Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Zběsilost v srdci (1990)

V době uvedení jsou tomu dal 5 hvězd. Lynch je úchyl a to mě na filmu imponovalo. Ve spojení s charismatickým Cagem (asi poprvé a naposled) a svůdnou Laurou (rozhodně naposled) mi to prostě hodilo maximum. Teď po letech jsem si stačil všimnout, jak to bylo prostoduché a v mnoha případech účelové jen ve snaze pobouřit. Cage a Laura naštěstí zůstali na plátně tací, jací byli před lety, takže jsem hodnocení hodnocení snížil jen o kousek.

R (2010)

Další z hodně drsných vězeňských filmů, kde hlavní hrdinové rozhodně vězeňskou partu nepřechytračí. Kriminál to byl fešáckej (i kytky na chodbách), ale gaunerský pravidla tam panovaly stejný jako asi jinde ve světě. Hodně naturalistické a to chválím.

Pasažéři (2016)

Nebýt tam té trapné akční sekvence se záchranou lidi, tak je to ještě o fous lepší. Ale i tak jsem se docela pobavil, jak tam ti dva 80 let přežívali jenom s barmanským robotem. Chemie fungovala tak, co víc si přát. oddechovka jak má být.

Dvojitý rande (2017)

Film stojí za zkouknutí prvních 5 a posledních 10 minut. Zbytek je docela vata. Ale pobavilo mě to.

Slunci na dosah (2015)

Super propletenec s odvážným závěrem, který jsem si přál, ale nevěřil jsem, že by to takhle mohli natočit. A kočka Mathilde Bisson.

Rodiče (2016)

Tenhle film je pro úzkou skupinu diváků - musí to být rodiče, musí se jim odstěhovat dítě z baráku a jsou ve stavu, kdy neví co s načatým životem. Tahle cílová skupina to pochopí a a ocení a protože já jsem částečně ten typ, tak mě to bavilo. Akorát nechápu, proč jako hlavní hrdinku hrála herečka, která vypadala na 75 (i když jí bylo sotva 55).

plakát

Vzteklina (2018) (TV seriál)

Začalo to hrozně zajímavě, s perfektní atmosférou. Atmosféra zůstala po celou dobu seriálu, ale děj byl postupem času stále zamotanější a méně uvěřitelný. Jaký byl hlavní motiv vraha a kdo to byl jsem tušil od 3. dílu. To rozluštění záhady bylo ale hrozně komplikované a muselo na tom dělat několik lidí, který by s k tomu ve skutečnosti vůbec neměli dostat. Celkovému dojmu nepomohly ani některé hodně amatérské herecké výkony herců ve vedlejších rolích.

plakát

The End of the F***ing World (2017) (TV seriál)

Rozjezd parádní, ale s postupem času už to začíná být stereotyp. Nehrát to tak zajímavý týpci, tak je to nuda od začátku.

plakát

V pasti (2016) (TV seriál)

Island je krásný nejen v zimě. Ale jenom drsná severská příroda seriál nedělá. A tenhle byl bohužel průměrný. Zamotaný až běda, přitom motivace vrahů spíše z afektu, takže ta omáčka zbytečná. Spousta dějových linek spíš jako vata,. aby se tam něco dělo. A trojice policajtů jsou takový venkovský balíci, který když jde do tuhýho, dělají takový boty, že na ně stačí jeden průměrnej záporák.

plakát

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

Dověděl jsem se to, co už mě dávno zajímalo, ale nic víc mi to nedalo. Klidně to mohlo být jednodílný. A kdyby nechali starý Dasslery hrát někoho jinýho, tak to mohlo bejt lepší - ty masky stály za hovno. Jo, a všichni 4 (Dasslerové a jejich maminy) byli hrozně nesympatický (jako casting myslím).