Bestiář (2007)

Extrémně slepicoidní hrdinka prožívá milostný příběh jako vystřižený z nějakého "topmagazínu pro ženy". Tipuju tak 200 repríz na Nově.

Harold a Maude (1971)

Dneska by se v Hollywoodu opravdu nikdo neodvážil dát takhle natočený film do kin. A to nejen kvůli zobrazení lehce tabuizovaného vztahu. Například scéna na skále před koncem filmu, po které začnete trochu jinak chápat excentrické chování Maude, trvá tak necelých pět vteřin. Pokud jste se zrovna nedívali, máte smůlu a Maude vám až do konce může připadat jen jako praštěná babka. Kdyby to někdo točil dnes, udělá z těch pěti vteřin velkolepou dojemnou scénu, rozmáznutou na celý zbytek filmu za doprovodu bombastické symfonické hudby, aby divák masově zaslzel....

Odstřelovač (2007)

První půlhodina : "No proč ne, docela slušný béčko" :-) Druhá půlhodina : "Ale béčko stokrát viděný" :-( Třetí půlhodina : "Ajaj, už to dostává "Lundgrenovskou fazónu" :-(( Čtvrtá půlhodina : "Sakra, někdo jim asi odprásknul scénáristu" :-(((

Medvídek (2007)

"Medvídek" je taková "Kráska light" (první, co mě napadlo, bylo - a hele stejní herci, zase Itálie, že ony tomu Hřebejkovi zbyly nějaký peníze a záběry z "Krásky" a udělal z toho ještě jeden film :-)) Příznivce "starého" Hřebejka (Pupendo, Pelíšky) "Medvídek" asi moc nenadchne téměř úplnou absencí humoru. Herci jsou tradičně slušní, některé dialogy skvělé, ale nějak jsem se během filmu nemohl zbavit pocitu, že ani moc nechci vědět, kdo s kým má dítě, jak to bude dál a jak to vlastně skončí. Ale neuráželo mě to, nechtěného humoru, tak častého v českých novodobých filmech, je tu poskrovnu (politická honorace Svoboda - Trojan, úžasná proměna cukrárny a možná ještě pár momentů, ale to jsou spíš jen drobnosti). V kvalitativně slabé úrodě českých filmů poslední doby bych nakonec "Medvídka" viděl přece jenom jako slabší nadprůměr.

Hlavní cíl (2000) (TV film)

"Hacknutá" lanovka s prezidentem USA, ovládaná teroristou za pomocí počítače, to je kousek, který u mne momentálně vede v žebříčku "nejdementnějších filmových pokusů o likvidaci hlavy státu".

Hra o čas (2002)

Nevadí mi extrémní filmy. S výjimkou filmů extrémně nudných. "Hra o čas" by se správně měla jmenovat "Ztráta času".

Jako malé děti (2006)

Zas tak na větvi jsem z toho nebyl. Vychvalovaná věrohodnost mi často připadala jako scénáristův konstrukt (například "úchylovo" rande, celá postava a chování "úchylova" policajta a hlavně závěrečná noční scéna na dětském hřišti - tak jako hlavní hrdinka by těžko někdo zareagoval). Kate Winslet podává solidní výkon, stejně jako Patrick Wilson. Jennifer Connelly má jen štěk, ale všechny podle mne zastiňuje Jackie Earle Haley, který je snad nejlepším filmovým pedofilem od doby "M" Fritze Langa ! Jen kvůli němu dávám čtyři hvězdy.

Pusinky (2007)

"Paní, vracíte peníze?" ptalo se několik teenagerů u pokladny kina zhruba půl hodiny po začátku filmu. "Je to strašný, vono to nemá žádnej děj....". Peníze nedostali a naštvaně odešli. Je pravda, že takovej ten "Snowboarďáckej" děj tam opravdu chyběl. Já bych si ale naopak ještě připlatil, aby tam toho "dějování" bylo míň ! Na můj vkus byly "Pusinky" trochu moc "emo", holky se nepřetržitě koupou v depresích nebo v euforii (občas katarzně i ve vodě, aby ty deprese smyly :-)), a zhruba po hodině už mně lehce lezly na nervy a začalo mi být trochu jedno, jestli některá skočí pod vlak nebo pod dalšího hnusáka. Na naše poměry jsou ale "Pusinky" celkem sympatická indie-depre-road movie s uvěřitelnými charaktery. Mít to tak o 20 minut míň, dal bych i pět hvězd.

Rocky Balboa (2006)

Nadšené recenze všude kolem si překládám tak, že všichni čekali daleko horší film než nakonec dostali. I já očekával totální s..čku a byl jsem překvapen pouze lehkým průjmem. Ale nazvat to dobrým filmem bych se opravdu neodvážil. Hodina a půl místy nesnesitelných "boxerských důchodcovských mouder" je k neukoukání. O.K., říkal jsem si, cos čekal, dostával chudák celej život rány do hlavy..... Ale pak tomu nasadí korunu poslední souboj (tedy doufejme že poslední), kde Rocky všem ukáže, že věk nebo fyzická kondice vlastně nehrajou roli, když má člověk "srdíčko" ..... ach jo.