Ant

Velká Británie
Dictator of taste

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 1.6.2020  20:56

Hodně hodně slabé. Ty omezené informace šlo nacpat do dvou dílů. Dokument nepřináší vůbec nic nového. Jen přebral informace, co proběhly v novinách a médiích a ty převyprávěl. Vůbec se nesnaží odkrýt Epsteinovy komplice nebo jak daleko sahal jeho pedofilní kruh. Už vůbec nic se tvůrci nesnaží zjistit, co se vlastně stalo v noc jeho údajné smrti. Pořád dokola jen omílá výpovědi jeho obětí. To je samozřejmě důležitý aspekt, ale už po jednom díle se to začne opakovat. Někdo očividně jen zahlédl populární téma a rychle slepil dohromady dokument, který bohužel jen klouže po povrchu.

• 1.6.2020  11:19
    Tomb Raider (2018)

Ze začátku dost dobré. Má to spád a skvělé tempo. Ale jakmile se začne odkrývat příběh, film začne mít čím dál větší trhliny. Lařin otec zmizel, protože mu zemřela manželka a začal být posedlý nějakou divnou Japonkou, co šířila smrt? To vážně nedokázali pro takhle drahý film najít lepšího scénáristu? No a nemluvě o druhé půlce filmu, kde přestává dávat smysl úplně všechno. Posledních 20 minut jsem se úzkostlivě dívala na hodiny, protože se na to nedalo dívat. Indiana Jones jen smutně kouká, co se to s tímhle žánrem stalo.

• 6.5.2020  15:51
    Hollywood (TV seriál) (2020)

První tři epizody vás namotají na seriózní příběh ze zlaté éry Hollywoodu a jak se tehdy žilo menšinám všeho druhu. Příběh gigola, co se snaží uspět jako herec jen proto, že ho v dětství bavilo chodit do kina? Paráda. Stupidní jako facka a zároveň uvěřitelné. Jenže to jsem netušila, že Murphy z toho plánuje udělat Glee na x-tou. Další 4 díly jsou napsány ve stylu, kdy scénáristi sebrali několik "woke" hashtagů z Twitteru a postavili kolem nich příběh, který je asi tak uvěřitelný jako sníh v létě. Aneb všechno je krásné, pozitivní, postavy úplných grázlů najdou svědomí bez jakéhokoliv vysvětlení. Herci jsou jednorozměrní jako příběh samotný. Jediný Jim Parsons hraje jako o život. Seriál jsem dokoukala se znechucením z toho, jak tohle vůbec někdo tohle schválil do produkce.

• 20.4.2020  23:15
    Outsider (TV seriál) (2020)

Dokonalý slow burn s tak hustou atmosférou, že by se dala krájet. Celých deset dílů funguje úžasně jako celek. Cynthia Erivo a Ben Mendelsohn jsou vynikající. Až mi bylo líto ty postavy opustit. Finále je pak neskutečný nářez. Scéna v lese mě vynervovala jako málo co. Tahle epizoda mě taky vyděsila nejvíc ze všech. Rozsvítila jsem světla v polovině baráku, než jsem došla do ložnice a za to má The Outsider 5-tou hvězdu.

• 2.2.2020  23:58
    Drahokam (2019)

Absolutně nekompromisní a originální, tím pádem pro běžného diváka asi trochu nepřístupné, ale pokud se naladíte na vlnu Safdiů, budete odměněni skutečně nebývalým zážitkem. Místy jsem myslela, že mi z té úzkostlivé atmosféry praskne žilka v oku. Sandler podává životní a dá se říct až kultovní výkon. Howard si tady projde opravdu peklem. Konec je šokující, ale padne tam jako žádný jiný. Další kiks Oscarů, bohužel.

• 15.1.2020  00:53

Pokud vám sedne Waititiho humor, tak si JoJo Rabbit zamilujete v prvních několika vteřinách. Začne to jako předvídatelná parodie na dějiny 2 sv. v. a postupně se z toho stane nejen čím dál zábavnější komedie s nekorektním humorem (smálo se celé kino), ale hlavně drama s takovou spoustou dojemných scén, co se vám vryjí pod kůži, že jsem měla několikrát slzy v očích. No a ten konec je definice feel-good finále a to už slzy tekly regulérně. Malý Jojo a Scarlett Johansson jsou vynikající.

• 14.1.2020  12:20
    TY - Série 2 (série) (2019)

Celkově lepší než první řada, protože mě hlavní hrdinka neštvala svou tupostí. Zvrat na konci výborný, Joeova existenciální krize uvěřitelná, hejtování LA zábavné a díly s LSD a "vyšetřováním" zkrátka boží. Není nic lepšího než soucítit s naprostým psychopatem. You baví čím dál víc.

• 8.1.2020  12:34
    Na nože (2019)

Já vám nevím. Jako whodunnit to docela funguje, ale film tak nějak vyvrcholí v první třetině určitým odhalením a pro mě za mě to v tu chvíli mohlo skončit. Na to jaké má film obsazení je většina herců zoufale nevyužita. Craig a jeho Colonel Sanders má jen jeden rozměr. Ana de Armas jediná vyčnívá a to tu máte takové jména jako Shannon, Lee Curtin, Colette. Takové And Then There Were None sice není komedie, ale udrželo moji pozornost celé tři hodiny. Ale chápu, proč některým film sedl. Johnson zkrátka není moje krevní skupina.

• 4.1.2020  00:25
    Král (2019)

S každou minutou lepší a lepší, protože si začnete uvědomovat, že ten film stojí právě na tom, že si na nic nahraje. Pomalu spěje ke konci, který vás zničí jedinou konverzací (pokud si nepamatujete přesnou historii Henryho V). Vynikající režie a komorní, ale o to silnější hudba. Nejvíce mě ale dostal Chalamet, který mě zatím v každé roli iritoval, ale tady snad podal nejlepší výkon, jaký jsem za rok 2019 viděla. Neskutečně vyspělý a emočně doladěný k dokonalosti. Opět škoda, že takovou věc člověk nemůže vidět v kině...

• 8.12.2019  14:22
    Irčan (2019)

Ačkoliv pana Scorseseho uctívám jako boha mezi námi smrtelníky, tenhle jeho vysněný projekt mě nechal podobně v rozpacích jako Silence. Filmařsky precizní, z některých scén mrazí a při sledování trojky DeNiro/Pesci/Pacino se mi chtělo skutečně brečet, protože ničeho podobného se už od nich nedočkáme, nicméně stopáž 209 minut dnes asi neobhájí nikdo. Stojím si zatím, že film by fungoval skvěle jako třídílná minisérie. Vůbec by mi nevadilo, kdyby nejmladší verze hlavních postav hrál někdo jiný. Navíc po tříhodinové palbě desítek různých jmen z mafiánského podsvětí, jsem usoudila, že to na jeden zatáh prostě nedám. Nicméně posledních cca 40 minut filmu jsou zcela devastující. Ať už je to telefonát Franka Hoffově manželce nebo moment, kdy přijde za Peggy. Ve výsledku je to film, o tom, že stáří a samota jsou někdy tím největším trestem. Na poslední záběr budu vzpomínat ještě dlouho.

• 9.11.2019  00:58
    Le Mans '66 (2019)

Nádherný film o životní vášni, se kterou se prostě někdy seknout nedá. 150 minut čistého adrenalinu. Měla jsem chuť si jít okamžitě sednout za volant. Na tenhle film by se člověk vážně neměl dostavit autem. Damon je skvělý, ale Bale je o třídu jinde. Žrala jsem mu to i s navijákem. Neskutečně inspirativní, zábavný, dojemný a energii do žil vlévající film. Soundtrack je navíc absolutní bomba. Tohle je ten typ filmu, o kterém sním, když se vydávám do kina.

• 27.10.2019  23:20

Moje srdce dostalo dvouhodinovou terapii s Robinem Williamsem. "Gotta go see about a girl."

• 24.9.2019  00:05
    Ad Astra (2019)

Krásný film s ještě krásnějším poselstvím. Psychologické drama rozjímající nad poutem mezi rodiči a dětmi, odpuštěním, samotou. Brad Pitt mi zlomil srdce. Tichá emocionální bouře, kterou si Roy prochází a moment, kdy to ze sebe dostane ven a konečně se nadechne, je neskutečně katarzní sledovat. Film to není krásný jen po příběhové stránce, ale taky estetické. Každý záběr na Marsu mi bral dech. Zvláště ve spojení s nadpozemskou hudbou Maxe Richtera. Scénář není plný žádných velkých slov. Řekne právě to, co musí. Někdy ta nejjednodušší slova jsou ta nejdojemnější. Na poselství tohoto filmu budu myslet ještě dlouho. "You didn't fail. Now we know that we're all we've got."

• 18.9.2019  23:43

Proč 4 hvězdy tomuhle geniálnímu seriálu? Protože Atlanta murders byl sakra nudný a rozvleklý případ, který doteď nedává smysl, takže postavit na něm celou řadu byl risk, který se pochopitelně nevyplatil. Stejně jsem 2. řadu slupla během tří dní a to jen proto, že jsem si těch 9 dílů co nejvíc šetřila. Asi mi nějak chyběli ti psychopati z první řady. Manson, SM vrah, Tex, BTK, Billův malý antikrist... proto všechno je nutné tuhle řadu vidět. Fincher a Andrew Dominik jsou lahůdka.

• 18.9.2019  23:37

Naprosto úžasné uzavření vyprávění o klaunovi. Změny prospěly příběhu. King potřeboval, ať to jeho občasné kokainové blábolení někdo utne. Nemůžu uvěřit jak geniální je casting dospělých rolí. Na papíře to byla paráda, ale vidět to v reálu je zkrátka sen. Bill Hader a James Ransone ukradli moje srdce.Takhle se dělá 3-hodinový film. Klidně bych se dále smála a brečela další dvě hodiny.

• 17.8.2019  08:33

Jednoduše nádhera. Celý film se mi na tváři střídal blažený úsměv se slzami v očích. Skoro tříhodinová oslava filmu a toho, co Hollywood představuje. Cliff prohánějící se Hollywood Hills, neony, spílání nad zašlou slávou a nezadržitelně se blížícími 70s, pocta životu Sharon Tate. Připadala jsem si, jako bych se plátnem propadala do roku 1969, všechno dokonale ožilo. Brada Pitta jsem nikdy neviděla hrát s takovým gustem a nonšalancí. To on táhne celý film stejně jako Cliff životem táhne Ricka. Margot je éterická, Leo je k popukání. Finále filmu je až neuvěřitelné. Roky jsem neviděla kino tak hulákat a z plna hrdla se smát. Ostatně roky jsem neviděla kino tak plné na film, co neni sequel, prequel nebo spin off. Tarantino je génius a tento film je jeho nejosobnější a nejvřelejší pocta filmu.

• 11.8.2019  13:23
    Halloween (2018)

Postavy se chovaly tak dementně, že Michael z toho vyšel nejinteligentněji a na konci mu člověk snad musel fandit.

• 27.7.2019  03:38
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

Tak to byl s prominutím pořádný shit. Aneb když vám dojde předloha a HBO zachutnala vůně peněz. Ocenit můžu tak akorát šílenou Lauru Dern a klasicky bezchybnou Meryl. 7 dílů absolutně o ničem.

• 27.7.2019  03:35

Revenge thriller, kdy pomsta vlastně nikdy není nejdůležitějším aspektem filmu. Cena pomsty a morální otázka toho, kdy je vražda v pořádku a kdy se člověk stává tím, komu se chtěl mstít, tady hraje důležitější roli. Někomu může přijít film pomalý. Je to pravý slow-burn v tom smyslu, že si film dá na čas s ustanovením postav a jejich rolí v příběhu. To celé podtrhuje neustále nervy drásající hudba. Scénář se moc nezabývá vysvětlováním minulostí postav. I vyvrcholení samotné je účelně zbaveno na důležitosti, aby vynikla samotná myšlenka, co stojí za příběhem. Luke Grimes celý film utáhne jediným pohledem. Jeho herectví beze slov bych mohla sledovat další dvě hodiny. Hodně slušná indie, která si hraje s žánrovými konvencemi.

• 10.7.2019  01:01

Film, který má rozhodně větší ambice, než jaké dokáže ve výsledku realizovat. Nicméně Dáni tahle psychologická dramata umí a v emocionálních chvílích film funguje tak, jak má. Největší podíl na tom má efektní kamera a herecké výkony. Ať už má člověk na migrantskou krizi jakýkoliv názor, z filmu odejde s větším pochopením pro celou záležitost a to byl jistě Salimův záměr. kviff 2019

• 18.6.2019  13:02
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Nepopsatelně děsivý zážitek. O Černobylu všichni víme, všichni ví, co se stalo a co to způsobilo. Známe chladná fakta. Ale ďábel tkví v detailech. Málokdo ví, jak mučivě umírali hasiči a vědci elektrárny. Jak přesně byla zabíjena nevinná zvířata v okruhu stovek a víc kilometrů. Jak byli lidé naivní, když ani netušili, co dokáže radioaktivita způsobit, ačkoliv měli jadernou elektrárnu hned za prahem. Kolik lidí se obětovalo, aby větší část Evropy nezemřela na rakovinu. Horníci, vojáci, vědci a to jen, aby zakryli lži, popírání, stupiditu politiků, kteří tak dlouho sloužili prohnilému režimu, až se stali jen prázdnými obleky. Chernobyl je dokonalá dramatizace něčeho, co se nikdy nemělo a nemohlo stát a právě proto se to stalo. Celých 5 hodin mi běhal mráz po zádech. Neskutečně emotivní a traumatizující. Emmy pro Skarsgarda a Harrise. Ostatně pro všechny. Povinně promítat na školách.

• 17.6.2019  21:36
    Rudá Sonja (1985)

Největší fantasy na Rudé Sonji je fakt, že Arnold v porovnání s Nielsen podává oscarový výkon. Ennio Morricone asi při skládání hudby trpěl, ale ústřední skladba je skvělá. Další perla osmdesátek.

• 2.6.2019  00:50

Máme tu sračky jako Rogue One a Last Jedi, ale Solo schytá tu největší kritiku? Je mi jasné, že mu zlomily vaz problémy produkce, ale jsem v šoku, že se ve skutečnosti jedná o velmi dobrý zábavný film, který nejenže má skvělé emocionální jádro, ale taky zajímavé postavy a neustále se vyvíjející zápletku, která pořád překvapuje. Emilia Clarke jako Qi'ra je parádní bad bitch a Harrelson a Glover jsou skvělí parťáci. Ačkoliv Ehrenreich není Ford, počátky přátelství Hana a Chewieho jsou úžasné a ty dva jsem si užila jako nikdy. Ron Howard to zmáknul a já chci sequel.

• 2.6.2019  00:39
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Hype byl pro tuhle záležitost pořádný a to větší bylo moje očekávání. To se úplně nenaplnilo. Největší problém mám s nehorázně cheesy dialogy, neskutečně rychlým vývojem ústřední romance a její unylostí. Asi mě rozmazlilo True Blood a dokonce i TVD, ale tohle bylo opravdu až moc "vanilla". Ve vztahu Diany a Matthewa mi chyběl jakýkoliv vnitřní konflikt. V tomhle ohledu pro ně šlo všechno až moc hladce. Nicméně, je tu Matthew Goode jako 1500 let starý upír a to stačí.

• 30.5.2019  02:18

Depresivní, tragická indie, která vás přes to všechno, co si Katie vytrpí od lidí kolem ní, tak nějak donutí obdivovat lidského ducha. Katie je naivní mladá holka, co ve světě vidí jen dobro, ačkoliv ji všichni kolem ní odporně využívají a jejich troufalost každým dnem stoupá. Na konci si jen přejete, aby si nešla hodit provaz, jako by to asi udělala většina lidí na jejím místě. Olivia Cooke je neuvěřitelná. Ve spravedlivém světě by ji nominace na Oscara neminula. Režie i kamera jsou vynikající. Tenhle film si budu pamatovat ještě dlouho.

• 27.5.2019  13:59

Není to trefné jako filmy Johna Hughese ani ujeté jako Project X. Ale tak nějak to skvěle vystihuje Generaci Z, kterou to popisuje. Je to milé, nenudí to, nekáže to. Na druhou stranu je to taky vykalkulované. Tématicky to navazuje na Lady Bird. Twitter hype to zase trochu přehnal. PS: Hlasuju pro to, aby Skyler Gisondo byl v každé hollywoodské komedii. 3,5*

• 27.5.2019  00:07
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Catch 22 je zvláštní věc. Není to MASH, protože tady nenajdete tak černý humor. Není to ani Generation Kill, který absurditu války a armády dohnal do nepředstavitelných výšin. Nicméně Hellerova klasika představuje návod a ukázku toho, kde tahle válečná satira začala. Seriál září nejvíc ve chvílích šílenství a hororu, který se každým dílem zhoršuje a kumuluje to finálním dílem, který dokonale spojuje satiru, komedii a hrůzu války. Ten díl mě rozesmál a vehnal mi slzy do očí zároveň. Christopher Abbott je vynikající. Je těžké dát postavě s tak minimální osobní historií tolik srdce a osobnosti. Yo-Yo mi bude chybět.

• 15.5.2019  23:08

Stárnoucí 90s hvězdy, skoro westernový žánr, dobový film, středně velký rozpočet. Všechno tohle říká, že by tenhle film podle současných pravidel Hollywoodu ani neměl existovat. A právě proto si ho tak cením. Costner a Woody jsou skvělá dvojka. Nejlepší momenty filmu přijdou, když oba vzpomínají na svou kariéru zločinu. To byste slyšeli špendlík spadnout, kdyby se The Highwaymen hrálo v kině. Skvělá hudba a atmosféra. Celkově se jedná o zajímavý alternativní pohled na Bonnie a Clydea zvlášť v porovnání s romantizujícím filmem z 60. let.

• 15.5.2019  23:00
    Lidská společnost (TV seriál) (2019)

Chudší teen příbuzný The Leftovers. Nicméně některé zvraty a temné momenty (soud) byly vynikající. Většina postav je zajímavá (Gordie, Grizz, Allie, Harry). Každopádně všichni z nich by na tom byli lépe, kdyby se scénáristi více věnovali hlubší charakterizaci postav, aby pak z nich nebyly pobíhající karikatury. Na to, že to má 10 dílů, finále nebylo zrovna šokující a zvrat vlastně všichni tušíme (pokud jste viděli The Leftovers pak je vám to tuplem jasné). Ale přes tyhle výtky jsem se opravdu bavila a jedná se o zajímavé psychologické cvičení na téma "co byste dělali, kdyby vás se třídou uvěznili v malém městě, kde neexistují zákony".

• 6.5.2019  22:57
    Hodný holky (TV seriál) (2018)

Absolutně boží. Jinak se to říct nedá. Přesně takový seriál tady chyběl. Skvěle napsané, zahrané, zrežírované. Všechny tři hlavní postavy jsou obsazené tak dokonale. Konečně mám dojem, že vidím v televizi normální ženské. Rio hraný Manny Montanou je gangster se zlatým srdcem a okamžitě jsem si ho zamilovala. Good Girls se dle popisu tváří jako komedie, ale je to mix krimi, drama a černého humoru a tohle všechno vytváří něco mezi oddychovkou a seriálem, který ze mě udělal závislou. 19 epizod jsem shlédla během 5 dní a okamžitě bych si to zopakovala znova. NBC si tenhle klenot nezaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38