Krvavý trůn (1957)

Trochu mě nudilo to věčné Mifuneho vyřvávání a až na jeho manželku tam nebylo zas tak moc věcí, které by mně zaujaly. Ale úplně špatný to nebylo.

7 krabic (2012)

Od začátku napínavé, dostatečně drsné, s trochou nadsázky a humoru, malinko neuvěřitelné, ale rozhodně celou dobu zábavné. A to jsem si musel na gůglu ověřit, že čeho je to Asuncion hlavní město, jak dlouho jsem o Paraguayi neslyšel, natož o nějakém jejich filmu....

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

6 x jsme vydržel počkat na tenhle český film-noir a 6x jsem se docela bavil, dokonce jsem se nemohl dočkat, jaké bude další pokračování. Jistě, mělo to své "ale", ale co dnes v české kinematografii nemá, že? No a když pominu otázku, proč tam vlastně byl ten cirkus (asi proto, aby si mohl Bukowski zašukat s Marikou) a fakt, že Hanzlík by raději měl hrát primáře než gaunera, tak musím konstatovat, že to bylo více než dobré.

Dítě z Maconu (1993)

Manýristické divadlo k potěše asi těch několika klubových fandů, kteří dokáží ocenit vytříbenou formu (to se musí nechat) a nevadí jim, že pro tuhle formu režisér jaksi zapomněl na zábavu. Zbylí zjevně odcházejí buď proto, že to nemůžou vydejchat a zvedá se jim kufr, jiní, že se k smrti nudili. Pokud si z filmu zapamatuju jen supr kozy Julie Ormond, tak nemůžu jít z hodnocením výš jak na jednu hvězdu.

Carver (2008)

Hrůza. Kromě docela dobře vybudované atmosféry se film vyznačuje nepřesvědčivým scénářem, přiblblou a naivní režií a stupidními herci, kteří téměř po celou dobu filmu dělají absolutně nelogické věci jenom proto, aby se dostali co nejblíž k maniakovi, který je akorát tlustý a slizký, ale strach z něho rozhodně nešel, i když dělal docela hnusné a brutální věci.

Oddělen (2011)

Hodně depresivní sonda do myslím vcelku běžného života jedné střední školy v Novém Yorku. Celou dobu jsem si říkal, jak se tento "fenomén" pozvolna šíří i českým školstvím a nikdo proti tomu nic nedělá a i kdyby chtěl, tak už ten rozjetý stroj stejně nezastaví. Adrien Brody byl jako Oddělený velmi dobrý a vcelku uvěřitelná a do děje zapadající byla i dějová linka s utíkající dívkou, o kterou se hlavní hrdina chvíli stará, aby jí po nějaké době předal do rukou "systému". No a bandička pedagogů ve sborovně v čele s Jamesem Caanem - to teda taky byla sbírka exotů :-)

Poslední adresa (1970)

Nejlepší film a asi jediný film, který popisuje, ajk je policejní práce úplně obyčejná a zdlouhavá titěrná dřina. Ventura s Joberovou se skoro celé dvě hodiny honí od čerta k ďáblu, aby našli nějakého chlápka a mají jako jedinou indicii jeho poslední adresu. Člověk by si mohl pomyslet, že to bude pěkná nuda. Ale není - Giovanni to dokonale zrežíroval a Ventura Joberovou k sobě dokonale padli a jejich pátrání bylo opravdu napínavé. Jak byl celý film "nudný" o to víc potom vynikl závěr, který se samozřejmě dal předpokládat, ale v kontrastu s předchozím dějem vyzněl opravdu hodně drsně. Ve filmu byla jediná pořádná rvačka, skoro žádný triky a stejně se na to i po těch letech dobře koukalo.

Idol (2002)

Celou dobu nás režisérka napíná, že se na konci filmu stane něco VELKÉHO. Je to rozehrané celkem dobře, mladá herečka si užívá se svým milence a celý dům je z toho paf. Jediný, komu to nevadí je Číňan, ale ten se zase až nepřiměřeně zakouká do mladé herečky. Mladá herečka vypadá jako pěkná mrcha a vypadá to, že si s Číňanem celou dobu jen tak hraje a celé to spěje k nějakému tragickému konci. Ale na konci se nestane NIC!!! To jsem se teda nasral. Být konec zkonstruovaný trochu jinak, tak to mohlo být výborné drama. Škoda. Největší mrcha ale byla ta malá holka se psem...

Sawney: Lidská flákota (2012)

Tvůrci se snažili skloubit detektivku s hororem a moc se ji to nepovedlo. Jako detektivka to bylo dost nudné, na horor to bylo příliš bezpohlavní, i když režisér se nebál přitlačit na pilu, ale i když některé záběry byly hodně krvavé, vzbuzovaly spíš smích.

Interview se zabijákem (2012)

Dost jsem se obával, že to bude nějaká akční nuda, ale jsem rád, že jsem se toho nebál a šel do toho. Od začátku je to hodně zajímavý, i ten malý Viktor byl docela hustej, ale nejlepší na filmu je charismatický Luke Goss. Jako bych viděl Hitmana z PC hry, jak elegantně a tiše likviduje svoje nepřátele. K tomu hraje opravdu dobrá muzika, takže pokud by byla chvilku byla nuda, tak to nevadí. No a konec mě překvapil (příjemně), i když se to dalo asi čekat, ale já jsem takové tupé hovado, že mi to nedošlo. Kdo s čím zachází, s tím také schází, no.