Ant

Ant

Aneta Sedláková

Velká Británie
Dictator of taste

72 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

  Ikona zlaté éry televize. Když se seriál vysílal, ignorovala jsem ho jako přehypovaného miláčka intelektuálních kritiků. Nemohla jsem se mýlit více. A taky bych tehdy seriál a jeho hlubokou lidskost ani nedokázala ocenit. Dnes už ano a řeknu vám, ještě dlouho budu mít slzy v očích při vzpomínce na oněch sedm vynikajích, tragických, krásných sérií a jejich dokonale nedokonalých postav. Don, Peggy, Betty, Pete, Roger, Joan... mi budou už pořád chybět.

 • poster

  The Punisher (TV seriál) (2017)

  Ok, Punisher má své mouchy, ale jeho sledování jsem si užila víc než cokoliv tento rok. Témata, které zápletky zkoumají jsou tak relevantní, že museli přesunout premiéru. Ale přesně tahle témata dělají seriál tak zajímavým. Legalizace zbraní, násilí, problémy veteránů s PTSD, korupce tajných vládních složek... Co Punishera dělá výjimečným nejsou ty očekávané (a skvěle natočené) rvačky, přestřelky a potoky krve. Nejvíc mě překvapilo, že právě Punisher má tolik srdce a hloubky. Postavy Davida, Karen a Madani dávají Frankovi potřebné protipóly k jeho někdy sebevražedným beznadějným misím. Ben Barnes překvapí svou temností v roli Billyho. Seriál každopádně stojí a padá s výkonem Jona Bernthala. Herec, co vždy dostával malé role, na které jste jen těžko zapomínali. Tady dostává prostor předvést tak krutě realistický výkon, že jen stěží uvěříte, že Jon není ve skutečnosti Frank. Naprosto fascinující a fyzicky mučivá role, za kterou si zaslouží nejdno ocenění. Jak už je u Netflix Marvel univerza zvykem, tempo v půlce mírně skomírá, ale otřepe se tak rychle, že to Punisherovi velmi rádi odpustíte. Za dobu od premiéry jsem seriál viděla už dvakrát a to nestává skoro nikdy.

 • poster

  Pozůstalí (TV seriál) (2014)

  Jeden z nejlepších seriálů posledních let. Studie deprese a smutku. Finále poslední řady je jedna z emocionálně nejsilnějších věcí, co jsem v televizi za poslední dobu viděla. Justin Theroux a Carrie Noon si zaslouží Emmy jako málokdo. Jsou bechybní a emocionalně zničující stejně jako každý aspekt této seriálové události. 1. řada - 100%. 2. řada - 100%.

 • poster

  Fargo (TV seriál) (2014)

  S2 - 100%. Sezóna televize, která se zapíše do historie. Naprosto geniální a nádherně napsané, zahrané a natočené. Všechny postavy v čele Louem, Peggy a Mikem Milliganem mi už navždycky zůstanou vryty do paměti.

 • poster

  Poslední království (TV seriál) (2015)

  Seriál, který umí díl od dílu překonávat sama sebe. Syrový ranný středověk, Saxoni proti Vikingům, křesťanství proti "pohanství", Alfredova bázlivá umírněnost proti Uhtredově strategické impulzivnosti. Vynikající herci, hudba, výprava (Maďarsko šikovně simuluje Anglii). Příběh toho řekne mnoho o náboženském pokrytectví a netolerantnosti a to velmi chytře - něco, co bych tady nečekala. Uhtred je skutečný asshole, který se prostě nedokáže sžít se Saxonskými zvyky a právě proto jsem si ho oblíbila. Kdo seriál po pilotu opustil, udělal velkou chybu. Už teď to překonalo stále více do bahna průměrnosti zapadající Vikings. 8/10

 • poster

  Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

  Tak silné, že vám bude mráz běhat po zádech. Po příběhové, herecké i scénáristické stránce. Svět Gileady, kde ženy jsou poníženy na pouhé zvířata a stroje, bez vůle a hlasu. Svět, ke kterému se některé moderní americké zákony přibližují, čímž příběh June nabírá na aktuálnosti a děsivosti. Elizabeth Moss je absolutně fenomenální, Lepší herecký výkon jsem tento rok neviděla. Joseph Fiennes je pro tyhle zápornné role typický, ale musím říct, že role velitele mu neskutečně sedla. Je nutné zmínit, že většinu epizod režírovaly ženy(!!!) a ukazují, že jejich malý počet v dnešní TV je neomluvitelný. Bez diskuze zatím nejlepší nový seriál roku. Jen tak dál.

 • poster

  Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

 • poster

  MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

 • poster

  Kancl (TV seriál) (2005)

 • poster

  Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

  Výborně trhlé postavy, hlavně Amy Poehler válí. Má to slušný potenciál. Druhá řada neskutečně zvedla laťku a ty 4* si rozhodně zaslouží. Za 3. řadu musím zvednout hodnoceni na 5*, protože takové výbuchy smíchu jsem u seriálu už dlouho nezažila. Velkou zásluhu na tom mají nováčci Adam Scott a Rob Lowe a samozřejmě Nick Offerman jako mocný Ron Swanson.