Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Equilibrium (2002)

Film inspirovaný Orwellovým 1984 se mi líbil především proto, že při čtení knihy jsem si takhle přesně představoval život v Oceánii. Atmosféra totality s lidskou tváří byla ve filmu moc pěkně vystižená. Proto hodnotím výš, než bych asi u podobného filmu bez tohoto prvku dal.

Mnichov (2005)

Chladné, nevyvolávající emoce, snad možná v závěru, kdy Avner neví dne ani hodiny. Než jsem Mnichov viděl, připadlo mi že to musí být úžasná podívaná kvůli výchozí situaci a motivaci Izraelců pomstít se. Film mi ale připadl jako leporelo složené z jednotlivých atentátů - mimochodem myslel jsem si že Mosad je jedna z nejprofesionálnějších oraganizací na světě....

Zkrocená hora (2005)

Nuda. Prozíval jsem se celým filmem jenom proto,že sem si dal závazek, že to dokoukám. A proč? Chyběly mi emoce - opravdové emoce. Za celou dobu jsem neuvěřil kromě tak dvou scén ničemu co ty dva předváděli. Ne že by blbě hráli - kukuč H.Ledgera byl úžasněj, ale všechno ostatní bylo takové hrané. Takže jednu hvězdu dávám za krásnou kameru přírody a oveček a druhou za tu nesmělost H.Ledgera. Podle čeho ty akademici rozhodujou ?

Noční let (2005)

Wes umí navodit atmoséru a nápad s letadlem nebyl vůbec špatný. Sice postrádal logiku (proč by to Murphy nemoh udělat jinak), ale kdo chodí na horůrky, aby v nich hledal nějakou logiku? :-) Akorát že ten Murphy nedokáže zahrát příjemnýho chlapíka - padoušství mu přímo kouká z očí a na kafe bych s nám na letišti rozhodně nešel.

plakát

Match Point - Hra osudu (2005)

nenašel jsem tam vůbeš žádné prvky tvorby W.Allena, proto možná někteří říkají, že se mu to nepovedlo. Je pravda, že jeho filmy mě baví hlavně když tam je on s tou svou neurózou. NIcméně jako popis vzestupu a pádu (morálního) jednoho člověka to bylo docela dobrý. Taková malá Americká tragédie....

Déšť (2001) odpad!

Nekoukatelné, nudné, pomalé - toho drsného konce sem se bohužel nedočkal, protože sem to vypnul :-(

V jako Vendeta (2005)

Naštěstí to není jako Superman, Spiderman, Catwoman, ale na Sin City to nemá. Kupodivu nejmíň jsem se nudil u scén, kde bych to nečekal a to u dialogů V s E-ve u něj v hradu.

Hory mají oči (2006)

Vyvražďovačka má pro tvůrce jednu nevýhodu. Divák předem ví, že někdo, několik lidí, případně všichni lidi umřou a tak tvůrci mají před sebou úkol vymyslet nějaký zajímavý způsob, který nikdo před nima ještě nevymysel, musí umět vygradovat napětí a navodit tu správnou lekavou atmosféru a musí to být aspoň trochu uvěřitelný. Málokdy se to někomu povede. U Hor se mi líbil začátek i nápad s mutovanými horníky. Několik scének, hlavně v první půlce mělo docela šťávu, ale ke konci už jsem trochu zíval. Happyendový konec naštěstí Aja posledním záběrem negoval, takže aspoň něco. Ale na víc než na *** to není...

Dobrý ročník (2006)

Oddychovka, ale krásná !!! I když je nepravděpodobné, že by se v normálním životě stal z tvrdého cynického obchodníka na burze stal labužník, který se povaluje v Provence na sluníčku a nechá se obskakovat svojí milovanou, tady to tak je a vy si neříkáte, že to je pitomost. Naopak, kdyby to tak neskončilo, byl bych smutný. Všichni jsou sympatický, dialogy duchapřítomný a k tomu ta krásná atmosféra Provence. To v dnešním pošmourném čase nabije.

plakát

Silent Hill (2006) odpad!

V tomhle filmu nefungovalo nic. Znám možná pár horších scénářů, ale aspoň se u nich občas člověk bojí. Tady se režisérovi nepovedlo ani to, dokonce jsem neměl ani pocit hnusu, jak se to někdy stává u obzvlášť ošklivých potvor. Nic, nic, nic. asi by mi ani nepomohla znalost hry, protože děj nebyl zase tak důležitý