markotter

Marek B.

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 2.9.2018  10:01
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Jeden z nejlepších seriálů ČT. Růžičková a Zindulka naprosto famózní. Jedinou vadou na kráse byla po 4. díle výměna Žanety Fuchsové za unylou Terezu Brodskou.

• 2.9.2018  09:57

Hodnotím jako dokumentární film. Ten byl natočený průměrně. Celkový pocit z filmu je ale daleko pozitivnější. Zpěváci ve věku 76-93 totiž tomu dali teprve tu správnou šťávu. Jejich covery známých pecek byly naprosto strhující.

• 2.9.2018  09:54

Po shlídnutí tohohle filmu jsem si hned na schodech kina usmyslel, že musím přestat chlastat - tak dobře natočený to bylo. Sice jsem si potom k večeři dal 3 Plzně, ale to přeci není chlastání, že jo :-) Takhle to podle mě v mnohých případech začíná... Plejáda mých oblíbených herců si tam chlastala opravdu věrohodně, muzika, kamera výborná. Chvílemi malinko zdlouhavé, ale dalo se to vydržet.

• 2.9.2018  09:48

Zajímavá ekologická agitka, která nás nabádá rozverným způsobem starat se víc o přírodu, zbytečně neplýtvat a vůbec přestat žít ten příšerně hektický život, co tady na matičce Zemi vedeme. Bylo to chvílemi až moc naivní, ale proč ne. Hráli tam moji oblíbení herci a to filmu taky pomohlo. EU jen dokazuje, jak je staromódní a zkostnatělá, když jí takovýhle film popudí, že ho musí zakazovat. Ať jdou do prdele :-)

• 2.9.2018  09:42
    Včerejší děti (TV film) (2000)

Ten film má dvě velmi slabá místa. Jedním z nich je naprosto otřesná muzika, která hraje snad úplně celý film. Bylo to mučení hudbou. Druhým je samotná unylá, nemastná, neslaná (hlavně v současné dějové lince) Jane Seymour. Bylo to mučení Jane Seymour. Takže jsem trochu neobjektivní v celkovém hodnocení. Samotný námět byl sice jednoduchý, nicméně zajímavý a kdo je ochoten něco takového připustit, tak to je film pro něj. Závěr bych si představoval trochu míň pocukrovaný.

• 2.9.2018  09:38

Člověk musí přetrpět skoro 2 hodiny docela zmateného popobíhání 2 pološílených Italek, aby se dočkal docela zajímavého konce. Mému hodnocení odpovídá i fakt, že obě pološílené ženy na závěr šíleně zmoudří a jenom potvrdí to, že to celé šustilo papírem.

• 22.6.2018  08:28

Myšlenka dobrá. Ale věčně někam pochodující Marion z filmu udělala docela nudu (teda ne Marion, ale střihač, který zapomněl nůžky doma). Tipuju, že min. 20 minut chození po ulicích se dalo vynechat, film by svoje poselství neztratil a já bych mohl dát víc hvězdiček.

• 22.6.2018  08:25
    1945 (2017)

Celý film se táhne, skoro se nic jakoby neděje, letní horko doslova z filmu sálá (a to je černobílý). Děje se ale v hlavách všech vesničanů a napětí je velmi silně cítit. Od začátku do konce mi to připomínalo úvodní scénu na nádraží v Tenkrát na Západě, kde se taky napětí dalo krájet. Super film.

• 22.6.2018  08:20
    Escobar (2017)

Javier Bardem byl výborný - asi jako vždycky. Ale nějak jsem od toho čekal víc - přišlo mi to hrozně zkratkovité a jednotlivé časové úseky ledabyle pospojované.

• 22.6.2018  08:18

Civilně a bez patosu zfilmovaný příběh, který asi každý zná - ale mně to nevadilo. Scéna přistání na vodě byla výborná, vše ostatní tak akorát. Sully měl kliku, že byl tak zkušený - jiný už by až do smrti splácel ten Airbus....

• 16.6.2018  12:51
    Tři slova (2015)

Citlivě, s humorem a bez patosu natočený film o umírání a zapomínání a o milování ve věku, kam se většina z nás jednou taky dostane.

• 16.6.2018  12:49
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Naštěstí nejsem ostravak a i když mi ta řeč přišla trochu legrační, nesnížilo to můj požitek z kvalitního filmu. To raději Langmajera s hrozným přízvukem, než nějakého ostravského ochotníka, který by to tam toporně recitoval jak básničku. Nejvíc mě srala ta Formanova vnučka - šeredná a nesympatická.

• 16.6.2018  12:43

Spíše legrační a jakoby z doby, kdy filmaři ještě neuměli točit. Ale vydržel jsem u toho, abych se dověděl, jak se dostanou z toho zašmodrchance ven. No, moc originální ani napínavé to rozuzlení nebylo.

• 16.6.2018  12:40

Nemám rád Ameriku, nesnáším politiku a americký filmy o politice tedy programově vynechávám. Tady jsem udělal výjimku kvůli výborným komentářům a musím říct, že jsem byl rád. Jessica Chastain totiž byla úplně úžasná a na lepší průměr to vytáhla hlavně ona. Jinak se ale můj názor na politické filmy nezměnil ani trochu. Všiml si někdo, že se J.CH. hrozně podobá Gábíně Koukalové v jejím zrzavém období?

• 30.5.2018  14:05
    Hastrman (2018)

Já byl velmi mile překvapen. Romantické drama o (ne)naplněné lásce, mystická atmosféra, krásná příroda, výborný Karel Dobrý (který umí být jen velmi dobrý a víc) a nááádherná Simona Zmrzlá. Havelka by mohl víc přidat na tempu, ale na debut víc než dobrý. Klidně se na to podívám znova a to často nedělám. A bylo to českíííí!

• 30.5.2018  14:01

Dívalo se na to opravdu dobře, hlavní protagonisté (včetně krále) hráli super a i když jsem samozřejmě věděl, jak to musí skončit, nenudil jsem se ani chvíli. Navíc se to opravdu stalo.

• 30.5.2018  13:59
    Flashdance (1983)

V době uvedení do kin zde to mělo takový haló efekt, že jsem na to šel. Moc si to nepamatuju, ale bylo to něco ve stylu Hříšného tance a nějak mě to nevadilo. Akorát to bylo americký, takže v tý době prostě super.

• 30.5.2018  13:53

Mělo to dobrou atmosféru, bohužel opět plné amerických klišé a nesmyslných konstrukcí jen aby se naplnilo teď už asi povinných 130 minut. Ale B. Aflleck mi do téhle role seděl.

• 28.4.2018  22:16

Po Tristaně další z filmů Buňuela, kterého objevuju až teď. Naštěstí aspoň něco. Výborný nápad, skvěle zahraný.

• 28.4.2018  21:53

Hodnocení dávám za to, jakej jsem z toho měl pocit před 35 lety :-)

• 28.4.2018  21:49
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

To že, tam je napsáno, že je to od tvůrců Mostu je jednak jen poloviční pravda a jednak tam něco chybělo - Martin a Sága. Zbytečně komplikovaný až překombinovaný s nesympatickejma policajtama - bohužel podprůměr.

• 14.4.2018  09:23

Podobné jako dokumenty H. Třeštíkové - tady s tím rozdílem,že Lucka nevypadá jako typický vyděděnec ze společnosti. hezká tvářička (nejen :-)), slušná, milá, relativně fungující rodina. O to zajímavější příběh, jak málo stačí, aby se člověk dostal až na úplný dno.

• 14.4.2018  09:18
    Chvění (1990)

Typický béčko, možná trochu s humorem, ale ne tolik aby to člověka pobavilo. Expozice přes půl hodiny a pak klasická vyvražďovačka.

• 13.4.2018  10:39
    Revizor (1933)

Geniální Vlasta Burian, ale doplněn neméně dobrými herci - zábava i po 85 letech.

• 2.4.2018  14:56
    Mrtvý úhel (2017)

Velmi dobře natočené, s dobrými herci a syrovým příběhem. Ale těch mezních situací, které hodně šustily papírem tam bylo tolik, že mě to nutilo chvílema přemýšlet o snížení hvězdiček. Ale belgičani si jednou za čas pochvalu zasloužej.

• 2.4.2018  14:53

Když jsem vyhráli, tak jsem byl blažený, teď se na to hezky vzpomínalo a rád jsem si to připomněl.

• 2.4.2018  14:51
    Šéf (2014)

Jedna hvězda za to, že jsem během první půlhodiny koukáním na to pěkný jídlo dostal takovej hlad, že jsem musel sníst půlku mazance. A taky, že jsem pochopil, jak funguje Twitter a že ho nepotřebuju. Jinak absolutně plochý, bezemoční, nudný.

• 29.3.2018  19:29

Odporný Giacomo Rizzo v odporném příběhu starého lichváře s několika velmi zajímavými zápletkami.

• 29.3.2018  19:25
    Dede (2017)

Krásná gruzínská krajina, kam se v létě chystám a poutavý příběh o tradicích přetrvávajících i v 21. století.

• 29.3.2018  19:19
    Saljut-7 (2017)

Pocitově to bylo spíš na lepší 3. Ale byly tam některé momenty, kterýma si mě rusáci získali. Např. pití vodky ve stavu beztíže, narážky na komunismus a docela fajn triky a celkové zpracování. Ani toho patosu nebylo tolik, jak by mohl člověk od ruského filmu čekat.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47