Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Hostel (2005)

Scénář, režie a herecké výkony za *, další přidávám za barvité vyobrazení divokého východu "nedaleko Bratislavy" s použitím českých reálií (příjezd do města se mohl točit klidně na jakýmkoliv nádraží v čechách a vždycky by to byl horor) a další * přidávám za to, že sem v poslední části upřímně fandil hlavnímu hrdinovi, aby se z toho hnusu co nejrychleji dostal. Takže prostě to tak je. *** :-)

Poslední samuraj (2003)

Tak jak to říct ? Nebýt Toma Cruise, byl bych asi s tímhle filmem moc spokojen. Krásný exteriéry, působivý bitvy, charizmatický Japonci, pěkná hudba, příběh taky docela ušel. Ale Tom Cruise, kterýmu spíš sedí akční filmy, kde ještě může použít nějaký ten úšklebek se tady 2,5 hodiny musí tvářit STRAŠNĚ vážně a to mu fakt nejde. To mi připmíná další hvězdu Hollywoodu Cage, kterej se poslední dobou zase tváří STRAŠNĚ smutně. A to mně nebaví. Takže kdyby toma Cruise vystřídal někdo jiný - nejspíš nějakej Japonec :-) tak by to bylo príma. Takovej Ken Watanabe to byla jiná třída.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Někde jsem tady četl srovnání tohohle filmu s Válkou Roseových. Tyhle dva filmy se nemůžou rovnat ničím. Kdybych měl říct aspoň jeden důvod, tak ten, že jsem za celej film neuvěřil ani Pittovi ani Jolie jednu jedinou emoci ať už nenávisti či lásky. Jinak nápad dobrej, ale provedení bohužel selhalo.

plakát

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Můj nejoblíbenější, nejpouštěnější film. Takový borůvkový lívance s javorovým sirupem, volský voko a pět klobás....Ale vážně - takhle geniálně pospojovanejch několik příběhů se jen tak dlouho nevidí. Tarantino si z nás ale udělal srandu a ještě jednotlivé příběhy rozkouskoval a přeházel tak, že na konci se nespojí všechny tři do jednoho finále, ale pokud nedáváte při prvním skouknutí hooodně dobrý pozor, tak Vám to úplně nezaklapne. Tak se na to podíváte ještě jednou a ještě jednou a ještě jednou...a teprve potom vyplyne Tarantinova genialita na povrch - a stále je co objevovat.

plakát

Lepší pozdě nežli později (2003)

Celkem obyčejná romantická komedie, ve které mi ještě chyběla gradace konfliktu hlavních postav, ať už na začátku, nebo po tom, co si Nicholson uvědomí, že Keaton miluje. Nebýt těch dvou v hlavních rolích, tak je to úplná bramboračka, ještě k tomu zbytečně natahovaná. A ještě k tomu ty ženský moralitky o tom, jak stařec na starý kolena prohlídne.......

Test (2003)

Absolutně zbytečný film plný pitomostí až k neuvěření. Jako příklad uvedu superšpiona Farrella , jak si s Al Pacinem telefonuje přes mobil, že zrovna odpráskl jinýho superšpiona, nebo to jak počítače v Langley nemaj mechaniky, aby se nedaly kopírovat soubory, ale na notebookách mají USB portů co to de......

Moulin Rouge! (2001)

Něco tak úžasnýho se jen tak nevidí. Vedle Pulp Fiction film, ale i muzika, který si pouštím opakovaně. Barvotisková nádhera. Před měsícem jsem stál v Paříži před Moulin Rouge a díky tomuhle filmu jsem se tam chtěl podívat. Nebyl čas, ale příště vemu těch 130 a jdu :-)

Incident (2002)

Přestože jsem tento film už viděl v minulosti, teď podruhé a poznával jsem jenom obrazy, ale o tom jak se bude děj vyvíjet jsem neměl ani potuchu. To by mohlo vypovídat o tom, že to asi byla nuda, ale nebyla. Film nemá bůhvíjaké tempo, akce je tam pouze jedna scéna s kolem, ale má zajímavou atmosféru a osudy obou hlavních představitelů jsou hodně zajímavé. Stojí za to se na to podívat.

plakát

Proč kočka není pes? (1996)

Když je dlouhé nedělní odpoledne, poprchává, není opravdu vůbec nic dělat, tak si vemte skleničku Sangrie, lehněte si na gaučík a koukejte na pěknou Umu Thurman. Tenhle film je přesně na to - nic víc, nic míň.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Věřím tomu, že pokud by se mně snažil michael moore přesvědčit o tom, že Země je plochá,pravděpodobně se mu to povede. Nevěřím tomu, že všechno je černobílé, a proto nebudu hodnotit, jestli se mu povedlo přesvědčit mně, že G.W.B. je padouch. Nicméně, způsob, jakým M.M. svoje dokumenty točí se mi líbí a některé jeho nápady jsou opravdu duchaplné (agitka před Kongresem, aby kongresmani vyslali svoje děti do Iráku).

Ovládací panel