markotter

Marek B.

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 20.10.2017  09:51

Když jsem byl mladší, tak jsem samozřejmě hodnotil výš. Teď, s odstupem času nemůžu zavírat oči nad tím, jak byli ti policajti stupidní a jak Rambo vždycky v mžiku unikl z obklíčení 200 lidí. Nehledě na herectví Stalloneho :-). A to závěrečné pobrečení na plukovníkově rameni...

• 19.10.2017  15:51
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Nejsem Ostravak ani příbuzný, či známý autorů, ale i jako Pražák jsem ocenil spoustu výborných fórků a situací. Takže, i když to bylo skoro o ničem a většina herců hrála příšerně, těch 75 minut mi za neustálého uchechtávání docela rychle uteklo.

• 19.10.2017  15:47

Hodnotím celou sérii jako celek. Rozhodně zajímavý námět a také zajímavé zpracování, kdy se každá část věnuje pouze jedné skupině. Mně by ale asi víc vyhovoval klasický film s postupným vývojem všech postav lineárně - takhle byla 1. část nadprůměrná, 2. část slabší a 3. ještě o trochu, takže celkové vyznění celého projektu bylo pro mně spíš průměrné. Ale to, jak německy "dokonalá" státní mašinerie nebyla schopna 13 let dopadnout 3 pachatele, postavilo naší policii rozhodně do lepšího světla :-)

• 19.10.2017  15:39

Smekám před opravdovým Desmodem Dossem, pokud opravdu sám zachránil 74 lidí a neměl k tomu ani pušku. Nesmekám před katolíkem Gibsonem, který se mi snažil s náležitým patosem a příšernou hudbou hodinu před akcí vnutit, že bez Boha to prostě nejde a že víra v Bibli překoná všechna příkoří osudu. Totéž další cca 1/2 hodiny po akci. Přitom, ač urputný agnostik, jsem pochopil, v co Desmond Doss věřil a o co mu šlo a stačilo by mi na to klidně 20 minut. Film by tak netrval úmorných 140 minut ale jenom 80-90 a já bych mohl dát klidně 4 hvězdičky, protože ta akční část z ostrova Okinawa je opravdu dobře natočená i zahraná (teda až na pár scén, který by se spíš vyjímaly ve Žhavých výstřelech).

• 11.10.2017  14:00
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Doslova dechberoucí. To, co se děje Catherine mně úplně fyzicky vtahovalo do filmu a kolikrát jsem se přistihl, že se cítím, jako bych tam byl někde poblíž. No a že tam mlátěj a zabíjej ženský policajtky a znásilňujou ženský rukojmí? No tak to prostě chodí - pokud chceme, aby ženský měly stejný práva a mohly dělat všechny povolání (ne jen ty manažerský), tak musej počítat s tím, že taky dostanou přes držku. A ženských rukojmí je stejně jako mužských a ty ženský se prostě znásilňujou. Ty mužský se zase třeba mučí. tak to je. A líto mi bylo všech, bez rozdílu pohlaví. To jen jako reakce na komentář Matty.

• 11.10.2017  13:51
    Patrola (TV seriál) (2017)

Jediný, koho bych toleroval, aby provázel tenhle dokument je Martin Stránský. Ale s těma dalšíma dvouma (speciálně Michal Holán je vhodný tak max. do Prostřeno) už další díly nedám. A to mně armáda zajímá.

• 11.10.2017  13:49

Tak jsem si dal tenhle majstrštyk (nemíním to ironicky) a můžu říct, že jsem to dokoukal jen proto, že se to "sluší" mít to ve shlédnutých. O Rublevovi se toho člověk moc nedoví (mohlo se to klidně jmenovat Sergej Fedorov), více už o poměrech v té době v Rusku. Markéta Lazarová je proti tomuhle filmu nabitá dějem :-). Film má ale i klady. Scény vpádu Tatarů, pohanský svátek nebo celá kapitola o zvonu byly opravdu podmanivé. Možná kdyby Andrej Rublev netrval 3 hodiny, vzal bych si z něj mnohem víc.

• 8.10.2017  19:23
    Che Guevara (TV film) (2016)

Jenom mluvící hlavy a pár dobových fotek a videí. Jinak nuda.

• 8.10.2017  19:06

Já být dítě, tak se z týhle pohádky poseru strachy. Naštěstí jsem dospělý a mohl jsem si pohádku pěkně vychutnat. Fakt jsem se bavil, ale někdy jsem měl pocit, že jsem hodně blízko epileptickýmu záchvatu. Být to o trochu klidnější, byl by to nadprůměr. A odbočka s Robertem deNirem mi přišla úplně zbytečná. Ale asi to bylo v knížce, takže chápu, že to tam asi bylo z tohohle důvodu.

• 7.10.2017  08:53

Nebýt ústřední dvojice, asi bych šel níž, ale ti dva dali filmu něco navíc, co ho dostalo do nadprůměru. A hlavně - chvíli jsem se smál jak protrženej a chvíli jsem byl opravdu dojatej. No a takový filmy mám rád.

• 7.10.2017  08:49
    Vzpomeň si (2015)

Teda staříkovi ani filmu to celou dobu moc neodsejpá (však taky Ch. Plumerovi bylo opravdu okolo 85 let). Ale rozhodně se vyplatí počkat na konec, protože ten je všechno, jen ne to, co by člověk za celou dobu staříkova putování očekával.

• 7.10.2017  08:45
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Ať dělám, co dělám, nedaří se mi vtáhnout do děje. Je to takové sterilní. Švehlík (kterého mám rád) hraje strašně odměřeně (zcela jistě podle pokynů režiséra), ale takoví lidé nejsou - někdy zařve, usměje se přeci každý...Linka s Čvančarovou totální úlet, ještě že v 2. sérii není. Ale stejně je to takové nemastné, neslané, i když jednání ze soudní síně mě baví.

• 7.10.2017  08:39
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Napínavé, poučné. Jen ta dějová linka se stále perfektně zmalovanou Annou Friel by tam nemusela být. Ušetřily by se minuty a děj to stejně nikam neposouvalo.

• 7.10.2017  08:35
    Pan Nikdo (2009)

Takový film Nikdo. Moc nepobaví, neurazí. A filozofické myšlenky, které nám podává, by se daly podat jednodušeji a rozhodně efektněji.

• 19.9.2017  12:34
    Dunkerk (2017)

Takhle intenzívní pocit z audiovizuálního díla už jsem dlouho neměl. Jako bych tam skutečně byl a prožíval ten strach před smrtí. Úžasná kombinace režie, střihu, kamery a muziky, kde zase až tak moc nešlo o herecké výkony. Ale ty taky nebyly špatné. Pro mně jeden z nejlepších válečných filmů všech dob.

• 8.9.2017  10:18

Kdo zažil socialismus/komunismus, není pro něj film nic nového nebo šokujícího. Takhle to prostě chodí, akorát je to v zemi, kde ještě tahle totalita přetrvala až do 21. století. Nejvíc mně bavily dlouhé záběry na obličeje těch holčiček, jak se v nich zračily všechny ty různé emoce od radosti až po úplné zoufalství. To mohlo jít klidně celý film.

• 7.9.2017  13:09
    Světský (TV seriál) (2017)

Po 1. díle: nesmírný smutek po starých časech a obdiv těm, který jsem v minulosti odsuzoval, ale nikdy bych nedokázal žít jejich způsobem života.

• 4.9.2017  09:57
    Očitý svědek (TV seriál) (2014)

Ze začátku hrozně moc postav, komplikovaný děj, který sice pomalu zaklapával, ale dalo to úsilí pochopit. Taky se mi několikrát stalo, že jsem usnul a musel koukat znova, abych se dostal do děje. Jediný poslední díl byl od začátku zajímavý a napínavý. Konec bohužel spíše americký než norský. Jediná sympatická postava v seriálu byl hlavní záporák.

• 1.9.2017  10:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Dlouho jsem se téhle sáze vyhýbal (bál jsem moc fantasy pojetí), ale po 1. řadě musím říct, že zbytečně. 2. díly trvalo, než mě Hra o trůny vtáhla do děje a teď sjíždím každý díl jedním dechem. Na maximum to není - vadí mi přílišná upovídanost a komplikovanost děje (tak to v ságách bývá), ale třeba se to v dalších sériích změní a já půjdu výš. EDIT po 7. řadě. Moje nadšení opadlo. Vlastně je to furt stejné. Baví se 2 postavy, střih. Baví se více postav, střih. Nějaká akční podívaná, ale ne moc, střih a tak dál a tak dál. Přesto však jde o velmi profesionálně udělaný seriál, který kdyby byl asi tak o 30 dílů kratší, rozhodně by mu to pomohlo.

• 1.9.2017  10:19
    Řím (TV seriál) (2005)

Napínavé jako sviňa, přitom skoro podle historie. Výborně vykreslené charaktery. Seriál, u kterého jsem neustále ležel ve Wikipedii a kontroloval skutečné osudy hlavních hrdinů (skutečných) a tím jsem se o této epoše Říma dověděl opravdu hodně.

• 1.9.2017  10:02

Bohužel trochu schizofrenní v tom, čím to chtělo být. Komedií? Dramatem? Asi obojím. A to je škoda, protože takhle to byl takovej prasopes s několika zábavnými momenty,ale nic víc.

• 1.9.2017  09:15

Na svou dobu výborný film. Pamatuju si, jak na mně šumavská blata působila depresivně. Zápletka prosťoučká, ale atmosféra poválečné Šumavy a režisér filmu dodali náležitou jiskru. Na to, že je to tendenční film o zlých kapitalistech je tam těch zmínek o "agentech" celkem málo, takže se na to dívat i v dnešní nekomunistické době.

• 28.8.2017  21:17

Jak udělat ze 3 docela dobrejch hereček trapný karikatury.

• 22.8.2017  18:50

O Beatles toho bylo natočeno už dost, přesto jsem se na tento dokument se zájmem podíval. Nebylo to jen o Harrisonovi, ale o celkových historii Beatles a vývoji Harrisonova vztahu ke kapele. Možná by mohlo být víc času věnováno jeho LSD období (které trvalo docela dlouho a v dokumentu je to zmíněno jen okrajově.

• 22.8.2017  18:45
    Alena (2015)

Lepší něž jsem podle recenzí čekal. Alena byla sice nesympatická, ale příběh byl celkem reálný, všemu se dalo věřit a konec nebyl úplně dopředu odhadnutelný, i když nějaké náznaky tam samozřejmě byly.

• 18.8.2017  17:59
    Příchozí (2016)

Na Hollywood bude muset spadnout nějakej meteorit nebo alespoň vesmírná loď mimozemšťanů aby od základu všechno zničila a začaly se zase točit normální filmy. Pěkně od němýho a čb filmu. A tyhle rádoby intelektuálský pitominy, který spolknou půlku rozpočtu ČR a snažej se nás dovést k rádoby nějakýmu poznání, na ty dojde řada zase až za 80 let a to já budu pěkně po smrti. Amy Adams je suverénně nejmíň sympatická "kladná" hrdinka posledního desetiletí. A už by si amíci mohli najít nějakýho jinýho nepřítele než rusáky a číňany. Ale příště už to vypadá na KLDR, tak uvidíme.

• 18.8.2017  17:54
    Vysvobození (1972)

Některé scény tam byly parádní - znásilnění, jízda peřejemi...Ale zbytek byl takový naivní, jakoby si režisér myslel, že jsme schopni skousnout všechno, co nám předloží.

• 18.8.2017  17:50
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Hrozná zábava, oddechovka a sympatičtí herci. Takhle si představuju úspěšný český seriál. Body pro Hřebejka, že se nebál používat ostřejší slova i ostřejší scény. Akorát toho "lesbení" tam už bylo podle mně moc. Normální sex jsme měli skoro pořád ve tmě :-)

• 13.8.2017  10:19

Viděno v ruštině, takže vím jen to, že pošťákovi ukradli motor k lodi, ale poetiku to mělo. Pro mně o to větší, že jsem se vyskytoval v tu chvíli na tom samém místě, jako pošťák. A tam se Čech jen tak nedostane :-)

• 13.8.2017  10:16

Po letech jsem Tři oříšky znovu shlédnul a musím říct, že je to jedna z našich nejlepších pohádek. Z nepochopitelných důvodů byl Trávníček někým předabován (aspoň se mi to zdálo) a úroveň pohádky vzrostla minimálně o 10 % :-)

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43