Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

No, ozdobou filmových klubů tenhle film patrně nebude, ale jako zábava pro děti (a dětiny) docela ujde. A jestli herci přehrávají? Co by asi tak měli dělat v komiksové adaptaci?

plakát

50x a stále poprvé (2004)

Konečně mi to došlo. V Hollywoodu točí takhle průměrné filmy schválně. Večer na ně jdeme do kina, přes noc je zapomenem a zítra můžem zvesela jít zas na další podobnou koninu.

Spider-Man 2 (2004)

Fandil jsem Dr. Octopusovi a jen kvůli němu jsem chtěl dát čtyři hvězdičky. Ale že dopustil, aby se teta May mohla objevit i v dalších dílech, přestože ji už držel v chapadlech, dávám za trest jen tři.

Shrek 2 (2004)

Jednička byla první a dvojka je prostě druhá. I v kvalitě. O trochu slabší (a řidší) fóry, o trochu slabší hudba a úplně nejslabší byl distribuční nápad s dabingem. Ale pořád je to ještě nadprůměrně zábavný film.

Silný kafe (2004)

Takový lepší "studentský" film, který díky neokoukaným hercům a (až na drobné výjimky) absenci scénáristických schválností působí sympaticky civilně. Trochu mi vadil jen ten "samotářský" sountrack (i když možná to byl záměr, aby k hercům, mluvícím "anglickou češtinou" hrály kapely zpívající "českou angličtinou" :-))

Party Monster (2003)

Chaotický, křečovitě humorný, ale hlavně neodpustitelně nudný film.

Den poté (2004)

Echtovní americký filmburger.

Riskni to s Polly (2004)

Přes celkem sympatické herce mi tenhle film díky obehraným klišé a fekálnímu humoru spadá do podprůměru.

plakát

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dnešní "klipový" divák patrně "Odysseu" nezkousne (viz některé ostatní komentáře). Je totiž nutné zpomalit se na rychlost filmu a akceptovat nepolopatičnost děje (pro někoho možná nesrozumitelnost). Pokud se vám to povede, čeká vás Zážitek... Dnes by v Hollywoodu na něco takového Kubrick těžko sehnal peníze.

plakát

Better Than Chocolate (1999)

Komedie s lesbickými hrdinkami, zamilovaným transsexuálem a podobnými typy, umí dokonale snad jenom Pedro Almodóvar. Better than Chocolate je sice sympatický pokus (ve svém "žánru" určitě nadprůměrný), ale Almodóvarových kvalit zdaleka nedosahuje.