Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Budu trapný, ale jako většina musím uznat, že jednu hvězdičku si film zaslouží snad jen pro nádhernou Sophie Marceau v nejlepších letech. Jinak jde o dost podivnou báchorku plnou WTF momentů, kde probíhají da-da dialogy, až z toho bolí uši. A to jsem si myslel, že jméno Sophie Marceau na přebalu DVD může být jistým příslibem solidní zábavy.

Království potoků (2005) (TV film)

Další pohádka, kterou nemůžu označit za odpad, ale spíš je mi u ní líto, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Poměrně solidní obsazení, krásné kostýmy a na TV pohádku poměrně velkorysá výprava (o.k., tak teda jen ten fakt, že se většina natáčela v exteriérech a interiérech skutečných zámků), ale celé se to změní v jakési rozblemclé cosi, kde se vlastně nic neděje, i když se to tváří, že se děje.

Peklo s princeznou (2009)

Asi jsem se těšil až moc. Čerty v pohádkách mám rád. Králové jsou obsazeni skvostně. Jirka Mádl je sympaťák a Tereza Voříšková je opět pekelně sexy. Ale celé to jaksi nedrží pohromadě a přestože se tu a tam objeví docela zajímavý nápad, nakonec to vyšumí do ztracena. A to je při uvážení velkorysé výpravy, která však nepůsobí přehnaně cukrkandlově jako v případě Troškových pohádek, docela škoda.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Zatímco první film má atmosféru, děj a udrží vás po celé dvě hodiny v napětí, dvojka je jen velmi slabý odvar, kde se objeví skoro všechny potvory z prvního dílu, ale většina už díky tomu nevyvolává onen kýžený hnus a strach, ale člověk to spíš odzívá. Navíc tu skoro nic nedává smysl a tak dávám jednu hvězdičku za efekty a vlastně i za to, že to má "jenom" 95 minut.

Lidice (2011)

Film jsem viděl už v době, kdy rozčarování z kritik, které jsem přečetl, poněkud opadlo, ale byl jsem díky ním alespoň teoreticky připraven na to, do čeho jdu. Ve výsledku jsem ale nebyl zklamán, ale spíše poněkud naštván z promarněné šance. Pokus rekonstruovat tragický osud Lidic a jejich obyvatel totiž zůstal kdesi na půli cesty. K pozitivům snímku patří vedle samotného záměru jeho špičková technická stránka - obzvlášť kamera, výprava a postsynchrony jsou (nejen) na české poměry nevídané. Na druhou stranu o to víc zamrzí scénář, který divákovi nedává prakticky žádnou možnost ztotožnit se s některou z postav, a my tak spíše nezaujatě sledujeme jednotlivé figurky. Jako zcela zbytečné pak působí chyby, které byly již mnohde propírány - osobně mě zarazila například postava Zuzany Bydžovské, která, ačkoliv ochrnutá, začne po několika dnech v Ravensbrücku (byť s pomocí, ale i tak) chodit. To, že jde o Ravensbrück však není jedinkrát zmíněno. Navíc, jak už psal Kamil Fila, film je až přespříliš ušlechtilý. Genocida a vraždění však ušlechtilé ani krásné nejsou (a já měl bláhový dojem, že to přinejmenším po filmu Zachraňte vojína Ryana, ví snad už každý filmař). Zde však popravený po jednom zásahu "vzorově" padá mrtvý k zemi. Žádná agónie, bolest, nic. Jen přesně fungující likvidace. Drobné plus mi proto přidal voják, který na rozdíl od ostatních není dokonalým vraždícím strojem, ale nevydrží likvidaci neárijských dětí v nákladních autech, nejprve se potupně pozvrací a následně si prožene hlavou kulku. Naopak je zvláštní, jak se při snaze věrně rekonstruovat událost, neubránili tvůrci něco si dodat a nechali tak umístit Němci do Lidic vysílačku, k čemuž však došlo v Ležácích. A takřka komicky (přinejmenším ve srovnání s filmem Atentát) vyznívá na poslední chvíli dotočená scéna samotného atentátu na Reinharda Heydricha.

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Banda matláků jede "pátrat" po nějaké záhadě. A je celkem jedno, jestli jde o duchy egyptských faraonů, transylvánské vlkodlaky nebo podobné potvory, protože scénář je vždy stejný. Investigativní rozhovor s "očitými" svědky, následné utáboření v lesích/džungli/poušti, vyčkání do noci, následné pobíhání lesem/džunglí/poušti s noktovizorem, sem tam nějaká lekačka a po jedné noci (!) se sbalí a vrací se do Kalifornie, aby na natočených/nahraných záznamech rozklíčovali, co že je to vlastně v té tmě vyděsilo k posrání. Nuda, nuda, nuda...

Sex ve městě 2 (2010)

Jestliže mě první film docela bavil a na jistou chvíli mě přivedl k původnímu seriálu, tak tento film mě z toho velmi rychle vyléčil. Děs a hrůza. Tohle si snad ty postavy ani nezasloužily. A diváci snad taky ne...

Queen Rock Montreal 1981 (2007) (koncert)

Tak trošku střihový zločin aneb Proč dělat z úžasného koncertu zkráceného mrzáčka?

Psycho (1998)

Bad idea...