Consolatrix

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.5.2019  19:18
    Michael (2011)

Príbeh nešťastného muža dokazujúci, že to, čo ľudí doháňa z zúfalým činom, je často najmä osamelosť, frustrácia, nenaplnenosť a snaha sa zbaviť vlastného utrpenia.

• 8.3.2019  12:55
    Chatrč (2017)

Nekonečne dlhé a odporné vymývanie mozgov. Pri scénach na vode som sa fakt musel smiať. Škoda oscarovej Octavie Spencer.

• 10.2.2019  22:34
    Léto 84 (2018)

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že film - čo asi nie je žiadne tajomstvo - vykráda Stranger Things a chce sa zviezť na jeho úspechu - osemdesiate roky, partia chlapcov, atmosféra, HUDBA. Tú sa nedalo ukradnúť nápadnejšie. Na rozdiel ST však občasný humor (takmer) vôbec nefunguje a my musíme asi tridsať minút čakať, kým sa niečo začne diať. Divák sa má pravdepodobne počas prvej polhodiny vyžívať v nostalgii. Neskôr, keď sa zmieri s tým, že film je určený skôr tínedžerom, sa stane niečo, čo sa do takéhoto jemného trileríku pre deti absolútne nehodí, a to: scéna s Woodym + posledný monológ záporáka. (Hoci ten bol naozaj skvelý a silný).

• 27.12.2018  19:32
    Svatební tajemství (TV film) (2015)

Pár vtipných momentov, nič viac. "Bitte, heirate mich nicht!" Aspoň Florian Bartholomäi je super.

• 7.10.2018  20:55

Začiatok veľmi dobrý, koniec prekvapivo dával zmysel. No medzitým nič moc, až na vtipného Simena postavy neboli sympatické a človek skôr čaká, kedy ich vrah dolapí. Pozerateľný, ale pre mňa osobne dosť nudný film.

• 1.10.2018  12:03
    Na doraz (2017)

No, osobne by som určite ešte pritvrdil, tieto filmy sú ako rodinná verzia trilerov, snažiaca sa neprekročiť hranice ratingu. Síce naštve zbytočné hranie na city v prvých minútach a nelogickosť (na ktorú sme síce v mnohých amerických filmoch zvyknutí) - servírka jazdiaca na drahom aute, pripravená obetovať 10 000 dolárov, ha ha, film je napínavý a naháňačky sú naozaj akčné. Výkon Halle Berry filmu pomáha. 3,5*

• 3.9.2018  13:24

No neviem, neviem. Hoci príbeh o tom, ako v horách vznikla rodinka mutantov, sa mi páčil, skôr ma zabávali ako desili. Možno pred štyridsiatimi rokmi ľudia pri pohľade na zaostalých kanibalov padali zo stoličiek, dnes už, myslím, nebudú mať takýto efekt. Navyše, ani hlavní predstavitelia neboli nijak extra sympatickí, počas filmu som si nikoho z nich neobľúbil a bolo mi jedno, čo s nimi domorodci narobia.

• 28.1.2018  15:19
    Susedia (TV seriál) (2006)

Myslím, že Susedom sa podarilo dosiahnuť svoj zámer poskytnúť divákovi jednoduchú oddychovú zábavu. Mnoho scén je naozaj vtipných, najmä hádky a nedorozumenia, ku ktorým dochádza takmer v každej epizóde. O bezchybnom seriáli sa, samozrejme, hovoriť nedá, no ak si divák odmyslí (viac či menej) častú amatérčinu, celkom sa zabaví. Osobne ma každá z postáv niečím bavila a z tých vedľajších som mal rád skvelú Evu Matejkovú v roli Františkovej matky. Ako oddychovka, prečo nie. Pekné tri hviezdičky (za prvú až tretiu sériu). Obľúbené epizódy: Víkend, Svokra, Vianoce, Mikuláš, Mačka a myš, Piknik, Cestovná horúčka, Návrat, Silvester. Štvrtou sériou sa, žiaľ, seriál (predpokladám, že nenávratne), dostal do kategórie brakov ako "Hoď svišťom" či "Dovidenia, stará mama." Škoda.

• 9.1.2018  14:02

Veľmi zlá, nudná epizóda, ktorú sa síce herci snažili zachrániť hromadiacimi sa vtipmi, ale tie nefungovali. Zdá sa, že herci sa absolútne nemajú radi ako pred rokmi, a miestami je naozaj utrpenie ich sledovať. (A to som pôvodných Susedov mal rád!). Očividne si ani jeden z nich natáčanie neužíva ako predtým. Snáď sa to zlepší s príchodom Marty.

• 5.1.2018  14:49

Dajte si pozor (pun intended) a nenechajte sa pomýliť žánrovým zaradením filmu, pretože „Better Watch Out“ nie je práve hororová komédia, skôr thriller, v ktorom sa sem-tam objaví vtipná scéna. Tvorcom sa podarilo vytvoriť dokonalú kombináciu napätia s jemným pridaním zábavy, a tak vytvoriť dynamický, nezadržateľne gradujúci film, ktorý na svojich pleciach nosí najmä VYNIKAJÚCI hlavný predstaviteľ v roli diabolského hajzlíka Lukea.

• 3.1.2018  20:31
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Seriál „Vlak dětství a naděje“, ktorý vznikol na základe románu „Malý muž a velká žena“ spisovateľky Věry Sládkovej, je situovaný do obdobia Protektorátu, keď mnohé rodiny museli opustiť svoje domovy, aby utiekli nemeckým okupantom. Jednou z nich je rodina Josefa Pumplměho, vdovca, ktorý sa o svoju dcéru Věrku stará s Annou Urbanovou, ženou veľkou zvnútra aj navonok. Práve vďaka jej láske a sile sa rodine podarí prežiť ťažké časy, keď ľudí obklopovala beznádej a smrť. Špičkový výkon Stanislava Zindulku a životná rola Heleny Růžičkovej. Žiadna iná herečka by Anne Urbanovej nevdýchla život tak ako ona a okrídlenej fráze „Na tragickej život jsem já pes!“ nedala takú silu. Akoby ona bola ženou opisovanou v knižnej predlohe.

• 10.11.2017  23:40
    Halloween (2007)

Keby sme si odmysleli, že Rob Zombie nielenže urobil z Michaela Myersa ČLOVEKA (!), ale urobil to najmä prostredníctvom toho najotrepanejšieho klišé à la malý Michael vyrastal v dysfunkčnej rodine ako dieťa alkoholika a striptérky, kvality filmu by sa hľadali ľahšie. Zbytočné vysvetľovanie Michaelovej motivácie zabíjať skôr ničí jeho obraz ako nepremožiteľného zla. Ak sa však divák premôže (čo je pre fanúšikov Halloweenu pochopiteľne ťažké), a tento film bude brať ako samostatný horor o maskovanom vrahovi, ktorého činy ovplyvnilo ťažké detstvo, celkom sa zabaví. Film je napínavý, akčné scény sa pozerajú dobre, a na výkony hercov sa, myslím, nie je dôvod sťažovať. 3,5*

• 5.11.2017  19:35
    Démoni (2015)

Človek si v detstve začína uvedomovať veľa vecí, pozitívnych či negatívnych. Aj na desaťročného Felixa sa zo všetkých strán valia nové zistenia o svojom okolí, ale aj sebe samom, s ktorými si nevie poradiť. Je škoda, že kanadská dráma "Les démons" neostala pri téme hľadania samého seba a snažila sa film presýtiť ďalšími témami, ako napr. zločin. Mimochodom, aj keby film bol kratší, autori by stihli splniť svoj zámer vytvoriť silnú atmosféru a divák sa zbytočne nezačal nudiť.

• 13.10.2017  21:58
    Famílie (TV seriál) (2010)

Parenthood je rodinný seriál plný výborných hercov, ktorí početnú rodinu Bravermanovcov stvárňujú tak vierohodne, že ho divák nedokáže prestať sledovať. Zaujali ma nesmierne talentované Monica Potter a Mae Whitman, no v neposlednom rade aj neskutočne autentický predstaviteľ autistu Maxa - Max Burkholder. Kvalitu seriálu dávajú vynikajúce herecké výkony väčšiny hercov (nevynímajúc Lauren Graham) a skvele napísaný scenár. Tento seriál sa nesnaží život vykresliť dokonale, ale reálne ako sled udalostí, niekedy lepších, inokedy takých ťažkých, že človek nevie, ako pokračovať ďalej, ale práve rodina a priatelia sú preňho dôvodom sa nevzdávať. Za posledných päť minút by si seriál zaslúžil šiestu hviezdičku. May you stay forever young...

• 7.10.2017  14:31
    Oranges (2004)

Krátke, ale rozkošné a nevinné stretnutie s prvou láskou.

• 26.8.2017  15:42
    Tady a potom (2015)

Mladý delikvent John sa vracia z väzenia domov v snahe využiť druhú šancu na život, ale jeho prijatie školou a spoločnosťou nie je práve ideálne, keďže okolie mu jeho čin stále neodpustilo. Dlhé zábery mimo diania či nepriame náznaky prebiehajúceho deja v štýle Hanekeho Funny Games vytvárajú depresívnu atmosféru reality, kde nie je priestor na nový začiatok a ani po rokoch sa nič nezmenilo. Hoci pohnútky Johnovho konania a jeho vnútorné prežívanie neboli dostatočne objasnené, brilantný herecký výkon Ulrika Munthera (mimochodom, známeho švédskeho speváka) do veľkej miery nedostatky kompenzuje. Pôsobivé a silné. ****

• 25.12.2015  22:01

Príbeh zlodejov utekajúcich pred spravodlivosťou počas nepokojov vo Francúzsku spočiatku predznamenáva film s jednou prestrelkou za druhou. Keď sa však Yasmine, Alex, Farid a Tom v odľahlom moteli stretnú s jeho majiteľmi, stávajú sa z mladých delikventov obete. Frontière(s) je jedným z tých filmov, ktoré jasne definuje slovo krvák. Keď sa totiž rozbehne, divák už nedostane veľa šancí si vydýchnuť od násilností, pri ktorých krv tečie potokom. Napriek tomu film nenudí a mnohé jeho časti divákovi doslova útočia na city, ako napr. veľmi silná scéna poslednej spoločnej večere, keď sa Yasmine vydá do boja. Nedokonalé, ale pôsobivé krvavé peklo len pre skúsených.

• 25.1.2015  18:47

Sledovateľný film s tisíckrát opakovaným námetom o dvoch mladých manželoch, dome ďaleko od civilizácie a skupinou maskovaných útočníkov. Hlavné postavy sú síce ako herci fajn, ale aj tu platí, že vtip už druhý (resp. tisíci) raz vtipný nie je, a aby mohol fungovať, potrebuje priniesť aspoň trochu inovácie (čo, samozrejme, v tomto žánri nie je ľahké). Predvídateľnosť filmu takisto veľmi nepomáha.

• 9.11.2014  20:11

Rok 1943. Temné prostredie polí a lesov, kde niet istoty, že ráno budete ešte dýchať, a nad ktorým sa vznáša utrpenie a smrť. Uprostred všetkej nespravodlivosti, násilia a bolesti sa ocitne nevinný 15-ročný chlapec Fljora. Zaslepený nadšením a vidinou hrdinského boja sa dobrovoľne pridá medzi partizánov. Zakrátko si však uvedomí, že šanca na hrdinstvo neexistuje a chtiac-nechtiac sa stáva obeťou. Z tváre sa mu akákoľvek nádej vytráca a ostáva mu len sklenený pohľad s výrazom plným utrpenia. Film jednak otvorene ukazuje smrtiace besnenie vojsk, ktoré len v Bielorusku vypálili vyše 600 dedín, a jednak klamlivosť, faloš vojny, ktorá spočiatku mladého Fljoru lákala, a neskôr z neho spravila vyprahnutú trosku. Idi i smotri je film krutý a miestami aj kruto poetický.

• 1.11.2014  20:13
    Frasier (TV seriál) (1993)

Frasier a Niles sú uznávaní psychiatri, erudovaní odborníci a, povedzme si narovinu, vlastne aj snobskí a rozmaznaní starí mládenci. Humor je v tomto výbornom sitkome založený na tom, ako sa aj napriek svojej úrovni (profesionálnej či osobnostnej) títo hlavní predstavitelia dostávajú do trápnych situácii, a riešia tie isté problémy, s akými sa na nich obracajú pacienti. Tak ako oni si s nimi však veľmi často nevedia rady. Epizódu za epizódou sleduje divák výborné výkony Kelseyho Grammera, ako ťažké situácie spočiatku rieši so svojou typickou okázalosťou, až prepukne do vyslovene teatrálnej zúrivosti, čo je najväčší zdroj humoru v tomto skvelom seriáli. *****

• 25.10.2014  18:09

V tomto filme divák nájde všetko. Od ironického humoru, cez paródie tínedžerských hororov, po seriózne vysvetlenie. Od hororu, cez komédiu k akčnému sci-fi. Mimochodom, na záver skutočných fanúšikov hororu čaká prekvapenie. :)

• 19.10.2014  20:01
    Please Like Me (TV seriál) (2013)

Skvelý austrálsky seriál s výbornou úvodnou piesňou a perfektnou hlavnou postavou. Josh je taký čudný a otravný, že si ho divák musí obľúbiť. Za jediné mínus by som označil dĺžku, keďže by neuškodilo, ak by epizódy trvali aj 40-50 minút.

• 1.9.2014  01:16
    Lilja (2002)

Ďalší smutný príbeh zasadený do depresívneho prostredia, kde vládne osamelosť a prázdnota. Život mladej Lilje stratí akýkoľvek zmysel, keď sa jej milovaná matka zriekne a teta ju zatiahne do zatuchnutého bytu pripomínajúceho skôr temnú samotku. Nádej jej do života vnesie Andrej, pohľadný mladík, do ktorého sa Lilja s vidinou lepších dní zamiluje a napriek varovaniam svojho malého kamaráta Voloďu mu každé slovo uverí. Krajšie časy sa však prísť nechystajú... Tvorcovia si pravdepodobne chceli dať záležať na budovaní atmosféry, ale v tomto prípade čakanie na nejaké gradovanie diváka skôr nudí a filmu by neuškodilo, keby bol trochu kratší (resp. keby sa dej začal hýbať oveľa skôr). Na druhej strane ma potešil výber hudby (Rammsteinu a t.A.T.u by som bol prijal aj viac).

• 9.8.2014  16:57

Americká rodinka sa vyberie na výlet do San Diega, ale na podnet nie práve najsympatickejšieho pracovníka čerpacej stanice sa rozhodnú ísť skratkou. Cesta ľudoprázdnou pustatinou nesľubuje práve rodinnú pohodu (a už vôbec nie, ak ju režíruje Alexandre Aja) a všetko sa pokazí haváriou uprostred púšte. "Hory majú oči" je dynamický horor, ktorý nielenže diváka nešetrí skvelej, doslova dusivej atmosféry púšte, ale opiera sa aj o výkony kvalitných hercov. Osobne ma prekvapil mladý predstaviteľ Bobbyho (Dan Byrd), ale aj Emilie de Ravin (vo filme Brenda).

• 9.8.2014  15:34
    Kluci (TV film) (2014)

Dej sa točí okolo mladých bežcov a otca vychovávajúceho dvoch synov. Rebel Eddy netrávi takmer žiadny čas doma a otcovi veľa radosti nerobí. Jeho brat je šikovný športovec, ale trápia ho pochybnosti o vlastnej sexuálnej orientácii. Vytvoriť ozaj dobrý film s touto tématikou je v súčasnosti veľmi ťažké, keďže ich vzniká skutočne veľké množstvo. Staviť na minimalistické vyobrazenie deja je veľký risk a v prípade Jongens sa to tvorcom úplne nepodarilo. Napriek dobrým hercom v roli Siegera či jeho otca filmu chýba dynamika, vývoj postáv je veľmi vágny a vzťah Siegera s Marca nedostal toľko priestoru, koľko by si bol zaslúžil. Na druhej strane boli niektoré scény situované v peknom prostredí a prvé zblíženie Siegera s Marcom v jazere bolo naozaj romantické a príjemné aj vizuálne.

• 5.7.2014  16:55
    Carrie (2013)

Na úlohu odstrkovanej, utrápenej, až narušene pôsobiacej dievčiny, ktorou Carrie je ( ! ) sa Chloë Grace Moretz absolútne nehodí. Nešťastný výber herečky by možno bol ospravedlnil jej herecký výkon, ale Chloë sa očividne snahou nepretrhla a divák jej len veľmi ťažko uverí, čo sme bez problémov čítali Sissy Spacek z tváre v originálnom filme. Jediným svetlým bodom je výborná herečka Julianne Moore, ktorá síce Piper Laurie netromfla (o čo sa, chápem, ani nesnažila), ale psychopatickú fanatičku zahrala presvedčivo.

• 1.6.2014  14:03
    Fuan no tane (2013)

Fuan no tane sú epizódky zo života niekoľkých ľudí žijúcich v meste, ktoré by sa pokojne dalo nazvať prekliatym. Ulicami sa prechádzajú podivní ľudia, po asfalte si vykračujú očné buľvy, nad mestom sa vznáša smrteľné ohrozenie. Nedá sa mu uprieť schopnosť vydesiť a vytvoriť dusivú atmosféru (tak častú pri japonských hororoch) hudbou či detským spevom v úvode. Na tomto filme a všeobecne pri kvalitných japonských hororoch je zarážajúce, ako reálne pôsobia a zdá sa, že tvorcovia ich naozaj myslia vážne.

• 17.5.2014  16:30
    The Den (2013)

Naozaj zaujímavo a vkusne spracovaný horor na štýl "Megan is Missing" alebo Aké nástrahy na nás číhajú na internete. Je pravda, že film buduje napätie postupne a efektívne, osobne by som však prijal úvodné strašenie trochu intenzívnejšie. Zopár ľudí, s ktorými sa totiž Elizabeth na chate spojí, je neskutočne vtipných a prvých dvadsať minút som sa chvíľkami naozaj musel smiať, čo veľmi nejakému zdeseniu nenapomáhalo. Na druhej strane, keď sa film rozbehne, stupňuje sa teror hlavnej hrdinky Elizabeth, pri vyvrcholení už divákovi nedá dýchať a zavŕši sa výborným dômyselným záverom.

• 1.5.2014  21:45
    Za sklem (1986)

Pri "Tras el cristal" má forma/spracovanie značne navrch voči obsahu. Divák sa už na začiatku ponorí do temnej, dusivej, depresívnej atmosféry domu ako spred pár storočí, a do poslednej minúty si psychicky veľmi neoddýchne. Nacistický podtext len dofarbuje príbeh a nehrá takú rolu, ako psychologická stránka, vnútro postáv - hlavne Angela a Klausa. Angelova túžba po pomste a pokoji v duši bola silnejšia ako zdravý rozum a spomienky na bolestnú minulosť ho počas rokov priviedli do šialenstva. Odpor a nenávisť časom vystriedala až patologická náklonnosť obete k tyranovi. Herecký výkon predstaviteľa Angela spolu s atmosférou považujem za najsilnejší element. Je neskutočná škoda, že tento charizmatický herec so zaujímavým zjavom už dávno nie je aktívny.

• 19.4.2014  17:55
    Tatort - Hilflos (TV film) (2010)

Keď polícia nájde mladého študenta Davida mŕtveho, podozrenie padne na jeho spolužiaka, zvláštneho, v kolektíve neobľúbeného Tobiasa, ktorý nahlásil jeho zmiznutie. Ľudia naokolo ho podozrievajú hlavne pre svojský imidž, cigarety v ruke, zanedbanú hygienu a nekonečnú uzavretosť, ktorá značne bráni vyšetrovaniu. Názov film dokonale vystihuje, keďže bezmocnosť potrápi nielen vyšetrovateľov, ale najmä trojicu mladíkov a v tomto zamotanom príbehu nie je do samého konca jasné, kto je obeť a kto páchateľ.

<< předchozí 1 2 3 4