Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Hlavní nádraží (1998)

Road movie, ve kterým hraje 60 letá unavená bába? To si asi těžko dovedem představit. A přesto Hlavní nádraží road movie je - a dobré. Dora a kluk k sobě výborně jdou a je fakt zábava je při jejich dobrodružstvích pozorovat. Člověk jim přeje, aby se jim povedlo dostat ve zdraví do cíle a také pohled na Brazílii všedních dnů bez pozlátka karnevalu v Riu je pro našince, který si furt stěžuje, co má a nemá, hodně zajímavý.

Valmont (1989)

Valmont dostal na frak od Nebezpečných známostí od Frearse a to zcela právem.

Grbavica (2006)

Ve filmu proběhne jenom jedna ZÁSADNÍ scéna - přibližně v 80 minutě, tedy skoro na konci. Do té doby se NIC neděje. Jenom sledujeme Esmu, jak shání peníze na výlet dcery a jen tušíme, že má nějaký důvod nezažádat o příspěvek obětem válečných zločinů. Filmů o válečných zločinech a traumatech z nich vzešlých je docela dost a tenhle by klidně mohl zůstat jen v hlavách tvůrců.

Tichá harmonie (2014)

Tenhle film by byl celkem o ničem, kdyby sem tam kluk nepronesl nějakou zajímavou hlášku, která neodpovídala jeho věku. Jinak se tam ale skoro nic nedělo, jako katalyzátor tam působili akorát Eleanor bejvalej - nevýraznej a její rodinka - obyčejná. Když se hlavní hrdinové loučili, tak to bylo docela dojemný, ale tím měl film skončit. Bohužel potom ještě 10 minut sledujeme, jak Eleanor dostane trumeptu a .... a to jsem už zapomněl - takový to bylo.

Božské děti (1997)

Jak udělat íránský film: Vzít 180.000 USD, k tomu 2 úžasně hrající dětské herce, vymyslet nějakou úplně banální historku ze života, o kterou by jiný filmař ani nezavadil (třeba o ztracených botách) a citlivě to zrežírovat tak, že se budete chvíli smát, chvíli brečet a celou dobu fandit těm dvěma, aby to s těmi botami dobře dopadlo. No a že to v USA vydělá zhruba 5 x tolik, než to stálo - to už je vedlejší efekt.

Ex Machina (2014)

Film, který u mně s minimum prostředků vyvolal mnoho otázek. 2 chlápci a 2 robotky (z toho jedna němá) dokázali na malém prostoru jednoho superdomu rozehrát poutavý příběh o tom, co se stane, až se nám povede udělat opravdu inteligentní umělou inteligenci. Pokud by to dopadlo jako v Ex Machina, tak to se máme na co těšit :-).Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. K výbornému zážitku pomohla i muzika a krásná norská příroda. A to stál film "pouhých" 15 M dolarů - takže nezáleží na penězích, ale na nápadu a šikovnosti tvůrců. V tomto případě taky na tom, že se nesnažili ten supermoderní barák postavit, ale že si ho prostě v Norsku našli.

Evropa, Evropa (1990)

Agnieszka Holland by udělala výborný film určitě i z předlohy, která se nikdy nestala, ale pokud to je ještě na základě skutečných událostí, tak to je ještě větší masakr. Příběh mladého komsomolce/nacisty a jeho životní kotrmelce mě držely v napětí od začátku až do konce, i když se neubráním pocitu, že si to chlapec Solomon Perel občas trochu upravil, aby z toho vyšel líp (ale důkazy nemám, tak to nechám tak :-)).

Vejška (2014)

Bohužel jenom zrecyklovaná a zretardovaná mladší sestřička Gymplu. Všechno už tady bylo, akorát ve Vejšce je to daleko hůř zinscenovaný a zrežírovaný. Dalo by se říct, že všechno šlo o 2 stupně dolů (bohužel i prsa hlavních hrdinek..:-) až na Jirku Mádla, kterej je schopnej zahrát výborně skoro ve všem.

Fénix (2014)

Tenhle film je tak dobrý, jak jste ochotni uvěřit, že Johny nebyl schopen poznat svojí manželku, se kterou pravděpodobně nějakou dobu žil alespoň po hlase, či po hmatu (určitě s ní taky nějakou dobu píchal), když už ne podle obličeje nebo postavy (tu přece posešívanou neměla). Taky Neliino písmo, který se zázračně naučila bez chybičky ze jedinou noc...No bylo toho ještě víc a já naštěstí nejsem Johny, abych se nechal takhle vodit režisérem za nos.

Luna Papa (1999)

Prostinký (prostoduchý :-) příběh o hledání otce dítěte, pitoreskní postavičky jako z Kusturici, neuvěřitelné zvraty a pohádková výprava a kamera. Ne, že by to byl nějaký vrchol mojí hitparády, ale mám tyhle příběhy rád a docela jsem se při tom bavil. Mamlakat byla roztomilá a její bratříček s tatínkem si se vším dokázali poradit.