Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Krátkometrážní

plakát

MasterChef Česko (2015) (TV pořad)

Jako milovník gastronomie mám co dočinění hodnotit 3,5 (3+) hvězdičkami i přesto, že to není taková paráda, jak se zdá. Jsou určitě lepší pořady, ať soutěžní nebo klidné s domácím vařením na objevování nových receptů. Musím uznat, že podmínky, které jsou soutěžícím stavovovány někdy příliš nesmyslně, tvrdě, náročně a v podstatě i nespravedlivě, mnohdy pošlou domů kuchaře, kterému zkrátka jen nesedlo dané téma, daná podmínka časového limitu nebo splnění dalších nároků. To už je ale hra a boj! A to se mi líbí. Každý kuchař, ať už amatér v závodní kuchyni nebo doma, mírně pokročilý nebo super kuchař, si určitě musel projít několika zkušenostmi, nátlaky a bojem - co se k čemu hodí, jak vše naservírovat, jak vyvážit chutě, zkrátka vše, co ovlivní hotový pokrm, aniž by to muselo jít fyzicky na pokrmu vidět, ale přesto se to na daném pokrmu podílelo. Soutěž se mi líbí i v tom, že to není hloupá reality show o tom, jak se někdo svléká před kamerami jako reality show Vyvolení a podobné prkotiny. Jde zde totiž o hotové umění ,,gastronomie", a jak jsem již uvedl - sice někdy velmi hloupě v podání přísných porotců, kteří dávají někdy velmi podivné nároky a podmínky, avšak takový je život v oblasti kuchyně - host. Je super to, že časem si můžete oblíbit kterékoliv soutěžící, ke kterým máte určitý vztah a fandíte mu do poslední chvíle, naopak můžete mít i antioblíbence, kterého byste poslali ihned domů. Podle mě je tato soutěž super v tom, že se nejedná o jednoduchý pořad o vaření, kde se stihne uvařit 2-3 jídla, nakonec napíší recept a je konec. Zde každý uvaří skvělé pokrmy dle svého nápadu a dodávají vám insipiraci a zkušenosti, jaké suroviny můžeme spolu servírovat a se kterými můžeme vařit a kombinovat je. V konečném důsledku za pořad stihnete zhlédnout destítky ,,improvizovaných i neiprovizovaných" pokrmů. Je to tedy velmi naučný pořad s napětím, vzděláváním se a můžete si u toho i zafandit svému oblíbenci. Mě se to zkrátka líbí.

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Film, který ve mě zanechal hned několik pocitů a emocí. To, že film je dle mě jako sinusoida, objasním ihned. Začátek, tedy úvod filmu je vynikající. Hned zprvu Vás čeká prakticky navázání na první díl Muže z oceli, kdy jste místo putování se Supermanem a jeho protivníkem byli v roli Batmena. Viděli jste tu samou situaci, ale z jiného pohledu, z jiného místa. Akce, hudba, efekty, - paráda, super! Co se týče rozjezdu filmu, ale nejen jeho, byl příliš pomalý. Nejde o pomalost rozjezdu filmu, jde o to, co rozjezd tvoří a co lze považovat za dokonalou výplň děje. Dle mě tohle film moc nesplňoval. Už chvílemi jsem se nudil tím, že mě už prakticky nic nečeká, jen řeči, občasné akční scény, nic víc. Film najednou jakoby ožil, opět upadl, ožil, opět upadl. Takto to bylo s dějem, jak jsem uvedl, jako se sinusoidou. Výborný, špatný, dobrý, nic moc, opět dobrý, nic moc... Místy výborný, místy špatný, a takto až do poslední třetiny filmu. Musím říci, že poslední třetina filmu byla úžasná. Hudba, akce, provedení, nápad, efekty, záběry! Vše bylo, jak mělo být. Nehodnotím tady jen postavu Supermana, jak většina dělá díky jeho oblíbenosti, hodnotím celkový nápad a výplň filmu nějakým dějem. Musím říci, že začátek filmu a jeho konec neměl chybu, dal bych tedy klidně i 5*, co se týče toho zbytku - něco nestálo za nic (**), něco bylo lepší - tedy většina (***) a ten zbytek z toho bylo na (****). No a co teď? Průměr se nerovná celkové hodnocení z filmu, dát (***) je pro mě málo, (****) je pro mě moc. Dávám 3,5 ;) A za konec klobouk dolů ;)

Motel smrti (2007)

První polovina je plná opravdu tajemné, záhadné a té správně napínavé atmosféry. Prostředí a motel působí opravdu strašidelně, až nechutně špinavě s prvky hororového nádechu, kdy Vám po zádech opravdu jde husí kůže při představě, že byste tam byli Vy, místo Kate Backinsale a Luke Wilson. To, že se film odehrává prakticky na jednom místě, neznamená, že se budete nudit. Naopak. Film je tak dobře natočen díky skvělé atmosféře a dobrému ději a nápadu. Jde až mráz po zádech, kdy dvojice manželů zjistí, kde se to vlastně nachází a že utéci z motelu není tak snadné, jak si divák možná myslí. Pochopíte sami, že napětí roste s tím, když víte, že není úniku. Za první polovinu filmu opravdu dobré hodnocení, až 4 *. Co se týče druhé poloviny, atmosféra sice opadla a to díky odkrytí některých záhadných věcí, které nám byly doposud skryty. Tím, že se tato tajemství, která nám nedovolila nahlédnout, kdo to vše dělá, co se vlastně stalo a jak vlastně uniknout, byla odkryta, trochu napětí a atmosféry ubralo. Akce ale nadále nechybí. Začíná doslova boj o holý život. Chvílemi to vypadá nadějně, chvíli opět naděje upadá. To dodává filmu správné napětí a akce... Za mě 3,5 ***

Bůh masakru (2011)

Zajímavý film v podobě kombinací dvou žánrů, a to komedie a drama. I když se ve filmu můžeme zasmát, zároveň se zamýšlíme a pozastavujeme nad celou situací, kterou řeší oba rodiče svých dětí. To, že herecké výkony nemají prakticky žádnou chybu, o tom není pochyb. Další věc, která film pozdvyhne nahoru je ta, že i když se celý film odehrává prakticky v jediné místnosti, je právě tak těžké film nějakým způsobem okořenit nenudícím dějem. A zde se to povedlo díky zastoupení skvělých herců. I když je fakt, že film je vyloženě odpočinkový, relaxační a nějakým způsobem mě extra nezaujal, myslím si, že tři hvězdičky si zaslouží.

plakát

Bez dcerky neodejdu (1991)

Příběh podle skutečné události zfilmován v neuvěřitelném prostředí. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že se to ve skutečnosti stalo, nebo že opravdu většina žen je nuceno žít tak, jak si samy nepřejí a jsou nuceny trpět nesnesitelné podmínky tamější ,,nekultury". Ve filmu se podařilo zobrazit napětí a akce, bezmoc a volání o pomoc zoufalé ženy. Herecké výkony výborné, prostředí - reálné, děj - neuvěřitelně přesný, pravdivý, napínavý, plný strachu a obav, ve filmu bylo také zmíněno hodně podstatných věcí, jak tamější "lidé" žijí - mladí chodí bojovat a když zemřou v boji, Alláh je bude navždy milovat, ženy zde musejí poslouchat své manžely - nejsou tedy svobodné a většina z nich jsou zde drženy proti své vůli, neustálé boje mezi sebou, násilí, zbraně, neuvěřitelně zfanatizovaní lidé... Podle mě opravdu napínavý film, plný akce, napětí, strachu, obav, bezmoci, - zkrátka nepředstavitelné peklo, co musí prožívat tamější lidé (ženy),... respektive co prožívala během útěku žena s dítětem. Neuvěřitelné a výborně vyobrazené. Je to dle hodnocení tak 3 - 4 ****,

plakát

Turbulence (2011) (TV pořad)

Velká škoda, že tento televizní pořad zrušili. Obsahoval spoustu výprav za počasím, dovolenou a přírodou, kde bylo vše dopodrobna rozebráno, probráno veškěré tamější počasí a období klidu či extrémní počasí. Obsah diváckých dotazů, fotografií a amatérských telefonních rozhovorů s fanoušky, dodávalo pořadu tu pravou jiskru - vše nakonec zkonzultoval a podrobně vysvětlil konkrétní host, který problematiku velmi dobře zhodnotil. Za mě super odpočinkový pořad.

Zoolander (2001)

Dle mě poměrně podprůměrný film v podobě podprůměrné komedie. Je sice pravda, že veškerý film je zaměřen na módní průmysl, který veškeré věci zparodoval. Jde tedy o parodii, ale to je tak vše. Humor je ve většiny případu až moc nucený a nějakým způsobem nastaven tak, abyste se za každou cenu smály a to není dobře. Humor dle mě má být přirozený a ne tak vlezlý, jako tomu bylo v tomto filmu. Místy se opravdu režisér snažil o ,,umělý humor" až moc, to znamená, až moc načančaný humor - např. mobilní telefon o velikosti bonbonu. Celkově mě děj tohoto filmu nijak neuchvátil, humor měl velmi zvláštní prvky, i když neříkám, že některým i těm nejloupějším humorům, jsem se nesmál. Veškerou podprůměrnost filmu zachránil poměrně dobrý konec a sem tam vtipné scény. Dvě hvězdy je málo, tři je moc!

Disturbia (2007)

Začátek filmu poměrně nudný, víceméně na žánr drama či thriller obsahoval spíše volnější průběh v podobě komedie či jiného žánru. Samozřejmě, každý film se musí nějak probojovat k hlavnímu ději a zápletce, ovšem začátek tohoto filmu mi opravdu přišel jako nějaká komedie. Musím ale uznat, že pokud si člověk počká, dočká se řekl bych velmi napínavé atmosféry s prvky mrazícího prostředí. Nechybí násilí, akce, pocit, jakoby se to dělo právě Vám. Vraždy, respektive morbidní soused působí opravdu děsivě již při představě, co se děje za jeho zdmi či co schovává ve svém domě pod shnilou podlahou. Možná mi trochu vadily záběry amatérských kamer, ale člověk měl alsepoň pocit, že se to děje mu samému. Druhá polovina filmu opravdu vynikající se strašidelně mrazivými prvky, ovšem první polovina to trochu srazila. Dal bych 4*, ovšem to bych křivdil ostatním filmům, které jsou SUPER už od začátku až do poslední minuty. Proto ***, ale druhá polovina filmu je opravdu super. Bohužel, musím hodnotit celkově, nejen ty nejlepší prvky.

Ruiny (2008)

Tomuto filmu bych dal nejraději jen 2 *, a to diky tomu, že film není založen prakticky na žádném ději. Film je založen na krvavých scénách a to podle mě nestačí. To, že herecké výkony nejsou nejlepší, jde znát, ale dá se to akceptovat. Místy mi film připadal jako komedie, a to "zvonky vibrujici a zvonící jako telefon" jak zmínily holky. Film trochu zachránila atmosféra a krvavé scény, na krerých byl film podle mě založen. 3 ***

Dokonalá vražda (1998)

Tento film lehce nadprůměrný, já osobně bych dal 3,5 hvězdičky, možná 4. Jde o to, že tento film má skvělé napětí doprovázený dobrým dějem i hudbou. Kamera v tomto směru vůbec neselhala, ba naopak, točí záběry takové, jakobyste tam někdy opravdu byli. Myslím si, že jeden z velmi dobrých thrillerů.

Ovládací panel
1 bod