Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Co den dluží noci (2012)

"Atmosférický film" který mně donutil pátrat po knižní předloze a knížce Bílý kůň, kterou čte hlavní hrdina. Nora Arnezeder je moc hezká žena.

Vlk z Wall Street (2013)

Mám DiCapria čím dám radši, protože s věkem zraje jako víno. Tady hrál opravdu skvěle, ale i ostatní herci přihrávali výborně. Scorseseho dlouhodobě nemusím, ale tady se vytáh, hlavně asi tím, jak zvládl komediální žánr. Kdyby to prostříhal na 2 hodiny, bylo by to ideální. Takhle už jsem poslední hodinu nevěděl, jak si sednout. Nejlepší zážitek byl monolog McConaugheyho a samozřejmě scéna na schodech.

Klíč k minulosti (2010)

Popis válečných událostí by v pohodě stačil na zajímavý film. Bohužel současný příběh vyprávěný na střídačku s tím historickým je o hodně slabší a i když K.S.T. hraje jako vždy velmi dobře, nedokáže zakrýt svým výkonem chabou motivaci hlavní hrdinky k tomu, proč se vlastně za tím vším pídí. A to je hlavně chyba scénáristy, příp. režiséra.

plakát

Země je hříšná píseň (1973)

Kdo někdy použil termín "severské drama" a třeba přídomek kruté, drsné apod. a neviděl tento film, tak asi neví o čem mluví :-). V tomhle filmu je vše - krásná příroda, autentičtí obyvatelé finské vesnice někde na hranici s Laponskem, propletené vztahy, drsné scény ze života před válkou, finská sauna...Film je skoro doslovným přepisem knihy a oproti knize má jednu vadu - herci, dle mého opravdoví naturščici moc nehrají, nebo hrají, ale nejde jim to. Ale jinak je to opravdový zážitek.

plakát

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Po úvodních titulcích a několika scénách jsem byl nadšen a říkal jsem si, že tentokrát Ben Stiller konečně překročil svůj stín. Bohužel s přibývajícím časem jsem se začínal nudit a stále jsem přemýšlel, proč byl takhle drahý film asi natočen. A fotografie, kterou Walter Mitty hledal spolu s hollywoodským happy-endem mě dorazila. Ale jako propagační video nějaké cestovky to bylo fakt dobrý.

Spoutej mě! (1989)

Když se řekne "typický Almodóvar" je to asi trochu klišé, ale ono to tak prostě je. Madrid, barevná kamera a výprava, neurotické postavy, bizarní situace, originální zápletka a Banderas a Abril v hlavních rolích. Tentokrát i se stopou příjemné erotiky.

plakát

Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Příliš chaotické, ne příliš komediální, s ne příliš sympatickými postavami. Antonio Banderas zamlada byl rozkošný, ale to mi tentokrát nestačilo.

Láska v hrobě (2012)

Klasický časosběrný dokument, který dělají zajímavým dva hlavní představitelé. Líto mi ale nebylo ani jednoho z nich.

plakát

Čtvrtá hvězda (2014) (TV seriál)

Po dvou dílech zatím zklamání. Nějak tam necítím ducha Dejvického divadla. Uvidíme, co bude dál. Edit po 2. letech: nechápu sám sebe, že jsem tomuto dílu dal jen 3 hvězdy. Minimálně 4. Hvězdu si to bezpochyby zaslouží. Právem. Na ducha DD si člověk musí počkat. A dočká se.