Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

Recenze (149)

plakát

Suspiria (2018) 

... Luxusní námět a nápad, ponurá a až nepříjemná atmosféra (myšleno v tom dobrém), která naháněla husí kůži. Efekty zvuků a hudby tomu dodali neskutečně parádní atmosféru, popravdě samotné zvukové efekty tomu dodali něco, co jsem u zatím žádného filmu (hororu) nepoznal. Bohužel jsem ale asi celý film nějak nepochopil - ze sice parádního námětu a nápadu to u mě přešlo v nudu, usínání a místy i smích nad některými bych řekl spíše vtipnými než vážnými scénami. Obecně mi to přišlo dosti zmatečné, vlastně jsem vůbec nepochopil většinu filmu a myslím si, že to mohlo být pojato spíše "po staru" - tedy myslím si, že původní verze byla nejspíš srozumitelnější a pochopitelnější. Ovšem tahle nová Suspiria - Skvělá atmosféra, skvělé "drastické" záběry s násilím a krví, skvělá hudba a zvuky. To vše ale přešlo k absolutnímu zmatku a nepochopení celého řekl bych až dlouhého děje. Prozatím 2 hvězdy.

plakát

Most do země Terabithia (2007) 

Ano, i rodinné dobrodružné fantasy filmy mohou býti smutné. Tento film, ač působí místy primitivně, má vlastně docela dost velkou hloubku a smysl. Všichni víme a jistě jsme si zažili, jak zlí děti mohou být, neboť vyzrálost mentality teprve postrádají... Je proto najít si dobré přátelé, kteří drží při sobě a o tom celý film je. Bohužel neočekávejte jen radostné a pozitivní chvíle, dočkáte se chvil dojemných, smutných (já třeba řval jak malé dítě), stejně tak se dočkáte radosti, soucitu a pochopení. Myslím si, že film se povedl a popravdě trochu mě mrzí ten závěr - ale to je holt život.

plakát

První oddělení (2009) (TV seriál) odpad!

Stacilo mi videt 15 minut - herecke vykony spatne - absolutne umele, okate a primitivni tak, ze moje postovni schranka ma vice talentu nez ti lide !

plakát

Vtip za stovku! (2012) (TV pořad) 

Dříve mě tento pořad absolutně nenadchnul, neboť hodně vtipů tam vlastně ani nebyly vtipy, rovněž mi byl nesympatický celkový průvod tímto pořadem. Během pandemie jsem byl ale nucen zhlédnout mnoho videí na internetu, a pustil jsem si do pozadí i tento pořad. Nakonec jsem usoudil, že zase tak špatný pořad to není, a i když se tam vyskytuje mnoho vtipů, které moc vtipné nejsou, na druhou stranu se tam ale objevuje i mnoho vtipů, které mě hodně pobavily a zamiloval jsem si je a vyprávím je dál. Rovněž i díly s hosty, kteří mi obecně přijdou sympatičtí poté celkově vyzdvihnou i samotnou kvalitu. Sice bych výherní vtipy nechal na hlasování diváků, ale to už je věc jejich. 2* si to alepsoň zaslouží, a to i přesto, že barrandov má většinou samé s**čky.

plakát

Úder na planetu Zemi (2007) 

No, popravdě jsem trochu zklamán. I když jsem čekal vysloveně dokument bez hraných scén, budiž i v rámci hraného scénáře může být dokument provázen. Ovšem absolutně mě zklamaly herecké výkony, když už se nejedná čistě o záběry reálných katastrof po dopadu a chtěli vše zinscenovat, co by mohlo nastat v budoucnosti, mohli vybrat alespoň trochu talentovanější "herce", moc reálně to nepůsobilo a mnohdy i nepřirozeně. Rovněž mnoho věcí, které se v "dokumentu" odehrávaly, by v reálu takto skutečně nebyly. Například 5 dní po dopadu by prakticky nebylo možné ani vyjít ven a dýchat vzduch, natož aby za necelý měsíc vyšlo slunce. Hodně věcí tam bylo i zbytečných, tedy scény, které byly spíše filmem, než dokumentem. Moc mě to tedy nenadchlo a 3* z odřenýma ušima, tedy 50 %.

plakát

Titanic (1997) 

Jen blázen může dát méně než 3 hvězdy! :)

plakát

Nenávist (2020) 

Nevím, kolik remaků a verzí tohoto filmů musí být ještě natočeno, abych začal tento film už nemít rád. Ano, každá verze má něco do sebe, stejně jako tahle. Některé scény nebo spíše záběry byly vcelku povedené a přesvědčivé (od krvavých scén s mrtvolami a podobně...). Dějově to byl poměrně menší neuspořádaný chaos a jakákoliv scéna byla tak amatérsky vymyšlená, že byla již samotným záběrem a dějem naprosto předvídatelná. Vlastně jsem uhodl všechny scény, které měly následovat, aniž by se ještě staly. Mluvím hlavně o lekacích scénách, které byly předvídatelné snad všechny a stejně tak děj: ...„aha, určitě zhasnou světla, aha určitě se otočí a bude (...)“, no zkrátka to bylo vše tak předvídatelné, že jsem to vlastně nemusel ani vidět, aniž bych každou scénu neodhlalil mnohem dříve. A víceméně to již díky na základě samotného základního filmu, podle kterého byl tento remake byl natočen, stejně skončí zcela stejně - jak jinak, dobře pro tu horší stranu. Vlastně už by bylo fajn, kdyby tento film už nikdo nenatáčel ani jako remake, ani jako pokračování či dějově se odehrávající před samotnou nenávistí! Vždycky to totiž skončí stejně a je jedno, jaké nesmysly navíc si tam někdo vymyslí!

plakát

Jezerní královna (1998) 

Sice slabší pohádka na české poměry, každopádně pořád jedna z těch lepších. Nápad pohádky je vcelku vkusný, akorát dějově to je trochu slabší. Každopádně pohádka, která neurazí, za snahu dávám 3*.

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama