Na doraz (2010)

Naprosto skvělá road movie komedie, už jsem ji viděla třikrát a nikdy jsem se u ní nenudila a pořádně se nasmála. Ve filmu je spousta vtipných momentů a hlášek. Navíc to dokonalé spojení naprosto šíleného Ethana (Zach Galifianakis) a vždy dokonale uhlazeného Petera (Robert Downey jr.) bylo pro film obrovské plus, postavy jsou napsané dokonale na tělo hercům. Rozhodně povedený kousek, který si zamilujete stejně jako já. :-) Ale doporučuji originální znění, český dabing není špatný, ale zní jaksi nudně, v originálním znění je film mnohem zábavnější, rozhodně se více pobavíte než u české verze. ;-)

Feťáci (1987)

Drogy, tohle téma je ve filmech dost často používané, ale určitě ne ohrané. Zkuste si představit při sledování Less than zero, že nejde o Juliana, ale o Roberta Downeyho jr., je víc než pravděpodobné, že si něčím podobným také procházel a že takto mohl také dopadnout a jen zázrakem to tak není. Aspoň mě to několikrát vyvstalo v myšlenkách při sledování filmu a musím říct, že mě to odrovnalo, člověk pak na celý film nahlíží jinak. Ale i z objektivního hlediska je to velmi kvalitní film a herci jsou také velmi dobře vybraní. Od začátku až do konce jsem film prožívala spolu s hlavní trojicí, film mě vtáhl do děje a závěr mi úplně vyrazil dech. Rozhodně se film nemá za co stydět, jistě své mouchy má, ale v celku ode mne má 4*, tu 5* dávám za výkon Roberta Downeyho jr., už takto mladý projevil svůj velký talent, jeho Julian byl velice věrohodný, realistický a řekla bych že tím nejlepším na celém filmu.

Eros (2004)

Film jako takový má hrozně zmatený děj, chvílemi jsem se v tom ztrácela. Jediné plus byly dobré herecké výkony, jinak mě film nijak zvlášť nezaujal. Za film 2* přidávám 1* navíc jen díky hercům.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Výborně pojaté historické drama, ten kdo aspoň trochu ví něco o kauzách s McCarthym tento film ocení. Rozhodně povedený počin George Clooneyho, skvěle natočeno, dobře obsazeno, výborné herecké výkony i styl pojetí filmu.

Skvělí chlapi (2000)

Výborně natočený film, skvěle vybraní herci a zajímavý děj, který vás rozhodně nebude nudit. Nenašla jsem jedinou chybu, opravdu skvělý film.

Rošťák (1997)

Velmi originálně pojatý film, připomínal mi spíše divadelní představení než běžný film. Děj je založený především na osobním životě Blakea, odehrává se hlavně v jeho bytě, proto herci dostávají více prostoru se ukázat, prodat více svou roli a chopili se toho opravdu skvěle. Ze začátku jsem se bála, že bude děj hrozně zmatený, ale jak se ukázalo, dostal pak film svůj řád a postavy se projevily naplno. Obdivuji především výkon Roberta Downeyho jr., protože se ve filmu objevuje dost scén, dialogů a monologů, které pro něj měly jistě svou váhu i v jeho osobním životě, o to snazší pro něj asi bylo se do role vžít, ale o to více ji prožíval, což bylo velké plus pro film. Ne každému bude tento typ filmu po chuti, ale mě se velmi líbil.

Čas smyslnosti (1995)

Naprosto mě tento film ohromil. Historické filmy z renesančního období bývají plné přílišné přehnanosti, je ukazováno především z pohledu vysokých vrstev, plné pompéznosti, žen a večírků. Tento film je ale jiný, ukazuje toto období i z jiné stránky, více realistické. Film je natočen velmi kvalitně, příběh rozhodně zaujme, kostýmy a výprava si Oscarové ocenění jistě zaslouží a veliké plus jsou jistě i kvalitní herci ( Robert Downey jr. byl skvělá volba pro hlavní roli ).

Milenci na horách (1999)

Film není nic extra, děj není moc rozvinutý, sem tam se střídají lepší hlášky, jediné co je veliké plus je Robert Downey jr., ale upozorňuji, dívejte se v originál znění, Robert s německým přízvukem je opravdu srandovní. Mé hodnocení je 2* film + 1* za Roberta :).

Italské námluvy (1994)

Po dlouhé době romantická komedie, která je něčím originální. Povedený film u kterého jistě každý stráví příjemný večer. Výborný námět, skvělé herecké obsazení, dobře natočený film.

Srdce a duše (1993)

Výborně zahraná komedie v podání Roberta Downeyho jr., který tomuto filmu dodává na kvalitě. Jinak příjemná komedie o posmrtném životě, která pobaví.