markotter

Marek B.

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 17.12.2017  20:50

Tohle byla spíš parodie na western než western. Peckinpah mi vždycky připadl drsnej, ale to, jak ztvárnil třeba závěrečnou scénu, kde sice chcíplo asi 150 lidí, ale já se u toho musel smát, za to by zasloužil kulku z toho kulometu Maxim nebo co to bylo. Ani ostatní scény nestály za to, abych se připojil k zástupu nadšených obdivovatelů tohohle díla.

• 17.12.2017  20:46

Rád bych se podíval na nějakého Růžového pantera, kterého jsem kdysi miloval a mohl jsem se u toho umlátit smíchy. Pokud to bylo stejný jako Clouseau na stopě, tak potěš prdel. Veškerý humor je totiž izolován do scének, kde někdo někam padá, ubližuje si apod., ale bez nějaké větší vazby na děj a postupem času se z toho stává stereotypní nuda. Prostě taková groteska s velmi primitivním dějem. Jenže groteska trvala 10 minut...Takže když Clouseau poprvé spadl do kašny, tak jsem se mlátil smíchy, ale postupem času mi úsměv zamrzal na rtech až zamrzl úplně.

• 17.12.2017  20:41

Odkojenej na Dark Side of The Moon a Wish You Were Here nemůžu jít níž. Ale musím říct, že už mi ta hudba nepřipadla tak progresivní. Taky to album Momentary Lapse of Reason, o kterém to turné hlavně je, už bylo z pozdního období, a to už mě bavila trochu jiná muzika.

• 11.12.2017  17:06

Takové dvojité buddy movie - 2 sympatičtí gangsteři, co vylupují banky v malém a 2 postarší sympatičtí policajti, co se je snaží vypátrat. Obě dvojice docela slušně hláškují (i když policajti o trochu líp), celé je to doplněno postavičkami tupých texasanů a takovou novodobou westernovou výpravou. Přišel jsem na to náhodou a vůbec nelituju, že jsem si to dal jako večerní zábavu místo biatlonu.

• 10.12.2017  11:41

Dost stupidní, kdo je vrah jsem věděl už od poloviny. Herectví herců je televizní až ochotnické a doprovází to dost hrozná hudba. Jediný plus byla ta pěkná vesnice, která by stála za navštívení.

• 3.12.2017  10:42

Výborně zpracovaná adaptace knihy Daphne du Maurier Rebecca. Tak, jak jsem si představoval hlavní hrdiny a Manderlay v knížce, to se Hitchcockovi podařilo téměř dokonale přenést na plátno. Děj byl pravda trochu zkratkovitý, ale to se při košatosti vyprávění v knížce nedalo dodržet, to chápu. Joan Fontain byla v roli naivní slečny, která se dostane do jí naprosto cizího prostředí naprosto dokonalá (a krásná byla). Ostatní herci také výborní až na postavuJacka Favella - ta byla ve filmu až příliš slušná a nebylo z toho poznat, jaká odporná kreatura to opravdu byla.

• 21.11.2017  20:06
    Podvod (1949)

Jestli tady někdo psal, že je to nejlepší boxerský film všech dob, já bych s tím klidně souhlasil. Sice mi Robert Ryan připadl trochu nemotorný při tom boxu, to ale nemění nic na tom, že to bylo výborně zahrané, zrežírované a bylo to i napínavé. I když člověk věděl, co bude následovat skoro každou minutu.

• 21.11.2017  20:03

Velmi netradiční western - hodinu a půl se skoro nic neděje - šerif a kumpáni prostě jedou, pak dokonce jen jdou pouští a sem tam proběhne nějaká akce. V závěrečné půlhodce to nabere směr skoro až exploatační, aby to na závěr skončilo zase klidně a mírumilovně. Kupodivu to drželo celé pohromadě a já se celou dobu bavil. Scénka s likvidací jednoho chudáka zlými indiány byla opravdu luxusní a jsem rád, že se zase jednou něco takového v normálním americkém filmu objevilo. No a hlášky šerifa a jeho pomocníka cestou za vysvobozením Samanthy byly opravdu zábavné a duchaplné...:-).

• 18.11.2017  10:20
    Sokolovo (1974)

Film by se dal rozdělit na 3 části: První - hrozná, plná komunistických frází a útoků na druhou stranu světa, druhá - lepší, ale nudná o přípravě vojáků v Buzuluku na boj - dalo se to stihnout za 15 minut a třetí - ta už byla zábavná a poučná o samotné bitvě. Ta byla zpracovaná fakt dobře. Ale jako celek je to slabý průměr.

• 18.11.2017  10:15
    Michel Petrucciani! (TV film) (2011)

To byl teda borec. Jazz vůbec nemusím, ale tady jsem obdivoval Petruccianiho kousky s otevřenou pusou. A jaký měl ten chlapík baby :-) Fakt nezáleží na vzhledu, ale na osobním charismatu - a toho měl Petrucciani víc něž kdejakej dvoumetrovej svalovec. A jak si ze sebe uměl dělat srandu....

• 18.11.2017  10:12

Jedna půlhodinka v podání několika postav, kde všechno souvisí se vším. Je to jednoduché, je to vtipné, je to nekorektní a netrvá to moc dlouho. Smrt u náhrobku mně hodně pobavila.

• 18.11.2017  10:09
    České moře (TV pořad) (2017)

To je ale píčovina - ale milá.

• 18.11.2017  10:08
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Marii Doležalovou mám moc rád, její knížka se mi líbila a tak i když tenhle seriál by určitě potřeboval lepšího režiséra, tak mě příjemně pobavil. Hrát tam kdokoliv jiný, tak bych ale asi 3 hvězdy nedal.

• 10.11.2017  18:38

Doufám, že tohle bude už fakt poslední kapitola téhle série, jejímuž 1. dílu jsem dal kdysi 5 hvězd. Tahle 6. část už byla totální sračka. Jedinej klad jsem našel na Mille Jovovich, která se mi zdá v 41 letech hezčí než zamlada.

• 9.11.2017  20:46
    Elle (2016)

Nikdo jiný by tenhle už tak nadprůměrný snímek nemohl vytáhnout ještě výš než dokonalá Isabelle Huppert. Její Elle, to byl herecký koncert, který jsem už dlouho neviděl. Víc k tomu nemám co dodat.

• 9.11.2017  20:39

Pěkná sonda do způsoby výchovy v "moderních, progresívních" zemích. Místo aby spratek dostal pořádně nařezáno, papínek se s ním vysírá a maminka i když by chtěla, tak se bojí, aby na ní nepřišla sociálka. To že spratek na konci udělá to, co udělá je dílem jeho vina, ale velkým dílem i vliv téhle pseudovýchovy. No a reakce veřejnosti? Typická ukázka "humanismu" a pokrytectví. a Tilda Swinton výborná, ale spratek ve všech třech obdobích jeho života taky dobrý.

• 9.11.2017  20:34

Asi to měl být nějaký druh protestu, ale nějak to nedrželo pohromadě. Nezíval jsem, takže dobrý, ale příběh neměl gradaci a s přibývajícím časem to byl jen sled více či méně absurdních situací.

• 9.11.2017  20:31
    Ikarie XB 1 (1963)

Příběh je v dnešní době samozřejmě naivní. Ale to, jak je to uděláno, téměř na koleně, v té době, to pozvedá tenhle sci-fi kousek v mých očích a v dnešní době o hodně výš. Jediným rušivým elementem pro mně byla hudba Z. Lišky.

• 9.11.2017  20:29
    Vdova (1971)

Člověk ví předem, jak to dopadne, přesto se na to se zaujetím dívá. A to díky Delonovi a Signoret, kteří utvořili opravdu povedený páreček. Pokud se k tomu přidá i dějová linka s mladou dívkou od sousedů, rozkol na život a na smrt mezi dvěma domy na opačných březích řeky a kousek staré opravdové filmařiny, tak je radost se na to dívat.

• 7.11.2017  19:44
    Rellik (TV seriál) (2017)

Originalita Relliku se při delším sledování ukáže jako jeho nevýhoda. První díl mě pořádně pobavil, ale s přibývajícím časem jsem se začal ztrácet v tom, kdy je kdy a kdo je kdo a proč tam byla ta která postava atd. 6.díl to celé dal do latě, dovysvětlil, ale myslím, že některé věci jsem úplně nepobral. Jinak hlavní dvojice zajímavá, zápletka taky a rozhodně se vyplatí vydržet, protože v tom 6.díle se dějou fakt zajímavý věci.

• 1.11.2017  18:58

Spousta vtipných scének. K tomu kolorit rumunsko-ukrajinsko-moldavského pomezí - to mám rád. Něco tomu filmu ale k dokonalosti chybělo, nedokážu říct co - možná díky divnému konci. Každopádně se znova rád podívám na filmy z těchto končin.

• 29.10.2017  10:04
    Most (TV seriál) (2011)

Od teď každýho vyšetřovatele budu poměřovat se Sagou Norenovou - a to bude pro ostatní hodně vysoko nasazená laťka. Kvůli Sáze (ale i Martinovi) jsem se na to koukal jako u vytržení a ani mi nevadil překombinovaný děj a mnoho postav, u kterých jsem někdy nepochopil, jaký tam mají smysl. Ale ony měly, jen to za těch 10 dílů člověk prostě zapomněl. Těším se na 2. řadu.

• 27.10.2017  09:22
    Anomalisa (2015)

Skvělá animace dokazující, že herci nebudou brzo potřeba. A příběh mě oslovil - nacházím se v podobném věku a takovéhle věci se občas honí hlavou. A to jak proběhl románek v hotelu s následnou snídaní - to bylo jak ze života :-)

• 23.10.2017  11:06
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Pokud se člověk překousá přes 2 první díly, dá se říct, že to je potom zábava. Bohužel po dokoukání musím říct, že jsem se tím překousávat nemusel, protože to nemá žádný vyvrcholení, ani závěr, který by dával smysl. A proč proboha Judith Bárdos (pěkná baba mimochodem) 2 díly pátrá na vlastní pěst, když to v dalších dílech úplně zmizí a jako by se to vůbec nestalo. WTF.

• 23.10.2017  10:57
    Cirgula (studentský film) (2013)

Natočený je to docela obstojně, ani herci mi nevadili. Ale. Pokud si to pustím na Horror filmu a celou dobu to vypadá že SPOILER: někomu uříznou na cirkulárce hlavu a ono se to nestane, naopak se stane něco úplně nepochopitelnýho, tak jsem hodně neuspokojenej divák Horror filmu a hlavně nasranej divák.

• 23.10.2017  10:52
    Stážista (2015)

Svojí cílovou skupinu si tenhle film určitě najde. Ale mně se při jeho sledování zježily všechny chlupy na těle, které se postupně zvětšovaly až z nich byly skoro bodliny, jak jsem trpěl. Přezaměstnaná šéfová, bodrý stážista, který nezištně pomáhá, kudy chodí, krásné interiéry, teplé tóny kamery, šťastní mladí lidé (protože jsou zaměstnaní v super cool firmě, kde za každý úspěch zazvoní na zvonec),přiteplená muzika atd., atd. To na ně bylo fakt moc.

• 20.10.2017  09:51

Když jsem byl mladší, tak jsem samozřejmě hodnotil výš. Teď, s odstupem času nemůžu zavírat oči nad tím, jak byli ti policajti stupidní a jak Rambo vždycky v mžiku unikl z obklíčení 200 lidí. Nehledě na herectví Stalloneho :-). A to závěrečné pobrečení na plukovníkově rameni...

• 19.10.2017  15:51
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Nejsem Ostravak ani příbuzný, či známý autorů, ale i jako Pražák jsem ocenil spoustu výborných fórků a situací. Takže, i když to bylo skoro o ničem a většina herců hrála příšerně, těch 75 minut mi za neustálého uchechtávání docela rychle uteklo.

• 19.10.2017  15:47

Hodnotím celou sérii jako celek. Rozhodně zajímavý námět a také zajímavé zpracování, kdy se každá část věnuje pouze jedné skupině. Mně by ale asi víc vyhovoval klasický film s postupným vývojem všech postav lineárně - takhle byla 1. část nadprůměrná, 2. část slabší a 3. ještě o trochu, takže celkové vyznění celého projektu bylo pro mně spíš průměrné. Ale to, jak německy "dokonalá" státní mašinerie nebyla schopna 13 let dopadnout 3 pachatele, postavilo naší policii rozhodně do lepšího světla :-)

• 19.10.2017  15:39

Smekám před opravdovým Desmodem Dossem, pokud opravdu sám zachránil 74 lidí a neměl k tomu ani pušku. Nesmekám před katolíkem Gibsonem, který se mi snažil s náležitým patosem a příšernou hudbou hodinu před akcí vnutit, že bez Boha to prostě nejde a že víra v Bibli překoná všechna příkoří osudu. Totéž další cca 1/2 hodiny po akci. Přitom, ač urputný agnostik, jsem pochopil, v co Desmond Doss věřil a o co mu šlo a stačilo by mi na to klidně 20 minut. Film by tak netrval úmorných 140 minut ale jenom 80-90 a já bych mohl dát klidně 4 hvězdičky, protože ta akční část z ostrova Okinawa je opravdu dobře natočená i zahraná (teda až na pár scén, který by se spíš vyjímaly ve Žhavých výstřelech).

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44