Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Charakter (1997)

Moc jsem toho nevěděl o holandským filmu, ale tohle je dokonalý zástupce. Konflikt otce a syna, konflikt matky a syna, touha po úspěchu - tohle všechno tam je moc hezky vykreslený. jenom ta láska ta byla taková upozadná - ale možná to byl záměr - nevím.

Snídaně na Plutu (2005)

Příjemná oddechovka s opravdu skvělým Cillianem Murphym (v Nočním letu jsem psal , že bych s ním na kafe nešel - tady odvolávám a rád :-) a skvělou dobou muzikou. Moje hodnocení sráží rozvleklost ve střední části filmu. Kdyby trvala Snídaně na Plutu 1,5 hodiny, daleko víc bych si jí užil.

plakát

Mission: Impossible III (2006)

Poměrně slušný scénář, dobré akční scény, ale jinak obyčejná podívaná pro široké masy. Tom Cruise mi připadně že už nemá co by nového do svého hereckého projevu přinesl. A ten jeho běh....:-)

Mariňák (2005)

Krystalicky čisté vypodobnění té jiné strany války. Buzerace v přijímači,nevěrné manželky, nefungující masky proti zbraním hromadného ničení, nemožnost zastřelit si alespoň jednoho nepřítele, chlapský řeči, nuda a malomyslnost. Skvěle zahrané (J.G. stokrát lepší než ve zkrocené hoře), skvěle zrežírované, skvělý soundtrack.

Zlomené květiny (2005)

Jediné co mě na tomhle filmu pobavilo, byl skutečně vyjímečný Bill Murray. Bez něho by těch několik vtipných a milých momentů na celovečerní film nestačilo.

Miluj mě, prosím (2004)

Film se pomalu rozjíždí, dost dlouhou dobu jsem nevěděl o co vlastně jde. Flashbacky se střídaly se současností dost nahodile a do sebe to začalo zapadat až tak po hodině. Potom se moje nálada začala zvedat a jakmile bylo jasné kdo je ten zlý, tak jsem zbytek filmu držel palce oběma hlavním postavám aby se už konečně setkaly. Setkání na letišti bylo pěkně dojemné. Josh Hartnett mi do té role moc nešel, hrál hrozně prkenně. **** dávám za to, jak to do sebe na konci zapadlo, ale na Amorres Perros nebo 21 gramů to zdaleka nemá. Vadilo mi dost očividné zapírání takových vymožeností jako je například mobilní telefon...

plakát

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006)

Jednoduchý příběh proložený někdy vtipnými, někdy nevtipnými ale většinou šokujícími scénkami s "opravdovými" Američany. Nebýt Sachy Cohena, tak by to asi taková zábava nebyla. Američani se zase projevili - pít alkohol autě je proti zákonu a tak to nedělají, ale klidně se s vámi baví na téma jakou zbraň zvolit na obranu proti Židům nebo jakou rychlostí musíte jet abyste spolehlivě zabili skupinu cikánů......

Teorie létání (1998)

Příjemný filmík, s legrační zápletkou, které jsem ale byl schopen uvěřit. Hrozně jsem těm dvěma držel palce, ale na 100% nedosáhli kvůli trochu předvídatelnému závěru, který jakoby proklouzl mezi prsty a nevyvolal ve mně ty emoce, který bych od toho čekal. Ale H.B.C. i K.B. mi ve svých rolích krásně sedli.

Bublina (2005)

Ten film by vlastně vůbec nemusel existovat. Když už, tak proto, že to vlastně bylo jakoby úplně ze života. Šedivý maloměsto, lidi co se protloukaj životem z práce do práce aby měli na nájem, žádný velký emoce a jedna obyčejná vraždička. Vzhledem k tomu že se tam skoro nic nedělo, tak mě film přesto bavil a jenom sem se bál, že se nedočkám na konci vyřešení. Naštěstí jsem se dočkal :-)

Volver (2006)

Ne tak dobré jako ostatní Almodovarovy filmy, ale přesto nadprůměr současné evropské produkce. Líbila se mi kamera, která ukázala Španělsko z trochu jiné strany než si ho my středoevropani představujeme. Líbila se mi proměna Penelope ve zralou ženu a myslím, že by měla zůstat doma a nepokoušet se se svojí legrační angličtinou prorazit v Americe. No a sám příběh - to může vymyslet jenom Pablo - několik nečekaných zápletek, pouze jedna mužská role (jako nástroj chtíče, ale jinak je film hodně o mužích) a duchové....Prima. Dal bych 100, ale porovnávám s těmi předchozím jeho filmy, tak v jeho stupnici za 85.