Ant

Dictator of taste

ICQ: 256364417

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 19.11.2017  16:23

Zatím nejdojemnější film roku 2017. Tušila jsem, jak asi film skončí, ale na tehle konec jsem se nepřipravila a ještě dlouho po konci jsem seděla v kině, než mi uschly slzy. Kosinkého režii mám hodně ráda. Je to kompetentní režisér, co si i s ohranou zápletkou poradí tak, aby žánr ozvláštnil. Jedinou chybou je, že se jedná o pomalu budované drama, což prospívá napětí, ale ně vždy to prospívá tempu filmu. Realistický scénář mu poskytl skvělé základy, ale jsou to herci v čele s Brolinem, Tellerem a především Jennifer Connelly, co tyhle skutečné hrdiny a jejich blízké přivedou k životu velmi realistickým způsobem a zůstanou s vámi ještě hodně dlouho.

• 6.11.2017  01:28

Jakožto velký fanoušek Temného Světa jsem byla připravena tohle pokračování nenávidět. Jenže Waititi nemá slitovaní a svým ujetým humorem mě nakonec odolal a já odcházela z kina spokojená a vysmátá, jak po třech rumech s colou. Another!

• 10.10.2017  00:13

Upřímně jsem mírně v rozpacích. Na jednu stranu geniální, na druhou mírně nedopečený film. Jakoby polovina příběhu a world buildingu potřebovaly přepsat, doladit, rozvést. Plot twisty ohledně K. byly skělé, ale ke konci mírně zklamaly, tak jako samotný vývoj příběhu a některých postav. Například Leto nebo Mackanzie David byli trestuhodně nevyužití. Každopádně Roger Deakins a jeho kamera jsou jako vždy k neuvěření. Dnes nepracuje lepší kamereman, tečka. Odkazy na Vangelisovu hudbu jsou všudypřítomné. Nejsem fanatický fanoušek Blade Runnera, i ten samotný měl pro mě nedostatky velmi podobné těm, co předvádí Villeneuveův sequel. Nicméně měl v sobě více života a osudovosti a právě to 2049 postrádá, i když Gosling se snaží ukázat tolik emocí a lidskosti, kolik mu příběh dovolí. Každopádně na scénu v moři asi nikdy nezapomenu, fenomenální. Přes mé rozpaky nemůžu zdůraznit, jak důležité je, abyste tenhle film viděli a Hollywood si zachoval aspoň částečnou originalitu a inteligenci.

• 9.10.2017  23:40
    Stronger (2017)

Rutinní, ale nabité realnými emocemi. Gyllenhaal si jde pro další oscarovou nominaci. Škoda, že zbytek filmu ho v tomhle ohledu moc nepodrží.

• 9.10.2017  23:32
    Mudbound (2017)

Na papíře se Mudbound může zdát jako suchý příběh z dnes již rutinně zobrazovaného rasistického jihu Ameriky. Opak je pravdou, protože lidskost tohohle příběhu z něj dělá silnou podívanou bez stereotypů nebo nějaké snahy vzdělávat. Dee Rees se podařilo natočit film o odvaze a přátelství ve tváři nenávisti a předsudků. Film se rozjíždí pomalu a občas jsem si říkala, co mají všechny tyhle postavy společného. Ovšem tenhle čas slouží k nastavení filmového pódia, abyste v poslední třetině dostali emocionální ránu, díky které do sebe celý příběh perfektně zapadne a vy se ať chcete nebo ne zamyslíte nad stavem dnešního světa. Garrett Hedlund je jako Jamie trpící PTSD vynikající. Jason Mitchell je mu skvělým parťákem bez jediného slova dokáže vyjádřit tisíc slov. Film, co bude mít ještě hodně co říct během oscarové sezóny a právem. /LFF 2017

• 9.10.2017  23:05
    Wind River (2017)

Sociální a emocionální přesah všech Sheridanových příběhů je vždy fascinující a to, jak tyhle faktory dokáže skombinovat s mrazivě děsivou atmosférou dnešní reality je takřka geniální. Jeho první režijní dílo na tomhle nic nemění. Cave a Ellis opět fenomenální. Vynikající počin.

• 24.7.2017  00:40
    Dunkerk (2017)

Bůh Nolan se opět reinventoval... to co nabídnul Dunkirk, je úplně jiné od jeho předchozích kousků. Je to škola v tvoření filmového napětí. Izolovaná událost, jak místem tak časově očima několika málo náhodných postav s minimálním dialogem. Tenhle typ filmařiny se dá trochu přirovnat k Malickovi v tom smyslu, že Dunkirk si smyslově prožijete. Jen je to mnohem navenek citelnější prožitek I když tady musí Nolan vemi děkovat Zimmerovi za jeho opět bezchybný nervy drásající hudbu. Z postav mě nejvíce mě dostal Aneurin Bernard, který jako vždy podal úžasně niterný výkon. Jeho postava představuje ukázku lidskosti a vůle přežít. Rylance a Cilian Murphy byli taky vynikající. Ne, není to klasicky epický Nolan. Ano, příběh je velmi skoupý, stejně jako dialogy. Někdo Dunkirk nazval experimentálním vojenským dramatem a právě tak ten film vnímám a hodnotím. Viděno v 70mm Imax. Ten filmový grain vyvolal úsměv na rtech. Slabším na srdci doporučuju vzít si prášky.

• 9.7.2017  03:57
    Song to Song (2017)

Nejprocítěnější Malick od Tree of Life. Klasicky se jedná o zamotaný příběh, kdy nedokážete rozpoznat začátek od konce, což působí jako připomínka hlavního romantickému trojúhelníku. Rooney Mara tady skutečně září a je to jedna z mála rolí, kde ji vidím využít celou škálu emocí. Hudba a rozmanitá camea od úžasně upřímné Patti Smith po šíleného Vala Kilmera jsou pak kapitolou sama pro sebe. Filmu mírně podkopává nohy přepísklá stopáž a klasická Malickova nechuť k přehlednějšímu narativu, nicméně scéna s Holly Hunter na parkovišti a Goslingem s jeho otcem jsou emocionálně omračující. Krásný konec je pak třešničkou na dortu.

• 24.6.2017  20:08
    Wonder Woman (2017)

V mnohém standardní komiksárna, která je víc Marvel než DC, a přesto docela výjimečná. Ať jsem těmito filmy jakkoliv unavená a přesycená, musím uznat, že Wonder Woman má srdce větší, než mnoho jejích předchůdců v posledních letech. Není totiž prezentována jako slavná hrdinka, ale jako Diana - polobohyně, co se odváží vzepřít své matce a jít za svým srdcem. Průvodcem naším světem je jí Steve (rozhodně ten lepší Steve v komiksovém univerzu), který je v mnohém stejný jako ona. Gal Gadot hraje Dianinu neznalost a často arogantnost zcela přesvědčivě a sympaticky. Jen je třeba uznat, že Chris Pine je ten, co filmu dal duši. Jeho výkon má tolik srdce, že se do Steva nelze nezamilovat. Bohužel, jak už to tak bývá, hlavní záporák nemá co nabídnout, stejně tak jako předvídatelná struktura filmu. Nicméně ve výsledku je to příjemný film, který lehce překvapil. 3,5*

• 24.6.2017  19:50
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Vizuální i příběhová delikatesa. Bryan Fuller jede opět na plné obrátky.

• 24.6.2017  19:49
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tak silné, že vám bude mráz běhat po zádech. Po příběhové, herecké i scénáristické stránce. Svět Gileady, kde ženy jsou poníženy na pouhé zvířata a stroje, bez vůle a hlasu. Svět, ke kterému se některé moderní americké zákony přibližují, čímž příběh June nabírá na aktuálnosti a děsivosti. Elizabeth Moss je absolutně fenomenální, Lepší herecký výkon jsem tento rok neviděla. Joseph Fiennes je pro tyhle zápornné role typický, ale musím říct, že role velitele mu neskutečně sedla. Je nutné zmínit, že většinu epizod režírovaly ženy(!!!) a ukazují, že jejich malý počet v dnešní TV je neomluvitelný. Bez diskuze zatím nejlepší nový seriál roku. Jen tak dál.

• 22.5.2017  01:35

Myslím, že američtí recenzenti by nepoznali zlato od hnoje. Tohle je dokonalá střihová jízda, kde se skloubí dechberoucí hudba a režisérská inovace. A to v takovém měřítku, jaké jsem nezažila od Snyderovy 300. Prostě dokonalý požitek pro všechny smysly, který jsem nechtěla, aby někdy skončil. Charlie Hunnam je perfektní Artuš. Jeho drsnost a drzost dává téhle postavě novou jiskru. Ritchie a jeho parta mi zkrátka vyrazili dech a nemůžu se dočkat, až na to půjdu kina ještě pětkrát. A to je snad přesně to, co od moderní historické fantasy chcete, ne? "It's a table. You sit at it!" PS: Viděno potřetí a pořád je to jízda jako svině.

• 16.5.2017  00:15
    Riverdale (TV seriál) (2017)

CW se s Riverdale vrací k svým kořenům, jelikož tohle je perfektní kombinace Gossip Girl a Vampire Diaries okořeněná řádnou dávkou Twin Peaks. Parta teenagerů vyšetřuje vraždu studenta střední školy a člěna místní mafiánské rodinky. Nechybí klasická dávka romance, mysteriózna a detektivky. Neustálé reference na filmové klasicky a The Breakfast Club jsou jen třešničkou na dortu. Zkrátka paráda, pokud víte, co od toho seriálu čekat.

• 16.5.2017  00:09

Příběhem nijak zvlášť nepřekvapivý, ale atmsférou působivý a dusný thriller s děsivým Fassbenderem v hlavní roli. V podstatě mi to připadalo jen jako taková zastávka v ramci většího univerza, než jako něco co by jeho zákony ustanovené předchozími díly měnilo. Nicméně patřím k těm, co Promethea považují za velmi slušný film a u Covenenta tomu není jinak. Ridleyho styl mi sedí a vždycky od něj raději uvidím další výpravu za Vetřelcem než za rodinnou zábavou typu Marťana.

• 2.5.2017  23:54
    The Promise (2016)

Přiběhově nijak zvlášť originální. Zkrátka klasická zápletka o dvou mužích bojujících o srdce jedné ženy. Tenhle film je důležitý a stojící za zhlédnutí z jiných důvodů. Tvůrci perfektně pracovali s kulisami a dobovou atmosférou. Ne každý historický film vás dokáže takhle pocitově přenést do úplně jiné doby a kultury. Oscar Isaac pak s přehledem vede hvězdné obsazení. Jeho přerod z bezstarostného studenta do muže co ztratil vše, co mohl, je vskutku obdivuhodný. Každopádně The Promise je důležitý film hlavně proto, co popisuje. Genocida Arménů, je něco o čem se nemluví, ale mluvit by se mělo. Už jen proto, co se v Turecku odehrává dnes.

• 1.4.2017  23:02
    Uteč (2017)

Get Out je v podstatě chybějící epizoda první řady Supernatural, ale jako film je to bohužel jen céčková zápletka, která má k hororu hodně daleko. Film spíše rozesměje než postraší. Ale aspoň má Hollywood zase o jeden zářez navíc, co se týče jejich rasové agendy.

• 1.4.2017  22:56

Působivý vizuál tentokrát bohužel neschoval ohranou a příliš jednoduchou zápletku, která nemá šanci film nijak hnát kupředu. Každopadně hereckému obsazení se to mnohdy daří zachraňovat, takže je z toho aspoň zábavná, i když zapomenutelná podívaná.

• 1.4.2017  15:37

Poslední hodinu jsem se dodívala jen pro Bridgesovy modré oči a výstavní six pack. Film ale každopádně uspokojí touhu po klišé osmdesátkách se vším, co k tomu patří.

• 26.3.2017  23:29
    Život (2017)

Space žánr se očividně daří čím dál lepšímu zdraví. Život je v podstatě Vetřelec na ntou a zkušenejší divák rychle rozšifruje každý zvrat. Ale i přes ta klišé a ne moc zajímavé postavy se jedná o solidní thriller, který mý spád a od začátku do konce a držel mě přikovanou k sedačce. Kažádopádně ten brutální konec je to, co film přehouplo do jiné cenové skupiny. Chladné, bez slitování a důvod, proč si ten film budete pamatovat i zítra a pustíte si o pár hodin později soundtrack.

• 14.3.2017  22:19

Strašně zábavná a esteticky líbivá popcornovka. Kdybyste mi před zhruba 10 lety řekli, že se budu takhle těšit ze stupidní akční řežby, co v sobě kombinuje Četu a Predátora, tak si klepu na čelo. Ale díky Marvelu a dalšímu stádu komiksovek a franchisů mi i taková klasika jako King Kong připadá jako závan čerstvého vzduchu. Film by mohl trochu zapracovat na postavách a jejich motivacích, ale je tu spousta hlášek, co to kompenzuje. A všechen ten 70s rock byl pohlazení na duši. Hiddleston a jeho samurajské představení je zatím jedna z nejbláznivějších scén roku (ale na Bonda je ho škoda).

• 2.2.2017  01:54
    Jackie (2016)

Filmová poezie. Natalie Portman mi sebrala dech svou éteričností i reálností. Tak komplexní portrét historické postavy jsem ve filmu neviděla už roky. Hudba Mica Leviho dělá z filmu poetický i hororový zážitek. A svým způbem je to naprosto dokonálá kombinace. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku.

• 30.1.2017  21:44

Nenápadný ale důrazný útok na emoce s tak vynikajícím scénářem, že by měl patřit k povinnému čtění na scénáristických oborech. Původně jsem čekala pořádný doják, kdy ze mě i z herců bude příběh ždímat slzy každých pět minut. Film je naopak prošpikovaný černým humorem ze strany Leeho i Patricka, až to někdy působí jako rodinná komedie. Ale to jen do chvíle, kdy je odkryto Leeho minulost. Jak je pro Lonergana vlastní, celá scéna je tak decentní a srce lámající, že jsem se neubránila slzám. Lucas Hedges jako nováček září a Michelle Williams tvoří opornou zeď filmu. Jistá scéná s ní a s Leem patří do mých nejoblíbenějších tohoto roku. Casey Affleck je jako tichý hurikán. Lee je tělo bez duše, ale Casey vře po povrchem. Ta kapka naděje na konci je pro Leeho i publikum jako živá voda.

• 21.1.2017  06:21
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Naprosto geniální a Neil Patrick Harris si zaslouží Emmy. Knihy jsem četla, když mi bylo asi 11 let a moc už si z nich přece jen nepamatuju, ale moje láska pro morbidní příběhy o sirotcích a psychopatickém strýčkovi přetrvala a Netflix dokonale zachytil atmosféru celého příběhu a se sarkastickým humorem nevýjimaje. Hudba Jamese Newtona Howarda je něco úžasného a prostě lahoda pro mé ucho. "And that's not how the story goes..." mi v hlavě bude znít dokud nedostaneme 2. řadu.

• 10.1.2017  02:41
    Lion (2016)

FIlm, na který jsem víceméně šla jen z hecu, a z kterého se vyklubal jeden z nejsilnějších zážitků roku 2016. Příběh je pomyslně rozdělený na dvě částí. První tvoří Sarooho dětství, kdy se ztratí rodině a musí se sám naučit přežít v nebezpečné Indii. Sunny Pawar jako malý Saroo je naprosto úžasný a zoufalství a ztracenost své postavy zosobňuje s takovým předsvědčením, že se vám chce brečet pokaždé, kdy zakřičí bratrovo jméno. Dev Patel na něj úžasně navazuje jako dospělý Saroo sžíraný vzpomínkami na ztracenou rodinu. Nicole Kidman je tu jen jako mateřská opora, ale těch pár scén stačí na to, aby si vysloužila Oscarovou nominaci. Příběh je to přímočarý, ale naprosto upřímně napsaný a hlavně bez jakéhokoliv patosu. Všechny emoce jsou ukotveny v realitě a po konci filmu jsem si připadala, jako by mi někdo dal pěstí. Vidět vedle mě brečícího dospělého chlapa mi jen dalo za pravdu, že je to skutečně výjimečný film.

• 10.1.2017  02:20
    Mlčení (2016)

Dokonale neosobně osobní film, který mě vůbec emočně nevtáhnul... bohužel utrpení Jezuitských knězů zmítaných věčných dilematem, jestli věřit či nevěřit, je mi cizí. Na druhou stranu sledovat Scorseseho filmy včetně Silence je jako sledovat mistra malíře při práci se štětcem. Tři hodiny dokonalé režie, kamery a střihu. Vždycky ocením střih, který si je vědom, jak důležité je, nechat scénu dýchat. Několik scén je skutečně dechberoucích zvláště ve spojení se zvukem, který tak důmyslně pracuje s tichem. Adam Driver and Andrew Garfield byli výborní. Ačkoli Garfieldův otec Rodrigues leze tou svou oddaností víře občas až na nervy. Tenhle film nefunguje jako zábava na dlouhé odpoledne, je to spíš jako jít na výtvarnou exhibici a tři hodiny se učit a kochat. Bohužel tahle neschopnost dívka strhnout je to, co Silence podlamuje nohy. "Pray, Father Rodrigues. But pray with your eyes open."

• 21.12.2016  02:54

Tom Hanks a jeho magical touch dokáže z každého filmu udělat kvalitní podívanou. To neznamená, že bez něj je ten film nekoukatelný, ale je to prostě Hanksovský žánr, který by bez něj upadl v zapomění.

• 18.12.2016  16:24

Opravdu značné zklamání, které se dá jedině popsat jako nejprázdnější dvě hodiny, co jsem letos strávila v kině. Celý příběh se dá shrnout do jedné věty a nikdy nemáte pocit, že ten film má v rámci Star Wars univerza nějaký větší význam. Zapomenutelné dialogy jsou ale jen částí problému. Všichni herci působí jako agitka za větší diverzitu v Hollywoodu, ale výsledek je tak rozptylující, že ty postavy nikdy úplně nezapadnou do svého prostředí. Celkově jsem si celou stopáž filmu říkala, jak moc mi chybí cast z epizody VII. Jsou tu kalibry typu Bena Mendelsohna a Madse Mikkelsena, ale ti nakonec zůstanou víceméně nevyužití. Ničemu nepomáhá ani pro Star Wars tak důležitá hudba a akce, kde první je tu rozptylující a druhé bez nápadu. Poslední vcelku skvělá montáž se film snaží zachránit, ale na to už je v tu chvíli pozdě. A konec jednoduše evokuje jistý katastrofický film z 90. let. Ještěže tohle nebude mít pokračování.

• 5.12.2016  20:37
    Spojenci (2016)

Potenciál Allied brzdí neoriginální příběh a Pittův facelift. Je to moderní pocta Casablance, ale bez nějaké větší invence film vyšumí rychleji než stihnete opustit kino. Největší zklamání je ale Pittův výkon. Celou dobu jsem měla pocit, že je z poloviny myšlenkami někde jinde, za což může zřejmě omezená mimika. Škoda, film měl určitě na víc.

• 20.11.2016  23:45

Atmosférou nasáklý noir o manželství, které tak zhořkne, že i Válka Roseových v porovnání s tímhle filmem působí mile. Jak se dá od Forda čekat, tohle je neskutečná stylovka s proplétajícími se časovými liniemi a na konci jsem stěží rozeznávala realitu od snu. Jake je opět oscarový a Amy si to sošku zaslouží už jen za poslední scénu filmu, kterou prožíváte kompletně s ní. Sledovat úvodní titulky s nic netušícím divákem by mohl být zajímavý společenský experiment.

• 20.11.2016  23:37

Naprosto úžasná podíváná, která předčila všechna moje očekávání. Skvěle napsané postavy, do kterých jsem se v průběhu filmu zcela zamilovala, efektivní záporáci a jedno wow vyvolávající cameo, která překvapí, i když jsem o něm věděla předem. Všechna stvoření jsou neskutečně propracovná a rozkošná a celý sál se smál pokaždé, kdy se ten kouzelný krtek objevil na scéně. Ale především je ve filmu dost emocí a hloubky na to, abych na konci pět minut brečela do krabice od popcornu. Propletenost se světem Harryho vypadá hodně slibně a už teď se nemůžu dočkat, kam nás J.K. zavede příště. Viděno ve 3D v Imaxu a porpvé musím uznat, že tady 3D nerušilo, ale vtáhlo do filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34