Minimie

Minimie

Velká Británie
Absolventka Bradavic a kámoška Forresta Gumpa, snídající u Tiffanyho a vracející se do budoucnosti

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.12.2017  00:40

(Disclaimer: Poslední dobou jsem dost naměkko a dojímá mě skoro všechno, takže pátá hvězda je naprosto subjektivní.) Film, který na první pohled vypadá dost prvoplánově, dokázal moc mile překvapit. Ani ne tolik příběhem, jako zpracováním. Moc se mi líbilo, že se vše netočí jen kolem malého Auggieho, ale je tu prostor i pro další postavy, které nám představují svůj úhel pohledu. Bylo mi sympatické zejména Viino vypravování a jestli máte taky mladšího sourozence, tak pochopíte proč. Když se to vezme kolem a kolem, tak Wonder velmi příjemně utíká a dojímá a baví a poučuje… a tak no :)

• 2.12.2017  18:02
    Velká hra (2017)

Že už bychom Jessicu Chastain jednou viděli v ambiciózní ženské roli, bojující se zákonem, drogami a mužskou arogancí..? Ano, sledování Molly’s Game je jedno velké Miss Sloane déja vu. Ovšem zatímco Miss Sloane je spíše soudní a politické drama, které pořádně graduje až v závěru, v Molly’s Game na vás Jessica Chastain začne gilmorovskou rychlostí chrlit neskutečný příběh už od prvních sekund - a je to pořádná jízda! Film si žádá maximální soustředění a je chvílemi až vyčerpávající, ale dejte mu šanci a budete odměněni velmi slušným filmovým zážitkem. Věřte nebo ne, i takového pokerového neznalce jako jsem já dokázal tenhle film o pokeru naprosto uchvátit.

• 28.11.2017  00:41

Chtěla bych jenom podotknout, že rozhodně nemá cenu, abyste chodili na film o tom, jak vznikal The Room, aniž byste někdy viděli The Room. Ne že byste snad nerozuměli ději nebo by vás to nebavilo, ale prostě byste jen viděli normální film. Pokud se ovšem chcete doopravdy bavit a smát se snad úplně u všeho, udělejte si laskavost a podívejte se nejdřív na ten nejlepší nejhorší film všech dob. Oceníte pak tenhle film o filmu mnohem víc. (Nemáte zač!)

• 21.11.2017  23:58

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On!

• 19.11.2017  19:16

Návod, jak být insta-famous. Doma radši nezkoušejte... Překvapivě koukatelný a poměrně zábavný film. Najde se v něm tolik pravdy, až to občas bolí.

• 19.11.2017  02:01
    Pokoj (2003)

Kdyby ten film nebyl tak legendární, tak dostane odpad, ale musím hodnotit to, jak jsem jsem se u něj bavila: moc. Nesmyslný děj, naprosto WTF rozhovory, dementní postavy, špatný dabing, nejošklivější protagonista všech dob a jeho holá zadnice, milostné scény zabírající půlku filmu, rakovina jen tak mezi řečí… To prostě nevymyslíš. Oh hai Mark. / PS: Další level zábavy je pročítat si po zhlédnutí zdejší komentáře, obzvláště ty, co půvabně popisují scény z filmu :D (viz třeba dobytek nebo -bad-mad-wolf-)

• 7.11.2017  10:57

Velký potenciál, ale na můj vkus příliš zdlouhavé. Na tak napínavou detektivku tam bylo až moc nudných míst. Čekat 45 minut, že se vůbec dostaneme k oné vraždě, prostě není ok :D O půl hodiny sestříhat a hned by byl film údernější! Kamera na jedničku.

• 6.11.2017  23:10

Všeobecně nejsem příznivcem vánočních remaků. Matky na tahu byly mojí oblíbenou komedií loňského roku, ale tohle rozhodně není tak vtipné jako jednička a humor už někdy hodně hraničí s trapností. Jako oddychovka na jedno zkouknutí se to pořád dá, ale znovu to vidět nechci. A to ani o Vánocích.

• 28.10.2017  00:08

Myslím, že není úplně běžné, aby si někdo ze showbyznysu sedl před kameru a na rovinu vám řekl: “Léta jsem jel na kokainu, trpěl depresemi, můj život byl vzhůru nohama, lezl jsem všem okolo na nervy a stydím se za to, kým jsem byl.”, ačkoli všichni tušíme, že takových případů se za pozlátkem slávy neskrývá zrovna málo. O Demi Lovato jsem se nikdy moc nezajímala, ale po zhlédnutí její zpovědi z ní mám určitý respekt. Čekám, že se najdou lidi, co budou hejtovat, že se jedná jen o snahu se zviditelnit a já nevím co, ale já dávám palec nahoru každému, kdo se postaví svým problémům čelem a ještě je navíc dokáže otevřeně vylíčit celému světu - ne proto, aby ho litovali, ale protože pravda osvobozuje. Drogy, alkohol, deprese, bipolární porucha, bulimie, šikana, samota, Demi vám to naservíruje všechno. Možná že kdyby se takhle otevřeli všichni, lidi by k sobě našli víc pochopení a přestali se navzájem odsuzovat - no nebylo by na světě hned líp? Už dost odbíhám, ale nějak mi tenhle dokument připomněl známý citát: “Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Always be kind.” Jo a do dneška jsem netušila, že ta holka má fakt HLAS s velkým H!

• 14.10.2017  14:42

London Film Festival 2017. Masterpiece! Sean Baker se chopil nelehkého tématu - příběhy dětí, které žijí v chudobě ve slunečném Orlandu. A udělal to tak líbivou formou, že vás to jednodušše musí obměkčit. Ačkoliv upozorňuje na tvrdou realitu, ve výsledku to nejsou ty nepříjemné scény, které vás chytnou za srdce; je to sladká dětská nevinnost, která vás okamžitě obejme a nepustí. Dialogy jsou často improvizovány, zejména ze strany dětí, a vyznívají neuvěřitelně lidsky. A dialogy vlastně ani nejsou příliš důležité, kolikrát jsou i utnuty v půlce věty. Důležité jsou ty nevyřčené věci, co se dějí v pozadí. Zpočátku to všechno vypadá jako velká hra, protože dětství prožité v motelu je pořád dětství a tihle malí uličníci si umí vytvořit svůj vlastní Disneyland. Postupně se vám ale odhalují záblesky nepříjemných skutečností, které jste od začátku tušili, ale vlastně si je vůbec nechtěli připustit. Objevují se témata jako pedofílie, evikce, pochybné způsoby výdělku, prostituce, kriminalita atd., ale záměrně se jim nevěnuje příliš pozornosti. Jsou takovou špičkou ledovce, která má divákovi nastínit, co se skutečně děje v životě těchto lidí. Film je ale především plný smíchu a dětských vylomenin, na což se hrozně hezky dívá. Takže až jednou přijde na řadu pláč, je to, jako byste dostali pořádnou facku. The Florida Project celkově působí velmi odlehčeným dojmem a klade důraz na drobné dětské radosti, až občas úplně zapomenete, v jakých sociálních podmínkách postavy žijí a skoro chcete mít taky tak “super cool” dětství. V tom podle mě spočívá kouzlo tohoto filmu: je vlastně tak silný a nádherný, že sedíte v sálu a říkáte si: “Sakra, tohle je ten důvod, proč miluju filmy!” Aby toho nebylo málo, film si mě naprosto získal všudypřítomnou barevnou souhrou a dokonalou kompozicí - to se ani nedá slovy vyjádřit, to se musí vidět! A malá Brooklynn Prince je ve svých sedmi letech mojí novou nejoblíbenější herečkou (i když je potřeba říct, že ona moc hrát nemusí, protože ve skutečnosti je to stejný číslo jako na plátně :-)) Mohla bych tu psát chválu donekonečna, takže si na závěr asi vypůjčím jeden příspěvek z Twitteru, který to dokonale vystihuje: “I just wanna watch The Florida Project for the rest of my life!”

• 29.7.2017  12:53
    Dunkerk (2017)

Zklamání. Celou dobu jsem čekala na to NĚCO, kvůli čemu je kolem toho filmu takový rozruch… a ono to nepřišlo. Určitě je to skvěle natočeno, snad každý záběr je dechberoucí, a že je Zimmerova hudba geniální už ani není potřeba říkat, i když tady to teda fakt stálo za to. Tím to ale končí. Zbytek se mnou ani trochu nepohnul. Asi jsem to prostě nepochopila nebo nedávala tak bedlivý pozor, jak bych měla. Vůbec by ale podle mě neuškodilo víc dialogu, takhle aby člověk po odchodu z kina dvě hodiny studoval, co se tam vlastně odehrálo. Nolan možná měl svoje časové roviny geniálně promyšlené, ale co je to platné, když je nedokáže divákovi podat tak, aby se neztrácel. Pro mě to bylo prostě letadlo sem, letadlo tam, jedna loď, druhá loď… Říkám si, že kdyby se nejednalo o válečný film, kde je děj často nepřehledný tak jako tak, asi by na mě tento styl vyprávění udělal jiný dojem, ale takhle… no chance. Takže abychom si to shrnuli - na obrázky se dívalo pěkně a hudba se hezky poslouchala, ale to mezitím šlo mimo mě… a ono se mezitím vůbec něco dělo?

• 26.7.2017  15:36

Po dlouhé době konečně film, co se mi vyloženě trefil do humoru! Příběh asi kdovíjak neohromí, ale tuctová lovestory to na druhou stranu taky není. Emoce jsou tu nakombinovány v dokonalém poměru, Kumail je strašnej sympaťák a za zfilmování vlastního života jedině palec nahoru pro něj i Emily :-) Snad jen ten konec byl trochu natahovaný - kolikrát nás asi tak bude bavit sledovat Kumaila, jak prosí o odpuštění, že jo? I tak byly ale The Big Sick velmi příjemně strávené dvě hodinky a některým hláškám se směju nahlas ještě teď.

• 26.7.2017  15:32

Nemůžu si pomoct, ale na tohle mě prostě bavilo koukat. Moc jsem nevěděla, co čekat, a dostalo se mi střípků z celého světa, fůry myšlenek, pocitů, obyčejných i neobyčejných věcí… prostě všeho, co k životu patří. To celé nádherně sestřiženo (jak si ten střihač nevyrval všechny vlasy na hlavě, je mi záhadou). Kdyby se mohl zachovat jen jediný film jako dokumentace lidské civilizace, vybrala bych bez rozmýšlení tenhle. A ačkoliv se na první pohled jedná “pouze” o zachycení jednoho obyčejného dne v historii, ten film je mnohem víc než to. Je plný podnětů k zamyšlení a bylo jednoduše inspirující ho sledovat.

• 22.4.2017  01:00

Film má slibný začátek, ale poměrně rychle to začíná celé jít z kopce a vy najednou zjistíte, že sledujete úplně jiný film, než jaký jste chtěli vidět. Asi od poloviny jsem se nudila tak moc, že jsem chtěla na postavy na plátně křičet, ať už to sakra popoženou... Na zápletku, kterou by se dalo shrnout do dvou vět, je ta stopáž prostě neúsnosná. Holt jsem chtěla víc romance a méně Howarda Hughese. Věřte mi, že to nejlepší máte v traileru, zbytek filmu je jen zbytečná vata.

• 26.3.2017  01:38

"There are only two kinds of people in this world. Good people who do good deeds. And bad people who do bad. That's the only difference in human beings."

• 8.3.2017  23:45
    Semestr (TV seriál) (2016)

Zdálo se mi to jako celkem originální nápad, založit celý seriál jenom na počítačových obrazovkách… ale ve výsledku je to nakonec docela nuda. Sice se s tím naše generace lehce ztotožní, ale není to vlastně docela smutný, když se naše životy dají vyprávět jen pomocí obrazovek? Co to o nás tak asi vypovídá? Jako jednohubka to ujde, ale teď se zase moc ráda vrátím k normálním filmům, které zobrazují svět mimo virtuální prostředí (a v tomhle stylu už radši nepokračujte, díky).

• 25.2.2017  23:52
    Švýcarák (2016)

Závěrečná věta filmu to celé perfektně vystihuje: "What the fuck?" :D

• 2.2.2017  00:14
    Jackie (2016)

Mám s tímhle filmem trochu problém. Na jednu stranu je fajn, že se někdo zhostil příběhu první dámy, ale způsob, jakým se k tomu postavil, mě osobně vůbec neoslovil. Samozřejmě chápu, že tvůrci chtěli zobrazit noční můru, kterou si Jacqueline Kennedy prošla a její vnitřní drama, což Natalie Portman zahrála bravurně a její oscarové nominaci se nikdo nemůže divit. Ale upřímně… ta postava byla fakt otravná. Tak otravná, že už mě po nějakých dvaceti minutách vyloženě vytáčela, a to, že měla kameru neustále strčenou do obličeje, ten efekt snad ještě znásobilo. Filmoví kritici možná z tohoto psychologicky intimního snímku vrní blahem, ale já říkám, že pro obyčejného diváka je to až příliš umělecké.

• 31.1.2017  12:16
    Moonlight (2016)

Přiznám se na rovinu, že na tenhle film jsem vůbec neměla v plánu jít. Nebýt oscarových nominací, nejspíš se mu vyhnu obloukem… Moonlight totiž rozhodně není lehká podívaná. Přece jenom, černoch, gay, fetující matka, šikana, to nejsou nijak příjemná témata - co by se na tom asi tak bílé holce jako mně mohlo líbit? Po zhlédnutí bych si ale za svoje předsudky nejradši dala pár facek - naopak potřebujeme víc takových filmů. Dnes je přece důležitější než kdy jindy, abychom nezavírali oči před příběhy menšin jen proto, že nám mohou být nepříjemná… Takže říkám, rozhodně se na ten film podívejte. Nebojte se ho jen proto, že je jiný nebo protože si myslíte, že vám nic neřekne. On to podle mě není vůbec špatný kousek filmařiny, a když se tomu příběhu poddáte, tak se vám třeba taky dostane pod kůži jako mně. Ani nevím, jak jsem z tohohle udělala politický komentář, ale ono to asi momentálně nejde jinak…

• 30.1.2017  00:30

Téma je zajímavé, ovšem film jako celek působí nemastně neslaně. Celovečerní film bylo možná pro tvůrce příliš velké sousto. Je tu pár hodně solidních momentů, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jako desetiminutový kraťas by Denial vyzněl mnohem lépe. Na druhou stranu jsem po skončení nemohla uvěřit tomu, že už utekly dvě hodiny - ale to přičítám spíš tomu, že mě téma holocaustu zajímá, než že by se jednalo o nějak kvalitní film.

• 29.1.2017  12:18

Originál takového kultovního filmu je jen jeden, o tom žádná. Nemusí to ale automaticky znamenat, že nový díl bude stát za nic - naopak. Na T2 je vidět velká snaha jít za každou cenu po stopách jedničky a ve výsledku jde o velmi obstojné pokračování. Stejná režie, stejní herci, známé tóny, choose life proslov (i když chvíli trvá, než se k němu dostaneme), rychlé střihy (ach ten střih, nádhera!), nechybí ani typický drogový “feel” s abstraktními pasážemi… no a samozřejmě vlaky a nelehce rozluštitelná skotština. Troufnu si říct, že příběh není až tak důležitý, T2 je spíše takový nostalgický pokus o oživení klasiky, lpějící na minulosti, který ale rozhodně neurazí. Mimochodem, rozhodně nedoporučuju chodit do kina, pokud jste neviděli původní film - nebudete absolutně vědět, která bije. I přes časté flashbacky jsem sama měla trochu problém vzpomenout si, jak to vlastně tehdy všechno bylo... // "You're an addict, so be addicted. Just be addicted to something else."

• 27.1.2017  18:46

Vynikající drama, které si diváka snadno získá, zejména vyváženým poměrem humoru a citu. Ke konci mu bohužel trochu dochází dech, ale pořád to jsou silné 4 hvězdy. A potěšilo mě, že trailer pro jednou nevyzradil hlavní zápletku filmu - podle mě jde totiž daleko víc o osobní příběh Lee Chandlera [Caseyho Afflecka] než jeho osiřelého synovce.

• 27.1.2017  18:43
    Rozpolcený (2016)

Nerada to říkám, ale tenhle film mě prostě hrozně iritoval. Vlastně na něm asi není nic extra špatného, ale už dva dny přemýšlím, co mi tak nesedlo... Možná je to jeho přehnaný marketing, který podle mě musí do kina nahnat víc lidí než na dokonalého Liona nebo Hacksaw Ridge. Nebo ten perverzní režisér/scénárista, který musí mít hluboký výstřih snad v každém druhém záběru - a nejlíp ty holky ještě hned na začátku svlékněte, ať jsou po zbytek filmu v kalhotkách! Nebo že by mi vadilo jednoduše to, že tenhle film je komerční kravina, která si hraje na něco víc, než je..? No abych to shrnula, já a Split prostě kámoši nebudem.

• 24.1.2017  01:19

Vždycky říkám, že válečné filmy nepatří mezi mé oblíbené žánry (málokdy mám na ně žaludek) a ocením je pouze tehdy, když mají kromě bojových scén a spousty krve "něco navíc". No a tohle je přesně ten případ, kdy si mě příběh získal natolik, že jsem i všechny ty odstřílené končetiny překousla... Bezpochyby nejsilnější částí filmu jsou však rozhodně závěrečná svědectví skutečných lidí, která způsobila, že jsem najednou v kině brečela jako želva - vám snad neběhá mráz po zádech při pomyšlení, že pro tyhle lidi byl film kdysi dávno skutečností?! Nevím jak vy, ale já dodneška netušila, že existoval člověk, který během jednoho válečného dne v roce 1945 dokázal zachránit 75 životů bez použití zbraně... A přesně proto jsou filmy důležité - oživují dávno zapomenuté příběhy. A tenhle jedinečný příběh vážně stálo za to natočit. Mimochodem, Vince Vaughna jsem zatím v lepší roli neviděla a ta scéna na začátku výcviku, kdy všechny bez mrknutí oka setře, je naprosto dokonalá!

• 21.1.2017  01:10
    Lion (2016)

Nečekala jsem, že tenhle nenápadně se tvářící film mě naprosto zničí. A to jen v dobrém. Pro srdcervoucí dětské příběhy mám slabost a tohle je navíc nádherně natočené a zahrané (ten malý klučina je okouzlující!). Filmový zážitek, který můžu jen doporučit. A opět jsem se utvrdila v tom, že ty nejúžasnější příběhy píše život sám...

• 9.1.2017  22:22
    Mlčení (2016)

To, že je Scorsese pan režisér, všichni víme, ale tohle bylo z toho slabšího soudku. Technicky samozřejmě precizní práce, ale ta stopáž je neúnosná! Pomalejší film jsem už dlouho neviděla. Pokud chcete jít do kina meditovat nebo se prospat, tak prosím, ale jinak neplýtvejte časem. Celý film mimochodem táhne Andrew Garfield, takže plakát s Liamem (který se tu objeví tak na 10 minut) je trochu mimo.

• 9.1.2017  00:04
    La La Land (2016)

Znáte ten pocit, kdy odcházíte z kina a chce se vám tančit..? Vlastně se to nestává až tak často, ale když už to přijde, víte naprosto jistě, že jste viděli něco jedinečného. Pro takovéhle filmy já prostě žiju! Husí kůže už od prvních tónů a epické choreografie na dálnici (natočené snad na jeden zátah), následuje pohádková jízda, která vás zcela pohltí a vy se jen modlíte, aby nikdy neskončila. Doufám, že Damien Chazelle bude i nadále točit takové skvosty a pokračovat ve své misi uchovat jazz naživu, protože jeho neotřelé nápady jsou přesně to, co filmový svět (a vlastně i ten hudební) teď potřebuje. Mohla bych tu rozhazovat superlativa celý den - jak to bylo úžasné, geniální, kouzelné, ale všechno už bylo řečeno. Kdybych měla popsat La La Land pouze jedním slovem (a vypůjčím si ho s dovolením z anglického slovníku): dreamy! Už teď se nemůžu dočkat, až na to půjdu znova... Here's to the fools who dream, crazy as they may seem!

• 3.1.2017  00:23

Tohle vypadalo hezky na papíře, ale ve skutečnosti je to bohužel takové nemastné neslané. Film se sice pyšní spoustou dobrých herců (což byl koneckonců jeden z důvodů, proč jsem se na něj těšila), ale většinu času jim všem z úst vychází tak hrozná klišé, že mě to rozhodně nedojalo tak, jak asi tvůrci zamýšleli.

• 14.12.2016  01:16
    Snowden (2016)

Film, který se úpěnlivě snaží šokovat svým obsahem, ale za mě říkám, že to nefunguje. Dneska už přece každý ví, že soukromí je něco, co se v době sociálních sítí dávno vytratilo. Čekala jsem trochu údernější formu, ale je to pomalé, příliš dlouhé, se spoustou geekovských výrazů. Abych řekla pravdu, tak největší emoce ve mně vyvolal televizní záznam čerstvě zvoleného prezidenta Obamy (bohužel je rok 2016, takže víte jak...). A když už jsme u toho, tak mi prosím někdo vysvětlete tu fotku Trumpa ve filmu, dík :D

• 10.12.2016  00:55

A víte, co je na nových Disneyovkách nejlepší? Nejsou to dokonalé detaily vytvořené nejnovější technologií, pestré barvičky, vtipná zvířátka ani chytlavé písničky. Jsou to moderní princezny, které jim vládnou. Princezny, které nečekají ve věži, až je zachrání nějaký sebestředný princ, ale jdou si tvrdohlavě za svým a dosáhnou všeho, čeho si usmyslí. Jsem moc ráda, že dnešní holčičky mohou vyrůstat s postavami, které jim ukazují, že ke štěstí žádného prince nepotřebují a že happyend znamená následovat své sny. Hell yes!

<< předchozí 1 2 3 4