Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Tři slova (2015)

Citlivě, s humorem a bez patosu natočený film o umírání a zapomínání a o milování ve věku, kam se většina z nás jednou taky dostane.

plakát

Dukla 61 (2018) (TV film)

Naštěstí nejsem ostravak a i když mi ta řeč přišla trochu legrační, nesnížilo to můj požitek z kvalitního filmu. To raději Langmajera s hrozným přízvukem, než nějakého ostravského ochotníka, který by to tam toporně recitoval jak básničku. Nejvíc mě srala ta Formanova vnučka - šeredná a nesympatická.

plakát

Oblečen na zabíjení (1980)

Spíše legrační a jakoby z doby, kdy filmaři ještě neuměli točit. Ale vydržel jsem u toho, abych se dověděl, jak se dostanou z toho zašmodrchance ven. No, moc originální ani napínavé to rozuzlení nebylo.

Případ Sloane (2016)

Nemám rád Ameriku, nesnáším politiku a americký filmy o politice tedy programově vynechávám. Tady jsem udělal výjimku kvůli výborným komentářům a musím říct, že jsem byl rád. Jessica Chastain totiž byla úplně úžasná a na lepší průměr to vytáhla hlavně ona. Jinak se ale můj názor na politické filmy nezměnil ani trochu. Všiml si někdo, že se J.CH. hrozně podobá Gábíně Koukalové v jejím zrzavém období?

Hastrman (2018)

Já byl velmi mile překvapen. Romantické drama o (ne)naplněné lásce, mystická atmosféra, krásná příroda, výborný Karel Dobrý (který umí být jen velmi dobrý a víc) a nááádherná Simona Zmrzlá. Havelka by mohl víc přidat na tempu, ale na debut víc než dobrý. Klidně se na to podívám znova a to často nedělám. A bylo to českíííí!

Královská aféra (2012)

Dívalo se na to opravdu dobře, hlavní protagonisté (včetně krále) hráli super a i když jsem samozřejmě věděl, jak to musí skončit, nenudil jsem se ani chvíli. Navíc se to opravdu stalo.

Flashdance (1983)

V době uvedení do kin zde to mělo takový haló efekt, že jsem na to šel. Moc si to nepamatuju, ale bylo to něco ve stylu Hříšného tance a nějak mě to nevadilo. Akorát to bylo americký, takže v tý době prostě super.

Zúčtování (2016)

Mělo to dobrou atmosféru, bohužel opět plné amerických klišé a nesmyslných konstrukcí jen aby se naplnilo teď už asi povinných 130 minut. Ale B. Aflleck mi do téhle role seděl.

Anděl zkázy (1962)

Po Tristaně další z filmů Buňuela, kterého objevuju až teď. Naštěstí aspoň něco. Výborný nápad, skvěle zahraný.

Vítr v kapse (1982)

Hodnocení dávám za to, jakej jsem z toho měl pocit před 35 lety :-)