Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Protiproud (2013) (TV film)

"Shit Stream", ale téměř edwoodovských kvalit. Toporní herci a dementní hlášky, při správné náladě dokonalá komedie.

Wind River (2017)

Atmosférická kriminálka a drama o ztrátě dítěte? Skvělá hudba Nicka Cavea? Hmm... já viděl průměrnou hollywoodskou produkci s typickým "vycucaným" scénářem a nudnými herci. Kdo chválí mrazivou atmosféru, asi neviděl "Insomnii" nebo z jiného žánru "Ať vejde ten pravý". A z toho "mudrování s indiánem" mi skoro naskákaly pupínky. Howgh.

Křižáček (2017)

Že Roden ve filmu moc nemluví je spíš plus, protože (i když je dobrý herec) by se na něm dal krásně demonstrovat význam roztomilého českého slova "šumlovat". Přesto mě i těch pár dialogů rušilo svou podivnou toporností. Nebo absence dialogů (jedu na koni nekonečně dlouho lesem, pak potkám houf dětí, chvíli na ně čumím a pak jedu dál aniž bych se zeptal na hledaného syna?). Apropó, jízda na koni. Asi nejsem sám, komu se díky některým záběrům a přidruženým zvukům vybavilo klepání kokosovými ořechy (?). A ještě k těm dialogům, vyloženě rušivá scén pro mě byla i ta na tržišti, kde se ozve pro hlavního hrdinu nesrozumitelná italština (aby bylo všem jasné, že se cítí jako "cizáček"), načež následuje divadelní představení v češtině.....To mi jinak celkem povedenou atmosféru filmu (kamera, hudba) spolehlivě rozbíjelo. Kdyby byl film úplně němý (jen s hudbou) dal bych asi nadprůměrné hodnocení.

Zkouška dospělosti (2016)

Co se týče námětu, tohle klidně mohl být český film. Jenom by ho nikdo u nás nedokázal takhle natočit. Klíčovým slovem je tu "věrohodnost". Dvě hodiny dialogů, které nikdy nezaskřípají, uvěřitelní, nepřehrávající a nepitvořící se herci... Film, který je realistický, ale přitom ne polopatický a doslovný, nepodceňuje diváka. Prostě důkaz, proč jsou Rumuni v posledních letech filmově světoví a Češi ani náhodou.

plakát

Westworld (2016) (TV seriál)

Celkem zajímavý seriál, až na ten konec. Poslední dva díly mě svým "všechno je jinak" a téměř až nechtěně komickými "cimrmanovkými" odhaleními spolehlivě "přeprogramovaly" k naprostému nezájmu o osudy všech hrdinů. Škoda.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jedna velká křeč. Naprosto chybí lehkost Strážců galaxie nebo Deadpoola. Zklamání roku.

Malý Pán (2015)

Výtvarně skvělé, ale u mne to hodně sráží závěrečné mravní naučení jak z hollywoodských animáků. Navíc pointa je vám jasná minimálně od půlky filmu. Ale kdyby soundtrack byl od Beefhearta, dal bych šest hvězdiček.