Ant

Ant

Aneta Sedláková

Velká Británie
Dictator of taste

71 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

  Filozofický film režiséra Andrew Dominika, z něhož prýští inspirace Mallickem, má výbornou atmosféru divokého západu a doba Jesseho Jamese z něj přímo sálá. Naprosto úžasná je Deakinsova kamera a dechberoucí hudba dua Cave/Ellis. Stopáž dává vyniknout hereckým výkonům, Pitt tady podává snad svůj nejlepší výkon a u Affleckova Roberta Forda nevíte, jestli ho máte nenávidět nebo milovat, tak dobře je to zahrané. I přes tu délku film ale nezačne výrazně nudit a pomalu se ubíra k naprosto fenomenální konečné půlhodině.

 • poster

  Interstellar (2014)

  Nolan asi sepsal smlouvu s ďáblem, když začal svou režisérskou kariéru. Interstellar je něco absolutně nevídaného. Old school a přesto revoluční. Stejně jako Malickovy filmy je Interstellar něcím, co člověk prožije, než aby se jen díval. V mnohém je to podobné 2001: Vesmírné Odyssee, která mě ale absolutně zklamala, zatímco Interstellar je citově založeným filmem, který není ani tak o vesmíru jako spíše o lidských emocích. Byly momenty, kdy jsem nedýchala. A ještě více bylo momentů, kdy jsem stěží udržovala slzy. Hudba byla geniální. McConaughey předvedl emociálně naprosto odbourávající výkon. Interstellar je film, který se snad ani nedá popsat, dokud ho sami neuvidíte. Kulminace všeho, co Nolan zatím natočil. PS: Po projekci v Imaxu zvedám na pomyslných 6*. Dost možná nejlepší film, jaký jsem kdy viděla.

 • poster

  Zkrocená hora (2005)

  Nádherně natočená trochu 'jiná' romance, ve které Lee rozvinul vše, co bylo v povídce Annie Proulx jen lehce načrtnuto. Jediné, co tomu můžu vytknout, je v půlce trochu pomalé tempo, což ale není zas tak na škodu. Každopádně herecké výkony pro mě z filmu dělají nejsilnější zažítek za hodně dlouhou dobu. Heath Ledger jako mlčenlivý Ennis, mi opravdu bere dech. Tak samo jako Jake Gyllenhaal, který je pravým protipólem Ennise. Vše je zasazené do nádherné přírody s jednoduchou dojemnou hudbou. Scéna s košilemi a závěr v přívěsu, naplno odhalují, jak tragický ve své podstatě celý příběh je.

 • poster

  Království nebeské (2005)

  Brilantiní historický epos mistra Ridleyho Scotta, který u mě už asi ničím nepřekoná. Výborné herecké výkony všech zůčastněných, zejména na muslimského vojevůdce s tváří Ghassana Massouda, se vám nebude zapomínat snadno. Velkolepá hudba, kde se michájí jak evropské, tak orientální vlivy. A především obrovská myšlenka, která se ve filmu ukrývá, dělá spolu s director's cutem z Království nebeského naprosto nezapomenutelný a jedinečný film.

 • poster

  Olověná vesta (1987)

  Dva filmy v jednom. To mě po konci napadlo jako první. Výcviková část je sice zajímavější a má R. Lee Ermeyho jako jednoho z nejlepší filmových badassů v historii, druhá část má ale záběry z boje, které mají neskutečnou intenzitu a přesně vystihují podstatu Vietnamu. Každá část je v něčem výjimečná, tak jako celý film v rámci filmů o Vietnamské válce.

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

  Po prvním zhlédnutí jsem Cuaróna zatracovala, že mi zničil mého dětstkého hrdinu. S pár lety odstupu už se na to dívám jako na nejlepší díl série. Vězeň z Azkabanu má feeling jako žadná jiná část. Cuarón si to prostě udělal po svém a udělal dobře. Williams se navíc opět překonal a stvořil naprosto dokonale kouzelnou hudbu. Nejvíc mě překvapilo, kolik emocí měly klíčové scény. Edit 16.7.2011: Jaká škoda, že nesvěřili Alfonsovi i poslední díl.

 • poster

  Agora (2009)

  To mě zase jeden film zaskočil. Agora není ani tak antický velkofilm, jako spíš komorní drama zasazené do pozdního starověku. O to víc pak vynikne silný příběh o skutečné ženě, kterou s velkým nasazením ztvárnila Rachel Weisz. Malou vadou na kráse jsou lehce neopracované postavy. Naopak hudba, kulisy, herci a mrazivá atmosféra v některých scénách mi asi nedají spát. Mimořádný film nejen proto, že se soustředí na poměrně opomíjené události, ale i proto jak dokáže být v jednu chvíli syrový a znepokojující, a v druhou dojemný a poetický.

 • poster

  Sám doma (1990)

  Tenhle barák je přecpanej lidma, je mi z toho zle. Až vyrostu, tak se ožením a budu bydlet sám. Vánoce bez Kevina nejsou Vánoce a John Hughes byl génius.

 • poster

  Společnost mrtvých básníků (1989)

  Škoda, že takhle nevypadá výuka na více středních školách, svět by byl hned o něco hezčí. Peter mi opět dokázal, že je to Pan režisér, a že Robin Williams se pro tyhle oduševnělé role přímo narodil. Krásný film, který ani po více než 20 letech neztratil nic na své působivosti.

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Myslím, že američtí recenzenti by nepoznali zlato od hnoje. Tohle je dokonalá střihová jízda, kde se skloubí dechberoucí hudba a režisérská inovace. A to v takovém měřítku, jaké jsem nezažila od Snyderovy 300. Prostě dokonalý požitek pro všechny smysly, který jsem nechtěla, aby někdy skončil. Charlie Hunnam je perfektní Artuš. Jeho drsnost a drzost dává téhle postavě novou jiskru. Ritchie a jeho parta mi zkrátka vyrazili dech a nemůžu se dočkat, až na to půjdu kina ještě pětkrát. A to je snad přesně to, co od moderní historické fantasy chcete, ne? "It's a table. You sit at it!" PS: Viděno potřetí a pořád je to jízda jako svině.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace