Ve jménu vlasti - Série 3 (2013) (série)

V případě třetí série jsem původně chtěl sáhnout po nižším hodnocení. Jenomže.... Když už se to rozjelo, seriál nabral na otáčkách a skvělé poslední dva díly jednoznačně přesvědčily. Skvělé ukončení série. Těším se co bude dále. 3. série 81 %

Ve jménu vlasti - Série 4 (2014) (série)

Stejně jako třetí série se i její pokračování rozbíhalo trošičku déle. Každopádně výsledek opravdu brilatní. Seriál si drží úroveň a i když především počínání hlavní hrdiny dokáže být neuvěřitelně frustrující, jedná se pravděpodobně o nejlepší špionážní seriál vůbec. 4. série 85 %

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Je těžké k tomu něco napsat. Film v celku o ničem se strhujícím závěrem a zajímavým odkazem. Smrt je nejlepší marketing. 70 %

Ad Astra (2019)

Tento vesmírný cestovatel má více společného s Trosečníkem než s Interstellarem, i když se to na první pohled možná nezdá. Myslím, že z těchto toulek vesmírem však šlo vydolovat o něco více. Minimálně mocnější závěr by filmu velice prospěl a nějaké to náhodné objevení života v dalekém vesmíru by tomu rozhodně přidalo šmrnc. 69 %

Mr. Robot - Série 2 (2016) (série)

Na moje poměry druhá série sklouzla až příliš hluboko do vnitřních představ a fantazií Eliotovi mysli. Znovu se evidentně povedl brilantní plán k nastolení nového světového řádu, bohužel moc o něm nevíme, protože si to hlavní hrdina příliš nepamatuje. Seriálem pouze proplouvá ve snaze si na něco vzpomenout. To je ale od hlavního hrdiny a geniálního hackera málo. Radši bych viděl Eliota jak snová geniální spiknutí a osobnostní rozdvojenou linii bych nechal někde v pozadí. 70 %

Predestination (2014)

Sorry ale ztratil jsem se. Prostě mi to na konci vůbec nevycházelo, což bylo pro tenhle snímek dost zásadní. Navíc první vyprávěcí část filmu byla ukrutně dlouhá. 71 %

Tanečník (2016)

Jako baletního laika mě zamrzelo, že v dokumentu nezaznělo více o technické stránce sportu a tom, v čem byl vlastně tak dobrý a čím se tolik lišil od ostatních. Takhle to byl pro mě pouze příběh o výjimečném tanečníkovi, kterému se hodně stýskalo po domově. 69 %

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Páté sérii vůbec nezaškodil menší počet dílů a všechny prostě šlapou parádně. Doufám, že autoři nebudou seriál natahovat do zbytečně velkého množství sérií. Rád bych aby si seriál udržel tuto úroveň až do konce. 88%

Joker (2019)

Je naprosto jasné, že o roli dalšího filmového Jokera nebyla zrovna rvačka. Kdo by taky chtěl hrát roli, která je předurčená k neúspěchu. Heath Ledger prostě nasadil laťku příliš vysoko, že ? A ono to tak nakonec předsi jenom nedopadlo. Za mě předvedl Joaquin Phoenix bravurní výkon a herecky jsi dle mého jasně řekl o Oscara. Nebudu ani komentovat to, kolik kilo pro tuhle roli musel zhubnout ale takhle špičkově vykreslené šílenství jednoho člověka jsem na stříbrném plátně asi nikdy neviděl. Opravdu ocenit musím také kostýmy, hudbu i kameru. Propojení s Dark Knightem krásně dokreslilo celkový obrázek šílených událostí. Nemůžu jinak než šáhnout po plném hodnocení. 90 %

Ovládací panel
2 body