Já, spravedlnost (1967)

Film má jednu velkou slabinu: je ohromně nudný. A také překombinovaný. Plusem podařená podobnost Adolfa Hitlera (Fritz Diez) a charisma dr. Hartinga (Jiří Vršťala).

Případ Sloane (2016)

Film mi byl doporučen Lubošem Xaverem Veselým. Dobrá volba!

Marta (2019) (pořad) odpad!

Nejhorší věc z mých dosud 1528 hodnocení... O chloupek víc je koukatelný Premiér od J. Soukupa.

Hovory s TGM (2018)

Martin Huba opakovaně věrohodným TGM. Píseň z gramofonu najdete na youtube pod názvem: "RAMONA" MABEL WAYNE.

Vadí nevadí (1998) (pořad) odpad!

Jako dítěti, co umělo max. pár slovíček anglicky, mě zaráželo, proč má pořad tak nesmyslný název vzhledem k originálu. Dnes už je ten pořad vzpomínkou na to, jak nám sem importovali americký humor tomu našemu naprosto cizí.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Nevděčný dokument pro hodnocení. Co na tom hodnotit? Klusákův režisérský záměr? Ten, troufám si říci, byl splněn na výbornou. Bohužel je to ale velká nuda, ale za to režisér nemůže, protože ukázka surové reality je vždy nudná. A kdyby obsah/formu filmu přikrášloval, nešel by zas na dřeň realistické výpovědi. Je mi jasné, že spousta diváků dá hodnocení přímo úměrné sympatiím k Pavlu Novotnému. O tom to ale přeci není.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Typický tříhvězdičkový film. Ale za obraz a kostýmy (zejména Xerxes I., ten je dokonalý) dávám ****.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Skvěle vykreslené charakteristiky postav, neméně zdařilé herecké obsazení. Děj udrží divákovu pozornost i přes odpočinkové tempo dějové linie. Laskavý humor v detailech. Kdepak, tohle už dnes nikdo nenatočí, už je jiná doba. Dnes už novodobé filmaře může jen inspirovat. Ta ladnost je už nepřekonatelná.

Kód Enigmy (2014)

Myslím, že někdy právě ti, u kterých by to nikoho nenapadlo, udělají něco, co by nikoho nenapadlo.