smrt.ka

Fanoušek krásy a šílenství

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 28.4.2018  16:43
    Perinbaba (1985)

Nejkrásnější pohádka jakou jsem viděla.

• 10.10.2015  00:12
    Hon (2012)

Je zvláštní, že je tenhle film tak skvělej a přitom tolik scénáristickej, klasickej a velmi předvídatelnej. On je totiž tak nějak hodně poctivej.

• 16.5.2014  04:48

Bylo to skvělý. Ale po těch všech filmech SPOILER ALERT posledních let prahnu jak umírající po vodě po naději a po troše štěstí. Tenhle film je více či méně bezpochyby mistrovské dílo, ale mně k tomu chybí něco - ranní řev ptáků, moment, u kterýho oslepim. Nejde to popsat. A u tak dobrých filmů bych tolik chtěla vědět obvzlášť, v čem je problém.

• 21.3.2014  17:35

Brilantní scénář, brilantní Julia a samozřejmě Meryl (ale všichni, ač Juliette Lewis mi bylo líto za její "prokletí", že musí hrát pořád takovýhle typy). Skvělé hravé dílo, zábavné a hořko-vtipné. I na divadle hra Tracyho Lettse musí být páni zážitek. I když ano - jak zaznělo v jiných komentářích - v podstatě je to celé o hlučných hystrických ženskách a o mužích, kteří je opouštějí. Velmi zjednodušeně a trochu hloupě řečeno.

• 16.3.2014  23:36
    Lincoln (2012)

Za tu tak stokrát překročenou únosnou hranici patosu a kýče bych dala spíš hvězdy dvě, protože mě to štvalo natolik, že můj zážitek z filmu je spíše podprůměrný než průměrný. Johna Williamse už nechci slyšet dlouho, stejně tak tolik ohraného a stále se opakujícího Hanse Zimmera ve 12ti letech. Ale s čistým svědomím nemůžu dát ty dvě hvězdy prostě protože Daniel. Podle mě je to ve své generaci nejlepší současný herec, byť tenhle výkon asi nebude z mých nejoblíbenějších.

• 6.2.2014  00:32

Ono je to dobře natočený, ale tak nějak je to celé "safe" a to byl McQueen králem jízdy na hraně. Nějaké velké ztotožnění s postavou nebo vyvolání velkých "opravdových" emocí tentokrát přes všechnu snahu chybělo. Zimmerova hudba příležitostně zkazila všechno, co se dalo (tzn. všechno shodila do kýče). Bylo to jako koukat na dobře natočený kousek z dobrého románu, nikoli na film století (ani roku - doufám). Ale Michaele a Benedicte, miluju vás.

• 18.1.2014  22:57

Ten film neměl prostě chybu. Už dlouho jsem u filmu nebrečela, obzvlášť tak "vehementně". Krásná filmařská práce a důkaz, že síla tkví v jednoduchých příbězích.

• 15.1.2014  05:03

Skvělej film - a to nejen na svou dobu! Dlouhý to je sice sakra hodně, ale ono se nedá nic vystřihnout, a pokud se nedá, tak to tak má být, a pokud je každá z těch scén skvělá a baví, tak to je geniální věc potom asi. Gable a Leighová - ó bože, ti člověka chytnou. Mnohovrstevnatý moderní příběh s úžasně napsanými nejednoznačnými postavami. Miluju to a nevim proč. Můj nejoblíbenější film je olejáři z devatenáctýho století a teď tohle, čtyřhodinový opus z období války S proti J, nechápu, nepoznávám se. Výbornej film.

• 30.12.2013  00:15

"Otevřená studie ženské sexuality"? Vážně? Provokace? Opravdu? A o čem to vlastně bylo? Možná jsem viděla moc trailerů a fotek před návštěvou kina, ale co zajímavýho a hlubokýho se tam teda událo? Přednáška o Bachovi? Citace Poea? Rozumy pana psychoterapeuta a sentimentálního Žida? Ale ne, film provokuje, jistě, jenom jinak, než jsem čekala.

• 17.11.2013  00:01
    Vendeta (2011)

Dost mizernej začátek (herecky i v dialozích), ale pak to dostalo drajv a herci byli skvělí. Oseňuji sázku na realismus a výběr netrdičního námětu i zpracování. Milé překvapení. Plakát je ale děsnej, to my moc neumíme...

• 21.10.2013  23:59

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí.

• 9.9.2013  00:17

To teda bylo bohužel tak blbý! Každej, kdo někdy viděl Sunset Boulevard se musí téhle dost nešikovné hře na noir pousmát. Myslím. Na to, jak poměrně nezajímavý a mdlý příběh máme rozšifrovat je to příliš dlouhé. Na to jak dobré obsazení film má film nijak nevyniká ani po herecké stránce. Na to, že má jít o noir, je to málo (nebo vůbec) tajemné, napínavé, strašidelné, osudové, smyslné. Hartnett pro mě nemá asi dostatek charismatu, aby mě jako hlavní postava a vypravěč celý ty dvě hodiny dostatečně zajímal - kromě toho po scenáristické stránce není vlastně nijak zvlášť zajímavý - není ani dost chytrý, ani dost zmatený, spíš si tak pluje jak mýdlová bublina po vodě a až když narazí na nějakou překážku, ptá se a jedná. Postava mé jinak oblíbené Hilary Swank je spíše vulgární a ubohá než nedostupná, osudová a nepředvídatelná. Scarlett mě potěšila v druhý půlce, v tý první mi přišlo, že se spíš usmívá a snaží vypadat dobře v určitým úhlu před kamerou, než aby hrála. A Eckhart? No dobrý. Ale ta jeho osudová scéna byla průšvih. Takhle blbě se nechat zabít, když na něj parťák řve: za tebou! To bych si dala větší bacha snad i já.

• 4.8.2013  21:00
    Nový život (2012)

Velmi nevšední a intimní portrét jedné rodiny poté, co odešla "hlava rodiny". Trochu jako Třeštíková, ale z pohledu zevnitř.

• 4.8.2013  20:56

Dokument, který provokuje velkým množstvím otázek. Dokument, který sleduje dvě výstřední osobnosti, které mě bavilo pozorovat. Dala bych si to ráda ještě jednou!

• 4.8.2013  20:55

Líbí se mi ten plakát. Sama scéna, ze které pochází fotografie ovšem nikoli.

• 4.8.2013  20:52

Je to jako učebnice dějepisu. Dialogy plné citátů a "moudrých slov". Klišé, klišé a zase klišé. Tuctová kamera. Make-up na čele pana Beneše. Nikdy jsem neviděla Fingera hrát tak těžkopádně. Není to zábavné, neodhaluje to nic nového, nemá to pražádný smysl. Alespoň pro mě ne. Tak teda proč vlastně? Jak řekla moje kamarádka: Spíš je to kulka pro diváka.

• 6.6.2013  00:59

Ono by to možná fungovalo jako to Moulin Rouge, ovšem kdyby tam bylo buď víc té "duše" nebo alespoň víc humoru (tady - na rozdíl od MR - není téměř žádný). Výborná kniha zpracovaná sice svědomitě, ale je to všechno vlastně nějak plytké. V každém záběru je v podstatě přítomno více režisérovo ego než příběh. Některé fajnové motivy jsou dle mého nedotažené (třeba podobnost zlaté "mládeže" 20. let a způsobu jejich života s tím naším - to si člověk musí přeinterpretovat, úplně to v tom filmu přece není...Hudba skvělá, stylizace nápaditá, herci dobří, ale celý to přesto působí jako takovej uřvanej cirkus, pouťová atrakce, naleštěný patos, rychlá jízda na horský dráze bez hlubších zapamatovatelných míst. Lesk a zlato a remaky skvělých popových písniček. Ale to je málo.

• 30.4.2013  01:40
    5 pravidel (2013)

Film, který mě na festivalu Finále Plzeň 2013 neskonale urazil. Ano, urazil, tvůrci prominou - film přesdtírá, že obsahuje výpověď, přitom je po celou dobu mírně řečeno nepřesvědčivý (v tématu, schématu, "herectví"), amatérský a vzbuzuje spíše rozpačitý úsměv. Ne, neskočila jsem na hru, že pomocí nějakého larpu, v rámci kterého má každý svou roli, ale nikomu vlastně o nic nejde, nic není v sázce. Ani zdraví (a zdravý rozum), ani rodina. A všichni tam pláčou a plácají se v tom a potom jsou všichni hrozně chytří, protože ví, jak to funguje v totalitě.

• 30.4.2013  00:57
    Hlad (2008)

Je to skvěle natočená látka, která má smysl. A Fassbender je v tom samozřejmě neskutečný, to ale ostatně tak nějak všichni, protože on to asi ten McQueen fakticky umí (podobně jako třeba PTA) - dostat z herců maximum maximum. Ale podruhé už to vidět nechci.

• 3.4.2013  00:21
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Hvězdička a Klukovina jsou pro mě nadprůměr. Zbytek spíše ten průměr. Ale "průměr" je v české televizi (napříč stanicemi) velkou senzací!

• 3.4.2013  00:18

No, obsazení vskutku "hvězdné". Projekt hodný Klusáka a Remundy. A taky kdyby to dělali oni, jistě by byl film aspoň o třídu lepší. Jenže tenhle párek dělal zas na svém Spřízněni, takže je svět asi v rovnováze. Nejde o špatný dokument, vůbec ne, je vtipný, je... vtipný a trochu smutný. Ale jedinou významnější provokací je zde Miloš - kouřící, pijící. Na zbytku je vidět, že si poučení manažeři dávali dobrý pozor, kam autory pustit a kam nikoliv.

• 3.3.2013  21:46

Tenhle dokument je fantastickej. Intimní a přitom ne patetickej. Tragickej, ale ne bez humoru. A hlavně zábavnej a živej - žádný vzpomínkový pásmo nebo talking heads. Jeden z mála vítězů letošních Českých lvů, kterému radostně tleskám.

• 13.1.2013  20:39
    Mistr (2012)

Když někdo umí, tak umí. A PTA umí. Co záběr, to MASTERpiece. Phoenix s Hoffmanem a Adams neskutečně skuteční a zábavní, protože "plastičtí". I Laura Dern se mi sem zvrhle hodila. PTA je vážně geniální v tom, co z herců dokáže dostat - tahá to z nich až z paty. Opět omamná Greenwoodova hudba. Netuctový a nepředvídatelný scénář. Vyšinuté, tiché i násilnické, studené i stydlivě zahřívačné, vydechující alkoholový opar. A (zase) jako román - samo o sobě mnohovrstevnaté, výmluvné a nezjednodušené.

• 24.9.2012  19:54

Rozhodně zajímavý experiment s rozhodně úžasným Phoenixem. S tím, že jde o jeho životní roli souhlasím. Druhá věc je, že se to dalo udělat i jinak. Neříkám líp, ale jinak. S takovým hercem, takovými hosty a takovým prostředím bych bývala vsadila spíš na delší záběry a scény, než na rychlý střih toho a toho, protože on se tu v podstatě opakuje jen ten jeden astejný motiv a namluví se tu toho až příliš a přece vlastně nic. Každopádně zajímavý a docela sympatický projekt.

• 24.9.2012  18:51

Tančící a zpívající duchové? To byla prostě bomba!

• 23.9.2012  23:04
    Magnolia (1999)

Někdy prostě musí zapršet žáby, aby se všichni trochu uklidnili... Vidět jednou je málo.

• 16.9.2012  23:29

Složité a přitom jednoduché. Všechno je kouzelně a zároveň přirozeně propojené, i krysa a mladá herečka.

• 9.9.2012  23:04

Výteční herci (paní Kolářová s Chudíkem na prvním místě), výtečná hudba a velmi sympatický záměr a poctivé provedení. Začátek mě sice neuchvátil, naopak, skoro jsem se bála, jak se budou věci vyvíjet. Vtipy typu "bů" a "pojedeme spolu do Indie" mi přišly až nemístně hloupé a taky jsem kameru podezírala ze záměru se zalíbit, tedy z kýče. Ale pak se to najednou někde obrátilo, možná ve chvíli, kdy do hry nastoupila postava L. Chudíka a pak už jsem si film jen upřímně vychutnávala a úplně se zbavila svých předsudků. Opravdu pěkný film s krásným obsahem, něžnou a přece silnou výpovědí, svým záběrem a protkanou "filosofií" skoro podobný románu. A poslední záběr s dortem a milionem svíček byla dokonalá tečka.

• 1.9.2012  21:04
    Noc (1961)

Vizuálně neskutečně podmanivé a šarmantní. Tak, že z každé minuty by se dal najít minimálně jeden záběr, který bych si pověsila na zeď. Výborná Moreau, skvostný a neodolatelný Marcello. Příjemná hudba. Melancholie, trochu té úzkosti a dotek felliniovsky neřestné skupiny milionářů.

• 31.8.2012  22:22
    Klip (2012)

Myslím, že je to solidní, upřímně míněný a taky cítím, že do toho všichni šli naplno. Snad je tam toho "skoro-porna" moc, to ano, a možná je to malinko zjednodušené a zploštělé, ale co! Takový film tady podle mě chyběl. A bohužel z něj jde hrůza oprávněně. Hustá atmosféra a skvělé herecké výkony. P.s: z výběru hudby (hlavně co do textů) se chce smát i brečet. Tak to je Klip.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8