Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Pouta války (2004)

Úžasně dojemný film o dvou bratrech (a jejich rodině), kteří se proti své vůli dostali do války jihu proti severu (korejského). Dá se říct, že to byl strhující film, i když mě válečné scény už tak nebaví jako dřív (ale z technického hlediska byly vynikající - o tom žádná). Ale vždycky když došlo na nějaké scény řešící vztahy mezi bratry, situaci s bojem proti vnitřnímu nepříteli (honba za zrádci, popravy nevinných rodinných příslušníků...), tak jsem úplně fyzicky cítil s hlavními hrdiny.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jediná pořádná zábava proběhla v tomhle filmu hned na začátku - bitka s chlupáčem měla grády a méďa nevypadal ani trochu digitálně. Pak jen předlouhé plazení se za pomstou se zážitky, které nebyly ani trochu věrohodné ani zábavné (viz verbalův komentář). Výprava? ano, kamera? ano - ale film musí mít ještě něco navíc, aby se na něj vyplatilo koukat skoro 3 hodiny. Tady jsem to nenašel. Leo di C. už za Revenenta dostal Zlatý Glóbus. Proboha, vždyť skoro vůbec nemluvil, celou dobu byl zabalenej v kožichu - to opravdu není výkon, za který bych tyhle věci rozdával. Už se těším na Oskary.

Ghadi (2013)

Rodičovská láska je nezměrná a co všechno jsou rodiče schopni pro své milované dítě udělat je v tomhle libanonském filmu krásně ukázáno. Z celého filmu čiší náramná pohoda a i když je syn Leby mongol, to, jak se s tímhle faktem vypořádá celá rodina je opravdu inspirující.

Itsi Bitsi (2014)

Tenhle film jsem vnímal buď jako film s Iben nebo film bez Iben. Zatímco s Iben měl film odpich a vše, co se tam dělo, bylo úžasné a sama romance mezi Ikem a Iben by vydala na samostatný film, tak bez Iben to už tak hrrrr nebylo. Pro Dány jistě důležité, mně zase tak kapela Stepní vlci nebrala. Nicméně jako vhled do hippie éry se vším, co k tomu patřilo, to špatné nebylo a rozhodně to byl nadprůměrný kousek.

Popelka (2015)

Na to že se psal rok 2015, tak to Branagh zpracoval naštěstí dost klasicky, s pěknou výpravou a bez nějakých moderních serepetiček. Pravda, vykouzlení dýňového kočáru a těch ostatních srágor bylo až moc digitálně za hranou, ale vyvážila to svou přítomností Helena Bonham Carter. Princezna s princem k sobě docela šli, macecha byla příkladná a oba přiteplalí rodiče skonali naštěstí dost brzo, aby mohli pokazit docela slušný dojem z tohohle kousku. Ale pro nás, kdo znají Tři oříšky pro Popelku, je tahle adaptace jen pouhým průměrem.

V zajetí rytmu (1978)

Místo American Hot Wax důrazně doporučuju American Graffiti. U toho člověk nedostane epileptický záchvat z neustálého pokřikování na plátně a dostane přitom stejnou porci oldies fláků ze zlatých časů rokenrolu.

Guvernantka (1998)

Minnie Driver asi v jediném filmu, kde se mi líbila jak herecky, tak taky jako žena. Romance z viktoriánských dob krásně zasazená do prostředí hledání cest, jak zachytit obraz pomocí fotoaparátu. Netradiční kombinace, ale výborně zrežírovaná a zahraná všemi hlavními postavami.

Horská hlídka (2004)

Krásná a drsná příroda a v ní pár chudáků, co musí bojovat s pytláky bez nároku na odměnu a pořádný funus. Kdyby to byl dokument, asi bych hodnotil výš, ale jako hraný film mě to moc nevzalo.

Syn zmaru (2014)

Asi hodinu trvá, než se vlastně dovíme, o co opravdu jde a během té hodiny je to docela nuda. A i když už víme, o co jde, je to natočené a zahrané zasedost nezáživně. A do toho v pravidelných intervalech romantická setkání hlavního hrdiny s jeho láskou jako vystřižené z nějaké romance. Divný film.

Holcroftův pakt (1985)

Caine je výborný herec, ale už jsem ho párkrát viděl udělat přehmat v tom, co si vybral za role. Holcroftův pakt je jeden z těch filmů. Je to strašně nevěrohodné a překombinované a na mně to působilo spíš jako parodie.