zipper111

okres Praha
Řytíř

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 25.5.2020  09:45

Přestože je čtyřka už trochu nadbytečná a konec mě možná až naštval, je to pořád prvotřídní animák a kouzlo hraček pořád neztratil. Toy Story byl můj první film v kině a čtyřku jsem viděl teď ve třiceti. Je to zvláštní pocit takhle stárnout s Woodym a Buzzem. Každopádně, nejvíc mi asi vadí to jak je Buzz a většina starého osazenstva odstrčen na druhou kolej, na konci to teda vyvrcholí a i když je to dojemné, jak to pixar umí, není to prostě ono a já byl docela rozladěnej. Nové postavy mi nepřijdou nijak zvlášť dobré, dokonce ani všude vychvalovaný kaskadér, plyšáci měli svoje dva momenty a jinak nic. "Záporačka" byla výborná a pixarovsky nečernobílá, ta se povedla, ostatně jako snad v každém díle. Ale jo. #TeamBuzz 4*

• 23.5.2020  13:16

Ale jo, je to v pohodě! Naprosto přepálená, dost nelogická, ale opravdu svižně a někdy dost revolučně natočená jednohubka. Docela mi sedla. Horší 4*.

• 23.5.2020  11:02
    Creed II (2018)

Zápletka filmu je tak divně vystavěná, že jsem spíš fandil tomu Dragovi než Creedovi... No nic, ale natočený to je pěkně. 3,5*

• 18.5.2020  11:48

Parádní "malej" film s hutnou atmosférou a skvělými herci. Jižanský Texas se topí ve zmaru, není práce, všichni jsou v dluzích a široko daleko se nikde neobjevuje žádné východisko. No, a do toho se dva bráchové rozhodnou, že aby o všechno co jim ještě zbývá nepřišli, vyloupí banku, respektive několik bank. V patách mají detektiva před důchodem s jeho indiánským parťákem. No, a příběh se trošku zamotává, ale není to žádné složité drama. Vlastně je to až trošku "samurajský" film, o cti, o hrdosti a o chlapáctví. Já to můžu jen doporučit, je to jízda a je to super. 4*

• 14.5.2020  22:00

Je to debilní, akce je přepálená až moc, a přesto mi to docela uteklo. Vlastně je ten film jen slepenec zběsilých honiček, výbuchů a CGI digibordelu. Kdyby tu bylo jen to tak by to divák asi nepřežil, a proto se do "děje" snažili propašovat i nějaké postavy. Nejvíc si to dává Jason Statham, hlavně scéna s mrňousem je top. Je vidět, že s Rockem si fakt sedli. Proto taky vznikl spin-off, který je od třídu lepší než tohle. Absence logiky tu už není ani zarážející, ale přesto, ten scénář musel psát někdo na tripu. Úvodní scéna je jedna z nejhorších co jsem snad kdy viděl a měl jsem to sto chutí vypnout už po závodě, ale s Rockem se hned všechno zlepšilo. Výbornej je taky Kurt Russell, svojí roli si užívá, což se podle mě nedá říct o božský Charlize. Ostatní jsou jenom gumový panáci a ze všech nejhorší je Diesel, ten hraje ještě hůř než vypadá. Eastwood byl v pohodě, není to ani z desetiny dobrej herec jako jeho táta, ale tak děsnej jak se všude říká taky nebyl. 2,7854*

• 24.4.2020  23:54
    1917 (2019)

Úžasná kamera, výprava, scenérie. Všechno to vypadá perfektně, kamerové průlety někdy až tají dech ale.. ač je vizuál doopravdy dokonalý, příběh je vlastně strašně banální, přímočarý a nedává moc smysl. Kdyby doopravdy potřebovali doručit co nejrychleji zprávu, nemohli by prostě vzít jedno letadlo a za D company prostě doletět? Mohli, ale film by trval 5 minut a byl by reálně natočen opravdu na jeden záběr. Je to pro mě trochu zklamání, ale pod tou dokonalou slupkou prostě scházejí emoce. Horší 4*

• 24.4.2020  08:50

Slabota, bohužel. Takhle zajímavá látka by si zasloužila mnohem lepší scénář a nějaké scény, které si vůbec zapamutuju. VIděl jsem to včera a nepamatuju si skoro nic. Na drama je to málo dramatické, na komedii až smutně nevtipné a pokud si to chtělo dělat z toho kníratýho hajzla a jeho na smrt vyděšených poskoků hlavně srandu, tak se to moc nepovedlo. Humoru je poskrovnu a není zrovna nápaditý. Jediný kdo to táhne je vždy výborný a geniální Steve Buscemi, každou scénu ve které je si krade pro sebe. Překvapivě mě ještě hodně bavil Jason Isaac jako generál Žukov a krásná Olga Kurylenko, ale ty tam byli tak málo, že to snad ani nestojí za řeč. Za zmínku stojí i Michael Palin, kterého jsem málem ani nepoznal a dobře zahraný Beria S.R.Bealem, kterýho jsem nikdy v ničem neviděl. Není to průšvih, bohužel celkový dojem je prostě nuda a... promarněný potenciál. Hodně slaboučké 3*.

• 23.4.2020  14:27
    Spotlight (2015)

Solidní žánrovka co má dobré herce, svižné tempo a zajímavý příběh. Není to asi film, který bych chtěl vidět znovu a proto moc nechápu Oscara za nejlepší film. Povinně bych to promítal každou neděli v každém kostele. 4*

• 1.4.2020  12:05
    Bright (2017)

Tenhle film je jedno velký ALE. Skvěle hrající Will s rolí, která mu padne + Joel Edgerton, kterýho bych v jeho roli nepoznal, se dopstanou do strašnýho průseru, ze kterýho se musejí vystřílet. Potud to zní jako klasická řezničina Davida Ayera, ALE to by v tom nesměli být orci, víly, elfové a magie. Film se tváří jako patrola a má i tu její atmosféru, ALE pořád jsem si říkal, jak je to vlastně jedno velký wtf. Když přijde na akci, začnou lítat hlavy a ruce, ALE pak taky kouzla a to už je hodně wtf. Parta zlejch elfů vykosí celej gang madafaka gantsterů a poté bez nejmenší námahy namele celej SWAT team do masokostní moučky, ALE při střetu s hlavními protagonisty najednou působí jako bezzubé chudinky které najednou zapomněly, že umí holou rukou někomu urvat hlavu. Ne tak Willovi, toho raději hážou sem a tam po místnosti, hlavně ale aby neumřel. Celou akci zpovzdálí a o krok pozadu sleduje dvojka federálů, která furt někam jenom jezdí, ALE vůbec nic jinýho nedělá a je vlastně v celém filmu úplně k ničemu. WIll Smith je zkrachovalej polda, kterej skoro nemá co do huby, ALE taky je to v podstatě Rambo a nikdo na něj ve fér boji nemá. Film má předpoklady totálního odpadu nebo neskutečné pětihvězdy, ALE nakonec je to jen trojhvězda a víc ani prd. 3*

• 21.2.2020  23:32
    Devadesátky (2018)

Tak to teda jo. Hill se fakt vytáh. Parádní film o dospívání jednoho kluka v devadesátkách. 4*

• 19.2.2020  10:19

Ztrací to dech. V posledních dvou dílech se vlastně vůbec nic nestalo, ztráta času. Atmosféru to má, ale... to je tak všechno.

• 19.2.2020  09:06
    Gentlemani (2019)

Zvyšujeme sázky, už žádní pouliční zlodějíčci, tohle je jiná liga, dokonce i jinej sport. A king is back! Třetí nejlepší film Ritchieho. Konečně se zase vrátil do vod, v kterých umí tak dobře plavat. A naplno. Vcelku zamotaný příběh je tu převyprávěn neskutečně cool Hugh Grantem v jeho možná životní roli slizkého novináře. To byla spolu s geniálně zahraným Farrellovým koučem ta nejlepší postava. Dobře si to dává i Hunnam a král McConaughey, který je sice slabší odvar Brick Topa ze Snatche, na druhou stranu má docela říz a je vidět, že to je přesně ten gentleman, který může vládnout trhu s trávou v Británii. Celkově tento film není tak přízemní, špinavý a nekompromisní jako jeho dva geniální předchůdci (Snatch a Lock, Stock...) a proto se jim svým způsobem nikdy nemůže úplně vyrovnat. Ale je to bomba a já bych si to vpálil klidně hned znovu. A vy si to dejte taky, stojí to za to! 5*

• 8.1.2020  09:22
    Na nože (2019)

Parádní jízda, film jede ve velkém tempu celou stopáž a nebojí se i humoru, shazovaní klišé detektivních filmů a blízkých záběrů na Anu de Armas, která je tak jako vždy k sežrání. Craig si to dává a vyloženě užívá, stejně jako snad každý z perfektně vybraných herců. Příběh je sice nápaditý a plný zvratů, výsledný pozitivní dojem ale nedělá jenom zápletka, ale i dobrej feeling z herců a celkové atmosféry filmu. 4* P.S. - Toni Collete vypádá a hraje úplně jak Chýlková! :D

• 6.1.2020  09:26

Herecký koncert Adama a Scarlett, stejně tak jako Laury Dern a Raye Liotty. Perfektní scénář, gradace scén byla prostě výborná. Na scéné háky je krásně vidět jak to měl režisér v malíku. Hodně mě potěšil i "Hawkey" v roli sympatického právníka. Oscar by tomuhle filmu docela slušel. 5*

• 2.1.2020  11:22
    Král (2019)

Pro mě veliké překvapení! Jeden z nejlepších filmů roku 2019, a i když to není třeba historicky přesné a počet vojáků neodpovídal realitě, bavil jsem se jako u málokterého filmu ze středověku a klidně bych si ho dal znovu. Po počáteční nejistotě jestli není Chalamet trochu moc hype musím říct, že byl naprosto skvělej. Stejně jako Pattinson. Hudba je tu taky famózní, Netflix se vytáhl. Podle mě lepší film než Outlaw King. Slabších, ale přesto 5*.

• 20.12.2019  10:10

RIP Star Wars...

• 7.12.2019  01:35
    Irčan (2019)

Scorsese, Pacino, De Niro, Pesci, Keitel... hele, já nevím, ale tahle přehlídka starých pánů je taky jedna velká a nejspíš i labutí píseň obrovských legend. Nikdo si pro sebe nekrade film tak jako Al Pacino, nikdo nemá civilnější výraz než Joe Pesci a nikdo nevypadá tak strašně jako omlazený De Niro. Film je hrozně dlouhý a někdy má problémy držet tempo, ale Martyho neskutečná zručnost a cit pro detail, postavy, zkrátka jeho komplexní filmová genialita posouvají snímek vysoko na piedestal po bok těch nejlepších mafiánských filmů. Pravda, stojí o schůdek nebo dva pod tou největší špičkou, přesto je to rozhodně film, který stojí za to vidět a věnovat mu čas, i když je ho mnoho. K dokonalosti tomu ale něco schází. Velmi silné 4*.

• 11.10.2019  15:30
    Parazit (2019)

Rozjetý je to parádně, ale konec mě zklamal.

• 20.9.2019  09:24
    Ad Astra (2019)

Je to tam a... není to tam. Dobrých 90% filmu sledujeme vizuálně vymazlené scény se skvělým Pittem, kterému jsem absolutně nerozuměl. Nerozuměl jsem mu po celý film, o co mu jde, proč je neustále tak zádumčivý a říkal jsem si, že to asi pochopím na konci. A konec byl pro mě velmi neuspokojivý. Nepotřebuju žádné velké finále plné výbuchů a akce, ale nějaké kulervoucí rozuzlení, zásadnější konflikt nebo cokoliv co vyvolá určitou katarzi bych prostě čekal. Konec ve mě nenechal absolutně nic, z kina jsem šel s prázdnou hlavou a o filmu jsem nebyl absolutně nucený přemýšlet. Já nevím, je to parádní sci-fi co vypadá absolutně úchvatně, má zajímavě rozjetý příběh a bezchybné herce, přesto je tam jedno velké ALE. Finále a možná trošku hlubší motivace obou McBrideu mi tam schází, stejně jako vysvětlení spousty věcí, které nedávaly smysl (komplot na Pitta(?), osud posádky tří astronautů a Pittova vina, konec..). 4*

• 15.7.2019  08:35

Třetí řada se dá vyjádřit tímto textem: vztahy, vztahy, vztahy, vztahy, vztahy, vztahy, příšera, vztahy, vztahy, vztahy, vztahy, vztahy, konec.

• 8.5.2019  11:29

První část je vysloveně úmorná, prostředek je super a akce dobře odsýpá, konec je zase děsně natahovaná kaše. Chápu, že to je asi mokrý sen všech teenagerů, ale na mě to teda nefunguje. Prostě tahle hrozně vážná atmosféra komiksovkám málokdy sluší, ty jejich rozervaný charaktery se jim naprosto nedají věřit. Možná tak Iron manovi, který je prostě zahranej tak dobře, že mu to žeru. Marvel se mi líbí ve filmech jako třetí Thor nebo Strážci Galaxie, což je prostě podle mého správný přístup k takové látce - humor a karikatura sama sebe. Marveláci nemají žádneho Nolana aby dokázali z téhle pestré omalovánky udělat cokoliv uvěřitelnýho, tak nechápu, proč se o to pořád snaží. Na druhou stranu uznávám, že jsem v menšině a lidi jim to docela žerou i s navijákem, a to jim jde především. Víc mě bavil trailer před filmem na Godzillu. Slabé 3*

• 6.5.2019  11:21

Nezábavná a nevtipná srágora. Možná nejsem cílovka, ale jednička mi přišla o třídu lepší.2*

• 10.2.2019  13:04

Přišlo mi to jako docela velká pecka. Nemá kdoví jak velké tempo, ale to podle mě snímku jenom prospívá. Hodně se věnuje neskutečně dobře udělané a zahrané Alitě, jejímu badass tátovi a jednomu bouchači, jehož osud se vám na konci bude pravděpodobně docela zamlouvat. Některé hlášky jsou hodně originální a Cameronův rukopis je znát v celkovém přístupu k vyprávění. Bohužel režie Rodrigueze je znát mnohem víc a i když to zvládá ukočírovat docela v pohodě, přece jen to zjemnění Cameronova scénáře filmu úplně nesedí. Připomíná mi to film John Carter. Taky to asi bude kasovní průšvih, ale biják je to jinak docela super. 4*

• 22.12.2018  18:05
    Predátor: Evoluce (2018)

Tak tenhle film fyzicky bolel. Na sebe nenavazující scény, střihy že by jeden zvracel, absolutně se nehodící vtípky celé party, která sice docela ušla, ale... Ne, ne, ne to opravdu ne. Chcete někoho potýrat? Pusťte mu tuhle věc. Málokdy se mi vyloženě stává, že film nedokážu skoro dokoukat. Ale není to tak, že by mi film přišel příliš akční nebo málo akční nebo málo Tarkovski. Ne, ten film je prostě strašně špatná slátanina s neherci. Nechápu, co tam Shane hulil. 0*

• 15.11.2018  04:20
    Equalizer 2 (2018)

Equalizer 2 je z půlky tak dobrý jako jednička, dvakrát tak pitomej a scénář by mohl soutěžit o zlatou malinu, kdyby se rozdávala za scénář. Z Denzela je Mirek Dušín se schopnostma Johna Wicka a McGyvera, rozdává moudra kde chodí a všichni mu to hrozně žerou. Na konci je to už totální výmaz, když vyhlásí válku svým soupeřům a hned první věc co udělají je, že jedou k němu domů sejmout ho. Určitě bude doma a naivně si myslet že se nic nestane... No nic, Denzel už je taky starej a je tp vidět. Slabší 3*

• 3.8.2018  09:01

Jako je to hrozná blbost, ale má to i svoje momenty. Výplach mozku, který nechci vidět znovu, ale v letadle mě to zabavilo. :) 3*

• 7.5.2018  20:53

Ale jo, není to hrozný. Bohužel týden po projekci si nevybavuji snad jedinou scénu z filmu... Emocionálně mě to taky nezasáhlo, ale triky jsou super a herci většinou taky. Jak mám rád Scarlett, tak ta její postava mě točí už od prvního filmu, kde se objevila... Některé souboje super, hlavně dr. Strange proti Thanosovi, kterej byl opravdu povedený záporák, s trošku divnou motivací. Ale nakonec proč ne, jen už by to mohlo skončit. :) Lepší 3*.

• 28.6.2017  12:05
    John Wick 2 (2017)

John Wick není chlápek, kterýho byste chtěli naštvat. Je to jinej sekáč, než jsme zvyklí, ten se nezakecá.... 4*

• 18.4.2017  10:36

Není to vážné, není to ani moc legrační, není to nespoutaná jízda ani přehlídka geniálních hereckých výkonů, není to ale ani ostuda, nuda nebo trapárna. Je to hrozně zvláštní film, protože se mi docela líbíl, bavilo mě se na něj koukat, nepůsobí nijak lacině nebo nudně, ale znova bych ho už vidět nechtěl. Hill i Teller tomu ale vládnou, Cooper mi přišel divnej, nejspíš kvůli jeho charakteru. Pohodovka na nedělní večer. 3*

• 18.4.2017  10:33
    Rozpolcený (2016)

Film působí hrozně rozháraně, McAvoy hraje jako král, holky se taky povedli a paní psycholožka je vyloženě výborná, ale film není strašidelný, díky různým vtípkům ani moc napínavý a konec byl podle mě naprosto zbytečný, myslím, že by se to obešlo bez jakéhokoliv nasílí, a byla by to dobrá psychárna. No a ten úplný konec, to je takové pěkné pomrknutí... ale osobně bych v tom nic víc nehledal. 3*

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40