Na dotek (2004)

Asi jsem cynik, ale brečící Jude Law mě opravdu rozesmál..... Vidět to v divadle, možná bych nějakou hvězdičku přidal, ale na plátně mi to přišlo fakt moc teatrální :-) Herci po sobě snaživě střílí dialogy jako profesionální hráči pingpongu , drsně mluví o sexu a dramaticky se rozcházejí, celý příběh mi ale připadal věrohodný jako "story" z nějakého ženského časopisu.

Flesh Gordon (1974)

Není odpad jako odpad. Flesh Gordon je bezesporu špatný film, trapný pokus o soft-porno parodii populárního amerického seriálu z 30. let. Všechny vtipy (včetně jmen postav) se točí kolem sexu a herci hrají na úrovni ochotnického spolku. Ale pokud se vám povede odhodit předsudky (aspoň tak rychle jako hlavním hrdinům jejich šaty), uvidíte jeden z nejzábavnějších špatných filmů s kultovním potenciálem. Když to trochu přeženu, tak je v jednom "hrnci" smíchán Méliés, Ed Wood, porno, supermanské komiksy, "Harryhausenovské" příšerky (Penisaurus !), první sezóny Star Treku a dokonce se mi místy vybavoval zhruba ve stejné době natáčený "superkult" "Rocky horror picture show" (například oba nevinní hlavní hrdinové Flesh a Dale jsou už v první polovině filmu znásilněni - tentokrát ženou !). Na rozdíl od upachtěných "sedmdesátkových" soft-porn produkcí je vidět, že všechny "to" evidentně bavilo a občas se objeví i kvalitní hláška ("Díky bohu, mají tady kyslík"). Prostě ideální film pro obdivovatele dobrých špatných filmů, který lze ohodnotit od "odpadu" až po *****.

Lovci pokladů (2004)

"Tak co tu máme teď? Lovci pokladů? Dobrej titul. Do hlavní role nějakou hvězdu, jinak by to nefungovalo. Cage? V pohodě. K němu přihodíme nějakou holku, ne moc okoukanou. Cože? S německým přízvukem? Paráda! Ne, nemusí umět hrát. Love story. Bez love story by to pochopitelně nefungovalo. Co dál? To hlavní máme, takže už to vezmem fofrem. Ne, vlastně ne, máš pravdu, ještě ten poklad, lovci pokladů bez pokladu, to by nefungovalo. O.K. Teď ještě padoucha, komickou figurku..... Zednáři? Klidně. Otce taky můžem, u Indyho to fungovalo, ale s tou historií opatrně. Radši trochu víc "light", jo? Nechceme přece diváka vyděsit. Poslepujeme to akcí, honičky, trochu střílení, hudba... Paráda. Cože? Ne, nic nechybí. Afroameričan? Aha..... Hele, víš co? Tak to risknem a pro změnu ho tam nedáme, ať se lišíme. Super! Další !!! HOLLYWOOD, TOVÁRNA NA SNY, VÝROBNÍ HALA 2, LINKA 13.

Vrah mezi námi (1931)

Na to, že jde o první Langův zvukový film, je práce se zvukem úžasná. A nejen se zvukem. "M" je prostě klasika, která téměř nezestárla ani co se týče tématu, které je pořád aktuální, ani co se týče zpracování. Z dnešního pohledu může snad malinko vadit jen to, že část herců svým projevem ještě příliš vězí v éře němého filmu.

Růžový panter (1963)

Jeden z mála příkladů, kdy pokračování jsou lepší než první film. Je znát, že role P. Sellerse byla ještě myšlena jako vedlejší. Humoru je tady až nečekaně poskrovnu.

Hollywoodské rajdy s motorovými pilami (1988)

Béčkové filmy se nedají dost dobře hvězdičkovat podle normálních kritérií. Ale každý asi tuší, že film s názvem "Hollywoodské štětky s motorovou pilou" nejspíš nenajde v nabídce místního filmového klubu a nemůže od něj čekat nějaké mimořádné herecké výkony (vlastně je lepší nečekat vůbec žádné herecké výkony) a hluboký umělecký zážitek. Ovšem nadšení příznivci "béček" by si tenhle "Chandlerovský" příběh o prostitutkách, sloužících starověkému egyptskému kultu motorové pily (!) neměli nechat ujít.

Santa je úchyl! (2003)

Santa není úchyl ! Je snad úchylkou vykrádat trezory, chlastat a análně obcovat v "nadměrných velikostech" ? No, možná nějaký náznak by tu byl, ale nějvětší úchyl je podle mě stejně člověk, co k tomuhle filmu vymyslel český název. Terry Zwigoff mě po skvělém "Přízračném světě" trochu zklamal, hlavně trochu příliš "romantickou" druhou polovinou filmu (o hrozném závěru ani nemluvě), ale s odřenýma ušima to stačí na čtyři hvězdičky. Všichni herci jsou totiž bez výjimky skvělí, první polovina filmu je výborná (ovšem nesmíte očekávat žádný třeskutý haha-humor) a některé scénky jsou vyloženě "za pět" (například výuka boxování). Čekal jsem sice trochu víc, ale nakonec jsem byl spokojen.

Milenci a vrazi (2004)

Nejvíc mě zarazila nevyrovnanost hereckých výkonů, kterou bych u tak provařených herců nečekal. Příjemně překvapili Zlata Adamovská a Marek Taclík, na druhé straně zklamali hlavně totálně nevěrohodní a nechtěně směšní Ondřej Vetchý a Veronika Žilková, kteří jakoby zabloudili z úplně jiného filmu (dokonce možná ze dvou různých filmů).

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera (1999)

Tohle kafe se vařilo z lógru, co zbyl po Rodriguezovi..... Vydržel jsem do konce jen kvůli mým oblíbeným hercům (Temuera Morrison a Danny Trejo).