dookolo. Načo dočerta vezmú Jaa do filmu. To tam rovno mohli nastrihať dreveného Disela ako robí kop z otočky. Takže všetko Bčkové a celkom by to ušlo nebiť psycho kamery a strihu, škoda.

• 15.6.2018  13:50

Van Damme 2.0 je naspäť v životnej forme. Adkins nabúšený ako nikdy opäť prebojuje minimálne polovicu filmu. Všetky tie kopy, skoky, chmaty sú proste skvelé a vidno, že to chlap vie. Tentokrát sme dostali citlivú a veriacu variantu Yuriho Boyku. A tak trochu nelogicky začne konať ( ako v Driver ), možno aj ľúbiť ženskú a pobije sa za svoje a jej spasenie. No proste dej ako by človek očakával. Nič prevratné ani nejak zaujímavé. No súboje som hltal ako kedysi Van Dammov Súboj cti na VHS. Proste old school kvalitné Bčko, ktoré je do 1,5h hotové a vy sa nestihnete nejak nudiť.

• 12.5.2018  13:09
    Město (2010)

Príjemná old-school krimi. Affleck to režisérsky zvládol dobre, dal do kopy fajn partu hercov a stihol počas filmu pekne prekresliť svoj a Rennerov charakter. Lúpeže mali drive a myšlienku, prestrelky a naháňačky dobré. Som spokojný, fajn film na večer. Zaujal ma tu Renner a Jon Hamm.

• 12.5.2018  13:07

V tomto filme nefungovalo nič. Nefungovalo vôbec sexuálne napätie a chémia medzi postavami, nefungoval príšerný scenár a ani herci. Jediný, kto ma trochu zaujal bol strýko Matthias Schoenaerts. Jenniferka hralo otrasne, tvárila sa otrasne a v jedinej scéne, kde sa vyzliekla, tak šlo zrovna o úplne asexuálnu scénu (inak ju mám ako tak rád). Najviac ale zamrzí ten slabučký, neuveriteľný dej a ukrutná dĺžka filmu. Aj to slniečkárske vykreslenie siajej agenta verzus ukrutní rusi..1* z milosti a druhá za Jenniferkynu postavu.

• 2.5.2018  11:00

Tak to bol nárez. Ťažko to nejako okomentovať, aby som nenapísal spojler. Tak snáď len, že Thanos je perfektný záporák, snáď jeden z najlepších, čo som kedy videl (nie nadarmo ho porovnávajú s Darth Vaderom, či Sauronom). Loki, Ultron či hocikto iný z Marvelu boli len čajíci oproti Thanosovi. Celý film je vlastne o Thanosovi, o jeho zámeroch, emóciách, čo ho k tomu vedie. Všetci Avengeri a ostatní sú len zábavný komparz čo kladie odpor. Takže 10 rokov sme pozerali desiatky filmov aby sme sa dostali k tomuto filmu. Keď je to vhodné, je to vtipné a človek sa zasmeje, keď je treba poriadnu akciu, máme ju a keď to má byť vážne, je to vážne. Ideálne vyváženie. Nepáčila sa mi úplná bezradnosť Avengerov, nulový plán, akoby nerátali s tým, že Thanos príde. Naopak sme mali skvelú akciu, skvelého Thanosa, ktorému som občas aj fandil, skvelý Thor a Stark, vtipné scénky so Strážcami. Dám tomu nakoniec 5*. Páči sa mi aj ako to skončilo. No mám zlý pocit, že to celé poondia v ďalšom diele a bude cestovanie v čase. A to ja nerád, to by som musel ubrať.

• 2.5.2018  09:10

Hodne zaujímavý film o Rainmanovi strihnutom s Johnom Wickom. Affecta mám rád ako režiséra a občas aj čosi trochu zahrá, no je proste drevený. No tu zahrať autistu, to mu teda sadlo ako riť na šerbel. Do toho krehká Kendrick a zvláštna intouš láska, no a nečakaná head shot akcia. Bolo to hodne zvláštna zmeska žánrov ale mne sa ten mix páčil a ako celok hodnotím hodne vysoko, skoro na 5* .

• 2.5.2018  09:02

Mňa to moc nebavilo pozerať sa a počúvať šušlanie všetkých zúčastnených. Exotika síce na zaujímavosti pridala, napr. skvelá kráľová garda plešatých mužatiek, no inak ma to dosť nudilo. Dosť tmavý film, niekedy som nevidel čo sa deje. Príbeh a zápletka nezaujímavá, do sveta Marvelu sa chcela akurát ukázať Wakanda aby sa v nej mohla udiať fajn bitka v Infinity War.

• 2.5.2018  08:57
    Anthropoid (2016)

Film sa drží poctivo skutočných udalostí a tak ide o fajn počin aj pre štúdium dejepisu. Ja som napríklad nevedel, že to skoro podelali a že Heyndrich to skoro prežil. Je už na zvážení, či to bol rozumný čin a či tie tisícky českých obetí stáli za to. Herci ušli, hodne sa využilo aj českch hercov. Akurát Murphy by sa hodil skôr na Heyndricha s jeho kukučom.

• 17.4.2018  08:29
    Teorie tygra (2016)

Viete prečo sa muži dožívajú menej ako ženy? Lebo majú často doma bosorku, ktorá im skráti život, či už priamo psychickým útlakom, nepriamo chlastaním a horšou životosprávou, aby ušli svojím bosorkám po prechode. Tí najšťastnejší majú zlatú ženu celý život, tí menej šťastní majú bosorku až po prechode a tí najsmutnejší z nás majú také ako v tomto filme celý život. Výborný, vtipný film, s nesmierne sympatickou hlavnou postavou. Ozaj sme sa všetci pekne bavili o hlášky nie je núdza. Proste ideálny oddychový film, ktorý pre staršie páry môže byť hodne poučný. Muž má detskú dušu a potrebuje občas voľnosť a čas pre svoje koníčky. Som rád, že som zatiaľ v tej prvej najšťastnejšej skupine, no okolo seba hlavne u starších párov to nevidím tak ružovo. Hláška na záver: "Ja kastrace nedelám. A prečo? Zo zásady"

• 17.4.2018  08:22

Nadpis je podobne zavádzajúci ako raz, keď som si vybral za povinné čítanie "Hľadanie Draka". Samozrejme to nemalo nič s drakom. Tu musím uznať, že nejaké dva 5 minútové boje boli. Ide skôr o psychologickú drámu, kde prenikáme stále hlbšie Cézarovi do hlavy a tak trochu poučne vydíme, že slepá nenávisť nikam nevedie. Inak výborný výkon Serkisa a grafikov. Opičáci boli neskutočne uveriteľný (až na gorilu na koni). Dobrý záporák bol aj skvelý Harrelson. No bolo to miestami strašne zdĺhavé, záver ťažko uveriteľný a málo logický a tak som musel hodnorenie zhodiť na 3*. Ale celkovo trilógia neurazila a boli to dobré filmy.

• 4.4.2018  13:28

Milý oddychový film s 3 mega sympaťákmi, ktorí sa rozhodnú oprávnene vykradnúť banku. Je to vtipné, film odsýpa, lúpež je prekvapivo dobre premyslená a najmä potom aliby a vyšetrovanie. Proste taká milý, nenásilný film so sympatickým triom, po ktorom vám ostane dobrý pocit

• 4.4.2018  13:19
    Coco (2017)

Animák roka, jednoznačne. A možno jeden z najlepších za posledné roky. Táto rozprávka má hodne veký presah aj pre dospelého diváka a vaše deti nebudú jediné, ktorých to bude baviť. Je to krásne animované, občas vtipné, pekný príbeh a výborný záver. Ozaj originálne a veľkolepé, bravo Pixar.

• 4.4.2018  13:06
    Ferdinand (2017)

Slniečkársky,býk sa rozhodne, že bude radšej čuchať kvetinky a neublíži ani muche. No na jeho nešťastie ho šupnú do lágru kde má trénovať na arénového býka. Celé to znepríjemňuje maximálne otravná a hnusná koza a pár ďalších degenerátov. A záver to teda vôbec nezachránil. Podľa mňa šlo o podprahové programovanie slniečkárov.

• 4.4.2018  13:03

Cielené na najmenších. Je to pekné, hýbe sa to, občas sa zasmejete a občas sa modlíte nech už je koniec. Priemerný animák bez myšlienky.

• 26.3.2018  09:32
    Tomb Raider (2018)

Alicia je z novej generácie perspektývnych herečiek (napr. Daisy Ridley, Margot Robbie). Páči sa mi ako hrá, ako vyzerá a ako Lare jej to seklo. Niekde som sa dočítal, že si prešla hodne brutálnym tréningom a nabrala 8kg svalov. A bolo to vidieť, kocky na bruchu, svalnatý chrbát. Človej jej proste veril to visenie na cepíku na jednej ruke. Áno, o číslo väčšie prsia by Croft sedli viac, no inak bola super. Páčil sa mi úvod v GB, cyklo závod, zápas, super. Potom sme sa rýchlo dostali do Japonska so skvelou naháňačkou. Celkovo boli akčné pasáže zvládnuté hodne dobre, Lara bola uveriteľná a keďže už nič nehrám na pc, aj scény boli pre mňa nové. Nomálne by som privítal pokračovanie, kde by využila svoje nové deviny. Keby je tam iná herečka, dal by som 3*, no skvelá Vikander to vytiahla na 4*.

• 26.3.2018  09:22

Neokukaní herci, neokukaní námet, prekvapivé zvraty a scenár a zvláštny brutálny humor. Hoci je väčšina hercov menej známych, nie je to na škodu, práve naopak. Film nás skvelo previedol cez psychológiu postáv, ich motívmi a ich premenou. Trošku mi to pripomenulo Hon, tým malomeštiackým lynčovaním. Som spokojný, veľakrát som si myslel, že sa čosi stane a stal sa opak, alebo sa to vidalo nečakaným smerom. V podstate sme ani nemali čistokrvnú pozitívnu postavu. Dobrý film.

• 26.3.2018  08:59

Fajn psychologická dráma zo školského prostredia. Nie je to také brutálne a prepracované ako severské filmy s rovnakou tématikou, ale bol to dobrý film. Skvelá Pfeiffer a banda rôznonárodostných študákov. Dobre zvládnutá psychológia hlavných postáv. Za mňa slušné 4*.

• 12.2.2018  09:11
    7 životů (2017)

Skvelý námet, perfektná Noomi, slušný dej a akcia. Tento film ma veľmi milo prekvapil. Wirkola dodal severskú drsnosť a tak nešlo o žiadne milé pobehovanie hlavného hrdinu. Noomi Rapace potvrdila svoje herecké kvality - zahrala sedem rôznych charakterov. Veľmi sa mi páčila už ako Lisbeth v severskej verzii Muži čo nenávidia ženy. Vo filme bola veľa scén, kde sme mali veľa sestier pokope a spravili to perfektne. Film naviac predstavil ťažkú tému premnoženia ľudstva a nedostatku základných surovín a boj o prežitie. Nuž budúcnosť nebude ľahká. Zamrzela ma akurát jedna hodne veľká logická diera záverom filmu, ale ináč hodne dobrý film a odporúčam pozrieť.

• 5.2.2018  10:06

Prekvapivo dobrá komédia, ktorá síce s pôvodným podareným Jumanji moc nemá, no jej zmodernizovanie sa podarilo. The Rock prekvapivo hral, používal mimiku, city, normálne dobre zahral. Neznášam ujačaného Harta, no aj ten sa sem charakterovo hodil. Každý jeden z mladíkov dostal opozitný charakter a tak mal film aj výchovný rozmer. Najmä pre bárbinu, ktorá sa vtelila do Jacka Blacka - ktorý to tiež zahral perfetne - tu je hodne výchovne zobrazený mobil a jej trápne problémy s lajkami. Kulisy boli krásne, pravdepodobne Hawaj. Akcia bola hodne dobrá, až na pár divných digitálnych nepodarkov - The Rock na motorke. Takže bolo to vtipné, herci dobrí, dej slušný a ostal som dobre zabavený a s dobrou náladou.

• 5.2.2018  09:58

Film mal veľmi ťažkopádny rozbeh, vlastne sa celý čas poriadne nerozbehol. Tretinu filmu dávame dokopy bandu, tretinu chcú ujsť a poslednú sú z nich zrazu moralisti a idú dobrovoľne takmer na smrť. Zaujímavý boli Smith ako Deadshot a krásna Margot ako švihlá priateľka hnusného Jokera - Harley. Ostatní boli takí do počtu. Zase raz sme zachraňovali celý svet, no bola tam málo akcie a najmä málo zaujímavej. Ani Margot cici nevytrčila, asi chýbal R-kový rating. Deadpool bol lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16