Encanto (2021)

Absolútne prekrásna grafika, nádherné a farebné. Graficky a prostredím podobné s Coco. Príbeh niekde z Južnej Ameriky, kde je hlavným základným kameňom rodina. Zabíjali to pesničky, otravné, ujačané a často k ničomu pesničky. Bolo ich moc a tu mi fakt vadili. Príbeh taký jednoduchší. Vtipu tam nie je extra moc. Postavy, samá ženská a ak tam aj bol chlap, tak to bol buď podivín, alebo už bol mŕtvy. Neviem čo majú v Disney v poslednom čase proti chlapom. Ešte aj siláčka bola "žena". Takže oproti Coco je toto výrazne slabšie ale stále pozerateľné a graficky absolútne dokonalé. V podobnom čase vyšlo Spievaj 2 a to ma bavilo omnoho viac. Dcérke sa páčilo aj toto.

Matrix Resurrections (2021)

Úplne chápem rozporuplnosť hodnotení, kde nájdeme všetko od Odpad až po 5*. Ani ja neviem čo napísať po pozretí v kine. Na jednu stranu ma to proste bavilo. Bola to taká fajn stretávka po 20 rokoch s hercami, ktorí zostarli, s konceptom, ktorí sa stal legendou, s príbehom, ktorí bol hodne aj o jedničke Matrixu, no zároveň bol slušne rozpracovaný. Na druhej strane je hodne vecí nedovysvetlených, občas nelogických, efekty a súboje také občas akoby dvadsaťročné. Viac ako akcia ma bavilo to okolo a mal som pocit, že si to Neo aj Trinity užili a že hlavným posolstvom filmu je, že láska, to je tá najsilnejšia energia vo vesmíre. Hudba fajn, noví herci mi prišli cool a ja som proste celkom spokojný. Ale chápem, že to mnoho ľuďom príde zbytočné a že im to nesadlo.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Zdejší hejtery zase raz idú plnú paľbu. Je to České tak hneď -2*. Ja si myslím, že to vôbec nebolo tak zlé. Cestovanie v čase samozrejme nie je dotiahnuté ako v Interstellar alebo iných sci-fi, ale je to aj pre deti a tak toto bolo fajn. Mne ústredná dvojica prišla sympatická. V rámci Českých pohádok posledných rokov slušný priemer.

Zpívej 2 (2021)

Ja myslím, že sa aj druhý diel podaril. Ostali nám staré dobré postavy a tie nové boli zaujímavé. Koala zase raz naklame všetkým okolo čo sa dá a nastrká sa kde ho nechcú, ale vďaka tomu majú vystúpiť v nejakej obrej show. Všetky postavy sa musia v niečom zlepšiť alebo prekonať svoj veľký strach z niečoho. To zliepanie programu a trénovanie občas trochu drhne a nudí, ale záverečná show je tak pecková, že to na tie 4* vytiahlo. A dcérenka moja bola spokojná a vysmiata a to je hlavné.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Všetci o tom hovorili, tak som sa rozhodol si to pozrieť z akéhosi záujmu, akoto, že niečo s takouto tematikou je jeden z najobľúbenejších seriálov Netflixu. Z počutia viem, že to videlo aj hodne deciek a to aj hodne mladých a potom blbli a hrali sa na ten seriál v škole a trestali porazených. Po pravde neviem ako to, že to získalo toľko pozornosti. Scenár je veľmi deravý a plný nelogičnosti v chovaní postáv. Veľa z nich mi liezlo celý čas na nervy. Niektoré epizódy boli priemerné, niektoré ma vyslovene nudili, ako epizódy s policajtom a VIP a asi tak dve boli dosť dobré. Epizóda s preťahovaním lanom a s guľôčkami boli fakt dobré. Na druhej strane psychologicky to bolo spravené celkom dobre a tlak na postavy sa stupňoval každým kolom. A odkryli sa skutočné charaktery postáv. Posledné dva dieli zamrzeli, nebol moc využitý potenciál. A tak nejak som tušil kto je kto, pre mňa žiadne prekvapenie. A pre deti, ktorým sa len buduje povedomie o tom čo je a čo nie je morálne, čo je správne, toto fakt nie je.

Černý kotel (1985)

Na Disney nevídane temná a strašidelná rozprávka. Decká sa veru aj trochu báli. Na dospelého je to ale naopak moc decké. A tak si to úplne neužijú ani najmenší a ani tí starší. Ale príjemné prekvapenie, že Disney natočil aj čosi "iné".

Spider-Man: Bez domova (2021)

Fanúšikovia SpideMana si prídu na svoje. Ak si pozrete kto tam hrá, neprekvapí vás to (Tobey Maguire, Garfield, Dafoe..) Takže dostávame Spidermanov hneď troch. A všetkých hlavných starých záporákov z multiversa. K tomu skvelý Dr. Strange a pár kúziel, ktoré sa tak trochu potentujú. Za všetko môže puberťák Holland a jeho, pre neho veľké problémy. Musí si čímsi preskákať a preliesť aby dospel a pochopil, že svet sa netočí len okolo jeho prianí. Takže je to viac smerované na puberťákov a mládež.. tak aj vyzeralo osadenstvo kina. Vadilo mi až moc fňukania a ľutovania sa, až moc nelogičnosť v jednaní a občas neprehľadná akcia. Super bola preťahovaná Stranga a SpiderMana v akomsi Inception levely. Fajn boli aj úvodné súboje. Koniec bol trochu preplácaný. Takže, ak vám nevadí sedieť medzi samými násť-ročnými a pozerať sa hneď na 3 ufňukaných Spidermanov, tak sa to dá. Hodne slabé 4*.

Zpátky do divočiny (2021)

Deťom sa to pomerne páčilo. Zvieratká boli pekné, farebné, neobvyklé. Austrália zaujímavá. Ale príbeh nič moc, vtip bol podarený len občas. No a záver bol zbytočne moc akčný a násilnický a šialený. Hadík bol rozkošný.

Ovečka Shaun: Vánoční příběh (2021)

Typická Shaun the Sheep. Veselá, vtipná, šialená a decká ju milujú. Pekný diel plný gegov, vtipov a klasickej ovečkovskej animácie. Deti spokojné ako lečo a mňa to tiež bavilo.

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott a historický veľkofilm? To je proste skvelá kombinácia a nebolo tomu inak ani tu. Mne sa nápad prerozprávať príbeh z pohľadu 3 hlavných postáv páči. Každý to prerozpráva z pohľadu svojho a veru pohľad Marguerite bol hodne drsný, hlavne to vypočúvanie a čo jej hrozilo ak jej ctihodný manžel v súboji neuspeje. Každý z nich mal vlastne zo svojho uhla pohľadu pravdu. Kulisy a obrazová stránka bola samozrejme špičková. Záverečný súboj stál za to čakanie. Drzný, chladný, hnusný stredovek plný fanatických pánbičkárov bol zobrazený super. Herci fajn, páčila sa mi hlavne Comer ako fajne zahrala vznešenú šľachtičnú s neľahkým osudom. Damon ušiel a Driver je fajn herec. Affleck bol len postranné krovie, takže tiež fajn. Škoda, že tie bitky v úvode neboli trochu lepšie a dlhšie zobrazené.