Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

Past (1999)

Mě se tento napínavý a akční film s Catherine a Seanem moc líbí. Ve filmu nechybí napětí, akce, romantika,... Co se týče konce filmu, tedy druhé poloviny, je více, než dobrá. Skvělé herecké výkony v podání herecké dvojice a já si myslím, že tento film si **** zaslouží. Mě tento film zkrátka baví :)

plakát

Šest dní, sedm nocí (1998)

Pro někoho obyčejná nudná komedie s histerickou ženskou, pro mě skvělá zábava a komedie, která mě vždy pobaví a rozesměje. Herečka Anne Heche v kombinaci s českým dabingem je natolik vtipná, že dle mě tvoří sama o sobě s Harrisonem Fordem celý film jedinečným. Po hysterické až po vtipné grymasy Anne Heche jsem si tento film oblíbil také kvůli velmi pěknému prostředí, ve kterém se natáčí. Dobrodružný dohromady s komedií, s nádechem Romantiky. Akce zde také nechybí. Vtipné situace s okořeněním trochou napětí dodává filmu opravdu tu pravou komedii. Nechybí tam vlastně vůbec nic, proto **** :)

Pearl Harbor (2001)

Poměrě se divím, že si tento film nezasloužil trochu lepší hodnocení. Možná některé nezaujmul historický podtext. Někoho možná Akční či Válečný podtext. Každopádně všechno dohromady dělá z filmu akčního a historického velmi zajímavou atmosféru, přičemž je zde zakomponováno hodně romantiky, avšak také dramatu. Napětí a akce zde nechybí, které je podbarveno scénami odlehčenějšího charakteru romantiky. Poměrně dojemný, akční a poměrně dosti dobře natočený film, který já osobně hodnotím jako za dobře natočený. Není to úplná pecka, ale méně jak *** hvězdy si určitě nezaslouží. Více jak **** také ne. Je to takový zlatý střed až lepší průměr...

Zkus mě rozesmát (2011)

Nemůžu si pomoci, ale mě tento film prostě baví, i když to není zase úplná pecka. Jde o to, že pokud se podíváme ve filmu na herecké výkony, tak jsou výborné. Hlavní dvojice Adam Sandler a Jennifer Aniston hrají precizně a přesvědčivě, vtipně a přirozeně. Film má nápad, humor, děj a dobré záběry. Myslím si, že jako komedie je to velmi dobrý film a mě zatím nikdy neomrzel. Já opravdu hodnotím čtyřmi hvězdami :-)

Úplné bezvětří (1989)

Skvělý film plný napětí. Tento film má nápad, děj a super herecké zastoupení. V celém filmu hrají jen 3 lidé a pes, přesto je tam neustálý děj, kdy se nenudíte. Tohle hodnotím za preciznost, jen pomocí tří herců, udělat skvělý napínavý film...

Úkryt (2002)

Napínavý děj plný obav a strachu o přežití. Velice dobrý film, který je skvěle natočený ve velkém prostorném nočním domě. Napětí je zde opravdu vysoké a celkově se mi film velice líbí. Má to šmrnc, má to děj, má to nápad!

Úsvit mrtvých (2004)

Je pravda, že nejsem fanouškem nějakých hororových filmů se zombie. Tento styl hororů mě nikdy vážně nebral a nebere. Ale zase si nalejme čistého vína, že je to jeden z nejlepších hororů tohoto stylu, tedy nejlepší horor se zombie. Je to alespoň horor se zombie, na který se dá koukat a který nějakým způsobem baví, není to obyčejná komedie se zombie jako většina nepovedených hororů na stejný způsob. Trocha napětí, trocha strachu, takže jako zombie film nejlepší, jinak jako horor obecně tohle pro mě není. Za kvalitní provedení musím ale i přesto dát ****, neuvažuji jen jako zda je to můj styl či není, ale uvažuji za provedenou práci.

V zajetí démonů (2013)

Dle mě jeden z nejlepších hororů. A to proč? Nejde jen o preciznost a skvělé záběry, které byly v tomto filmu pořízeny. Jde celkově o to, že se režisér chytil příležitosti tento film natočit, který se opravdu stal. Dvojice vyšetřovatelů Worrenových, a rodina, která v domě žila - zkrátka vše se událo a je vše vyobrazeno v celém filmu a velmi přesvědčivě, kvalitně. Kromě lekavých scén, které nejsou ledajaké díky skvělým záběrům a pocitu nekonečného strachu, kamera putuje po domě, jako byste tam skutečně byli a to vás nenechá klidným ani chviličku, přičemž už si přejete, aby ten nekonečný záběr, který trvá neskutečně dlouho a čekáte na to nejhorší, už skončil, protože se neskutečně bojíte přesvědčivostí záběrů. Zvuky v tomto filmu jsou dokonalé, zaujaly mě i záběry na originálním nosičí, tedy bonusy, a to takové, že rozhovory ze skutečné rodiny (děti jsou již dospělé a jejich matky, která už je stará), se opravdu probírají, jak a co se událo. Velice zajímavý, precizní a skvělý horor, který doporučuji nejen kvůli skvělé atmosféře, ale i hereckým výkonům a celkově chopení se příležitosti natočit horor podle skutečné události!

plakát

Úder na planetu Zemi (2007)

No, popravdě jsem trochu zklamán. I když jsem čekal vysloveně dokument bez hraných scén, budiž i v rámci hraného scénáře může být dokument provázen. Ovšem absolutně mě zklamaly herecké výkony, když už se nejedná čistě o záběry reálných katastrof po dopadu a chtěli vše zinscenovat, co by mohlo nastat v budoucnosti, mohli vybrat alespoň trochu talentovanější "herce", moc reálně to nepůsobilo a mnohdy i nepřirozeně. Rovněž mnoho věcí, které se v "dokumentu" odehrávaly, by v reálu takto skutečně nebyly. Například 5 dní po dopadu by prakticky nebylo možné ani vyjít ven a dýchat vzduch, natož aby za necelý měsíc vyšlo slunce. Hodně věcí tam bylo i zbytečných, tedy scény, které byly spíše filmem, než dokumentem. Moc mě to tedy nenadchlo a 3* z odřenýma ušima, tedy 50 %.

Jezerní královna (1998)

Sice slabší pohádka na české poměry, každopádně pořád jedna z těch lepších. Nápad pohádky je vcelku vkusný, akorát dějově to je trochu slabší. Každopádně pohádka, která neurazí, za snahu dávám 3*.

Ovládací panel
1 bod