markotter

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 16.6.2018  12:51
    Tři slova (2015)

Citlivě, s humorem a bez patosu natočený film o umírání a zapomínání a o milování ve věku, kam se většina z nás jednou taky dostane.

• 16.6.2018  12:49
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Naštěstí nejsem ostravak a i když mi ta řeč přišla trochu legrační, nesnížilo to můj požitek z kvalitního filmu. To raději Langmajera s hrozným přízvukem, než nějakého ostravského ochotníka, který by to tam toporně recitoval jak básničku. Nejvíc mě srala ta Formanova vnučka - šeredná a nesympatická.

• 16.6.2018  12:43

Spíše legrační a jakoby z doby, kdy filmaři ještě neuměli točit. Ale vydržel jsem u toho, abych se dověděl, jak se dostanou z toho zašmodrchance ven. No, moc originální ani napínavé to rozuzlení nebylo.

• 16.6.2018  12:40

Nemám rád Amerika, nesnáším politiku a americký filmy o politice tedy programově vynechávám. Tady jsem udělal výjimku kvůli výborným komentářům a musím říct, že jsem byl rád. Jessica Chastain totiž byla úplně úžasná a na lepší průměr to vytáhla hlavně ona. Jinak se ale můj názor na politické filmy nezměnil ani trochu. Všiml si někdo, že se J.CH. hrozně podobá Gábíně Koukalové v jejím zrzavém období?

• 30.5.2018  14:05
    Hastrman (2018)

Já byl velmi mile překvapen. Romantické drama o (ne)naplněné lásce, mystická atmosféra, krásná příroda, výborný Karel Dobrý (který umí být jen velmi dobrý a víc) a nááádherná Simona Zmrzlá. Havelkova by mohl víc přidat na tempu, ale na debut víc než dobrý. KLidně se na to podívám znova a to často nedělám. A bylo to českíííí!

• 30.5.2018  14:01

Dívalo se na to opravdu dobře, hlavní protagonisté (včetně krále) hráli super a i když jsem samozřejmě věděl, jak to musí skončit, nenudil jsem se ani chvíli. Navíc se to opravdu stalo.

• 30.5.2018  13:59
    Flashdance (1983)

V době uvedení do kin zde to mělo takový haló efekt, že jsem na to šel. Moc si to nepamatuju, ale bylo to něco ve stylu Hříšného tance a nějak mě to nevadilo. Akorát to bylo americký, takže v tý době prostě super.

• 30.5.2018  13:53

Mělo to dobrou atmosféru, bohužel opět plné amerických klišé a nesmyslných konstrukcí jen aby se naplnilo teď už asi povinných 130 minut. Ale B. Aflleck mi do téhle role seděl.

• 28.4.2018  22:16

Po Tristaně další z filmů Buňuela, kterého objevuju až teď. Naštěstí aspoň něco. Výborný nápad, skvěle zahraný.

• 28.4.2018  21:53

Hodnocení dávám za to, jakej jsem z toho měl pocit před 35 lety :-)

• 28.4.2018  21:49
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

To že, tam je napsáno, že je to od tvůrců Mostu je jednak jen poloviční pravda a jednak tam něco chybělo - Martin a Sága. Zbytečně komplikovaný až překombinovaný s nesympatickejma policajtama - bohužel podprůměr.

• 14.4.2018  09:23

Podobné jako dokumenty H. Třeštíkové - tady s tím rozdílem,že Lucka nevypadá jako typický vyděděnec ze společnosti. hezká tvářička (nejen :-)), slušná, milá, relativně fungující rodina. O to zajímavější příběh, jak málo stačí, aby se člověk dostal až na úplný dno.

• 14.4.2018  09:18
    Chvění (1990)

Typický béčko, možná trochu s humorem, ale ne tolik aby to člověka pobavilo. Expozice přes půl hodiny a pak klasická vyvražďovačka.

• 13.4.2018  10:39
    Revizor (1933)

Geniální Vlasta Burian, ale doplněn neméně dobrými herci - zábava i po 85 letech.

• 2.4.2018  14:56
    Mrtvý úhel (2017)

Velmi dobře natočené, s dobrými herci a syrovým příběhem. Ale těch mezních situací, které hodně šustily papírem tam bylo tolik, že mě to nutilo chvílema přemýšlet o snížení hvězdiček. Ale belgičani si jednou za čas pochvalu zasloužej.

• 2.4.2018  14:53

Když jsem vyhráli, tak jsem byl blažený, teď se na to hezky vzpomínalo a rád jsem si to připomněl.

• 2.4.2018  14:51
    Šéf (2014)

Jedna hvězda za to, že jsem během první půlhodiny koukáním na to pěkný jídlo dostal takovej hlad, že jsem musel sníst půlku mazance. A taky, že jsem pochopil, jak funguje Twitter a že ho nepotřebuju. Jinak absolutně plochý, bezemoční, nudný.

• 29.3.2018  19:29

Odporný Giacomo Rizzo v odporném příběhu starého lichváře s několika velmi zajímavými zápletkami.

• 29.3.2018  19:25
    Dede (2017)

Krásná gruzínská krajina, kam se v létě chystám a poutavý příběh o tradicích přetrvávajících i v 21. století.

• 29.3.2018  19:19
    Saljut-7 (2017)

Pocitově to bylo spíš na lepší 3. Ale byly tam některé momenty, kterýma si mě rusáci získali. Např. pití vodky ve stavu beztíže, narážky na komunismus a docela fajn triky a celkové zpracování. Ani toho patosu nebylo tolik, jak by mohl člověk od ruského filmu čekat.

• 23.3.2018  14:50

Hezká hudba zasazená do kulis Prahy 68. roku. Příběh stupidní a provoplánový. Nechápu, proč mluvili anglicky, italština by mi sedla víc.

• 23.3.2018  14:46

To byla ale blbina. 1. půlhodinka ještě dobrý - to jak ty dva zkoumali příčiny smrti a různá vnitřní poranění byla docela zábava. Ale zbytek se zvrhl v normální béčkovou lekačku na které bylo dobré jen to, že to nedopadlo pro zúčastněné příliš dobře. Ale ta mrtvola byla hezká i po smrti - snad proto, že byla vlastně celou dobu živá :-)

• 23.3.2018  14:43

Všichni (včetně dětí) jsou úchylové :-). Dělají věci, které by normální lidi nedělali a celkově působí film hodně depresivně. Jsou to taková novější Poupata. Na rozdíl od nich je to ale víc střípkovité a nedrží to moc pohromadě. Takže celkově spíš pobavení nad některými scénami, správná deprese z atmosféry asi severních Čech, ale myslím, že se to mohlo udělat trochu líp.

• 10.3.2018  12:00

Chvilku to baví, ale pak jen manýristická nuda. To jaký Woodcock byl se dalo poznat v prvních 10ti minutách, ale chyběl mi nějaký vývoj jeho postavy, jaký byl před tím, než poznal Almu, jak to, že došlo k takové proměně atd., atd. A anotaci k filmu dělal kdo? Viděl to?

• 10.3.2018  11:55

Hrozná prdel s krásnou herečkou a zároveň režisérkou, která se nebála udělat si srandu z ženských a tak trochu i skládala hold mužskému pohlaví. A to se teď jen tak od ženy nevidí.

• 10.3.2018  11:53
    Metro (2013)

Mělo to docela atmosféru. Ale interakce mezi hlavními postavami hodně skřípala. Scénárista vždy něco naznačil, ale neuměl to vygradovat tak, aby to bavilo. Tak mi bylo celkem jedno, kdo umře, kdo přežije. Spíš jsem se bavil pohledy na Moskvu.

• 10.3.2018  11:49

Zajímavé (velmi) zpracováním, nicméně jako film nudné a dlouhé. Vlastně se tam moc neděje a furt se kecá.

• 7.3.2018  14:27
    Trhliny (2009)

Eva Green dokáže snad skoro každý film dostat do nadprůměru. Jednak je to kost a jednak fakt dobře hraje. Tady si vysekla vychovatelku patologicky zamilovanou do svobodomyslné chovanky školy, do které se dávají dívky, se kterými si rodiče neví rady. Někdo tady psal, že se tam jen skáká do vody - to ale vůbec nevadí, naopak to krásně doplňuje atmosféru filmu. Ubíhá to sice pomalu, člověk tak nějak tuší, jak to asi dopadne, ale moc dobře se na to kouká a kromě Evy Green tam hrají dobře i ostatní herečky. Chlap tam myslím vůbec není, možná jeden.

• 1.3.2018  23:04
    Matka (1996)

Tak jestli tohle mělo bejt vtipný (např. 10ti minutový nákup v supermarketu a rozprava matky a syna o potravinách), tak jsem zřejmě ztratil smysl pro humor. Objevilo se tam pár hlášek, který matky v tomhle věku říkají, ale obalený to bylo naprostou nudou.

• 1.3.2018  23:02
    Temný dům (2009)

Vizuál úžasný, takhle si představuju Polsko v 80. letech. Ono to u nás v některých oblastech totiž taky skoro tak vypadalo - akorát tý vodky bylo míň. Scénář měl být geniální, ale scénárista/režisér se snažil do filmu nacpat tolik věcí najednou, že to působilo hodně zamotaně. Linka z minulosti docela v pohodě, ale to následné vyšetřování, počet policajtů, politický kecy atd. (do toho ještě porod na místě činu :-) film příliš kouskovalo a moc se v tom nedalo vyznat. Ale jako celek a celkové vyznění rozhodně nadprůměrné.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46