DDT

Karel Kotěšovec

okres Klatovy

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 27.4.2017  11:54

Co se týče námětu, tohle klidně mohl být český film. Jenom by ho nikdo u nás nedokázal takhle natočit. Klíčovým slovem je tu "věrohodnost". Dvě hodiny dialogů, které nikdy nezaskřípají, uvěřitelní, nepřehrávající a nepitvořící se herci... Film, který je realistický, ale přitom ne polopatický a doslovný, nepodceňuje diváka. Prostě důkaz, proč jsou Rumuni v posledních letech filmově světoví a Češi ani náhodou.

• 18.12.2016  00:29
    Westworld (TV seriál) (2016)

Celkem zajímavý seriál, až na ten konec. Poslední dva díly mě svým "všechno je jinak" a téměř až nechtěně komickými "cimrmanovkými" odhaleními spolehlivě "přeprogramovaly" k naprostému nezájmu o osudy všech hrdinů. Škoda.

• 16.9.2016  11:26

Jedna velká křeč. Naprosto chybí lehkost Strážců galaxie nebo Deadpoola. Zklamání roku.

• 7.6.2015  19:28
    Malý Pán (2015)

Výtvarně skvělé, ale u mne to hodně sráží závěrečné mravní naučení jak z hollywoodských animáků. Navíc pointa je vám jasná minimálně od půlky filmu. Ale kdyby soundtrack byl od Beefhearta, dal bych šest hvězdiček.

• 26.1.2015  09:26
    Městečko Záhad (TV seriál) (2012)

Nikdy bych neřekl, že změna českého dabingu může tak radikálně snížit kvalitu zábavy. První půlka sezóny je za pět, druhá jen za tři.

• 22.1.2015  08:17

Vypadá to tak trochu jako studentský film, který se náhodou dostal do kinodistribuce. A nejlepší herecký výkon tu podává kocour!

• 5.12.2014  11:19
    John Wick (2014)

John Witz.

• 21.9.2014  17:14

Ivan Drago reinkarnoval jako rockový bubeník. Ale pak vzal do ruky kytaru a rozpoutal masakr.... Zemřít smíchy je tak snadné.

• 11.8.2014  10:28

Ta čtvrtá hvězda je za krásně vystižený zásadní moment všech (super)hrdinských týmovek. Myslím tím scénku "Pět pitomců stojí v kruhu".

• 24.2.2014  09:33

"Herecký koncert", ve kterém "hudebníci" závodí, kdo zahraje nejvíc not. Meryl Streep a Julia Roberts si nakonec vykřičely první dvě místa. A těch temných rodinných tajemství, co vyjde na povrch! To si prostě nelze nevzpomenout na Cimrmany a jejich "Vichr z hor". Tam ovšem, na rozdíl od hereček ve filmu, herci tolik divadelně nepřehrávali, přestože se jim dostalo mnohem krutějších odhalení : Tomáš: "Ty nejsi má teta, tetičko?" Teta: "Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha.” Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!”

• 12.6.2013  09:18

Jodorowsky? To těžko, na to není Refn dost velkým magorem. To spíš ten Noé nebo trochu béčkovější Lynch. Malinko jsem se nudil, asi dvakrát kouknul na hodinky, ale v tom průjmu filmů posledních měsíců je to pro mě příjemná změna. Jak tady píšou kolem - příliš artové, prázdná póza, manýra, nedivácká festivalovka? Asi začnu jezdit na festivaly.

• 1.5.2013  20:24
    Lesní duch (2013)

Nejděsivější film v historii? To si tvůrci dost fandí, asi neviděli Babovřesky. Ale bylo to těsně.

• 1.5.2013  20:17
    Temné nebe (2013)

Jediné co se v tomhle filmu zatemnilo byl mozek scénáristy/režiséra. Tolik klišé a nesmyslných scén už jsem vážně hodně dlouho neviděl. Navíc je to typ filmu, který bohužel není tak dementní, aby bavil alespoň jako nechtěná komedie. Jen nuda a utrpení.

• 15.4.2013  13:34

Hodně vyšisované legendy.

• 15.4.2013  13:27
    Bez doteku (2013)

Mrazivá věrohodnost? (viz text distributora) Já tedy měl pocit, že méně věrohodný film jsem letos ještě neviděl. Zřejmě za to můžou extrémně nahlouplé dialogy, ale i mí jinak docela oblíbení herci (Hádek, Malý) mi tady připadali jak ochotníci okresního formátu.

• 6.3.2013  09:36

Zpráva ze zákulisí: nečekané odložení premiéry filmu prý způsobila náhlá indispozice Fifinky - přiotrávila se prošlým pribináčkem.

• 31.10.2012  10:53
    Skyfall (2012)

Moc nechápu to všeobecné nadšení, asi si to budu muset dát znovu, jestli mi něco neuniklo. Po prvním shlédnutí jsem každopádně měl dojem, že zápletka a jednání všech postav je extra stupidní i na bondovku, což obzvlášť dobře vyniká v kontrastu k těm vážným "emo" scénám. Navíc mi připadalo, že všechny scény jsou předělané výpůjčky z nějakých jiných filmů, že prostě ze Skyfallu nezbude nic zapamatovatelného pro budoucí bondology.

• 31.10.2012  10:21
    Posel (2012)

Asi jsem to s tím hodnocení trochu přehnal, film mě totiž docela příjemně překvapil. Od českých filmů už nic nečekám, takže vidět něco, co mě nefackuje toporností, trapností a laciným humorem je tak trochu zjevení. A Matěj Hádek v hlavní roli je skvěle nesympatický. (Nakonec musím hodnocení snížit, protože jsem si už po týdnu nemohl vůbec vzpomenout o čem to bylo).

• 2.10.2012  13:44

Film trash, navíc jeden z těch nejmíň zábavných svého druhu.

• 1.10.2012  15:54
    Divoši (2012)

Takhle to dopadá, když režisér neví, že je senilní a nikdo se mu to neodváží říct.

• 14.8.2012  14:34

Dvě třetiny filmu příjemná oddechovka, závěrečná komicky přepálená "katarzní" honička a nijaký konec strhávají Bourneův odkaz z lehkého nadprůměru do konfekčního průměru. Zapomenuto.

• 23.7.2012  09:59
    Konfident (2012)

U většiny současných českých (a slovenských :-)) filmů mám dojem, že tvůrci natočený materiál svěří počítači a spustí program "Náhodný sestřih". V "Konfidentovi" mi taky řada scén přebývala a některé zas chyběly . Film mě vůbec nedokázal vtáhnout, přišel mi nevěrohodný a bez vnitřní logiky. Ve srovnání s podobnými "Životy těch druhých", ale třeba i s "Pouty" je pro mě bohužel "Konfident" dost slabým odvarem.

• 23.7.2012  09:28
    Hanna (2011)

Nomen omen. Scénář k tomuhle anglicko-německému paskvilu napsal člověk jménem Lochhead !

• 12.6.2012  09:42
    Prometheus (2012)

U "vetřelcoidních" sci-fi jsem se naučil moc nepřemýšlet, nehledat logiku a nečekat vysvětlení. Většinou mi stačí atmosféra. U Promethea jsem se dost snažil vypnout mozek, přesto jsem párkrát podlehl záchvatům smíchu (za všechny třeba Noomi Rapace těsně po brutální operaci běhající a skákající jako kamzík). Nebýt místy bombastického vizuálu a solidního 3D, viděl bych to jen jako dost předražené "béčko".

• 12.6.2012  09:09

Film jako dokonalá ilustrace legendárního dortu Kočičky a Pejska. Žádná z přísad v něm (výprava, hudba,herci atd.) není sama o sobě vysloveně "nejedlá", všchno je navíc zalité solidní polevou triků. Přesto mi už dlouho nebylo po "konzumaci" celého filmu tak špatně. Nejspíš proto, že sice oprášené a nablýskané, ale uvnitř jsou všechny ty ingredience poněkud prošlé. Jsou totiž komplet ve stylu "ukradli jsme v historii žánru všechno, co se dalo". Pokud je vám fyzicky nebo mentálně 12 let a neviděli jste žádný jiný fantasy film, přidejte si tři hvězdičky :-)

• 23.6.2011  17:37

Krutá zbytečnost.

• 21.6.2011  11:28
    V peřině (2011)

Ušně-oční terorismus. Herecké "zpívání" a zpěvácké "hraní" v tomhle filmu dává slovu "otřesný" další rozměr.

• 11.4.2011  10:30

Soft-erotická pseudoromantika. Jsem asi jediný, komu se herci dvakrát moc nelíbili (tedy jejich herecké výkony, při pohledu na Anne Hathaway jsem si říkal, že by byla ideální volbou na nějakou zfilmovanou mangu). Možná mezi nimi fungovala jakási "chemie", kterou tady kdekdo zmiňuje, ke mně do 14. řady se ale nedonesla (cítil jsem jen připálený popcorn). Vlastně jo, připálený popcorn mi tenhle film docela vystihuje. Romantické ksichtění ve scénáři na hony smrdícím citovým vydíráním a předvídatelností, která je až urážlivá.

• 18.3.2011  08:53

Vždycky jsem si říkal, že natáčet filmy podle knih je zhovadilost a že něco takového se vyrábí jen pro prachy (pokud je to bestseller, půjde na to většina čtenářů) nebo pro lidi, co neumí číst, případně úplně bez fantazie (kteří prostě musí vidět, že ten hobit vypadá jako Elijah Wood :-). Každopádně z toho až na čestné výjimky vychází vždy jen "omalovánky" původní předlohy. Ale poslední dobou si v kině všímám i jednoho aspektu, který mi dřív unikal - kde jinde se vlastně mají kolektivně sejít čtenáři svých oblíbených knih ? V knihovnách asi ne. Takže kino jako místo pro pocit : "Tihle všichni to taky četli a mají to rádi". U Larssonovy trilogie (celkem ucházející omalovánky) mě trochu překvapilo, že věkový průměr diváků/čtenářů v našem maloměstském kině byl odhadem dost přes padesát let. A to tahle kategorie do kina moc nechodí. Že by Millénium = kriminálka pro důchodce ?

• 29.1.2011  20:58

Temná kravina.