Wygrany (2011)

asi posledný film nestarnuceho Janka Kosa /Janusza Gajosa/ zo slávneho serialu - http://www.csfd.cz/film/106934-ctyri-z-tanku-a-pes/. Výborne spracovaný film s výbornou dejovou zápletkou z prostredia dostihov, excelentným hereckým výkonom spominaného Gajosa ale aj jeho mladšieho hereckého kolegu hudobného virtuoza.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

výborné scenaristické spracovanie skutočných kriminálných pripadov, výborné realistické predstavenie vyšetrovateľov hercami, najmä netradične Bolkom Polívkom

Ein Kessel Buntes (1972) (pořad)

na roky 70. - 80. to bol jeden excelentny televizny hudobny program televizie NDR s vybornymi spevakmi, skupinami, pesnickami, ktory sa vynimal na obrazovkach vtedajsej televizia aj v ceskoslovensku. Vyborne sa tam ukazali aj Karel Gott, Helena Vondrackova, kori boli v nemeckych krajinach velke hviezdy, najme Gott.

Frigo na mašině (1926)

excelentná sranda, ktorú si pamätam zo študentských cias. Výborná mimika tváre hlavného predstavitela, groteskný pohyb a mnoho zápletok, ktoré musí riešiť.

Pret-a-Porter (1994)

tolko elegantnych filmovych hviezd v jednom filme som ešte nevidel. Velka chvala režiserovi Altmanovi.

V tieni vlkov (1971) (seriál)

na 70 roky veľmi dobre dramaticky spracovany špionažný slovenský seriál + veľa dobrých slovenských hercov + výborná dobová vojenská zápletka

Kapitán Dabač (1959)

excelentný herecký výkon Ladislava Chudíka + vojenská, dobová, ponurá atmosféra + výborná dramatizácia deja

1920. Wojna i miłość (2010) (seriál)

výborné ponatie hisorickej tématiky poľských dejín, dobové kostýmy, herecké obsadenie, dejová zápletka a dramatičnost deja.