Rodinný přítel (2006)

Odporný Giacomo Rizzo v odporném příběhu starého lichváře s několika velmi zajímavými zápletkami.

Dede (2017)

Krásná gruzínská krajina, kam se v létě chystám a poutavý příběh o tradicích přetrvávajících i v 21. století.

Saljut-7 (2017)

Pocitově to bylo spíš na lepší 3. Ale byly tam některé momenty, kterýma si mě rusáci získali. Např. pití vodky ve stavu beztíže, narážky na komunismus a docela fajn triky a celkové zpracování. Ani toho patosu nebylo tolik, jak by mohl člověk od ruského filmu čekat.

Canone inverso - milostný příběh (2000)

Hezká hudba zasazená do kulis Prahy 68. roku. Příběh stupidní a provoplánový. Nechápu, proč mluvili anglicky, italština by mi sedla víc.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

To byla ale blbina. 1. půlhodinka ještě dobrý - to jak ty dva zkoumali příčiny smrti a různá vnitřní poranění byla docela zábava. Ale zbytek se zvrhl v normální béčkovou lekačku na které bylo dobré jen to, že to nedopadlo pro zúčastněné příliš dobře. Ale ta mrtvola byla hezká i po smrti - snad proto, že byla vlastně celou dobu živá :-)

Nikdy nejsme sami (2016)

Všichni (včetně dětí) jsou úchylové :-). Dělají věci, které by normální lidi nedělali a celkově působí film hodně depresivně. Jsou to taková novější Poupata. Na rozdíl od nich je to ale víc střípkovité a nedrží to moc pohromadě. Takže celkově spíš pobavení nad některými scénami, správná deprese z atmosféry asi severních Čech, ale myslím, že se to mohlo udělat trochu líp.

Nit z přízraků (2017)

Chvilku to baví, ale pak jen manýristická nuda. To jaký Woodcock byl se dalo poznat v prvních 10ti minutách, ale chyběl mi nějaký vývoj jeho postavy, jaký byl před tím, než poznal Almu, jak to, že došlo k takové proměně atd., atd. A anotaci k filmu dělal kdo? Viděl to?

Kdybych byla kluk (2017)

Hrozná prdel s krásnou herečkou a zároveň režisérkou, která se nebála udělat si srandu z ženských a tak trochu i skládala hold mužskému pohlaví. A to se teď jen tak od ženy nevidí.

Metro (2013)

Mělo to docela atmosféru. Ale interakce mezi hlavními postavami hodně skřípala. Scénárista vždy něco naznačil, ale neuměl to vygradovat tak, aby to bavilo. Tak mi bylo celkem jedno, kdo umře, kdo přežije. Spíš jsem se bavil pohledy na Moskvu.

S láskou Vincent (2017)

Zajímavé (velmi) zpracováním, nicméně jako film nudné a dlouhé. Vlastně se tam moc neděje a furt se kecá.