Ant

Velká Británie
Dictator of taste

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 11.4.2018  14:29

Musím přiznat, že A Quiet Place pro mě bylo spíš thrillerem než hororem. Film je to velmi Shyamalanský, takže se zaměřuje spíše na budování napětí a pocitu nepříjemna, než na klasické lekačky nebo gore. A to je samozřejmě dobře. Je super, že kvalitní film má takový úspěch, ale je paradoxem, že vidět tenhle film v plném kině, kde vám někdo za krkem požírá chipsy, v podstatě ničí efekt a účel Krasinskiho filmu. Je mi jasné, že v temném obýváku nebo prázdném kinosále bude efekt mnohem umocněnější a hororový pocit se dostaví. Je třeba říct, že filmu jde a pomalu budované napětí a na plné obrátky se film rozjede ke konci. Poslední půl hodina je skutečně perfektní po všech stránkách a hlavně nepředvídatelná. Jen pár věcí, co měl při sledování otravovaly. Za prvé ty děcka byly od začátku na facku a zasloužili se nechat sežrat. Tečka. Další věc je, že jsem chtěla bít hlavou o sedadlo při myšlence, že v takovém světě je někdo takový blázen, aby si pořídil další dítě, které rozhodně nezůstane zticha. Ale to jsou klasické hororové výtky. Krasinski a Blunt byli vynikající a doufám, že Jim z The Office si takový čich na projekty udrží i nadále.

• 7.4.2018  10:46

Skvělý nápad, slušná první půlka a promrhaná šance v druhé. Payne se totiž snažll pokrýt tolik času a témat, že by to vystačilo na tři řady seriálu a právě to filmu podráží nohy. Výsledná romance je tak nezajímavá a uspěchaná, nemluvě o zvratu na konci, který je vyloženě extrémní a snaží se dojít ke stejnému závěru, k jakému by efektivněji došli v rámci komornějšího dramatu. Je to škoda, protože celá logistika změnšování a důvody lidí k němu byly neskutečně zábavné a v rukou jiného scénáristy by celý výsledek mohl být mnohem lepší.

• 30.3.2018  23:54

Pěkně natočené, ale na knihu to bohužel nemá. Lépe zobrazuje svět "barevných" a bílých, nuance postav jsou lépe vykresleny a konečný zvrat má větší sílu. Kniha taky není bez chyb, ale film je jen takovou její ilustrací. Největším zklamáním byla filmová Scout. Otravná postava a herečka bez talentu. Pecka je jako vždy radost sledovat, přesto výsledný dojem příliš nevylepší.

• 23.3.2018  22:37

Davisův Lion mi vyrazil dech, takže na Mary Magdalene jsem se těšila. Z části očekávání splnila. Mariin život před Ježíšem je moc hezky zpracovaný a asi každá žena se do jejího znechucení z života, co jí nalajnovali ostatní, dokáže vžít. Film začne pokulhávat, jakmile se na scéně objeví Ježíš. Joaquin je výborný a hraje to s opravdovou něžností, ale u jeho proslovů mi padaly víčka. Celkově mi přišlo vtipné, že Ježíš tady působí jako mírně neschopný pseudo vůdce kultu. Naopak Marie je mozkem celé operace, která jako jediná chápe význam Ježíšových slov. Není divu, vždyť je to taky ženská. Rooney Mara je zkrátka skvělá a po celou dobu, jako by z ní vyzařovala pozitivní energie. Na což u ní opravdu nejsem zvyklá. Za zmínku stojí i vyobrazení Jidáše, který se také dočkal pozitivnějšího pohledu. Bylo skutečně hořkosladké sledovat jeden z posledních hudebních počinů Johanna Johannssona. Celkově film splní to, co si uvzal a to je revizionistický a férový přepis jednoho z nejvíce lživých příběhů všech dob. A to je podstatný důvod pro odpuštění trochy té nudy.

• 18.3.2018  01:37
    Annihilation (2018)

Jednou za čas se objeví scifi, ze kterého máte pocit, jako by bylo natočeno v jiné realitě. Dá se nazvat různě - divné, uhrančivé, nepříjemné, bizarní. Atmosféra Annihilation je vším možným. Amalgamem různých scifi a přesto vždy originální. Začíná to jako Arrival a vyvine se z toho nové Under The Skin. Musím říct, že takhle nepříjemně, hypnotizovaně, vyděšeně se cítím u filmu velmi zřídka, ale Garland je zrovna z těch, kdo tyhle pocity dokáže vyvolat. Z hudby máte pocit, jako by se vám zadírala do kůže. Ještě dlouho po konci filmu jsem seděla bez pohnutí. Už teď adept na nejoriginálnější počin 2018. Ostuda Paramountu, že jsem se na to musela dívat v televizi na Netflixu a ne na obrovském plátně.

• 14.3.2018  00:29
    Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)

Zábavnější a na poli 13 epizod funkčnější než 1. řada. Ale paradoxně "horší", co se týče některých postav a jejich zápletek a rolí v Jessičině životě. Chtělo to pevnější ruku nad skoro všemi postavami kromě Jessicy. Trish je permanentně egoistická, Malcolm si hraje na oběť, Teri je výplň prostoru. I přesto jsem se skoro pořád při sledování bavila. Krysten Ritter je zkrátka talentovaná hvězda a každá protichudná emoce, kterou její postava má, je lehce uvěřitelná. Hlavní plot twist mě až tak nepřekvapil, ale následky které měl ve finále pro všechny postavy byly příjemným překvapením. Klidně bych to brala jako konec celého seriálu. I když by mi Jessica vážně chyběla, což jsem po první řadě říct nemohla.

• 2.3.2018  21:02

Fantastický špionážní thriller s podmanivou hlavní hrdinkou, která je schopna pro přežití udělat cokoliv. Jennifer Lawrence je magnetická a celý film nese s naprostou lehkostí i v těch nejnepříjemnějších scénách. Jedna z mých nejoblíbenějších ženských hrdinek za poslední roky. Příběh nabírá na obrátkách pomalu a věnuje se rozvoji vztahů i celkové politické situaci v ruské tajné službě. Buďme upřímní, málokterý film se dneska obtěžuje nebo může věnovat takovou stopáž pomalu budované zápletce. Lawrence ale jasně věděl, co dělá, protože tempo nikdy nepoleví, příběh je přehledný a emoce a motivace postav jsou všudypřítomné a jasné. Kromě skvělé kamery a vynikající hudby film především nesou na ramenou herci v čele s Lawrence a pak především Joel Edgerton a Matthias Schoenaerts. Vynikající film pro dospělé publikum, co čeká od návštěvy kina trochu víc.

• 26.2.2018  22:39
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Typický český pokus o show světového formátu. Výsledek je ten, že jako u všeho nezáleží na kvalitě ale na penězích. Takže každý díl natáhnou snad na 90 minut, aby se tam vešlo co nejvíc reklam a obsah se tak rovná naprosté vatě, kde se absolutně nic neděje. Pochybuju, že tenhle seriál zaměstnal vůbec nějakého střihače, protože tuhle zrůdnost bych si do životopisu nedala. A moderátor je neskutečný amatér.

• 18.2.2018  19:04
    Dirty Money (TV seriál) (2018)

Tyhle očiotvírající dokumenty jsou moje a Netflix si s Dirty Money rozhodně nebere žádné servítky. Jednotlivé díly se liší v tom, jaké pocity ve vás vyvolají od naprostého otrávení (emise), zhnusení (americké zdravotnictví a farmacie), naštvání (banky a kartely) až po kroucení hlavou (Trump a jeho podvody). Rozhodně víc takovýchto investigativních dokumentů, které vám sice nezlepší den, ale určitě ho obohatí.

• 18.2.2018  18:50
    Manhunt: Unabomber (TV seriál) (2017)

Další seriál o FBI profilovačích zaměřující se tentokrát na konkrétní příběh Unabombera, který terorizoval ameriku více než 20 let. Manhunt následuje poměrně klasickou krimi formuli, ale kupodivu to těch 8 epizod slušně baví a vyklube se z toho rychlý "binge watch". Docela nečekaným a příjemným překvapením pro mě byla postava samotného Unibombera/Teda, která je napsaná a zahraná s takovou lidskostí a nuancí, že porozumět jeho činům je najednou velmi jednoduché. Paul Bettany je naprosto strhující a už jen pro něj stojí za to ten seriál vidět až do konce. To se moc nedá říct o ostatních postavách. Ženské postavy jsou vyložené rekvizity a hlavní postava až nesympatického Fitze, co případu obětuje veškeré své vztahy, je na facku. Nicméně pokaždé, když mi teď na semaforu svítí červená, nezbývá mi, než se zamyslet nad svou osobní svobodou a právě to Ted Kaczynski chtěl.

• 14.2.2018  00:09
    Zmizení (2013)

Gyllenhaal se asi narodil aby hrál v vnitřně neklidné detektivy. Pro mě jeden z jeho nejlepších výkonů. Navenek tlumená, ale uvnitř elektrizující role. A tak nějak působí i film. Temné, chladné, narativně propletené a zapletené se spoustou těžkých emocí. Přesto se v příběhu nikdy neztratíte. Předpokládala jsem, že na film se podívám kvůli stopáži na dvakrát. Ne, Villeneuve mě nenechal vydechnout a těch 150 minut uběhlo neskutečně rychle. Villeneuve/Deakins/Johannsson.... tahle trojka bohužel už nikdy dohromady nic nenatočí, ale Prisoners a Sicario jsou excelentní přehlídkou thrilleru pro přemýšlející publikum. Kéž by jen takových filmů vznikalo víc.

• 26.1.2018  22:53
    The Toys That Made Us (TV seriál) (2017)

Úžasný kus nostalgie o dětských hračkách protkaný jiskřivým humorem pro dospělé. Dobrovolně přiznám, že každý díl mě dojal k slzám. Jen těžko si po téhle sérii nebudete přát nechat se zaměstnat v továrně na hračky.

• 24.1.2018  23:12

Fantastické. Divná směska In Bruges a Manchester by the Sea, která funguje jen díky McDonaghově umu. Není to film, co vás kompletně odrovná nějakou scénou, protože diváka odrovnává systematicky celé dvě hodiny. Ono je těžké Three Billboards nějak jednoduše vystihnout. Je to politicky nekorektní, plné černého humoru, tragicky smutné, absurdní. Je mi jasné, že jsem právě popsala klasickou chemickou formuli pro každý McDonaghův film. Výkony Sama Rockwella and Frances McDormand tuhle absurdnost výborně ukotvují v realitě. Dost možná je to Rockwellův nejlepší výkon... naprosto úžasná role. McDormand je legenda indie a teď se jí konečně dostává náležitých ovací. Můj letošní favorit na Oscara, protože byste stěží našli film, který se oscarovému standardu více vzdaluje.

• 17.1.2018  22:06
    Velká hra (2017)

Výborná Sorkinova prvotina s už neodmyslitelně brilantně ukecaným scénářem. Chastain celý film táhne s lehkostí jí vlastní. Nevím, jestli Sorkin zatím našel svůj vlastní režijní styl, ale film baví, napíná, dojímá celé dvě hodiny na 100%, což je vizitka, s kterou se může pochlubit ne každý ostřílený tvůrce. Strukturou mi to docela připomínalo The Big Short, akorát tady Wall Street nahradí pokerová logistika. Bohužel, jelikož jsem v tomhle úplný analfabet, mohli by klidně mluvit latinsky a rozuměla bych tomu asi stejně. Každopádně je to vynikající filmový požitek, jehož poselství si sebou ponesu ještě dlouho a právě proto si to těch pět hvězd zaslouží.

• 9.1.2018  03:13
    Trestanec (2017)

Hodně silná věc. O tom jak jediná blbá chyba vám může změnit a posléze zničit život. Tolik lidských emocí odehrávajíc se v absolutně nelidském prostředí. Nikolaj Coster-Waldau je naprosto fenomenální. Nejspíš nejlepší výkon, co jsem od něj viděla. Všechny vedlejší role jsou obsazeny dokonale. A ta hudba... ještě teď mi běhá mráz po zádech. Věřím že tenhle film se mnou zůstane ještě dlouho.

• 4.1.2018  23:04
    Lady Bird (2017)

Lady Bird je takový malý zázrak, protože filmů jako je tento se točí dnes poskrovnu. Netušila jsem, kolik talentu se v Gretě Gerwig skrývá. Film neokázalým způsobem popisuje dospívání jedné mladé dívky a vůbec na nic si přitom nehraje. Každý se v tom příběhu najde a o to těžší je ho hodnotit slovy. Každopádně slzy jsou zaručeny. Gerwig, Ronan a Metcalfe jsou ženské tvůrčí hlasy, které je zvlášť dnes důležité slyšet a zaslouží si všechen potlesk, který momentálně sklízejí, protože se jim podařilo něco výjimečného.

• 31.12.2017  23:00
    Tvář vody (2017)

Klasicky temná pohádka pro dospělé v Del Torově podání. Moc jsem si užívala nádhernou retro výpravu a jak si film hraje s barevnými i narativními tématy, které se filmem proplétají. Atmosféricky hutné. Celkově to působí velmi starosvětsky, na což je Del Toro expert. Sally Hawkins podává krásně nebojácný výkon a Michael Shannon je lahodně opovrženíhodný. Filmu se v podstatě nedá moc vytknout, ale na plný počet mně to zkrátka dost citově nepoložilo.

• 29.12.2017  23:33
    Já, Tonya (2017)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů roku a to z několika důvodů. Velmi svěže a neortodoxně podaný životní příběh Tonyi Harding, který v rukou jiných tvůrců mohl skončit jako další nudné biografické drama s dojemným koncem. Gillespie s pomocí skvělého scénářem ze scén domácího násilí, emocionálního týrání a životního neúspěchu dělají v podstatě černou komedii, která ale nikdy neztratí pojem o tom, jak těžké to Tonya měla, a jak daleko došla. Její příběh možná nemá nejšťastnější konec, ale při pohledu na to jaké imbecily měla kolem sebe, je s podivem, že to přece jen pro ni skončilo takhle. Margot Robbie si tenhle projekt vzala na starost a do svého výkonu dala všechno. Svět se k Tonyi zachoval nespravedlivě, ale ona určitě ne.

• 20.12.2017  00:51

Je to dva roky, co jsem Abramsovi vyčítala jeho přístup k 7. epizodě, jakožto kopii Nové naděje. Kvalita filmu tehdy vděčila mnohé nostalgii. Johnson se rozhodl jít zcela proti Abramsově přístupu a natočil moderní Star Wars. Moderní, co se týče motivací postav a myšlenkových pochodů filmu. Někde ve třetině filmu jsem si ale k mému úžasu začala uvědomovat, jaká je to nuda. Příběh roztříštěný na několik fragmentů a většina z nich nemá odůvodnění k existenci. Finn a jeho nová kamarádka, která má fungovat jako nějaký citový kompas filmu, mě byla ukradená, protože je tu jen aby zaplnila prostor. To tentokrát bohužel platí i o Poeovi a celé Rezistenci, která vymírá každou minutou filmu a mě to bylo absolutně jedno. Na pasáž s Lukem a Rey jsem se těšila, ale nakonec to vyšumělo do prázdna, když Luke odmítá jakkoli spolupracovat. On je vlastně Luke v tomhle pokračování dost nesympatický. Tahle epizoda má jediné štěstí, že Johnsona napadlo navázat na scény Rey a Kyla Rena z předchozího filmu. Jejich pouto a chemie mezi Daisy Ridley a Adamem Driverem jsou naprosto magnetické a filmu dávají aspoň něco z té pověstné Star Wars osudovosti. Uspějí totiž tam, kde všichni ostatní hrdinové a záporáci a zápletky selhali. Dělají tenhle díl zapamatovatelný.

• 1.12.2017  13:24
    Godless (TV seriál) (2017)

Netflix si dal za úkol mě tento rok zničit. Godless je pro mě nejlepší seriál roku. Absolutně geniálně vystavěný příběh po narativní i stylistické stránce, který si hraje s westernovými konvencemi. Srdce mi plesalo nad close upy koltů a upřených pohledů během přestřelek. Je tu místo pro klasické motivy osudového střetu, moudrých indiánů, vlakových loupeží i hořkosladkých romantických setkání. Kamera si skvotně hraje se stíny a vším, co jí visty divokého západu nabízí. Zatímco hudba přináší jeden z nejzapatovatelnějších soundtracků roku. Godless především uspěl v tom, že žánr dokázal ozvláštnit spoustou charakteních ženských hrdinek, které westerny opomíjejí. Tady je ale důkaz jak zábavné a napínavé je mít westernové hrdinky s kolty u pasu. Dockery a Wever jsou jako pistolnice parádní. Scoot McNairy pak rozzáří každou roli, ve které jsem ho tento rok viděla. Neskutečný talent. No a Daniels a O'Connell jsou ve svých rolích osudových soků magnetičtí. všechno v tomhle seriálu funguje až do posledního záběru a na konci jsem si připadala jako přejetá parním válcem. Dost možná nejlepší autorský seriál od True Detective a Fargo a zkrátka (neo)westernový skvost.

• 22.11.2017  12:55
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Ok, Punisher má své mouchy, ale jeho sledování jsem si užila víc než cokoliv tento rok. Témata, které zápletky zkoumají jsou tak relevantní, že museli přesunout premiéru. Ale přesně tahle témata dělají seriál tak zajímavým. Legalizace zbraní, násilí, problémy veteránů s PTSD, korupce tajných vládních složek... Co Punishera dělá výjimečným nejsou ty očekávané (a skvěle natočené) rvačky, přestřelky a potoky krve. Nejvíc mě překvapilo, že právě Punisher má tolik srdce a hloubky. Postavy Davida, Karen a Madani dávají Frankovi potřebné protipóly k jeho někdy sebevražedným beznadějným misím. Ben Barnes překvapí svou temností v roli Billyho. Seriál každopádně stojí a padá s výkonem Jona Bernthala. Herec, co vždy dostával malé role, na které jste jen těžko zapomínali. Tady dostává prostor předvést tak krutě realistický výkon, že jen stěží uvěříte, že Jon není ve skutečnosti Frank. Naprosto fascinující a fyzicky mučivá role, za kterou si zaslouží nejdno ocenění. Jak už je u Netflix Marvel univerza zvykem, tempo v půlce mírně skomírá, ale otřepe se tak rychle, že to Punisherovi velmi rádi odpustíte. Za dobu od premiéry jsem seriál viděla už dvakrát a to nestává skoro nikdy.

• 19.11.2017  16:23

Zatím nejdojemnější film roku 2017. Tušila jsem, jak asi film skončí, ale na tehle konec jsem se nepřipravila a ještě dlouho po konci jsem seděla v kině, než mi uschly slzy. Kosinkého režii mám hodně ráda. Je to kompetentní režisér, co si i s ohranou zápletkou poradí tak, aby žánr ozvláštnil. Jedinou chybou je, že se jedná o pomalu budované drama, což prospívá napětí, ale ně vždy to prospívá tempu filmu. Realistický scénář mu poskytl skvělé základy, ale jsou to herci v čele s Brolinem, Tellerem a především Jennifer Connelly, co tyhle skutečné hrdiny a jejich blízké přivedou k životu velmi realistickým způsobem a zůstanou s vámi ještě hodně dlouho.

• 6.11.2017  01:28

Jakožto velký fanoušek Temného Světa jsem byla připravena tohle pokračování nenávidět. Jenže Waititi nemá slitovaní a svým ujetým humorem mě nakonec odolal a já odcházela z kina spokojená a vysmátá, jak po třech rumech s colou. Another!

• 10.10.2017  00:13

Upřímně jsem mírně v rozpacích. Na jednu stranu geniální, na druhou mírně nedopečený film. Jakoby polovina příběhu a world buildingu potřebovaly přepsat, doladit, rozvést. Plot twisty ohledně K. byly skělé, ale ke konci mírně zklamaly, tak jako samotný vývoj příběhu a některých postav. Například Leto nebo Mackanzie David byli trestuhodně nevyužití. Každopádně Roger Deakins a jeho kamera jsou jako vždy k neuvěření. Dnes nepracuje lepší kamereman, tečka. Odkazy na Vangelisovu hudbu jsou všudypřítomné. Nejsem fanatický fanoušek Blade Runnera, i ten samotný měl pro mě nedostatky velmi podobné těm, co předvádí Villeneuveův sequel. Nicméně měl v sobě více života a osudovosti a právě to 2049 postrádá, i když Gosling se snaží ukázat tolik emocí a lidskosti, kolik mu příběh dovolí. Každopádně na scénu v moři asi nikdy nezapomenu, fenomenální. Přes mé rozpaky nemůžu zdůraznit, jak důležité je, abyste tenhle film viděli a Hollywood si zachoval aspoň částečnou originalitu a inteligenci.

• 9.10.2017  23:40
    Silnější (2017)

Rutinní, ale nabité realnými emocemi. Gyllenhaal si jde pro další oscarovou nominaci. Škoda, že zbytek filmu ho v tomhle ohledu moc nepodrží.

• 9.10.2017  23:32
    Mudbound (2017)

Na papíře se Mudbound může zdát jako suchý příběh z dnes již rutinně zobrazovaného rasistického jihu Ameriky. Opak je pravdou, protože lidskost tohohle příběhu z něj dělá silnou podívanou bez stereotypů nebo nějaké snahy vzdělávat. Dee Rees se podařilo natočit film o odvaze a přátelství ve tváři nenávisti a předsudků. Film se rozjíždí pomalu a občas jsem si říkala, co mají všechny tyhle postavy společného. Ovšem tenhle čas slouží k nastavení filmového pódia, abyste v poslední třetině dostali emocionální ránu, díky které do sebe celý příběh perfektně zapadne a vy se ať chcete nebo ne zamyslíte nad stavem dnešního světa. Garrett Hedlund je jako Jamie trpící PTSD vynikající. Jason Mitchell je mu skvělým parťákem bez jediného slova dokáže vyjádřit tisíc slov. Film, co bude mít ještě hodně co říct během oscarové sezóny a právem. /LFF 2017

• 9.10.2017  23:05
    Wind River (2017)

Sociální a emocionální přesah všech Sheridanových příběhů je vždy fascinující a to, jak tyhle faktory dokáže skombinovat s mrazivě děsivou atmosférou dnešní reality je takřka geniální. Jeho první režijní dílo na tomhle nic nemění. Cave a Ellis opět fenomenální. Vynikající počin.

• 24.7.2017  00:40
    Dunkerk (2017)

Bůh Nolan se opět reinventoval... to co nabídnul Dunkirk, je úplně jiné od jeho předchozích kousků. Je to škola v tvoření filmového napětí. Izolovaná událost, jak místem tak časově očima několika málo náhodných postav s minimálním dialogem. Tenhle typ filmařiny se dá trochu přirovnat k Malickovi v tom smyslu, že Dunkirk si smyslově prožijete. Jen je to mnohem navenek citelnější prožitek I když tady musí Nolan vemi děkovat Zimmerovi za jeho opět bezchybný nervy drásající hudbu. Z postav mě nejvíce mě dostal Aneurin Bernard, který jako vždy podal úžasně niterný výkon. Jeho postava představuje ukázku lidskosti a vůle přežít. Rylance a Cilian Murphy byli taky vynikající. Ne, není to klasicky epický Nolan. Ano, příběh je velmi skoupý, stejně jako dialogy. Někdo Dunkirk nazval experimentálním vojenským dramatem a právě tak ten film vnímám a hodnotím. Viděno v 70mm Imax. Ten filmový grain vyvolal úsměv na rtech. Slabším na srdci doporučuju vzít si prášky.

• 9.7.2017  03:57
    Song to Song (2017)

Nejprocítěnější Malick od Tree of Life. Klasicky se jedná o zamotaný příběh, kdy nedokážete rozpoznat začátek od konce, což působí jako připomínka hlavního romantickému trojúhelníku. Rooney Mara tady skutečně září a je to jedna z mála rolí, kde ji vidím využít celou škálu emocí. Hudba a rozmanitá camea od úžasně upřímné Patti Smith po šíleného Vala Kilmera jsou pak kapitolou sama pro sebe. Filmu mírně podkopává nohy přepísklá stopáž a klasická Malickova nechuť k přehlednějšímu narativu, nicméně scéna s Holly Hunter na parkovišti a Goslingem s jeho otcem jsou emocionálně omračující. Krásný konec je pak třešničkou na dortu.

• 24.6.2017  20:08
    Wonder Woman (2017)

V mnohém standardní komiksárna, která je víc Marvel než DC, a přesto docela výjimečná. Ať jsem těmito filmy jakkoliv unavená a přesycená, musím uznat, že Wonder Woman má srdce větší, než mnoho jejích předchůdců v posledních letech. Není totiž prezentována jako slavná hrdinka, ale jako Diana - polobohyně, co se odváží vzepřít své matce a jít za svým srdcem. Průvodcem naším světem je jí Steve (rozhodně ten lepší Steve v komiksovém univerzu), který je v mnohém stejný jako ona. Gal Gadot hraje Dianinu neznalost a často arogantnost zcela přesvědčivě a sympaticky. Jen je třeba uznat, že Chris Pine je ten, co filmu dal duši. Jeho výkon má tolik srdce, že se do Steva nelze nezamilovat. Bohužel, jak už to tak bývá, hlavní záporák nemá co nabídnout, stejně tak jako předvídatelná struktura filmu. Nicméně ve výsledku je to příjemný film, který lehce překvapil. 3,5*

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35