• Krátkometrážní

Sestra (2018)

Čisté tři - ani vic, ani méně. Na lepší tři tam toho spoustu chybělo, na slabé tři to bylo nadprůměrné. Musim uznat, ze co se atmosféry a scénáře tyče, vůbec to nebylo spatne. Ponurá atmosféra v temer opuštěném klášteře bylo vhodnou volnou pro rozvíjení děje a přesně to prave místo tehdejší doby - bez elektřiny, daleko od civilizace a s příměsi pekne přírody. Celek pak působí opravdu chladně a uz samotné prostory kláštera nahani husi kůži. Bohužel šanci ukázat v tomto vcelku skvělém prostředí a s poměrně dobrým hereckým obsazením, ze to muže byt opět jeden z velmi nadprůměrných dobrých hororu, se bohužel nepodařilo využit naplno. Chybělo mi tam neco, co popravde neumím jakkoliv nazvat - asi lepší scénář s vice rozvíjejícím a méně předvídatelným dějem by nebylo na škodu. Většina lekacich scén byla zkratka dopředu předvídatelna, a i přesto, ze jsem se leknul, to pro me neznamená vzdy povedený záber ci scénu. Lekaci scény musí byt nepředvídatelné a mely by spíše překvapit, necekat je. Uz pouhým pohybem kamery se v podstatě vzdy trochu prozradili dopředu, ze se “mame” lekat. Co se tyče scénáře, mohl byt mírně zamotanejsi, dramatictejsi a ne tak samozrejmy s predvidatelnymi prvky. Na jednu stranu se tam toho dělo spoustu, v konečném důsledku se tam událo méně, nez bych uvítal. Říká se, ze méně je vice, zde to Vsak neplatí. Musim uznat, ze závěrečné scény, kdy vse dokonale navazuje na Conjuring (v zajetí demonu), se povedly a vse do sebe opět dokonale zapadlo. Klobouk dolu. Sestra se jako celek poměrně dobre povedla, mohla se povest ale o neco lépe - jen ten dej mohl byt směřovan trosku jinym směrem, s ne tak jasným a rychlým spádem. Ne jen chytit “bubaka” démona, který tam celou dobu straší a hotovo. Tohle neni běžný ducharsky horor, proto vim, ze to jde i lépe. Bežně ducharske filmy se mohou jit zahrabat, ovšem od sestry jsem čekal kapanek vice - nejspíš v ději a tedy v scénáři. Jako celek ale opět povedený horor z rady conjuring - prvni annabelle se muže jit prozatím zahrabat. Tesim se na další horory se spolupráci Jamese Wana a rady conjuring a annabelle.

Černé moře (2014)

Popravde se mi to moc libilo, avsak na ctyri hvezdy to neni, zase jen na tri je to malo. Ve me ten film zanechal spoustu emoci - strach, fobie, napeti a spoustu jinych “negativnich” pocitu. Film mel dej, mel napad a urcite se na nej chci jeste nekdy podivat. Mozna, kdyby byl zpracovan na delsi stopaz a dej byl vice rozvity a propracovany, mohl to byt lepe hodnoceny film. Kazdopadne sviravy pocit z ponorky, ktera se pohybuje mezi utesy, uz nikdy nedostanu z hlavy a vzdy z toho budu mit strach :)

Kong: Ostrov lebek (2017)

Vizualni efekfy vcelku velmi dobre, melo to spad a nejaky dej. Co to nemelo temer vubec, byla zapletka. Jinak fajn, na volny vecer vhodny

Záchrana divokých medvědů (2017) (seriál)

Zalezi jak ktery dil, jinak pomerne prijemny dokument s peknymi zabery a vizualizacemi. Priroda, oceany, zivocichove veskereho druhu. Moc pekne. 70 %

Insidious 3: Počátek (2015)

Samozřejmě už slabší, než předchozí dva díly, ale ne nějak extrémně výrazně. Panuje zde již jiná atmosféra, jiný druh lekaček - lekačky založené prvotně na zvukových efektech, ale i přesto se zde najde několik lekaček, které opravdu nečekáte, nejsou tedy primitivní a laciné. V podstatě podobně dobré, jako u Jamese Wana, i když James Wan to stále umí nejlépe a je pro ostatní velkou konkurencí. I když je styl již v trošku jiném duchu a atmosféře, stále to funguje velmi dobře - to tajemno a svět mrtvých je zachyceno stále velmi vkusně s tou mrazící atmosférou. Musím ocenit, že tento díl opět skvěle navazuje a vše skvěle zapadá spolu s prvním a druhým dílem, i když se ve třetím díle v podstatě jedná o dobu ještě před prvním a druhým dílem, skvěle se to vše propojilo a vyjasnilo. U mě má první díl těsně pod 75 %, druhý 75 % a tento, tedy třetí, i když nižši hodnocení, stále nadprůměrný horor - 65 %, tedy ***

Králova zahradnice (2014)

Skvely herecky vykon Kate Winslet, vcelku vkusne herecke obsazeni. Film, ktery neurazi, ani nenadchne. Prijemny film, na ktery se da koukat opakovane.

Shania Twain - Poor Me (2017) (hudební videoklip)

Opravdu rozdílný žánr od Shanii, který jsme možná nečekali. V podstatě bychom ale měli čekat takový song, protože je hodně osobní a z jejího života, kterým si prošla v mnoha bolestech. Tohle je jedna ,,osobní" píseň věnovaná nejspíš jejímu manželovi a nemoci, díky které přišla Shania o hlas. Každopádně, i když je to její píseň mimo její žánr, vždy je lepší zkusit něco nového, není špatná, ale dokonalá taky ne. V podstatě ne každému umělci se povede 100 % ze svých songů.

Comedy Club (2016) (pořad)

Na stojaka bylo mnohem lepsi

Partička (2009) (pořad)

Slovenská partičko lepší, než česká. Více rozumných a talentovanějších a vtipnějších konverzací a vtipů. Petra je tam super a myslím si, že slovenská má lepší šmrnc a přijde mi i více na úrovni :)

Holky z naší školky (2007)

Ano... Děj, humor i nápad filmu je natolik stupidní, až jde z toho hlava kolem. Jenže i takto stupidní humor může bavit a také pobavit. Je pravda, že první polovina filmu je čistě spíše nudná, než zábavná, závěr se ale povedl. Jedná se zkrátka o jednoduchý, nijak složitý děj, s primitivním humorem, přičemž se dá na to kouknout i vícekrát. Plán a akce kradení obrazu mě bavila. 55 %