Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

plakát

Canone inverso - milostný příběh (2000)

Hezká hudba zasazená do kulis Prahy 68. roku. Příběh stupidní a provoplánový. Nechápu, proč mluvili anglicky, italština by mi sedla víc.

plakát

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

To byla ale blbina. 1. půlhodinka ještě dobrý - to jak ty dva zkoumali příčiny smrti a různá vnitřní poranění byla docela zábava. Ale zbytek se zvrhl v normální béčkovou lekačku na které bylo dobré jen to, že to nedopadlo pro zúčastněné příliš dobře. Ale ta mrtvola byla hezká i po smrti - snad proto, že byla vlastně celou dobu živá :-)

Nikdy nejsme sami (2016)

Všichni (včetně dětí) jsou úchylové :-). Dělají věci, které by normální lidi nedělali a celkově působí film hodně depresivně. Jsou to taková novější Poupata. Na rozdíl od nich je to ale víc střípkovité a nedrží to moc pohromadě. Takže celkově spíš pobavení nad některými scénami, správná deprese z atmosféry asi severních Čech, ale myslím, že se to mohlo udělat trochu líp.

Nit z přízraků (2017)

Chvilku to baví, ale pak jen manýristická nuda. To jaký Woodcock byl se dalo poznat v prvních 10ti minutách, ale chyběl mi nějaký vývoj jeho postavy, jaký byl před tím, než poznal Almu, jak to, že došlo k takové proměně atd., atd. A anotaci k filmu dělal kdo? Viděl to?

Kdybych byla kluk (2017)

Hrozná prdel s krásnou herečkou a zároveň režisérkou, která se nebála udělat si srandu z ženských a tak trochu i skládala hold mužskému pohlaví. A to se teď jen tak od ženy nevidí.

Metro (2013)

Mělo to docela atmosféru. Ale interakce mezi hlavními postavami hodně skřípala. Scénárista vždy něco naznačil, ale neuměl to vygradovat tak, aby to bavilo. Tak mi bylo celkem jedno, kdo umře, kdo přežije. Spíš jsem se bavil pohledy na Moskvu.

S láskou Vincent (2017)

Zajímavé (velmi) zpracováním, nicméně jako film nudné a dlouhé. Vlastně se tam moc neděje a furt se kecá.

Trhliny (2009)

Eva Green dokáže snad skoro každý film dostat do nadprůměru. Jednak je to kost a jednak fakt dobře hraje. Tady si vysekla vychovatelku patologicky zamilovanou do svobodomyslné chovanky školy, do které se dávají dívky, se kterými si rodiče neví rady. Někdo tady psal, že se tam jen skáká do vody - to ale vůbec nevadí, naopak to krásně doplňuje atmosféru filmu. Ubíhá to sice pomalu, člověk tak nějak tuší, jak to asi dopadne, ale moc dobře se na to kouká a kromě Evy Green tam hrají dobře i ostatní herečky. Chlap tam myslím vůbec není, možná jeden.

Matka (1996)

Tak jestli tohle mělo bejt vtipný (např. 10ti minutový nákup v supermarketu a rozprava matky a syna o potravinách), tak jsem zřejmě ztratil smysl pro humor. Objevilo se tam pár hlášek, který matky v tomhle věku říkají, ale obalený to bylo naprostou nudou.

Temný dům (2009)

Vizuál úžasný, takhle si představuju Polsko v 80. letech. Ono to u nás v některých oblastech totiž taky skoro tak vypadalo - akorát tý vodky bylo míň. Scénář měl být geniální, ale scénárista/režisér se snažil do filmu nacpat tolik věcí najednou, že to působilo hodně zamotaně. Linka z minulosti docela v pohodě, ale to následné vyšetřování, počet policajtů, politický kecy atd. (do toho ještě porod na místě činu :-) film příliš kouskovalo a moc se v tom nedalo vyznat. Ale jako celek a celkové vyznění rozhodně nadprůměrné.