Teorie létání (1998)

Příjemný filmík, s legrační zápletkou, které jsem ale byl schopen uvěřit. Hrozně jsem těm dvěma držel palce, ale na 100% nedosáhli kvůli trochu předvídatelnému závěru, který jakoby proklouzl mezi prsty a nevyvolal ve mně ty emoce, který bych od toho čekal. Ale H.B.C. i K.B. mi ve svých rolích krásně sedli.

Bublina (2005)

Ten film by vlastně vůbec nemusel existovat. Když už, tak proto, že to vlastně bylo jakoby úplně ze života. Šedivý maloměsto, lidi co se protloukaj životem z práce do práce aby měli na nájem, žádný velký emoce a jedna obyčejná vraždička. Vzhledem k tomu že se tam skoro nic nedělo, tak mě film přesto bavil a jenom sem se bál, že se nedočkám na konci vyřešení. Naštěstí jsem se dočkal :-)

Volver (2006)

Ne tak dobré jako ostatní Almodovarovy filmy, ale přesto nadprůměr současné evropské produkce. Líbila se mi kamera, která ukázala Španělsko z trochu jiné strany než si ho my středoevropani představujeme. Líbila se mi proměna Penelope ve zralou ženu a myslím, že by měla zůstat doma a nepokoušet se se svojí legrační angličtinou prorazit v Americe. No a sám příběh - to může vymyslet jenom Pablo - několik nečekaných zápletek, pouze jedna mužská role (jako nástroj chtíče, ale jinak je film hodně o mužích) a duchové....Prima. Dal bych 100, ale porovnávám s těmi předchozím jeho filmy, tak v jeho stupnici za 85.

Equilibrium (2002)

Film inspirovaný Orwellovým 1984 se mi líbil především proto, že při čtení knihy jsem si takhle přesně představoval život v Oceánii. Atmosféra totality s lidskou tváří byla ve filmu moc pěkně vystižená. Proto hodnotím výš, než bych asi u podobného filmu bez tohoto prvku dal.

Mnichov (2005)

Chladné, nevyvolávající emoce, snad možná v závěru, kdy Avner neví dne ani hodiny. Než jsem Mnichov viděl, připadlo mi že to musí být úžasná podívaná kvůli výchozí situaci a motivaci Izraelců pomstít se. Film mi ale připadl jako leporelo složené z jednotlivých atentátů - mimochodem myslel jsem si že Mosad je jedna z nejprofesionálnějších oraganizací na světě....

Zkrocená hora (2005)

Nuda. Prozíval jsem se celým filmem jenom proto,že sem si dal závazek, že to dokoukám. A proč? Chyběly mi emoce - opravdové emoce. Za celou dobu jsem neuvěřil kromě tak dvou scén ničemu co ty dva předváděli. Ne že by blbě hráli - kukuč H.Ledgera byl úžasněj, ale všechno ostatní bylo takové hrané. Takže jednu hvězdu dávám za krásnou kameru přírody a oveček a druhou za tu nesmělost H.Ledgera. Podle čeho ty akademici rozhodujou ?

Noční let (2005)

Wes umí navodit atmoséru a nápad s letadlem nebyl vůbec špatný. Sice postrádal logiku (proč by to Murphy nemoh udělat jinak), ale kdo chodí na horůrky, aby v nich hledal nějakou logiku? :-) Akorát že ten Murphy nedokáže zahrát příjemnýho chlapíka - padoušství mu přímo kouká z očí a na kafe bych s nám na letišti rozhodně nešel.

Match Point - Hra osudu (2005)

nenašel jsem tam vůbeš žádné prvky tvorby W.Allena, proto možná někteří říkají, že se mu to nepovedlo. Je pravda, že jeho filmy mě baví hlavně když tam je on s tou svou neurózou. NIcméně jako popis vzestupu a pádu (morálního) jednoho člověka to bylo docela dobrý. Taková malá Americká tragédie....

Déšť (2001) odpad!

Nekoukatelné, nudné, pomalé - toho drsného konce sem se bohužel nedočkal, protože sem to vypnul :-(

V jako Vendeta (2005)

Naštěstí to není jako Superman, Spiderman, Catwoman, ale na Sin City to nemá. Kupodivu nejmíň jsem se nudil u scén, kde bych to nečekal a to u dialogů V s E-ve u něj v hradu.