• Krátkometrážní

Most do země Terabithia (2007)

Ano, i rodinné dobrodružné fantasy filmy mohou býti smutné. Tento film, ač působí místy primitivně, má vlastně docela dost velkou hloubku a smysl. Všichni víme a jistě jsme si zažili, jak zlí děti mohou být, neboť vyzrálost mentality teprve postrádají... Je proto najít si dobré přátelé, kteří drží při sobě a o tom celý film je. Bohužel neočekávejte jen radostné a pozitivní chvíle, dočkáte se chvil dojemných, smutných (já třeba řval jak malé dítě), stejně tak se dočkáte radosti, soucitu a pochopení. Myslím si, že film se povedl a popravdě trochu mě mrzí ten závěr - ale to je holt život.

Kouzelná romance (2007)

Za nápad 4*, i když dějově to asi nikdy nemůže dosáhnout 5*, právě proto dám 4 i přesto, že jinak za samotný děj bych dal 3. Nápad předčí vše ostatní.

Neviditelný (2020)

Tak tento film se mi hodně líbil a hodně se povedl. Musím říct, že na začátku jsem si říkal, že to bude celkem běžný film, neboť dle traileru, který sice vypadal dobře, jsem neočekával nějak zvlášť zajímavý děj - prostě týpek, který se údajně zabil najednou začne svoji ženu pronásledovat, ovšem neviditělný. Musím uznat, že se nejedná o tak laciný děj, jak to na první pohled vypadá. Velmi velmi mě oslovil řekl bych až perfektní herecký výkon hlavní postavy - Elisabeth Moss, která by si dle mě zasloužila minimálně nominaci na Oscara. Celkově děj se mi moc líbil, napětí, nervy z toho, že je v tom úplně sama a má obavy o svůj život přenesla i na mě a v klidu jsem nezůstal. Objevují se i násilnické a drastické scény, které dokáží překvapit a šokovat, emocí ve mě film zanechal velmi mnoho. Stručně, jasně doporučuji, jeden z lepších filmů, který se opravdu povedl.

Train - Drive By (2012) (hudební videoklip)

Hodnotím spíše song než videoklip, písnička se moc povedla. 90 %

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Velmi stručný a výstižný komentář, než-li hodnocení k filmu: „Tímto si z celého srdce přeji, aby těm, kteří odsuzují homosexualitu (gaye, lesby a podobně), se v budoucnu narodilo homosexuální dítě. Pouze jedině tak člověk pochopí, že si nevybíráme, jak se narodíme a že je homosexulita zcela normální. Pakliže by to i přes narození jejich homosexuálního potomka nepochopili a nesmířili se se zcela normální věcí, jako je homosexualita, tak by se tito lidé měli v příštím životě narodit jako homosexuálové, aby si to zažili na vlastní kůži - teprve pak by pochopili.“ Tady v podstatě hodnotím skutečný příběh, nežli film, hodnotit zde mohu pouze zpracování a herecký výkon. Možná ale tato skutečnost, že se to doopravdy stalo, může otevřít oči spoustě odpůrcům a nenávistným lidem. A pokud i přesto neotevře, pak viz výše zmiňované přání. Ono se totiž říká - karma je zdarma a každého vždy dostihne, ať hodného či zlého. Film se mi líbil, zpracováním, mě osobně se téma dotknulo a přesvědčilo mě, zanechalo ve mě emoce, ale jak říkám, víceméně jsem viděl pravdivý příběh, nežli film. ****

Kořist (2019)

Jednoduše nechápu tak nízká hodnocení, proto dám 4*

Nejpodivnější případy forenzních znalců (2008) (seriál)

Super dokument plny pravdivych zaberu, rozhovoru a faktů. Bohuzel bych byl radeji, kdyby tento dokument nikdy nebylo potreba natocit, nebot zemrelo hodne lidi, kteri byli uneseni a zabiti. Tyto odporne ciny jsou bohuzel pravdive. Alespon nam dokument muze ukazat, jak precizni a sikovni mohou byt vysetrovatele.

Eric Prydz: Call on Me (2005) (hudební videoklip)

Je pravda, ze tato pisen nema moc co nabidnout - v podstate zadny text nebo se jen opakujicich par slov. Ovsem jelikoz je pisnicka spise tanecni, je to logicke a pochopitelne, ze nebude obsahovat dlouhy text. Videoklip se mi nahodou libi - vasnive cviceni s trochou provokace, sexy pohledy, dravost a zabery jak se patri. Nahodou super tanecni pisen :)

Legenda o vášni (1994)

Pomerne hodne silny pribeh, ktery vase emoce nenecha v klidu. Hudba je uzasna.