Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Na seriál s Rogersovými parťáky v hlavní roli jsem se docela těšil, jelikož mám jeho trilogii z hrdinských sólovek nejradši. První dva díly mne opravdu bavily, jenže pak začala kvalita upadat. V první řadě musím říct, že chvílemi jednotlivé epizody působí celkem nesourodě, kdy trochu popírají Feigeho tvrzení, že půjde o film natáhnutý na šest hodin. Falcon, Bucky a následně i nový Kapitán Amerika s Battlestarem víceméně jenom nahání Flag Smashery po celém světě, kdy se skupina skrývá lépe než profesionální špióni. Akci má seriál samozřejmě na úrovni a v prvních dvou dílech působila opravdu filmově. Rozpočet ale seriál samozřejmě nemá nekonečný, takže se akce později umírnila a přešla do surovější podoby, kterou si lidi oblíbili právě na druhém a třetím dílu Kapitána Ameriky. Z postav u mě vedl samozřejmě Bucky, který měl kvůli svojí minulosti zajímavou psychologickou dějovou linku. Co se Sama týče, jeho civilní linka s opravováním lodi a finančními problémy mne bohužel nezaujala a byť byl jeho nový kostým z poslední epizody věrný komiksům, působilo to krapet nepřirozeně a komicky. Když už došlo na zmínění lodi, ta měla bohužel větší dějový oblouk, než Flag Smasheři s jejich šéfkou Karli. S ní tvůrci nepracovali zrovna nejlépe, jelikož k jejímu „zešílení“ a přechodu od záškodnictví k vraždění došlo stejným tempem jako u Daenerys v poslední řadě Hry o Trůny. Chápu, že nám tvůrci chtěli ukázat, že anarchisti a extrémisti postupem času ztrácí svou vizi a stávají se tím, proti komu bojují, ale přesto došlo k její přeměně rychle, navíc v krátkém časovém intervalu. Walker účel splnil, chvíli jej člověk neměl rád, pak se jeho názor zase otočil, ale chtělo by to opět větší hloubku. Postava měla potenciál, ale dalo se to vyždímat mnohem víc. Pak tu máme Zema, z něhož se zřejmě stane nový Loki a miláček publika. Tvůrci u něj sázeli možná až moc na fan-service, ale nemůžu si stěžovat. Nakonec tu máme Sharon, která má jednoznačně nejhorší dějovou linku. Její zpracování jako Power Brokera je naprosto nesmyslné, když si člověk vezme, co všechno se ve třetí epizodě událo. Je mi jasné, že Sharon zřejmě předešlého vládce Madripooru sejmula a zaujala jeho pozici, ale je tu spoustu věcí, které si zcela odporují a chvílemi to působí, jako by tvůrci nevěděli, jak se podobné zvraty píšou. Obecně toho jinak chce seriál vyprávět strašně moc a netají se tím, že je politický. Bohužel je tu těch témat tolik, že žádné z nich nemá dostatek prostoru a seriál tak působí jako podivný slepenec, který přesně neví, co nám chce sdělit. Kromě toho jej k následnému dějství ani nepotřebujeme znát, protože štít Sam převzal už v Endgame, Bucky byl vyléčen Wakanďany, Batroc byl dávno mimo a Zemo se přesunul akorát z jednoho vězení do jiného, kde měl být vlastně už od začátku. US Agent se nám může představit jako nová postava a o tajné identitě Sharon stejně nikdo neví, takže to diváka neznalého seriálu překvapí stejně jako hrdiny, kteří to následně zjistí. Když vezmu v potaz celý seriál, tak jsem si původně říkal, že mu dám vyšší hodnocení než WandaVison, ale po poslední epizodě mu bohužel musím udělit totožné skóre. Znalost projektu neví vlastně vůbec nutná a jde o nadprůměr, který neurazí. Snad budou následující projekty lepší, protože se obávám, že MCU začíná docházet dech. 70%

plakát

Ore no nónai sentakuši ga, gakuen Lovecome o zenrjoku de džama šiteiru (2013) (TV seriál)

NouCome je netypickou komedií, která je založena na pravidlech "Would You Rather", kdy je náš protagonista prokletý a musí si vybrat, kterou z voleb učiní, jinak jej bude nesnesitelně bolet hlava. A když k tomu nesplní Bohem zadané úkoly, prokletí s sebou ponese do konce života. Jasně, je to tak trochu úchylárna, ale je to ve snesitelné formě a jednotlivé dívky si opravdu zamilujete. Škoda, že to po první sérii skončilo. Děj jsme měli podle předlohy v jedné čtvrtině, byť si myslím, že dvě série by tomu i bohatě stačily. Animaci má seriál jinak opravdu pěknou a volby jako takové hrdinovi opravdu nezávidím. 80%

plakát

High School DxD (2012) (TV seriál)

Asi to bude znít zvláštně, ale když jsem do DxDčka šel, netušil jsem, oč se jedná. Když se v seriálu nakonec objevily nahotinky, pochopil jsem, proč je to mezi kluky tolik populární a nachází se to v topkách jejich listů. Obecně mě tu zaujala spíše ona myšlenka, jak si Japonci poradí s křesťanskou mytologií andělů a démonů. A to samozřejmě zvládli skvěle. První řada je taková rozjezdová, druhá i díky Azraelovi staví laťku něco výše, ale se zapojením severské mytologie i těch dalších ve třetí řadě jde kvalita prudce dolů. Čtvrtá řada má navíc odpadní animaci, kvůli které jsem to ani nedokoukal a většinu dílů pak víceméně jenom proskipoval. Kdyby si seriál držel kvalitu druhé řady, bylo by to perfektní, ale to bych chtěl asi moc. Když vezmu v potaz všechny čtyři série, dávám anime 60%

plakát

Kanodžo, okarišimasu (2020) (TV seriál)

Romantických anime mám za sebou už poměrně dost, tak jsem přemýšlel, jaké hodnocení tomu vůbec dám. Máme tu poměrně rozšiřující se business s hodinovými přítelkyněmi, což by se dalo označit za takovou přijatelnější prostituci. Hlavní hrdina, který je nečekaně hodný kluk, dostane košem a najme si proto jednu z těchto přítelkyň, aby se s tím vyrovnal. Jenže se to celé zkomplikuje a jejich lež se začne šířit mezi stále více lidí. Ze zvědavosti jsem mrknul, jak dlouhá je vlastně předloha a naneštěstí se to celkem táhne. Upřímně je to podle mě materiál na max dvě série, ale můžu se mýlit. Po první sérii tomu dávám zatím 75%

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak jsme se po letech konečně dočkali definitivní verze Ligy Spravedlnosti, která nám ukazuje, jak to chtěl mít Snyder vlastně pojaté. A ono je to... víceméně stejné. Mnohdy mají scény přidanou hodnotu, kdy děj lépe chápeme a to i souvislosti s nadcházejícím dějem. Jindy tu jsou vtipy bohužel blbější a některé scény méně logické (Wonder Woman zničí stěnu v muzeu). Ocenil jsem postavy jako Manhuntera, Vulka a spol. ale to byly víceméně easter eggy, které film obyčejnému divákovi ještě méně zpřehlední. Nově udělaná scéna s Jokerem byla naprosto boží a takový bych si klidně představoval celý film, ale bohužel. Digibordel to byl jak se patří, začátek se celkem táhl a hudba mi k filmu opravdu neseděla. PS: Taky jste čekali, že když Ares ve flashbacku sekl Darkseida do ramene, že řekne: "Měl jsi vést úder na hlavu," nebo jsem byl jediný? 70%

plakát

The SpongeBob Musical: Live on Stage! (2019) (divadelní záznam)

"Kdo žije v ananasu na dně moří? Spongebob Squarepants!!!" Populární žlutá houba se dočkala svého muzikálu na Broadwayii, který na rozdíl od jiných adaptací animáků skutečně zachovává ducha předlohy. Hercům jsem jejich ztvárnění postav skutečně věřil a především Sépiák byl se svým kostýmem opravdu geniální. Celkem netypickým krokem bylo to, že místo jednoho skladatele nechali každou písničku napsat někoho jiného. V normálním případě by to dopadlo asi katastrofálně, ale tvůrcům se to skutečně podařilo poskládat dohromady. Vrcholem je samozřejmě Sépiákovo číslo, které má skutečně sílo a věčný chudák se tak navíc dočkal své vytoužené show. Na věčnou otázku, zda je majonéza taky hudební nástroj, jsme odpověď stále nedostali, ale jinak je SpongeBob Muzikál vskutku zábavnou podívanou, kterou si člověk naživo musí opravdu užít. Rolička Toma Kennyho samozřejmě potěšila, ten tu chybět nesměl. 85%

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

WandaVision se jevil jako seriál s unikátním konceptem, kterým se bude skutečně ve velkém odlišovat od všech ostatních komiksových projektů, ale to se naplnilo jen z části. První dílko ze čtvrté fáze totiž není tak komplexní, jak se mohlo z trailerů zdát a ve výsledku jde akorát o mix klasických sitcomů s tou nejzákladnější Marveláckou formou. Začátek byl jasný. Každý díl jiná dekáda a jiný styl sitcomu a lidé, kteří se tím v minulosti bavili nebo to třeba ani nezažili, si tak mohli projít to stěžejní z každé doby. Ve výsledku jsou však tyto díly vesměs naprosto zbytečné, jelikož fungují pouze jako vata mezi scénami z reality a pro budoucí projekty tu máme možná tak důležité narození dvojčat, jinak tu nebylo nic, co by skutečně stálo za řeč. Teď si to vezměme z jiné stránky. S pomocí WandaVision chtěl Feige víceméně napravit zpackaný origin Wandy a jí i Visionovi dát zasloužený prostor, o který byli ochuzeni, jelikož dlouho nikdo nevěděl, jak s postavami vlastně pracovat. Quicksilver byl vlastně až na jeden díl opět nevyužitý a sám se na tvůrce s jeho zpracováním vlastně ani nezlobím, jelikož mi koncept multiverza s přecházejícími herci nikdy moc neseděl a nevím, jestli jej v MCU vůbec chci. Tahle meta s využitím herce byla dostačující, byť nakonec skončila hloupým sexuálním vtipem. Každý, kdo znal předlohu, musel podobně jako u Mysteria vědět, co se z Agathy vlastně vyklube. Kathryn Hahn zahrála postavu bravurně, v prvních osmi dílech opravdu excelovala, ale poslední celou postavu proměnil vlastně v čistě zlého padoucha, který neumí nic jiného než se zle smát, čímž to celé pokazili. Bílý Vision mne určitě potěšil a vyřešení sporu filosofickou myšlenkou byl bravurní, ale dle mého názoru měli nechat oba Visiony zemřít. Ptáte se proč? Protože tím vlastně podkopáváme celý smysl Infinity War, ze kterého zůstal po smrti snad jedině Heimdall, zatímco se všichni ostatní hrdinové nějakým způsobem vrátili, byť za cenu dalších dvou postav, z nichž jednu stejně čeká celovečerní film. Teď k lince v realitě. Hayward jako padouch stejně jako Agatha/Agnes sklouzl k tomu, že je vlastně jen a pouze zlý a zkorumpovaný, což je oproti padouchům z posledních pár let fakt krok zpátky. A on celý SWORD působil obecně takovým levným dojmem a byť má jít o kosmickou variaci SHIELDu, působil daleko hůře a zaměnitelněji. Monica mi žádným způsobem nevadila, ale stejně tak mi ani nepřirostla k srdci. Ve srovnání s jinými hrdiny je i po těch několika dílech vlastně celkem plochá a vzhledem ke všem těm žijícím hrdinům i tak trochu do počtu. Jimmy Woo byl excelentní, na toho se zlobit nemůžu a přál bych mu podobně jako Coulsonovi vlastní projekt. Darcy samozřejmě potěšila, ale jak s ní naložili v poslední epizodě, bylo opravdu strašné. Objevila se na pár vteřin a její zmizení tvůrci okecali pár slovy. Co můžu říct na závěr? Skončilo to vlastně skoro stejně, jako to začalo. Wanda nemá děti, nemá Visiona a má se pořád co učit. I sám Feige nakonec přiznal, že události seriálu k pochopení druhého Doctora Strange nebudeme potřebovat, což je zjevné, když se tu nestalo nic. Vision je sice naživu, ale umírání tak nyní skutečně postrádá smysl a potitulková scéna se Skrullem nemá po konci Spider-Mana vlastně žádný dopad. Souboje byly jen tupé hrdina proti svému zlému alter egu, což tu bylo milionkrát a obecně by se dal celý projekt shrnout do dvou a možná i jedna a půlhodinového filmu. Snad nebudou další projekty čtvrté fáze vypadat podobně. 70%

plakát

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013) (TV seriál)

Příběh Hikigayi Hachimana patří mezi ty, které mě opravdu zasáhly a já celé anime hltal od začátku až do konce. Oproti jiným podobně laděným příběhům tu máme celkem specifického protagonistu, který je na okraji společnosti, ale pořád se ze sebe snaží dát to nejlepší, když přijde na řeč. I kvůli jeho životnému postoji je dán do jakéhosi klubu pomocníků, kdy musí vyhovět všem, kdo přijdou s žádostí a i to jej pomalinku mění. Hikigayův život se tak začne točit kolem dvou dívek, které jsou taktéž součástí klubu a časem blíže poznává i ostatní spolužáky a on možná i poprvé v životě začíná mít nějaké přátele. Postavy jsou zde celkem detailně vykreslené, máme tu trochu filosofie a spoustu silných momentů. S hrdinou jsem se celkem dost ztotožnil, byť jsem na rozdíl od něj optimista a nikoliv pesimista. Spolu s Rascalem a Beastars patři Oregauru určitě k vrcholu anime romdrama. 85%

Vyšší moc (2014)

Drama ukazující klasickou vztahovou situaci, ke které může během života dojít kdykoliv. Otec je většinu času v práci, jede s rodinou na dovolenou, ale tam se to zkomplikuje. Nejdříve hysterčí otec, poté matka, děti se bojí o jejich vztah a rodinní přátelé si kvůli tomu svůj vztah také začínají komplikovat. Nemůžu říct, že bych se u filmu vyloženě nudil, ale zábava to taky úplně nebyla. Hysterický pláč otce nebyl úplně dobře zahraný, ale scéna s autobusem to pak celé trochu zachránila. Uklízeč byl top, na takové postavičky narazíte vždycky. 70%

plakát

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Obsluhoval jsem anglického krále je takový český Vlk z Wall Street, kdy máme možnost pohlédnout na vrchol elitářské společnosti, která je jen o penězích, kurvách a hromadě jídla. Jan Dítě se ze zakomplexované nuly stává někým, byť jej mezi sebe nepřijímají a nakonec nachází klid v prostém životě. Hrabalova satira tu jde opravdu vidět, některé obrazové výjevy ji pak dávají až do extrému. Škoda, že se do filmu nedostalo z knihy více, to by muselo dílo zřejmě vyjít jako minisérie nebo být alespoň o půlhodinu delší. Příhodu se soškou, retardovaného synka i šílenosti v táboru pro milionáře bych totiž rád viděl. Jsou tu i slabší místa, kdybych nečetl hned před filmem knihu, hodnotil bych asi níže. 75%