Ant

ICQ: 256364417

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 24.6.2017  20:08
    Wonder Woman (2017)

V mnohém standardní komiksárna, která je víc Marvel než DC, a přesto docela výjimečná. Ať jsem těmito filmy jakkoliv unavená a přesycená, musím uznat, že Wonder Woman má srdce větší, než mnoho jejích předchůdců v posledních letech. Není totiž prezentována jako slavná hrdinka, ale jako Diana - polobohyně, co se odváží vzepřít své matce a jít za svým srdcem. Průvodcem naším světem je jí Steve (rozhodně ten lepší Steve v komiksovém univerzu), který je v mnohém stejný jako ona. Gal Gadot hraje Dianinu neznalost a často arogantnost zcela přesvědčivě a sympaticky. Jen je třeba uznat, že Chris Pine je ten, co filmu dal duši. Jeho výkon má tolik srdce, že se do Steva nelze nezamilovat. Bohužel, jak už to tak bývá, hlavní záporák nemá co nabídnout, stejně tak jako předvídatelná struktura filmu. Nicméně ve výsledku je to příjemný film, který lehce překvapil. 3,5*

• 24.6.2017  19:50
    American Gods (TV seriál) (2017)

Vizuální i příběhová delikatesa. Bryan Fuller jede opět na plné obrátky.

• 24.6.2017  19:49
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tak silné, že vám bude mráz běhat po zádech. Po příběhové, herecké i scénáristické stránce. Svět Gileady, kde ženy jsou poníženy na pouhé zvířata a stroje, bez vůle a hlasu. Svět, ke kterému se některé moderní americké zákony přibližují, čímž příběh June nabírá na aktuálnosti a děsivosti. Elizabeth Moss je absolutně fenomenální, Lepší herecký výkon jsem tento rok neviděla. Joseph Fiennes je pro tyhle zápornné role typický, ale musím říct, že role velitele mu neskutečně sedla. Je nutné zmínit, že většinu epizod režírovaly ženy(!!!) a ukazují, že jejich malý počet v dnešní TV je neomluvitelný. Bez diskuze zatím nejlepší nový seriál roku. Jen tak dál.

• 22.5.2017  01:35

Myslím, že američtí recenzenti by nepoznali zlato od hnoje. Tohle je dokonalá střihová jízda, kde se skloubí dechberoucí hudba a režisérská inovace. A to v takovém měřítku, jaké jsem nezažila od Snyderovy 300. Prostě dokonalý požitek pro všechny smysly, který jsem nechtěla, aby někdy skončil. Charlie Hunnam je perfektní Artuš. Jeho drsnost a drzost dává téhle postavě novou jiskru. Ritchie a jeho parta mi zkrátka vyrazili dech a nemůžu se dočkat, až na to půjdu kina ještě pětkrát. A to je snad přesně to, co od moderní historické fantasy chcete, ne? "It's a table. You sit at it!" PS: Viděno potřetí a pořád je to jízda jako svině.

• 16.5.2017  00:15
    Riverdale (TV seriál) (2017)

CW se s Riverdale vrací k svým kořenům, jelikož tohle je perfektní kombinace Gossip Girl a Vampire Diaries okořeněná řádnou dávkou Twin Peaks. Parta teenagerů vyšetřuje vraždu studenta střední školy a člěna místní mafiánské rodinky. Nechybí klasická dávka romance, mysteriózna a detektivky. Neustálé reference na filmové klasicky a The Breakfast Club jsou jen třešničkou na dortu. Zkrátka paráda, pokud víte, co od toho seriálu čekat.

• 16.5.2017  00:09

Příběhem nijak zvlášť nepřekvapivý, ale atmsférou působivý a dusný thriller s děsivým Fassbenderem v hlavní roli. V podstatě mi to připadalo jen jako taková zastávka v ramci většího univerza, než jako něco co by jeho zákony ustanovené předchozími díly měnilo. Nicméně patřím k těm, co Promethea považují za velmi slušný film a u Covenenta tomu není jinak. Ridleyho styl mi sedí a vždycky od něj raději uvidím další výpravu za Vetřelcem než za rodinnou zábavou typu Marťana.

• 2.5.2017  23:54
    The Promise (2016)

Přiběhově nijak zvlášť originální. Zkrátka klasická zápletka o dvou mužích bojujících o srdce jedné ženy. Tenhle film je důležitý a stojící za zhlédnutí z jiných důvodů. Tvůrci perfektně pracovali s kulisami a dobovou atmosférou. Ne každý historický film vás dokáže takhle pocitově přenést do úplně jiné doby a kultury. Oscar Isaac pak s přehledem vede hvězdné obsazení. Jeho přerod z bezstarostného studenta do muže co ztratil vše, co mohl, je vskutku obdivuhodný. Každopádně The Promise je důležitý film hlavně proto, co popisuje. Genocida Arménů, je něco o čem se nemluví, ale mluvit by se mělo. Už jen proto, co se v Turecku odehrává dnes.

• 1.4.2017  23:02
    Uteč (2017)

Get Out je v podstatě chybějící epizoda první řady Supernatural, ale jako film je to bohužel jen céčková zápletka, která má k hororu hodně daleko. Film spíše rozesměje než postraší. Ale aspoň má Hollywood zase o jeden zářez navíc, co se týče jejich rasové agendy.

• 1.4.2017  22:56

Působivý vizuál tentokrát bohužel neschoval ohranou a příliš jednoduchou zápletku, která nemá šanci film nijak hnát kupředu. Každopadně hereckému obsazení se to mnohdy daří zachraňovat, takže je z toho aspoň zábavná, i když zapomenutelná podívaná.

• 1.4.2017  15:37

Poslední hodinu jsem se dodívala jen pro Bridgesovy modré oči a výstavní six pack. Film ale každopádně uspokojí touhu po klišé osmdesátkách se vším, co k tomu patří.

• 26.3.2017  23:29
    Život (2017)

Space žánr se očividně daří čím dál lepšímu zdraví. Život je v podstatě Vetřelec na ntou a zkušenejší divák rychle rozšifruje každý zvrat. Ale i přes ta klišé a ne moc zajímavé postavy se jedná o solidní thriller, který mý spád a od začátku do konce a držel mě přikovanou k sedačce. Kažádopádně ten brutální konec je to, co film přehouplo do jiné cenové skupiny. Chladné, bez slitování a důvod, proč si ten film budete pamatovat i zítra a pustíte si o pár hodin později soundtrack.

• 14.3.2017  22:19

Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda).

• 2.2.2017  01:54
    Jackie (2016)

Filmová poezie. Natalie Portman mi sebrala dech svou éteričností i reálností. Tak komplexní portrét historické postavy jsem ve filmu neviděla už roky. Hudba Mica Leviho dělá z filmu poetický i hororový zážitek. A svým způbem je to naprosto dokonálá kombinace. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku.

• 30.1.2017  21:44

Nenápadný ale důrazný útok na emoce s tak vynikajícím scénářem, že by měl patřit k povinnému čtění na scénáristických oborech. Původně jsem čekala pořádný doják, kdy ze mě i z herců bude příběh ždímat slzy každých pět minut. Film je naopak prošpikovaný černým humorem ze strany Leeho i Patricka, až to někdy působí jako rodinná komedie. Ale to jen do chvíle, kdy je odkryto Leeho minulost. Jak je pro Lonergana vlastní, celá scéna je tak decentní a srce lámající, že jsem se neubránila slzám. Lucas Hedges jako nováček září a Michelle Williams tvoří opornou zeď filmu. Jistá scéná s ní a s Leem patří do mých nejoblíbenějších tohoto roku. Casey Affleck je jako tichý hurikán. Lee je tělo bez duše, ale Casey vře po povrchem. Ta kapka naděje na konci je pro Leeho i publikum jako živá voda.

• 21.1.2017  06:21
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Naprosto geniální a Neil Patrick Harris si zaslouží Emmy. Knihy jsem četla, když mi bylo asi 11 let a moc už si z nich přece jen nepamatuju, ale moje láska pro morbidní příběhy o sirotcích a psychopatickém strýčkovi přetrvala a Netflix dokonale zachytil atmosféru celého příběhu a se sarkastickým humorem nevýjimaje. Hudba Jamese Newtona Howarda je něco úžasného a prostě lahoda pro mé ucho. "And that's not how the story goes..." mi v hlavě bude znít dokud nedostaneme 2. řadu.

• 10.1.2017  02:41
    Lion (2016)

FIlm, na který jsem víceméně šla jen z hecu, a z kterého se vyklubal jeden z nejsilnějších zážitků roku 2016. Příběh je pomyslně rozdělený na dvě částí. První tvoří Sarooho dětství, kdy se ztratí rodině a musí se sám naučit přežít v nebezpečné Indii. Sunny Pawar jako malý Saroo je naprosto úžasný a zoufalství a ztracenost své postavy zosobňuje s takovým předsvědčením, že se vám chce brečet pokaždé, kdy zakřičí bratrovo jméno. Dev Patel na něj úžasně navazuje jako dospělý Saroo sžíraný vzpomínkami na ztracenou rodinu. Nicole Kidman je tu jen jako mateřská opora, ale těch pár scén stačí na to, aby si vysloužila Oscarovou nominaci. Příběh je to přímočarý, ale naprosto upřímně napsaný a hlavně bez jakéhokoliv patosu. Všechny emoce jsou ukotveny v realitě a po konci filmu jsem si připadala, jako by mi někdo dal pěstí. Vidět vedle mě brečícího dospělého chlapa mi jen dalo za pravdu, že je to skutečně výjimečný film.

• 10.1.2017  02:20
    Mlčení (2016)

Dokonale neosobně osobní film, který mě vůbec emočně nevtáhnul... bohužel utrpení Jezuitských knězů zmítaných věčných dilematem, jestli věřit či nevěřit, je mi cizí. Na druhou stranu sledovat Scorseseho filmy včetně Silence je jako sledovat mistra malíře při práci se štětcem. Tři hodiny dokonalé režie, kamery a střihu. Vždycky ocením střih, který si je vědom, jak důležité je, nechat scénu dýchat. Několik scén je skutečně dechberoucích zvláště ve spojení se zvukem, který tak důmyslně pracuje s tichem. Adam Driver and Andrew Garfield byli výborní. Ačkoli Garfieldův otec Rodrigues leze tou svou oddaností víře občas až na nervy. Tenhle film nefunguje jako zábava na dlouhé odpoledne, je to spíš jako jít na výtvarnou exhibici a tři hodiny se učit a kochat. Bohužel tahle neschopnost dívka strhnout je to, co Silence podlamuje nohy. "Pray, Father Rodrigues. But pray with your eyes open."

• 21.12.2016  02:54

Tom Hanks a jeho magical touch dokáže z každého filmu udělat kvalitní podívanou. To neznamená, že bez něj je ten film nekoukatelný, ale je to prostě Hanksovský žánr, který by bez něj upadl v zapomění.

• 18.12.2016  16:24

Opravdu značné zklamání, které se dá jedině popsat jako nejprázdnější dvě hodiny, co jsem letos strávila v kině. Celý příběh se dá shrnout do jedné věty a nikdy nemáte pocit, že ten film má v rámci Star Wars univerza nějaký větší význam. Zapomenutelné dialogy jsou ale jen částí problému. Všichni herci působí jako agitka za větší diverzitu v Hollywoodu, ale výsledek je tak rozptylující, že ty postavy nikdy úplně nezapadnou do svého prostředí. Celkově jsem si celou stopáž filmu říkala, jak moc mi chybí cast z epizody VII. Jsou tu kalibry typu Bena Mendelsohna a Madse Mikkelsena, ale ti nakonec zůstanou víceméně nevyužití. Ničemu nepomáhá ani pro Star Wars tak důležitá hudba a akce, kde první je tu rozptylující a druhé bez nápadu. Poslední vcelku skvělá montáž se film snaží zachránit, ale na to už je v tu chvíli pozdě. A konec jednoduše evokuje jistý katastrofický film z 90. let. Ještěže tohle nebude mít pokračování.

• 5.12.2016  20:37
    Spojenci (2016)

Potenciál Allied brzdí neoriginální příběh a Pittův facelift. Je to moderní pocta Casablance, ale bez nějaké větší invence film vyšumí rychleji než stihnete opustit kino. Největší zklamání je ale Pittův výkon. Celou dobu jsem měla pocit, že je z poloviny myšlenkami někde jinde, za což může zřejmě omezená mimika. Škoda, film měl určitě na víc.

• 20.11.2016  23:45

Atmosférou nasáklý noir o manželství, které tak zhořkne, že i Válka Roseových v porovnání s tímhle filmem působí mile. Jak se dá od Forda čekat, tohle je neskutečná stylovka s proplétajícími se časovými liniemi a na konci jsem stěží rozeznávala realitu od snu. Jake je opět oscarový a Amy si to sošku zaslouží už jen za poslední scénu filmu, kterou prožíváte kompletně s ní. Sledovat úvodní titulky s nic netušícím divákem by mohl být zajímavý společenský experiment.

• 20.11.2016  23:37

Naprosto úžasná podíváná, která předčila všechna moje očekávání. Skvěle napsané postavy, do kterých jsem se v průběhu filmu zcela zamilovala, efektivní záporáci a jedno wow vyvolávající cameo, která překvapí, i když jsem o něm věděla předem. Všechna stvoření jsou neskutečně propracovná a rozkošná a celý sál se smál pokaždé, kdy se ten kouzelný krtek objevil na scéně. Ale především je ve filmu dost emocí a hloubky na to, abych na konci pět minut brečela do krabice od popcornu. Propletenost se světem Harryho vypadá hodně slibně a už teď se nemůžu dočkat, kam nás J.K. zavede příště. Viděno ve 3D v Imaxu a porpvé musím uznat, že tady 3D nerušilo, ale vtáhlo do filmu.

• 12.11.2016  02:13

Mel je zpátky a vrátil se v krvavé záři bitvy na Hacksaw Ridge. Není to žádná revoluce, ale poctivý válečný film s obligatorním zobrazením dětství a mládí, které v tomto případě poznamenalo Desmonda natolik, že odmítl i v tváří v tvář nepříteli chopit se zbraně a zabíjet. V rukou méně schopného vypravěče to zní jako zápletka filmu od Lifetime, ale Gibson má scénář pevně v rukou a spolehlivě ho ukočíruje skrze dospívání na maloměstě, drsný výcvikový tábor až k bitvě o Okinawu, která mi svou syrovostí tak vyrazila dech, že jsem půl hodiny zapomněla zavřít pusu. Je to mistrně dirigovaný děsivý, krvavý chaos propletený hutnými emocemi. Náboženský kontext je v tomto případě zcela pomíjivý a Gibson nikomu nic nevtlouká do hlavy, pouze vypráví Desmondův příběh. Garfield je vynikající. Návrat zcela hodný držitele Oscara.

• 12.11.2016  01:57
    Příchozí (2016)

Krásný srdceryvný film, který se schovává za scifi/hororovou fasádou a výsledkem je jeden z nejlepších filmů roku. Polovinu filmu jsem si říkala, o co tu proboha jde a pak to najednou přijde a vám to docvakne a cítíte se, jako by se pod vámi otřásla podlaha. Měla jsem co dělat, abych v tu chvíli udržela slzy, což je nemožné, jakmile spustí skladba Maxe Richtera. Amy Adams už dlouho čeká na svého Oscara a tahle role by jí měla zase aspoň vynést nominaci. A k Villeneuvevi můžu akorát říct, že Hollywood si snad ani jeho talent nezaslouží. Cestu před dvěma roky vydláždil Interstellar, ale Arrival jde ve vlastních stopách. Film o bytí jako takovém a jak je každý okamžik nedocenitelný.

• 1.11.2016  23:11

Nezávadná atraktivní podíváná, která je mixem Inception, Batman Begins a Harry Pottera. Cumberbatch a Tilda Swinton jsou super a role jim sedí jako ulité. Jen škoda, že pro všechny ty efektní hrátky se zapomnělo na rozvíjení vztahů a postav. Mikkelsen jako záporák sice vypadá dostatečně hrozivě a odkazu na Hannibala v jedné scéně jsem se v duchu zasmála, ale chybí mu backstory a motivace. Nemluvě o tom největším zlu, které bylo jako z večerníčku. Fajn oddychovka, na kterou si ale za týden nevzpomenu. A 3D tady bylo úplně zbytečné.

• 24.10.2016  01:05

Čekala jsem artovou bublinu, ale ten film je opravdu unikátní podívaná. Rozhodně to není klasický road trip. Žádný Kerouac se tady nekoná. Tohle je moderní, reálný a iluzí zbavený příběh, který byl pro mě až místy děsivý - nevím, jestli záměrně. S postavami se těžko ztotožníte, naopak jsou až občas nepříjemné, což dělá ten film tak fascinujícím. Režie a kamera jsou vynikající, Sasha Lane a Shia Labeouf září. Film, z kterého nespustíte oči, i když bystě občas chtěli.

• 17.10.2016  02:42
    Jisté ženy (2016)

Certain Women je definicí toho, co znamená indie film. Civilní a decentní, jak co se týče emocí tak hereckých výkonů. Tři příběhy a čtyři ženy zachycené v různě působivých situacích. Dá se říct, že v celém filmu se vlastně nic tak dramatického nestance. V podstatě jen na krátkou dobu nahlédnete do obyčejných životů pár lidí, které byste normálně neměli šanci ve filmu vidět Pro mě jako pro diváka je tenhle film výzvou v tom, že skutečně musíte věnovat pozornost každé nuanci a každému pohledu, ve kterých se skrývá klíč k celému snímku. Williams and Lily Gladstone září. /LFF 14/10/16

• 12.10.2016  01:38
    Cesta času (2016)

Malick je pro mě téměř něco jako filmový bůh, ale tohle je hodně těžký úlet. V podstatě tu máte dinosauří scénu z Tree of Life and scénu s monolitem z 2001 natažené do 90 minut s hlasem Cate Blanchett, co se neustále ptá, proč je k nám matka příroda tak krutá. Radši si pustím Planetu Zemi od BBC. (LFF 12/10/16)

• 10.10.2016  02:16
    La La Land (2016)

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)

• 4.10.2016  00:17

Hraný dokument. Ale skvěle natočený hraný dokument o katastrofě jménem Deep Horizon způsobenou nenažraností velké korporace. Marky Mark překvapil a podal skvělý výkon. Nenudila jsem, pobrečela jsem si a nedýchala jsem u parádních efektů. Protentokrát to stačilo.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34